Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

planer

0
Üye
3 Ağu 2012
1
0
1
merhaba
ben bugün aldım, turksat 3a/4a seçip kanal yüklüyorum, trt sışındaki tüm kanallar şifreli ve çoğu kanal yok
ne yapmalıyım acaba__

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,391
113
Kumanda bende mükemmel çalışıyor ters duvara bile tuttuğum oluyor alıyor çoğu zaman bir tek 90 dereceden çalışmadı diğer her açıdan sorun yok

wifideki sorun bende 2 defa oldu çıkartıp takınca sorun gitti şu anda sıkıntı yok ama olmayacak anlamına gelmez cihaza machina3d deki gibi seçenekler çoğaltılmalı umarım eklenir

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
Next forum arkadaşlarım next in analog dijital ve HD sine kadar 12 adet machinem var amigo puls hariç hiç birinde sorun yaşamadım mücadeleci olacaksın her konuyu kendin sonuna kadar uğraşacaksın haledemedin yardım ha yardım al sabit150 lilik ufset çanağımla 16 tane uyduya bakıyorum kimseden yardımda almadım..sürfü lisan ettimse af ola..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul
merhaba
ben bugün aldım, turksat 3a/4a seçip kanal yüklüyorum, trt sışındaki tüm kanallar şifreli ve çoğu kanal yok
ne yapmalıyım acaba__

Sevgili kardeşim öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim.Gelelim sorununuza acaba ikamet ettiğiniz yerde ne gibi bir sistem var SANTRALMİ yoksa BİREYSEL sisteminizmi var.? Bakınız zaten büyük ihtimalde öyledir o halde cihazımızın UYDU-SEÇİMLERİ menüsünden en üst satırda TÜRKSAT seçili olsun DİSEQCK SWİÇ tercihini 1.0 olarak ve anahtarlamasını ise 1 olarak seçip exıt ile bir kez geri yapın sonra kumandanın kırmızı tuşu ile hafızaya kaydedin.Sonra en alttaki satıra gelip TARAMAYI başlat seçeneğini OK leyin şimdi artık en üst satırdaki OTOMATİK seçeneği ile taratın...

Kumanda bende mükemmel çalışıyor ters duvara bile tuttuğum oluyor alıyor çoğu zaman bir tek 90 dereceden çalışmadı diğer her açıdan sorun yok

wifideki sorun bende 2 defa oldu çıkartıp takınca sorun gitti şu anda sıkıntı yok ama olmayacak anlamına gelmez cihaza machina3d deki gibi seçenekler çoğaltılmalı umarım eklenir

Evet kumanda bendede aynı şekilde çalışıyor ne yazdıysan altına imzamı atarık kardeşim,wifi olayına gelince daha öncede yazdığım gibi inşaallah ilerleyen zamanda kütüphaneye yeni çeşitler eklenir...

Next forum arkadaşlarım next in analog dijital ve HD sine kadar 12 adet machinem var amigo puls hariç hiç birinde sorun yaşamadım mücadeleci olacaksın her konuyu kendin sonuna kadar uğraşacaksın haledemedin yardım ha yardım al sabit150 lilik ufset çanağımla 16 tane uyduya bakıyorum kimseden yardımda almadım..sürfü lisan ettimse af ola..

Estafurullah niçin sürçi-lisan edesiniz ben sizin forum çizginizi çok beğeniyorum şahsen tam bir beyefendi edası ile yazmaktasınız.Sizin gibi insanlara yardımcı olabilmek beni fazlası ile memnun etmektedir.Hani olaki bilgim dahilinde sormak istediğiniz bir şey olur her zaman yazın her daim yardıma hazırım.SAYGILARIMLA...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
INF+ Tuşu ile Türksat EPG kısmına gelip startladım. Bir süre sonra da Stoplatıp çıktım. EPG'si olmayan kanallara epg gelmediği gibi şuan INF+ tuşuna bastığımda Türksat EPG kısmı deaktif durumda. Kapatıp açtım hatta fabrika ayarlarına bile geldim o türksat epg kısmı bir türlü aktif olmadu. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba

Abi Turksat EPG neden kapalı? Cevabını yok mu?

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,391
113
Sezgin EPG si olmayan kanallara EPG nasıl gelecekki.? Ayrıca EPG şu an mevcut cihazda çalışıyor.!

haydar ustam sezginin bahsettiği inf+ tuşuna bastığımızda türksat epg güncelleme satırı deaktif onu nasıl aktif ederim diyor bende aktif çalışıyor sezgin güncellemiş sonrasında deaktif olmuş normale döndürememiş

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul
haydar ustam sezginin bahsettiği inf+ tuşuna bastığımızda türksat epg güncelleme satırı deaktif onu nasıl aktif ederim diyor bende aktif çalışıyor sezgin güncellemiş sonrasında deaktif olmuş normale döndürememiş

Sevgili kardeşim evet maalesef gözümden kaçmış iyide bu bölüm nasıl olmuşta deaktif olmuşki.? Bence yazılımı tekrar yüklesin duruma tekrar baksın...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,391
113
Sevgili kardeşim evet maalesef gözümden kaçmış iyide bu bölüm nasıl olmuşta deaktif olmuşki.? Bence yazılımı tekrar yüklesin duruma tekrar baksın...

ustam hepsini dedim reset dahil yapmış arkadaş ama durum değişmemiş yazılımı denedimi haberim yok denemediyse görmüştür umarım dener

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana

Sadece yazılımı yeniden yüklemedim. Diğer tüm işlemleri yaptım. Fabrika ayarıda dahil. Türksat EPG deaktif durumda şuan. Bir de Fil TV gibi diğer kanalların EPG kodlarıyla aynı kodu kullanan kanalların üzerine gelip mi Türksat EPG'yi başlayacağız yoksa internet üzerinden mi indiriyor bu sistemi. Bir de ilk başta başlatma yapıyoruz. NE kadar süre o başlatmayı bekleteceğiz. Şuan epg yok garip bir şekilde.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Yazılımı usb ile yeniden yükleme çalıştım. Güncelleme Gereksiz uyarısı verdi. İnternet üzerinden denedim yine aynı uyarıyı verdi. EPG çok önemli değil ama deaktif şuan. Son yazılımı almıyor cihaz zaten son yazılım yüklü diye. Bir önceki yazılımı yükleyip sonra da son yazılımı yükleyin diye öneri geleceğini tahmin ediyorum :D

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,391
113
Yazılımı usb ile yeniden yükleme çalıştım. Güncelleme Gereksiz uyarısı verdi. İnternet üzerinden denedim yine aynı uyarıyı verdi. EPG çok önemli değil ama deaktif şuan. Son yazılımı almıyor cihaz zaten son yazılım yüklü diye. Bir önceki yazılımı yükleyip sonra da son yazılımı yükleyin diye öneri geleceğini tahmin ediyorum :D

tokatla sezgin türk usulü :D

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul

Sezgin istersen şöyle yap önce yedeğini her ihtimale karşı al sonra 4 bölümün hepsini sil seçeneği ile resetle. Ve bak bakalım menüye yerine gelmişmi epg, yok eğer gelmemişse o halde cihaza bundan önceki yazılımı yüklemeye çalış.Eğer yüklenirse yazılım o zaman tekrar bu son yazılımı tekrar atıver ve duruma bak.Haa eğer yine bir işe yaramazsa o zaman bundan sonra gelecek yazılıma kadar beklemekten başka çare ne yazikki yok.!

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Sezgin istersen şöyle yap önce yedeğini her ihtimale karşı al sonra 4 bölümün hepsini sil seçeneği ile resetle. Ve bak bakalım menüye yerine gelmişmi epg, yok eğer gelmemişse o halde cihaza bundan önceki yazılımı yüklemeye çalış.Eğer yüklenirse yazılım o zaman tekrar bu son yazılımı tekrar atıver ve duruma bak.Haa eğer yine bir işe yaramazsa o zaman bundan sonra gelecek yazılıma kadar beklemekten başka çare ne yazikki yok.!

Yedeğim var abi. Tüm ayarları sıfırladım. Yedeğimi atmadan sıfır şekilde kanalları yeniden tarattım yine EPG gelmedi. bir önceki yazılımı yükleyip sonra yeni yazılıma dönücem birazdan. Haber ederim size son durumu

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Tamam kardeşim kolay gelsin...

sorunu çözdüm. Şöyle ki ben yine anarşistlik yapıp yeni bir uydu ekleyip sadece şebeke tarama frekansı girip Türksatı öyle taratıyordum. Türksat EPG için sadece cihaz kendi üzerinde bulunan hazır uydu listesinin seçilip taratılması gerekiyormuş :) Türksat epg aktif şuan. Yaşasın Cumhuriyet :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...