Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul
Evet yine ben geldim bunca zamandan beri film izledim IP-TV de tek bir kez bile cihaz takılmadı.! Bana öyle geliyorki bu işe neden olan WİFİ olayı yarın sende tekrar deneyiver A.Kadirim KABLOLU bağlantı ile...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,391
113
Evet yine ben geldim bunca zamandan beri film izledim IP-TV de tek bir kez bile cihaz takılmadı.! Bana öyle geliyorki bu işe neden olan WİFİ olayı yarın sende tekrar deneyiver A.Kadirim KABLOLU bağlantı ile...

ustam dediğim gibi fırsat bulursam denerim olmadı p.tesi kesin
ama sezginde kablolu kullanıyor hızda 20 mgbit onda boot etmiş sizde etmedi bendede boot eden filmi sonradan tekrar sıkıntısız izletmişti bu sefer başka filmlerde oldu yarın ola hayrola ustam bir bakalım ne olacak

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana

abi ben wifi kullanmıyorum. Kablolu bağlı. Bende de aynı hata oluyor? Bu tezini çoktan çürütmüş olmam gerekmiyor mu?

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,391
113
Haydar ustam cihazı kablolu bağladım 3. filmi izliyorum sorun çıkartan filmde dahil sıkıntı olmadı gayet güzel gidiyor malum kanaldada son yarım saatini izledim gs bjk maçını normal kanal olarak şimdilik iyi durumda son filmde bitince yazarım durumu
bu arada 7500 kanallı panel geçti elime şimdiki acil sorunlar halledildikten sonra diyorumki bunu yüklesek 3500 dışarda kalacak doktorum kızmazsa :D xpanel kapasitesini yükseltilse olmadı machina3d deki gibi usb bölümünü en son denememde 30000 adet atmıştım son yazılımdan önce şimdi ne durumda bilgim yok umarım azaltmamışlardır kapasitesi gibi yapılabilirmi? cihaz kaldırırsa donanımı iyi olur her zaman bukadar yüklenmez ama olmasında fayda var derim. saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul
abi ben wifi kullanmıyorum. Kablolu bağlı. Bende de aynı hata oluyor? Bu tezini çoktan çürütmüş olmam gerekmiyor mu?

Şimdi Sezgin ben genelleme yapmadım öncelikle bunu belirteyim bak açık konuşacağım hiç kimse yanlış anlamasın.Bu IP-TV olayları biraz internete dayalı olduğu için kişilerde farklılıklar gösterebilir. IP-TV lerde VOD lar farklı bir durumdadır benim kullandığım serverde onlar yok ama SİNEMA kanalları mevcut.Mesajımdada yazdım izlediğim süre zarfında tek bir kez bile kırılma olmadı bunu üzerine basarak belirteyim.Ama geçen hafta malum sıkıntılardan dolayı bende bu konuda sıkıntı yaşadım.Aradım arkadaşı bana dediği aynen şu idi ''Abi internette ENGELLEME var yaşanılan sıkıntı o yüzden diye.'' Artık bana daha açık yazdırmazsın umarım üstü kapalı geçiyorum.Şimdi sanırım senin internet 20-MB imiş A.Kadir öyle yazmıştı benimki ise normal zamanda 13 Net olarak geliyor hız.Ama bazende SANAL olarak veriliyor hız kaç kez modemi kapatıp açıyorum ancak uygun IP almış oluyorum.İstersen bu durumu DOKTOR üstada mail olarak yaz.Ben bu hali ile yazarsam hiç bir sonuç alamam bunu belirtmek isterim...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Şimdi Sezgin ben genelleme yapmadım öncelikle bunu belirteyim bak açık konuşacağım hiç kimse yanlış anlamasın.Bu IP-TV olayları biraz internete dayalı olduğu için kişilerde farklılıklar gösterebilir. IP-TV lerde VOD lar farklı bir durumdadır benim kullandığım serverde onlar yok ama SİNEMA kanalları mevcut.Mesajımdada yazdım izlediğim süre zarfında tek bir kez bile kırılma olmadı bunu üzerine basarak belirteyim.Ama geçen hafta malum sıkıntılardan dolayı bende bu konuda sıkıntı yaşadım.Aradım arkadaşı bana dediği aynen şu idi ''Abi internette ENGELLEME var yaşanılan sıkıntı o yüzden diye.'' Artık bana daha açık yazdırmazsın umarım üstü kapalı geçiyorum.Şimdi sanırım senin internet 20-MB imiş A.Kadir öyle yazmıştı benimki ise normal zamanda 13 Net olarak geliyor hız.Ama bazende SANAL olarak veriliyor hız kaç kez modemi kapatıp açıyorum ancak uygun IP almış oluyorum.İstersen bu durumu DOKTOR üstada mail olarak yaz.Ben bu hali ile yazarsam hiç bir sonuç alamam bunu belirtmek isterim...

24 mbit ham alıyorum abi. 20 mbite düşüyor. Hattımdan dolayı. Adana merkeze 30 km uzaklıkta bi ilçedeyim. Aylık ortalama 350 GB'lık indirme akışına sahibim. hızımdan son derece memnunum esasen. İşin garibi bugün izlediğimde herhangi bir sıkıntı olmadı. dün gece Türk sinamasından bişeyler izledim kendi Xpanelimde sadece serverden kaynaklı donmalar oldu. Kesinti şeklinde. Cihaz kapanıp açılmadı. Bugün de başka bir film denedim yine sorun çıkmadı. Yanlış anlamam zaten abi sizi sadece olayı arızadan mı yoksa bizim kullandığımız Xpanelden mi kaynaklanıyor onu belirtmek istedim. Neticede cihazdan memnunuz. Kapanıp açılma sorunu oldu. eğer yazılımsal bir sorunsa zaten düzeltilir. Donanımsal bişeysa yapacak bişey yok. Dediğim gibi zaten kullandığımız Xpanel şahsımıza özel bişey değil. Tek ben izlemiyorum yani cihazımda ekli olan paneli.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,391
113
haydar ustam kablolu deneme tamamdır 3. filmide sıkıntısız bitirdim göz bile kırpmadan devam etti bugünlük bu kadar yarın tekrar deneme yapıcam. saygılar

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,391
113
Haydar ustam bugün 2.gün aynı şekilde sabahtan beri takılma ve boot etmeden hem vodlarda hem normal kanallarda sıkıntısız izledim gayet stabil gitti wifiye dönücem boot olayı sıklaşırsa artık kablolu kullanıcam mecburen saygılar

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Haydar ustam bugün 2.gün aynı şekilde sabahtan beri takılma ve boot etmeden hem vodlarda hem normal kanallarda sıkıntısız izledim gayet stabil gitti wifiye dönücem boot olayı sıklaşırsa artık kablolu kullanıcam mecburen saygılar

Ben de gece 12'den 3'e kadar Xpanelimdeki normal kanalları(sinema TV) ve Xpanelimde VOD bölümüde bulunan (Güldür Güldür) yaklaşık 3 saat kesintisiz şekilde Xpanelden hiç çıkmadan izledim. Bırakın boot etmeyi gece olduğu için yoğunluk az olduğundan 1 saniye bile kesinti olmadı. Kablolu ile bağlanıyorum ben. bilginize.

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
tp link tl-wn727n cihaza takiyorum hic algilamiyor.Pc ye takiyorum calisiyor,usb den son yazilimida yukledim ama tplik wifi adaptoru gormuyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul
tp link tl-wn727n cihaza takiyorum hic algilamiyor.Pc ye takiyorum calisiyor,usb den son yazilimida yukledim ama tplik wifi adaptoru gormuyor.

Arkadaşım denenen model NEXT wifi idi diğer arkadaşlarımız sağolsunlar yardımcı olmaya çalışıyorlar.Şu an için size diyebileceğim önce cihazı standyby alın sonra WİFİ yi takın ve cihazı açın.Cihaz açıldığı zaman bir zahmet tekrar bakın bakalım cihaz tanımışmı wifiyi...

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Arkadaşım denenen model NEXT wifi idi diğer arkadaşlarımız sağolsunlar yardımcı olmaya çalışıyorlar.Şu an için size diyebileceğim önce cihazı standyby alın sonra WİFİ yi takın ve cihazı açın.Cihaz açıldığı zaman bir zahmet tekrar bakın bakalım cihaz tanımışmı wifiyi...

Komple elektirigi kesip 10 defa falan denedim,bende next black vardi mini onu sokuo bunu taktim.O blackte calisiyor wifi adaptor.Yanliz bu yeni.aldigim cihaz gormuyor.Bazi arkadaslar calistigini soyluyor ama benim cihaz algilamiyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul
Komple elektirigi kesip 10 defa falan denedim,bende next black vardi mini onu sokuo bunu taktim.O blackte calisiyor wifi adaptor.Yanliz bu yeni.aldigim cihaz gormuyor.Bazi arkadaslar calistigini soyluyor ama benim cihaz algilamiyor

Sizi anlıyorum vallahi ben aklıma geleni yazdım çünkü bu seriden önceki cihazlarda bu tip sorunlarda böyle yapınca çalışıyordu.! Acaba o mesajı yazan kardeşimize ÖZEL den PM ile yazsanız durumu birde onun ağzından takip etseniz...

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Fabrika ayarlarina falanda getirdim cihazi,kesinlikle algilamiyor.2000 i sokup mini black hd yi takiyorum tplink wifi aparati algiliyor.

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Arkadaslar fox hd yi izliyorum ara ara donuyor kanal,sinyal seviyesi %80 durumda.Genel bir sorunmu acaba,eski cihazim black hd de ilk zamanlar show hd donardi yazilimla duzeldi.

--------------------

haydar ustam kablolu deneme tamamdır 3. filmide sıkıntısız bitirdim göz bile kırpmadan devam etti bugünlük bu kadar yarın tekrar deneme yapıcam. saygılar

Kablolu nasil kullaniyorsunuz bu cihazi ethernet girisi yokki
Pardon varmis dikkat etmemistim

--------------------

Fox sifreli diyor bazen arkadaslar.Film izliyorum birden reklama gecince sifreli diyor donuyot

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul
Arkadaslar fox hd yi izliyorum ara ara donuyor kanal,sinyal seviyesi %80 durumda.Genel bir sorunmu acaba,eski cihazim black hd de ilk zamanlar show hd donardi yazilimla duzeldi.

--------------------

Kablolu nasil kullaniyorsunuz bu cihazi ethernet girisi yokki
Pardon varmis dikkat etmemistim

--------------------

Fox sifreli diyor bazen arkadaslar.Film izliyorum birden reklama gecince sifreli diyor donuyot

Söz konusu kanalda yaşanan sıkıntı bilinmekle beraber,sorunun giderilmesi için üzerinde çalışılmaktadır...

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Bu kanalı yaklaşık 1 saatdir takip ediyorum herhangi bir sorun çıkmadı.Farklı farklı cihazlarda deniyorum.Şu an 2000 internet machinada test deyim.

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Bu kanalı yaklaşık 1 saatdir takip ediyorum herhangi bir sorun çıkmadı.Farklı farklı cihazlarda deniyorum.Şu an 2000 internet machinada test deyim.

Dun akşam transformers vardı,oglum izliyordu baba surekli donuyor dedi dikkat ettım haraketli sahnelerde hd yayını kaldıramıyor gıbı kesık kesık oluyor goruntu,daha oncede black cıhazda show hd de oluyordu 6 ay kadar devam etmıstı gelen bir guncelleme sonrası duzelmıştı.Onun harıcınde film reklama gırınce goruntu komple dondu ve şifreli dedi.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,544
2,144
113
İstanbul
Dun akşam transformers vardı,oglum izliyordu baba surekli donuyor dedi dikkat ettım haraketli sahnelerde hd yayını kaldıramıyor gıbı kesık kesık oluyor goruntu,daha oncede black cıhazda show hd de oluyordu 6 ay kadar devam etmıstı gelen bir guncelleme sonrası duzelmıştı.Onun harıcınde film reklama gırınce goruntu komple dondu ve şifreli dedi.

Sevgili kardeşim bu durumun hareketli sahnelerde HD yayını kaldıramaması ile bir alakası kesinlikle yoktur.! Olay tamamen teknik bir sıkıntıdan kaynaklanmaktadır.Haberleri izlerken bile bir anda o sorun meydana gelebilmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...