Neler yeni

Playstation oyunları Hakkında en son gelişmeler

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#1
Oyun dünyası için bu yılın en önemli ayı olarak gösterilen Kasım ayının oyunları belli oldu. PS4, PS3 ve PSVita platformları için kesinleşen oyunlar arasında her kategoriden merakla beklenen yapımlar yer alıyor.
Call of Duty serisinin yeni yapımı Advanced Warfare, yılın merakla beklenen futbol oyunu PES 2015, süper kahraman severlerin sabırsızlıkla beklediği Lego Batman 3: Beyond Gotham, sistem gereksinimleri ile şok etkisi yaratan AC: Unity ve kuşkusuz yeni nesil için dört gözle beklediğimiz GTA V listede sabırsızlıkla beklenen yapımlar olarak göze çarpıyor.PlayStation 4 Kasım ayı oyunları
Call of Duty: Advanced Warfare – 4 Kasım
Rabbids Invasion – 4 Kasım
Rocksmith 2014 – 4 Kasım
Never Alone (PSN) – 4 Kasım
The Wolf Among Us – 4 Kasım
Akiba’s Trip Undead & Undressed – 4 Kasım
Moto GP 14 – 4 Kasım
Lego Batman 3: Beyond Gotham – 11 Kasım
Assassin’s Creed Unity – 11 Kasım
Pro Evolution Soccer 2015 – 13 Kasım
Grand Theft Auto V – 18 Kasım
LittleBigPlanet 3 – 18 Kasım
Dragon Age Inquisition – 18 Kasım
WWE 2K15 – 18 Kasım
Monopoly – 18 Kasım
Far Cry 4 – 18 KasımPlayStation 3 Kasım ayı oyunları
Call of Duty: Advanced Warfare – 4 Kasım
The Wolf Among Us – 4 Kasım
BioShock Infinite Complete Edition – 4 Kasım
Moto GP 14 – 4 Kasım
Lego Batman 3: Beyond Gotham – 11 Kasım
Assassin’s Creed Rogue – 11 Kasım
Digimon All-Star Rumble – 11 Kasım
Payday 2 (Retail) – 11 Kasım
Pro Evolution Soccer 2015 – 13 Kasım
Hatsune Miku: Project Diva F 2nd – 18 Kasım
Dragon Age Inquisition – 18 Kasım
LittleBigPlanet – 18 Kasım
Escape Dead Island – 18 Kasım
Far Cry 4 – 18 Kasım
Middle-earth: Shadow of Mordor – 21 Kasım
Adventure Time: The Secret of the Nameless Kingdom – 21 KasımPlayStation Vita Kasım ayı oyunları
The Binding of Isaac: Rebirth – 4 Kasım
Lego Batman 3: Beyond Gotham – 11 Kasım
Tales of Hearts R – 11 Kasım
Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd – 18 Kasım
LittleBigPlanet: Marvel Super Hero Edition –18 Kasım
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#2
[​IMG]
PlayStation Plus Şubat Ayı Oyunları Belli oldu
PlayStation kullanıcılarının bildiği üzere eğer aktif bir PS Plus aboneliğiniz bulunuyorsa, her ay ücretsiz yeni oyunlara sahip olabiliyorsunuz.
PlayStation Plus’ın şubat ayı için dağıtacağı oyunların listesi belli oldu! Şubat ayında verilen oyunlar, daha önce pek duyulmamış oyunların arasında yer almakta. Ayrıca kullanıcılara ne yazık ki bu ayda herhangi bir AAA oyun sunulmayacak. Bu ay, listede genel anlamda strateji, uzay ve eğlence konularını ele alan oyunlar bulunmakta. İşte listedeki oyunlar:
PLAYSTATION PLUS ŞUBAT OYUNLARI


Helldivers: Democracy Strikes Back (PS4, PS3, PS Vita)
Nom Nom Galaxy (PS4)
Grid Autosport (PS3)
Persona 4 Arena Ultimax (PS3)
Lemmings Touch (PS Vita)
Nova-111 (PS Vita)
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#3
Sony tarafından ücretli olarak kullanıcılara sunulan PlayStation Plus hizmeti her ay olduğu gibi bu ayda kullanıcılara ücretsiz oyun vermeye devam ediyor.Playstation 4, Playstation 3 ve Playstation Vita için verilen bu ücretsiz oyunlar arasında çokta dikkat çeken oyun olmasa da verilen oyunlar hizmet bedelini karşılıyor.
[​IMG]

Sony‘nin Mayıs ayında Playstation Plus üyelerine vereceği ücretsiz oyunların tam listesi işe şu şekilde:


Playstation 4 sahiplerine için; Guacamelee! Super Turbo Championship Edition, Ether One, The Unfinished Swan, Race the Sun ve Hohokum
Playstation 3 sahipleri için; The Unfinished Swan, Race the Sun ve Hohokum
Playstation Vita sahipleri için; The Unfinished Swan, Race the Sun, Hohokum ve Murasaki Baby
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#4
2016 Ocak ayında ücretsiz olarak indirilebilecek PS Plus oyunları belli oldu. İşte yeni yılda PlayStation 4, PlayStation 3 ve PS Vita için sunulacak ilk oyunlar!

[​IMG]Sony'nin PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStation Vitaoyuncuları için kullanıma açtığı PS Plus servisinin 2016 Ocak ayındaki ücretsiz oyunları açıklandı.
Bilindiği üzere PlayStation Plus'ta her ay PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStation Vita için birçok oyun ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. PlayStation Plus aboneleri, abonelikleri bitene kadar bu oyunları ücretsiz bir şekilde oynayabiliyorlar. Üyelikleri bittiğinde ise oyun direk olarak sistemden kaldırılıyor.
[​IMG]
Genellikle bağımsız ve üçüncü parti oyunları ücretsiz olarak PlayStation oyuncularına sunan Sony, bu ay da geleneğinden vazgeçmemiş gibi duruyor. Firma hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay Far Cry 3: Blood Dragon, Freedom Wars King's Quest ve SSX gibi pek de AAA kalitesinde sayılmayacak oyunları PS Plus servisine dahil etmişti.
[​IMG]
Bu ayın oyunlarına baktığımızda ilk dikkatimizi çeken yapımın sevilen RPG serisi Dragon Age'in ilk oyunu Origins olduğunu görüyoruz. Bir diğer dikkatleri çeken ücretsiz oyun ise efsanevi FPS serisi Medal of Honor'un 2010 yılında uzun bir süre sonra sahnedeki yerini alan oyunu Warfighter olarak karşımıza çıkıyor.
2016 Ocak ayı PS Plus oyunları

Dragon Age: Origins (PS3)
Grim Fandango Remastered (PS4/PS Vita)
Hardware Rivals (PS4)
Legends of War Patton (PS Vita)
Medal of Honor Warfighter (PS3)
Nihilumbra (PS Vita)
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#5
RollerCoaster Tycoon World İnceleme
Beklenen geri dönüş gerçekleşti ancak beklentileri yüksek tutmamak gerek.

BaşlıktaRollerCoaster Tycoon ismini görüp heyecanlanarak buraya geldiysenizeminim ki ilk kez 1999 yılında piyasaya sürülen serinin ilk oyununu oynamışefsane neslin bir parçasısınızdır. 80’li yılların sonunda SimCity’nin piyasaya sürülmesiyle adetapatlama yapan planlama ve yönetim simülasyonlarıya daherkesin tanıdık olacağı yabancı ismiyle “tycoon” oyunları, 90’lı yılların sonlarına doğru kişisel bilgisayarların evlere girmesi ve grafik güçlerinin git gide artmasıyla üç boyutlu perspektifler yakalayarak bu oyunlarısaatlerce oynayıp başından kalkmayı imkansız hale getirecekyapıtlara dönüştürmüştü. Tam karşımızda duran inceleme konuğumuz ise bu efsane seri RollerCoaster Tycoon’un en son parçası olanRollerCoaster Tycoon World.

[​IMG]

Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanan güncel oyuna gelmeden hemen önce serinin diğer parçalarından da kısaca bahsedelim. Az önce de belirttiğimiz gibi 1999 yılında satışa sunulan ilk RollerCoaster Tycoon, sunduğuyeni oyun konsepti sayesinde çok beğenilmiş, küçük yaştaki genç beyinlere ekonomiyi, bütçe yapmayı, taleplere cevap vermeyi ve genel anlamıyla yönetimi öğretirken,sunduğu sonsuz kişiselleştirme imkanıyla da yaratıcılığın sınırlarını zorlama fırsatını vermişti. 2002 yılında satışa çıkan RollerCoaster Tycoon 2 ise temelde ilk oyunu barındırdığı ve bununüzerine çok ekleme yapamadığı için bolca eleştirilmiş, düşük inceleme puanlarıyla geri dönmüştü. Ancak ilginç bir şekilde bu oyunun satışını etkilemedi ve RollerCoaster Tycoon 2, 2006 yılında serinin en başarılı satış rakamlarına ulaştı.

2004 yılında ise büyük yenilikleri içinde barındıran RollerCoaster Tycoon 3 geldi. Oyunculara hiçbir sınırlama olmadandilediklerini yapabilme imkanı tanıyan “Kum Havuzu” modu, parkı ziyaretçilerin gözünden görebilme seçeneği ve ilk iki oyunun izometrik perspektifinin aksineistenilen açıya ayarlanabilen serbest kamerasıylaRCT 3, seriye bambaşka bir bakış açısı getirdi. Ancak eklenen tüm bu yenilikler beraberinde bolca uyumsuzluk sorunu ve hatayı da getirinceoyunun sıkı hayranları oldukça sert eleştirilerde bulundu. 2012 yılında Nintendo 3DS için geliştirilen RollerCoaster Tycoon 3D ve 2014 yılında iOS ile Android cihazlara gelen RollerCoaster Tycoon 4 Mobile ileoyun mobil platformlara kayınca, PC oyuncuları 10 yıldan uzun bir süre boyunca seriye bir ekleme alamadı.

Serinin ilk oyununa şimdi baktığımızda komik görünse de bu ekrana bakarak saatlerimizi harcamıştık.
Şimdi karşımızdatam 12 yılın ardından özüne, PC platformuna, geri dönenRollerCoaster Tycoon World var.30 Mart 2016 tarihindeSteam’in Erken Erişim sistemi üzerinden satışa çıkanRCT World, bekleneceği üzere size istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz bir eğlence parkı veriyor. Oyuna girer girmez sizi oldukça basit tasarlanmış, kesinlikle günümüze yakışmayan bir menü karşılıyor.Dikkati çeken ilk detay oyunun Türkçe olması, ancak ilk daha dakikadan itibaren Türkçe karakterlerin yerinde çıkan kırmızı X’ler, bolca yapılan çeviri hatası hatta hiç çevrilmeyen cümleler sinirinizi bozuyor. “Kampanya, Senaryolar ve Kum Havuzu” olarak adlandırılan üç farklı oyun modundan ilki olan “Kampanya” modunda,3 farklı lokasyonda sınırlı bütçeyleziyaretçilerinizin isteklerini dinleyerek ve oyunun size verdiği görevleri tamamlamaya çalışarak ilerleyeceğinizklasik oyun stilisizi bekliyor. Senaryolar modunda ise önceden hazırlanan parkları geliştirip kolaydan zora doğru ilerleyen görevleri yerine getirmeniz isteniyor. Kum Havuzu modunda isesınırsız para ile hiçbir limit olmadanparkınızı istediğiniz şekle sokabiliyorsunuz.

Oyunun dili Türkçe ama menü tasarımı zamanının oldukça gerisinde.
Oynamak istediğiniz modu seçip “Başla“tuşuna basmanızla birliktekendiniziboyutu 1 GB’tan birazcık yüksek olanbir oyundan hiç beklenmeyecek uzunluktaki sıkıcı yükleme ekranında buluyorsunuz. Görünüşe göre geliştirici Nvizzio’nunoyunun optimizasyonu konusunda daha çok mesai harcaması gerekiyor. Üstelik sorun yalnızca optimizasyonda da değil. Yaklaşık 1 haftalık deneyimlerim boyuncaoyun 20’den fazla kez beklenmedik bir şekilde çöktü. Hatta oyunu ilk kez başlattığımda haritalar bile açılmadı. Bahsettiğim 1 hafta içinde oyun, 2’si küçük 1’i büyük olmak üzere3 farklı güncelleme aldı. Bu güncellemeler daha çok hata düzeltme ve optimizasyon ağırlıklı gibi görünse de yaşadığım tecrübeyi etkilemedi. Hatta güncellemelerin sonrasında tüm grafik ayarlarım sıfırlandığı için güncellemeden önceki ayarlarıma geri dönmek içindakikalarca yeniden uğraşmak zorunda kaldım. Hazır grafiklerden bahsetmişken yükleme ekranından sonra sizi karşılayan manzaraya gelelim. Manzara kelimesini duyduğunuzda sizin de aklınıza dakikalarca sıkılmadan bakabileceğiniz güzel ve huzur veren bir görüntü geliyorsabiraz hayal kırıklığına uğrayacaksınız. RollerCoaster Tycoon 3’ten bu yana geçen 12 yılda sanki teknoloji yerinde saymış gibi tümgrafikler ve animasyonlar size sanki en az 7-8 yıl önce piyasaya sürülen nostaljik bir oyunu oynuyormuşsunuz hissini veriyor.


Oyun içi menüleri kullanmak kolay. Grafikler ise isteneni tam veremiyor.
Oyunun sesleri ve müzikleri başarılı olsa da doğası gereği tüm simülasyon oyunlarında yaşanan duruma maruz kalınıyor.Gerçek bir ilerleme kaydetmek için oyun içerisinde saatlerinizi harcamanız gerekiyorve kısa süre içinde müzikler sıkıcı bir hal alıyor. Türün diğer tüm oyunlarında görebileceğimiz gibi ekranın alt tarafına yerleştirilen butonlar,kolay hakim olunacak bir arayüz sunuyor. Parkınıza yerleştirebileceğiniz yollar ve dekorasyonların seçenekleri kişiselleştirme için yeterli olmasa da günü kurtarırken aynısını asıl önemli olan eğlence aletleri ve hız trenleri için söyleyebilmek zor.Parkın ekonomisindeki en önemli değişimi yapan restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları ise 5 farklı tema arasından seçilebilse de, temelde hepsinintıpatıp aynı olduğunu görmek can sıkıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi hala geliştirme aşamasında olan oyunun tecrübesini biraz olsun değiştirebilecek olan faktör isekullanıcı tarafından geliştirilen içerikler (UGC)olacak gibi görünüyor. Bu konuda kesin bir yorum yapamıyoruz çünkü bu seçeneğin duyuruları yapılıp gerekli bölümler oyunun menülerine eklenmiş olsa daSteam Atölyesi’nden içerik paylaşım imkanısunacak bu seçenek henüz hizmete girmemiş.Oyunu keşfederken kurduğunuz ilk parkta bile sınırları zorlayabilirsiniz.
Sonuç olarak, serinin özellikle ilk oyununda uzun süreler harcamış birisi olarakbüyük beklentilerle girdiğim ve yüksek bir not bırakmayı çok istediğimRollerCoaster Tycoon World,beni hayal kırıklığına uğrattı. Oyunun hala geliştirme süreci içinde olduğunu ve sürekli olarak güncellendiğini aklımızda tutmamız gerekse de oyunun satışa açılan ilk sürümünü oynayıp temelde yer alan hataları görmek pekiyi bir izlenim bırakmıyor. Başarılı olmasa da vakit geçirebileceğiniz bir oyun olanRollerCoaster Tycoon World’ün 75,00 TL’lik satış fiyatınıhakettiğini kesinlikle düşünmesem de, erken erişim süreci sona erdiğinde karşımıza çıkacak final sürümünün fiyatı çok daha yüksek olabileceğinden, eğer oyuna sahip olmak istiyorsanızşimdiden bir kopyasını edinmenizin mantıklı olacağını belirtmem gerek. Bu erken erişim sürecinde yukarıda da üstünden geçtiğim hatalar ve belki çok daha fazlasıyla karşılaşabileceğinizi de unutmayın.Mobil platformlarda bu tarz oyunların ne kadar popüler hale geldiğini gördükten sonra belki de RollerCoaster Tycoon için en doğrusu orada kalmaktı diye düşünmedim değil açıkçası.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#6
Sony'nin 4K destekli PlayStation 4.5 Neo modelini duyurması bekleniyor. Peki, PlayStation 4.5 Neo özellikleri nasıl olacak? PlayStation 4.5 Neo hakkındaki tüm detaylar burada.


Xbox One ile PlayStation 4 devrini çok çabuk tamamlayan konsollar olarak, konsol tarihine adlarını yazdırmaya çok yakın görünüyor. Yeni nesil konsollar, hem grafik hem de fraps açısından bilgisayarların çok çabuk gerisinde kalması, konsol üreticilerini harekete geçirdi.
Bir süre önce ortaya çıkan PlayStation 4.5 söylentilerine bugün bir yenisi daha eklendi. Sony'nin isimlendirme politikasında buçuklu sayı kullanması ve yeni neslin PlayStation 4.5 Neo ismini alması bekleniyor. Peki,PlayStation 4.5 Neo özellikleri nasıl olacak?
PlayStation 4.5 Neo özellikleri

PlayStation 4.5 Neo'nun 8 çekirdekli 2.1 GHz hızında çalışan Jaguar işlemci ile gelmesi bekleniyor. PlayStation 4 işlemcisinden frekans açısından hızlı olan yeni işlemci daha akıcı bir deneyim sunacak.
Oyunlarda büyük önem taşıyan grafik biriminde ise tercih yine AMD'den yana. PlayStation 4.5 Neo'da geliştirilmiş AMD GCN yer alacak ve bu GPU911 MHz hızında çalışacak.
RAM bölümünde ise yine PS4'teki gibi 8 GB GDDR5 kullanılacak ancak okuma hızı 218 GB/s olacak.
4K oyun deneyimi sunması beklenen PlayStation 4.5 Neo'un, geriye dönük uyumu olup olmayacağı bilinmiyor.PlayStation 4.5 Neo fiyatı hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak tahminlerimize göre PS4'ün fiyatında bir indirim olur ve PS4.5 Neo da PS4 fiyatına yakın bir seviyede satışa sunulur.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#7
İşte İndirimdeki Rockstar Oyunları!

Grand Theft Auto IV: Complete Edition - 6 TL
Grand Theft Auto: The Trilogy - 6 TL
L.A. Noire - 10 TL
Max Payne: Complete Bundle - 22 TL
Grand Theft Auto V ise 120 TL'den satılmaktadır. Rockstar Games'in tüm kodları, RGSC ile uyumludur.
Devam eden diğer İndirimler ise şu şekilde;
Trials Fusion - 12 TL
Rayman Origins - 5.50 TL
Rayman Legends - 11 TL
South Park: The Stick ot Truth - 19.50 TL
Child of Light - 7 TL
Ultra Street Fighter IV - 28 TL
Ultra Street Fighter IV Upgrade - 15 TL
WRC 5 - 38 TL
Lost Planet - 7 TL
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#8
Sony'nin PlayStation platformu için sunduğu ücretli abonelik sistemiPlaystation Plus'ta Haziran ayı içerisinde ücretsiz olarak yayınlanacak oyunlar açıklandı.
Bilindiği üzere PlayStation Plus'ta her ay Playstation 3, PlayStation 4 vePlayStation Vita için 2 ya da 3 oyun ücretsiz olarak oyunculara sunuluyor. PlayStation Plus sahipleri, abonelikleri bitene kadar bu oyunları ücretsiz olarak oynayabiliyorlar. PlayStation üyeleri sonlandığın da ise, oyunlar direk olarak sistemden kaldırılıyor.
Özellikle PlayStation için çıkan oyunların fiyatlarının ülkemizde oldukça yüksek olduğu düşünüldüğün de, PlayStation Plus ile ay içerisinde 2 ya da 3 oyun oynamak oldukça mantıklı.
Haziran ayı içerisinde ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlar arasında şüphesiz en ilgi çekici oyun PlayStation 4 için verilecek olan NBA 2K16. NBA2K16 dışında PS4 sahiplerine sunulacak olan bir diğer oyun, başarılı hikaye örgüsüyle beğeni toplayan Gone Home isimli oyun.

PlayStation 4

NBA 2K16

Tür: Spor
Yapımcı: 2K Games
Çıkış Tarihi: 29 Eylül 2015
Gone Home

Tür: Macera
Yapımcı: The Fullbright Company
Çıkış Tarihi: 12 Ocak 2016
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#9
Pikap sahibi olan var mı?

Paketin içeriğine göz attığımız zaman, ilk olarak tabi ki Mafia 3 yapıtının da kendisini görüyoruz. Mafia 3 Deluxe Edition ile birlikte tüm genişletme paketlerine sahip olabileceğimiz Mafia 3 Season Pass da bizlerin oluyor.
Oyunun dışında ise hepimizin hoşuna giden ve bizleri 60’lı yıllara götürecek olan iki adet plak bulunuyor. Oyun içerisinde yer alan müziklerin yer aldığı 11 adet şarkı bulunan plakların içeriğini haberimizin sonundaki listemizde görebilirsiniz.
Bu plakların yanında ise Mafia 3 için yayınlanan ve yayınlanmayan birçok sanatsal çizimleri barındıran bir kitap yer alıyor.
Ayrıca, bardak altlıkları ve replika Lincoln Clay künyeleri de paket içerisindeki yerini alırken; ön sipariş seçeneği ile birlikte gelecek olan Family Kick Back isimli pakete de sahip olabileceğiz.
Mafia 3 Collector’s Edition; 149.99 dolar etiket fiyatı ile PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 7 Ekim tarihinde raflardaki yerini alacak.
1. Plak:
“Black Ghost Blues” – Lightnin’ Hopkins
“Paint It, Black” – The Rolling Stones
“Tramp” – Otis Redding & Carla Thomas
“I Got My Mojo Working” – The Shadows of Knight
“Walking The Dog” – Rufus Thomas
“All Along The Watchtower” – Jimi Hendrix
2. Plak:
“Chain Gang” – Sam Cooke
“I Let A Good Thing Go By” – Dewey Edwards
“Go Go Shoes” – Lonnie Youngblood
“Slip Away” – Clarence Carter
“The House Of The Rising Sun” – The Animals
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#10
Capcom uzun zamandır beklenen Street Fighter V ek paketinin gecikmesinden dolayı oyunculardan özür diledi ve “İlk olarak şunu itiraf etmeliyiz ki toplulukla olan iletişimimizi geliştirebiliriz.” şeklinde bir açıklama yapan Capcom, “Gelecek ek paketlerde, gelecek güncellemelerde toplulukla yeni genişlemeleri konuşabiliriz” diye de ekledi.

[

Street Fighter V’e Ibuki adında yeni bir karakter Haziran sonunda çıkacak olan ek paket ile gelecek. Bu konu hakkında Capcom, “İlk olarak yeni ek paketin, yeni karakteri Ibuki’nin çıkacağını söylemek istiyoruz. Aslında bu paketi Mayıs sonunda çıkarmayı amaçlamıştık fakat oyunculara en iyi deneyimi sağlamak için kızımızı ertelemek zorunda kaldık” dedi ve ekledi, “Haziran sonunda en iyi içerikle geliyoruz.”

Bu hafta başında çıkan haberlere göre Ibuki ilk çıktığında hikaye modunda kendini gösteremeyecek, sadece klasik oyunlarda oynanabilir olacak. Capcom daha öncesinde oyunun daha parıltılı olması gerektiğini fakat yeterli içeriğini olmadığını itiraf etmişti. Bu paketler sayesini oyunu tamamı ile doldurmak istediklerini duyurdular. “Bu yolda yapımcı ekibimiz içerik kalitesini en üst seviyede tutuyorlar. Bu paketlerin çıkış tarihinin ertelenmesine sebep olabiliyor. Önceden dediğimiz gibi planların değişirse daha saydam olacağız böylece oyuncular ne beklediklerini bilecekler” yazdı Capcom.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#11
Sony'nin PlayStation platformu için sunduğu ücretli abonelik sistemi PlayStation Plus için düzenlenen kampanya ile kullanıcılara 3 ekstra üyelik veriliyor. İşte detaylar!

Bilindiği üzere PlayStation platformu için sunulan ücretli abonelik sistemi PlayStation Plus'ta her ay PlayStation 4, PlayStation 3 vePlayStation Vita için ücretsiz oyunlar oyunculara sunuluyor. PlayStation Plus sahipleri abonelikleri boyunca oyunları ücretsiz oynayabiliyor, üyelikleri sonlandığında ise oyunlar hesaplarından siliniyor.
Sony tarafından yapılan yeni kampanya ile, Playstation Store'dan 12 aylıküyelik satın alıp PlayStation Plus'a geri dönüldüğü takdirde ekstra 3 aylık ücretsiz üyelik oyunculara sunuluyor.

PlayStation 4 için bir yıldan fazla geçerli olan, seçilmiş aksiyon, spor, macera ve FPS türündeki birçok çevrimiçi, çok oyunculu yapımlar ücretsiz olarak PlayStation Plus üyeliği olan her kullanıcıya sunuluyor. Düzenlenen kampanya 10 haziran itibariyle sona eriyor.
Eğer sizde düzenlenen bu kampanyadan faydalanmak istiyorsanız elinizde çabuk tutmakta fayda var.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#12
DOOM’u denemek isteyenlere müjde!

Aslında bu duruma “müjde” ifadesini kullanmak ne kadar doğru olur bilemiyoruz. Hatırlayacak olursanız, geçtiğimiz yıllarda oyun firmaları biraz daha kendinden emindi. Neden mi? Geliştirici ekipler, yapıtlarını piyasaya sürdükten sonra insanların deneyip de onları satın alması için demo sürümler ile karşımıza çıkarlardı.
Şimdilerde ise yapıt piyasaya çıktıktan birkaç ay sonra demo sürümler ya çıkıyor ya da çıkarılmıyor. Bu politikayı ne yazık ki Bethesda Softworks firması da izliyor.
Geçtiğimiz ay oynanabilir hale gelen DOOM, bugünden itibaren demo sürüm ile karşımıza çıktı. Ücretsiz olarak demo sürümünü bilgisayarınızda veya konsol platformlarında deneyebilirsiniz.
E3 2016 ile demo müjdesini(!) bizlere veren ekip, demonun ne zaman kaldırılacağı hakkında herhangi bir bilgi vermediğini belirtelim.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#13
PlayStation 4 çıkmadan önce bile bizi heyecandan terletiyordu. Her yeni güncellemede ise içeriği öğrenene kadar gözlerimiz dört dönüyor. Güncelleme 3.55 dün yayımlandı fakat neredeyse hiç bir içeriğe sahip değil. Açıklamasında “kalite ve sistem performansı” dışında hiç bir şey yazmıyor. Sistem performansını ise ne kadar etkilediği şuan için belli değil.

[

Bundan önceki “Önemli Güncellemeler” kategorisinde yer alan 3.5 güncellemesi Nisan ayında yayımlanmıştı ve “çevrim dışı görün” özelliği eklenmişti. Dün gelen 3.55 güncellemesi ile şuan için pek bir değişiklik hissetmemekle beraber, bundan sonraki önemli güncellemenin ne zaman geleceği konusunda da bir zaman belirtilmiş değil. Bize soracak olursanız, bu güncellemeyi yüklemek yerine,ilerleyen zamanlarda gelecek olan büyük güncellemeyi bekleyin. Fakat bilmenizi isteriz ki yakın bir tarihte PlayStation 4 için bir güncelleme mevcut değil. Peki siz güncellemeler ile neler görmek isterdiniz? Yorum bırakıp bizi haberdar edin!
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#14
Türk Telekom’un dijital oyun platformu Playstore, oyun severlere büyük avantaj sunan bir kampanya başlattı. Bünyesinde 3000’den fazla oyun seçeneği sunan platform, oyun severlerin beğeniyle takip ettiği onlarca dev yapımı, Ramazan ayı ve bayram boyunca yüzde 80’e varan indirimlerle sunuyor. Kampanya 7 Temmuz 2016 tarihine kadar geçerli olacak.

ramazan kampanyası

Dijital platform; GTA V, NBA 2K16, XCOM 2, Far Cry Primal, Assassin’s Creed Syndicate, Anno 2205 Civilization: Beyond Earth, Home Front Revelation, Metro Redux, Borderlands Pre-Squel, MaxPayne, Tropico 5 ve Man of War gibi onlarca oyuna yeni oyunlar eklemeye devam edecek. Kampanyadaki fırsatları kaçırmamak için bu adresten satışta olan ve yeni eklenen oyunları takip edebilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#15
Sony, bu hafta sonu PS Plus servisini Avrupalı PS4 kullanıcılarının ücretsiz olarak deneyebileceklerini duyurdu. Promosyon saat kaçta başlayacak?

Playstation Plus, içerdiği indirimler ve aylık bedava oyunların yanı sıra PS4sahiplerinin multiplayer oyun oynamaları için üye olmaları gereken bir servis. Bu yönüyle çokça eleştirilen PS Plus'a ilgiyi artırmak için Sony, elinden geleni yapıyor.

Bu hafta sonu PS4'te Multiplayer oyun oynamak ücretsiz!

Normalde aylık belli bir ücret verilerek üye olunan PS Plus'ı bu hafta sonu Avrupa'daki PS4 sahipleri bedava olarak kullanabilecekler. Yapılan açıklamaya göre promosyon, 24 Haziran'da BST saatiyle 10.00'da başlayacak ve 27 Haziran'da saat 10.00'da bitecek.
Sadece Avrupa'daki Playstation sahiplerinin faydalanabileceği promosyon sayesinde bu hafta sonu tüm PS4 oyunlarının multiplayer modları bu bölgedeki herkes tarafından erişilebilir olacak. Sony'nin görüşü ise PS Plus'ı bir kez deneyen kullanıcıların daha sonra ücret ödeyerek aylık üyelik satın alacakları yönünde.
PS4 için 3.55 sistem güncellemesi yayınlandı

Bunun yanında Playstation 4 için bugün 3.55 güncellemesi yayınlandı. PS4 üzerinden tüm çevrimiçi özelliklere ulaşmak için kullanıcıların bu sistem güncellemesini indirmeleri gerekiyor.

Güncelleme notu kısmında güncellemenin sadece kalite ve sistem performansını artırmaya yönelik olduğu belirtiliyor. Güncelleme boyutu ise300 MB civarında.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#16
Nintendo Wii Oyunlarını Daha İyi Grafikler ile Bilgisayarınızda Oynayın!
Nintendo Wii oyunlarının PC ve Mac'te oynanabilmesini sağlayan Dolphin emülatör 3 yıl sonra güncellendi. Dolphin 5.0'ın özelliklerine birlikte göz atalım...


Nintendo Wii oyunlarını bilgisayarınızda oynamaya ne dersiniz? Eğer daha önce herhangi bir emülatör ile Wii oyunlarını PC’nize taşımayı denemediyseniz şimdi tam sırası. Çünkü, Wii oyunlarını Windows ve Mac’e emüle eden Dolphin yıllar sonra güncellendi. En son kararlı sürümü 2013 yılında çıkan Dolphin’in 5.0 sürümü 3 yılın ardından yayınlandı.
Daha Az Gecikme, Daha İyi Grafikler

Teknoloji dünyasında 3 yıl çok büyük bir süre. Eğer Dolphin’in önceki sürümlerini deneyip tatmin olmadıysanız yeniden denemek için birçok nedeniniz olabilir. Aradan geçen sürede daha iyi emülasyon sağlanabildiği gibi birçok görsel geliştirme yapıldığı da geliştiricilerin verdiği bilgiler arasında. Dolphin 5.0’ın en önemli geliştirmesi ise D3D11, OpenGL 3 ve daha yeni API’lere destek vermesi. Tabii ki bu da çağdaş görüntü kartlarının daha iyi performans sağlaması, yani daha iyi görüntü kalitesi demek.


Dolphin 5.0'ı Nereden Bulabilirim?

Emülatörün yeni sürümü gecikmeyi de oldukça aza indirmeyi başarmış durumda. Tabii ki yakalayacağınız FPS değerleri ve gecikme süresi sistem performansıyla ilgili olsa da kodlama kısmında birçok iyileştirmenin yapıldığını söyleyebiliriz. Şahsen ben macOS sürümünü indirdim ve denemek için sabırsızlanıyorum. İsterseniz siz de buradan Dolphin 5.0’a ulaşabilirsiniz. Unutmadan, emülatör sadece Wii değil GameCube oyunlarını da çalıştırıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#17
Aksiyon türündeki başarılı yapımlardan olan BioShock için yeni bir koleksiyon sürümü duyuruldu. Peki oyunun hayranlarını heyecanladıracak yeni koleksiyon sürümünde neler olacak?

2K Games'in resmi Twitter hesabından paylaşılan Tweet ile oyun gündemine oturan yeni BioShock oyunu, BioShock: The Collection adı ile kendini gösterdi. Yayınlanan Tweet'in ardından 2K'nın website vesunucuları üzerinde koleksiyona ait olduğu söylenen görseller bulunduğu açıklandı.
NeoGAF forumundan Khwaah isimli kullanıcı, 2K'nın sunucuları üzerinde bulduğu görselin BioShock'un orjinal oyunları mı yoksa yeni bir koleksiyon sürümüne mi ait olduğuna dair net bir bilgi vermedi. Bulunan görselin dosya adında The Collection ibaresi geçmesi ise büyük dikkat çekti.
Resmi Twitter'da görüntüleTakip et
BioShock @bioshock

Welcome to Rapture! Would you kindly follow @BioShock?
19:40 - 29 Haziran 20161.6841.684Retweet

2.5832.583 beğeni
BioShock: The Collection İçeriği

BioShock Infinite ile gökyüzündeki asılı olan rayların üzerinden kayarakColumbia şehri semalarında dolaşmamızın üzerinden üç yıl geçmişken, oyunun geliştiricisi 2K, BioShock: The Collection ile geçmişteki BioShockoyunlarını yeni nesil konsollarda sunmaya hazırlanıyor.

PlayStation 4 ve Xbox One'ın çıkışından bu yana sayısız oyuncu tarafından istenilen yapım için 2K oyuncuların isteklerinde nihayet kulak verdi.BioShock: The Collection'da tüm tek kişilik DLC'lerin yanı sıra, Ken Levine'in yorumlarına yer verilen daha önce görülmemiş olan video serisi Director's Commentary: Imagining BioShock ile birlikte seride yer alan önceki üç oyun yer alacak.E3 oyun fuarlarının en iyisi ve IGN, GameSpot gibi oyun basınları tarafından yılın oyunu ünvanını kazanan serinin yeni oyunu BioShock: The Collection'un içeriği ise şu şekilde:
BioShock

- BioShock ve BioShock Infinite kreatif direktörü Ken Levine ve BioShock serisinin animasyon şefi ve direktörü Shawn Robertson'un yer aldığıDirector's Commentary: Imagining BioShock video serisi.
- Orjinal oyunda bulunmayan, konsept çizimlere sahip Rapture'dan esinlenmiş sanal müzede gezme imkanı sunulan Museum of Orphaned Concepts modu.
- BioShock'un hikayesi dışında bulmacalara ve başarımlara yer verilenChallenge Rooms modu.

BioShock 2

- Rapture'nin daha önce görülmeyen bir yanını sunan BioShock hikayesi,Minevra's Den.
- BioShock 2'deki olayların hemen öncesinin ele alındığı Alpha Series Big Daddyn'nin kontrolünün ele alındığı mod olan, Protector Trials.

.


BioShock Infinite

- Bölüm 1 ve 2 de yer alan eklenti paketlerinin dahil olduğu, Burial at Seamodu.
- Liderlik tablosunda yer alarak, The Columbian Archaeological Societymüzesinde gezmeye imkan sunan, dört ek haritada 60 mücadele dalgasına karşı mücadele edilebilen Clash in the Clouds eklenti paketi.
- Industrial Revolution Pack ve Upgrade Pack içerik paketlerine ek olarak500 Silver Eagle, beş Lock Pick ile birlikte altı yeni eşya ve iki silah geliştirmesini (Comstock's China Broom Shotgun ve Comstock's Eagle Eye Sniper Rifle) içeren Columbia's Finest paketi.
Çoklu oyuncu modunun yer almayacağı BioShock: The Collection, 16 Eylültarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için satışa sunulacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#18
PlayStation 4 Slim Gelebilir!

PlayStation tarafından yapılan son üretimlerde aynı zamanda PlayStation 4 Slim modeli üzerinde de çalışmaların yapıldığı iddia edildi.

Geçtiğimiz ay içerisinde yapılan özel bir etkinlikte daha çok oyun odaklı tanıtımlar yapan Sony'nin özellikle PlayStation 4 Neo ile birlikte yeni bir modeli daha kullanıma sunulacağı belirtildi. Yeni modelin adının PlayStation 4 Slim olacağı iddia edilirken yeni modelin benzer oyun konsollarına göre çok daha ince bir şekilde tasarlanacağı ve bu açıdan farklı olacağı belirtildi

Rapor Sızdırıldı

Oyun konsolları konusunda liderliği elinde bulunan Sony’nin, farklı oyun konsolları ile birlikte kişilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladığı öğrenilirken bu amaç doğrultusunda özellikle Slim modelinin ilgi görmesi bekleniyor. PlayStation 4 Slim modeliyle ilgili özellikle donanımlar açısından herhangi bir bilgi öğrenilemezken cihazın piyasaya sürülmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Konu ile ilgili özel bir raporun sızdırıldığı ve bu rapor üzerinden elde edilen bilgiler ile Slim modelinin çıkacağının öğrenildiği belirtilirken Sony bu çalışmalar ile birlikte iki farklı versiyonu kullanıcılara sunacak. Sony tarafından önümüzdeki aylarda yapılacak tanıtımlarda Sony Playstation 4 Neo ve Sony Playstation Slim modelleri kullanıcılara tanıtılması bekleniyor.

Microsoft’tan Mı Esinlendi?

Sony tarafından Slim modelinin geliştirilmesindeki en önemli sebebin Microsoft tarafından yapılan tanıtımlar olduğu iddia edilirken geçtiğimiz günlerde Microsoft, Microsoft Xbox One modelinden yüzde 40 oranında daha küçük bir modelin tanıtımını yapmış ve bu modeli ile incelik konusunda ilk adımı atmayı başarmıştı.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#19
PlayStation 4 kullanıcısı olup da iOS cihazlar kullananlar için müjde! Remote Play özelliği, yakında iPhone ve iPad üzerinden de kullanılabilecek!


Konsol oyuncularından PS4 sahibi olanların en sevdiği özelliklerden biri şüphesiz ki Remote Play özelliği. Zira bu özellik sayesinde dünyanın neresine giderseniz gidin, bilgisayarınız üzerinden PS4 oynayabilirsiniz.
iOS desteği yoktu

Sony, Remote Play için PC, MacOS, PS Vita ve kendi sahip olduğu Xperiamodel bazı Android telefonlara destek veriyor. Sony, PC platformuna resmî olarak destek vermeden önce, üçüncü parti yazılımlarla Windows için uyum sağlanmıştı. Bunun yanında üçüncü parti yazılımlarla daha geniş birAndroid cihaz yelpazesinde Remote Play kullanılabiliyor.
iOS için uygulama geliştiriliyor

iOS platformu, Remote Play için şimdiye kadar kullanılabilir değildi. Ancak gelen bilgilere göre, o günler geride kaldı. PS4 Remote Play özelliği üzerinde çalışan geliştiriciler, iOS için geliştirdikleri PlayCast uygulaması için tester çağrısında bulunmuşlar. PlayCast uygulaması, tahmin edebileceğiniz üzere, iOS cihazlar üzerinden PS4 oynanabilmesine olanak sağlıyor.

DualShock 4 bağlanamayacak

DualShock 4 ise iOS cihazlara bağlanamayacak. Oyunlar, ekran üzerinde çıkacak sanal bir kontrolcüyle kontrol edilebilecek. Ancak yukarıdaki görselde görüldüğü gibi SteelSeries Nimbus ve benzeri kontrolcüler kullanılabilir.
Geliştirici takım, artık daha fazla beta tester alımı yapmıyor. Bu konuda çok fazla istek almış olan ekip, yoğun ilgiden memnun ve söz konusu uygulamayı bir an önce kullanıcılara sunmak için sabırsızlanıyorlar.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#20
Pokemon GO için Batarya İpuçları

Pokemon GO oyununu oynamak isteyenlerin en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi batarya. İşte işimizi kolaylaştıracak bazı küçük ipuçları.

Dünya genelinde en çok oynanan oyunlar arasında yer almayı başaran Pokemon Go kullandığı özellikler nedeniyle telefonun Pil gücünü aşırı şekilde tüketiyor. Hem mobil verinin kullanılması hem GPS özelliğinin kullanılmak zorunda olması telefonun aşırı güç tüketimine sebebiyet verirken kişiler bazı küçük önlemler ile daha uzun bir pil kullanımı elde edebilir.

Kişilerin batarya kullanımında işlerini kolaylaştıracak en önem detaylardan birisi kuşkusuz ekran parlaklığı. Ekran parlaklığının yüksek olması çok kısa bir süre içerisinde bataryanın tükenmesine yol açacaktır. Bu nedenle dışarıda oyunları oynayan kişilerin ekran parlaklığını düşürmesi önemli bir avantaj sağlayacak. Fakat bu durum kuşkusuz güneş altında oynanan oyunlarda sıkıntı yaratabilir.

Oyun içerisinde yer alan tasarruf modunun kullanılması da önerilmektedir. Bu bakımdan telefonun yenileme hızları azaltıldığı gibi tüketiminde de önemli bir avantaj elde edilebilir.

Batarya tasarrufunda kişilerin yapabileceği en önemli işlem ise artırılmış gerçeklik ile oyun oynanmaması. Oyunun en önemli özelliklerinden birisi olmasına karşın yüksek güç tüketimi nedeniyle bataryadan ciddi anlamda bir düşüş yaşanıyor. Bu bakımdan kişilerin artırılmış gerçeklik özelliğini kapatması da önemli. Bunun için sağ köşede yer alan AR özelliği kapatmanız yeterli.