Neler yeni

Playstation oyunları Hakkında en son gelişmeler

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86

[h=2]Hearthstone’un yeni ek paketinin çıkışına çok az bir süre kaldı.[/h]Blizzard’ın popüler kart oyunu Hearthstone, Year of the Mammoth’u geride bırakarak Year of the Raven’a giriş yapmak üzere. The Witchwood ek paketiyle gerçekleşecek olan bu geçiş, çok sayıda Standard mod kartının Wild moduna gönderilmesine de sebep olacak.
Bir süredir ünlü Hearthstone yayıncılarıyla The Witcherwood kartlarının duyurularını yapan Blizzard, ek paketin çıkış tarihini netleştirdi. The Witcherwood ek paketi, 12 Nisan’da yayınlanacak.
Oyunun başındaki isim Ben Brode, 9 Nisan’da Sean “Day[9]” Plott isimli yayıncıyla gerçekleştireceği bir yayında The Witcherwood kartlarıyla ilgili son bilgileri paylaşacak. Bu yayın, Hearthstone’un resmi Twitch kanalında yapılacak.
The Witchwood’un yayınlandığı gün, oyunculara ek görevler verilecek. Bu görevlerde 1 tane rastgele Class Legendary kartı ve 3 pack hediye edilecek.
Bu özel görevler, günlük görevlerin yapılmamış olması halinde, yapmakta olduğumuz görevlerin yerini alabilecek. Bu sebeple Blizzard ek paketin çıkış tarihine kadar tüm görevleri tamamlamanızı öneriyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
[FONT=&quot]Günümüzde en çok ücretsiz oyunlar ve mobil olan oyunlar çok büyük başarılar elde ediyor. Eğer hem mobil oyun, hem de ücretsiz oyun kavramını birleştirirseniz, çok daha büyük bir başarıyı yakalama ihtimaliniz de bulunuyor. İşte Epic Games, doğru zamanda bir adım attı ve iOS platformuna Fortnite: Battle Royale oyununu getirdi. Bir süre boyunca sadece davet ile girilebilen bu oyun, kısa bir süre önce herkese açıldı. Oyunun herkese açılması ardından da kazanç raporları yayımlandı. Elimize geçen bu raporlara bakacak olursak, Fortnite: Battle Royale sadece iOS üzerinde, 1 aydan kısa bir sürede Epic Games ekibine 15 milyon dolar kazandırdı. Evet, çılgın bir başarı var ortada.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Sensor Tower ekibinin raporlarına göre, bahsettiğimiz video oyunu, iOS platformunda en başarılı çıkış gerçekleştiren sayılı video oyunlarından bir tanesi oldu. Ayrıca bu oyun sayesinde, iOS üzerinde oyun oynayan insanların sayısı da %190 seviyesinde bir artış gösterdi. Fortnite: Battle Royale oyununun iOS sürümünde Starter Pack ögesinin satışa sunulması ile birlikte Epic Games, sadece bu platformdan günde 1 milyon dolar kazanmaya başladı. Oyunun herkese açıldığı dönemde ise ekip 1.6 milyon dolar gelir elde etti. Ondan sonraki günlerde ise sürekli olarak 1.8 milyon dolar civarı kazanç göründü.[/FONT]
[h=3]Fortnite: Battle Royale ne zamana kadar başarılı olacak?[/h][FONT=&quot]11 milyon kez indirilmeye sahip olan Fortnite: Battle Royale oyununun iOS sürümü, 15 Mart 2018 tarihinde oyunculardan para kesmeye başlamıştı. Yani, raporlar muhtemelen o günden sonraki verileri bizlere sunuyor. Raporların devamına göre ise bu yapıt, 20 farklı ülkede, App Store üzerinde birinci sırada uzunca bir süre bulundu. Peki, bu başarı ne zamana kadar devam edecek? Analistlerin söylediğine göre Fortnite: Battle Royale oyunu mobil platformlarda uzunca bir süre daha başarılı olmaya devam edecek. Ayrıca analistler, oyunun Android sürümünün çıkması ile birlikte Epic Games ekibinin günde 3 milyon dolar kazanacağını da tahmin ediyor.[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
En iyi çocuk için en iyi skin. Overwatch'ın bir sonraki etkinliği eski kendi Blackwatch'ına geri dönüyor olabilir, ama hepsi karanlık tarafa dönmüyor.
[h=3]Scion Hanzo[/h]

Overwatch'ın bir sonraki etkinliği eski kendi Blackwatch'ına geri dönüyor olabilir, ama hepsi karanlık tarafa dönmüyor. Hanzo, etkinliklere özel skiniyle daha temiz ve resmi bir yaklaşım benimseyenlerden biridir.
Siyah ve mavi çizgili bir takım elbise giymiş ve kolları sıvayan Scion Hanzo skini, şık ve otoriter görünüşünden daha fazlasıdır. Scion, kayda değer bir ailenin soyundan geliyor. Hanzo ve Genji'nin ait olduğu Shimada klanı sadece budur.
[h=3]Scion Hanzo Skini[/h]
Overwatch
@PlayOverwatch

Overwatch Archives file located…
Subject identified: SCION HANZO

File content available for download in t-minus: 4 days
03:00 - 7 Nis 2018


Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik
Bu yılki bahar etkinliği, geçen yılki Uprising etkinliğine benzer, ancak Tracer'ın ilk görevine bakmak yerine, bu yılki Retribution görevi, Blackwatch'ın Venedik'teki Talon örgütünün bir üyesini güvence altına almaya çalışmasıyla sekiz yıl öncesine gidiyor. Bu yılki Archives etkinliğinin büyük bir hikaye anı içereceğinden, diğer bilinen ayrıntılar için şu konumuza göz atabilirsiniz; "Overwatch Arşivleri Etkinliği".
Arşivler etkinliği, 10 Nisan Salı günü başlayacak. Scion Hanzo, Moira'nın Blackwatch cildinden sonra ortaya çıkacak ikinci skin iken, 60'ın üzerinde yeni ürün onaylandığı için daha fazlasının açığa çıkmasını bekliyoruz. Bu etkinlikten yeni skinleri ve kozmetik ürünlerini ve geçen yılki Uprising etkinliğini 30 Nisan'a kadar takip edebilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
Overwatch için en son ücretsiz güncelleme geldi ve en son sezonluk etkinlik olan Overwatch Archive 2018'i başlattı. İşte en yeni Overwatch. Yamada neler var?
Overwatch Güncelleme

Overwatch için en son ücretsiz güncelleme geldi ve en son sezonluk etkinlik olan Overwatch Archive 2018'i başlattı. Şimdi PS4, Xbox One ve PC'de yayında ve hem yeni skinleri hem de Retribution adlı özel bir ko-op Brawl modunu içeriyor.
Elinizde yağma kutularını açmak için bir sürü yeni skin var; sekiz Legendaries. Bu güncellemede yeni görünümler alacak karakterler; Hanzo, Winston, Moira, Reaper, Mei, Doomfist, Sombra ve Lucio'dur. Geçen yılki Uprising etkinliğinin 100'den fazla kozmetik ürünü, bu etkinliğe 60 yeniyi ekledi. Bunların arasında, giriş tanıtımları, spreyler, duygular ve daha fazlası var.
Retribution modu için, Overwatch'ın sınırlı süreli PvE tekliflerinden daha önce gördüğümüzden farklı olarak dört oyunculu bir iş birliği deneyimi mevcut. Blackwatch grubu "Talon organizasyonunun üst düzey üyesini" yakalamaya çalışırken oyuncuları sekiz yıl önce Overwatch etkinliklerine götürür. Oyuncular Genji, McCree, Moira ve Reyes rollerini üstlenirler (sonuçta Reaper olur). Alternatif olarak, tam listeden herhangi bir karakter olarak oynamanıza izin veren standart olmayan bir sürümü vardır. Her iki durumda da yeni bir Venedik haritası üzerinde oynanacak, bir PvP versiyonu olan Rialto da yeni bir Escort haritası olarak mevcut olacak.
Yeni etkinlik şu andan 30 Nisan'a kadar devam ediyor. Geçen yıldan geri dönen kozmetik ürünlerinin yanı sıra, yine geri dönen PvE modunu alabilirsiniz. Bunların ikisi de, Junkenstein'ın Cadılar Bayramı etrafındaki Revenge modu sürümü gibi, sadece sınırlı bir süre için kullanılabilirler, çünkü Blizzard gerekli uzun vadeli derinlik seviyesini sunduğunu düşünmez.

Overwatch Güncellemesi

 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86

[h=2]Blizzard, Witchwood’u neredeyse tüm dünyada aynı anda yayınlayacak.[/h]Hearthstone’un beklenen yeni ek paketi Witchwood bugün yayınlanacak. Blizzard geçtiğimiz gün Witchwood için ön güncellemesini yayınlamıştı. Dolayısıyla Witchwood’u oynamak için ek güncelleme yapmak gerekmeyecek.
Şirket, oyunun hangi sunucularda hangi saatte yayınlanacağını duyurdu. Hearthstone ekibi bir ilki gerçekleştirerek oyunu neredeyse tüm dünyada aynı saatte aktifleştirecek. Önceki ek paketlerde önce Amerika sunucularında aktifleştiriliyordu, Avrupa sunucularına ise birkaç saat sonra geliyordu.
Witchwood, Avrupa, Amerika ve Asya sunucularında Türkiye saatiyle 20:00’da aktifleşecek. Çin sunucusu ise bundan 5 saat sonra güncellenecek.
Oyunun yayınlandığı saatlerde muhtemelen oyuna girmek pek mümkün olmayacak. Saatin de uygun olması sebebiyle aşırı sayıda oyuncunun Witchwood’a hücum etmesi ve sunucuları zorlaması ihtimali mevcut.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
[FONT=&quot]6 Eylül 2018 tarihinde biz oyuncularla buluşarak bir süre için güzel tecrübeler yaşatan Destiny 2, artık yavaş yavaş yeni genişleme paketine kavuşuyor. Warmind adı ile karşımıza çıkmaya hazırlanan genişleme paketi, 8 Mayıs 2018 tarihinde biz oyuncularının huzurunda olacak. Fakat, asıl konu Warmind isimli genişleme paketinin, geliştirilme aşamasının sadece oyunun geliştiricisi olan Bungie ekibi tarafından yapılmamış olması. Zira, verilen bilgilere göre Bungie ekibi, bu genişleme paketini geliştirirken, Vicarious Visions’tan da yardım aldı. Bunu da, Bungie ekibinin resmi internet sitesi üzerinden yapılan bir duyuru ile anlattılar.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[h=3]Destiny 2 için gelen Warmind genişleme paketinde, Vicarious Visions izleri de olacak[/h][FONT=&quot]Bungie ekibi, yaptıkları duyuruda, “Gelecek genişleme paketimiz Warmind, 8 Mayıs 2018’de gelecek. Bir sürü sorunuz olduğunu biliyoruz. Sorularınızın yanıtları, 24 Nisan 2018 tarihindeki canlı yayında verilecek. Bungie’den geliştiriciler, Vicarious Visions’taki yeni partnerlerimizin temsilcileri ile koltuğa, beraberce yarattığımız bu yeni macera hakkında konuşmak için oturacak.” şeklinde açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar da, yıllardır bizlere birçok önemli ve güzel yapımlar sunmayı başarmış olan Vicarious Visions isimli geliştirici ekibin, yolda olan genişleme paketinde de imzaları olduğunu anlatıyor açık ve net bir şekilde.[/FONT]
[FONT=&quot]Bungie ekibi tarafından yayımlanan duyuruda, sadece yolda olan Destiny 2 için yolda olan Warmind isimli genişleme paketinin geliştirilme aşamasında kimlerden yardım aldıkları bulunmuyordu elbette. Aynı zamanda, haberimizde bulunan görseldeki yol haritası ve çok daha fazlasından da bahsedildi. Gönderi içerisinde paylaşılan şeylerden biri de, hem 4K kalitesinde, hem de 1080p kalitesinde bulabileceğiniz bir görsel oldu. Bu görsel ile, içinizdeki Destiny 2 hayranını şaha kaldırabilir ve masaüstünüzü görsel açıdan çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz.[/FONT]
[FONT=&quot]Eğer, paylaşılan bilgiler ve daha fazlasını görmek isterseniz, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz internet sayfasını kullanabilirsiniz gönül rahatlığı ile. 24 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan canlı yayın, bizlere Vicarious Visions ekibinin, Bungie’nin Destiny 2’si için hazırlamakta olduğu Warmind genişleme paketi üzerinde ne gibi önemli etkilerinin olduğunu gösterecek gibi görünüyor. Muhtemelen, canlı yayın esnasında her bilgi verilmez. Bu yüzden de, asıl önemli bilgileri ve detayları, genişleme paketi elimize ulaşana kadar bilemeyebiliriz.[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86

[h=2]Söylentilere göre Yeni BioShock oyununun yapımını, adı açıklanmayan bir 2K oyun stüdyosu üstlendi.[/h]Oyun tarihinin en başarılı FPS oyunlarından biri olan BioShock serisi, farklı atmosferiyle akıllarda yer edinmişti. Ne var ki serinin geliştiricisi Irrational Games, 2014 yılında kapatıldı. Serinin hayranları ise devamının gelmeyeceğini düşünerek üzülmüştü.
Ortaya atılan bir iddiaya göre BioShock 4, San Francisco’daki adı gizli tutulan bir oyun stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Bu oyun stüdyosunun da 2K Games’e bağlı olduğu konuşuluyor.
Söylentilerin doğru olması durumunda, serinin ilk 3 oyununun başında bulunan Ken Levine’in bu projeye dahil olmayacağı sonucu çıkıyor. Zira Ken Levine şu sıralar kurucusu olduğu Ghost Story Games’te farklı bir proje üzerine çalışıyor. Geliştirilen yeni BioShock’un hikayesinin nasıl bir ortamda geçeceği ise merak konusu.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86

[h=2]Treasures of the Past DLC’si oyuna hazine avcılığı tecrübesini getiriyor.[/h]Warhorse Studios’un başarılı RPG oyunu Kingdom Come Deliverance oyunu, çıktığı hafta 1 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Kickstarter projesi olarak başlayan oyun, şu sıralar sık sık güncelleniyor ve hataları gideriliyor.
Warhorse Studios, oyun için bir de yeni DLC paketi yayınladı. Treasures of the Past isimli DLC, oyunun haritasına çok sayıda hazine yerleştiriyor. Oyuncular da bu hazineleri bularak güçlü eşyalar elde edebiliyorlar.
DLC’nin Steam’de 10.50 TL fiyatla yayınlanmasıyla birlikte, oyun da 1.4.2 sürümüne güncellendi. 1.4.3 sürümünün de önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
Destiny 2 Warmind DLC 2 ile ilgili detaylar açıklandı. Warmind'ın çıkış tarihi, Egzotikler ve daha fazla haber yazımızın içeriğinde. Bir göz atın.
[h=3]Destiny 2 Warmind[/h]

Beklenenden daha uzun süren bir bekleyişten sonra, Destiny 2'nin ikinci DLC genişlemesi, Warmind hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıkarıldı. Bungie, yeni Landing Zone'u ve DLC'nin ayarlandığı Mars'taki alanı, Escalation Protocol olayını ve diğer değişiklikleri araştıran bir canlı akış sırasında yeni bilgileri paylaştı. Yeni egzotik silahlar ve zırh da var.
Warmind, Mars'ta ancak daha önce hiç bulunmadığımız farklı bir bölgededir. Hellas Havzası, gezegenin kutupsal buz örtülerine sahiptir. Uyanan ve güneş sistemi boyunca problemler yaratan Warmind Rasputin'in doğduğu yerdir. Clovis Bray şirketi hikayede önemli bir rol oynar. Prologue sinemasında yer alan ve Mars'ın yeni bölgesinde bir satıcı ve ana irtibat noktanız olarak görev yapan bir Guardian olan Ana Bray ile tanışırsınız.
Escalation Protocol
Akışın büyük odaklarından biri, yalnızca kampanyayı tamamladıktan sonra etkinleştirilebilecek yeni bir Kamu Etkinliği olan Escalation Protocol'dür. Bu etkinlik bir programa dahil değildir ve herhangi bir zamanda başlatılabilir. Her biri çeşitli patronlara sahip yedi Hive düşmanı dalgasına karşı çıkmayı içerir. Üçüncü ve beşinci dalgalardan sonra, ödül sandıkları ortaya çıkar, ancak gerçek ödüller Dalga 7'yi bitirdikten sonra ortaya çıkacaktır. Bu dalga benzersiz mekaniği olan yeni bir patrondan oluşur. Bu aşamada görünebilecek toplam beş patron var ve oyun her hafta bir tane arasında dönecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
[FONT=&quot]Sony, PS Plus mayıs 2018 ayında dağıtacağı oyunları açıkladı. Listenin en göze çarpan isimleriyse Beyond Two Souls ve Rayman Legends. Açıklanan liste ile gelecek ay Kuzey Amerika ve Avrupa hesaplarının aynı oyunlara sahip olacağı da öğrendiğimiz başka bir detay.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[h=3]PS Plus listesinin tamamı ise şu şekilde[/h]
  • Beyond: Two Souls (PS4)
  • Rayman Legends (PS4)
  • Risen 3: Titan Lords (PS3)
  • Eat Them (PS3)
  • King Oddball (PS Vita)
  • Furmins (PS Vita)
[h=4]Beyond: Two Souls[/h][FONT=&quot]Kısaca oyunlara değinmemiz gerekirse ilk başlamamız gereken oyun Beyond: Two Souls. Fransız yapımcı Quantic Dream tarafından geliştirilen oyun PS 3 için 2013 yılında çıkarılmıştı. 2015’de de PS4’e çıkışını gerçekleştiren oyun, içerisinde çok başarılı oyunculuklar barındırıyordu. Baş rollerinde Ellen Page ve Willem Dafoe gibi isimlerin olduğu oyun bu isimleri Motion Capture teknolojisi ile oyuna dahil etmişti. Metacritic skoru 70 olan aksiyon, macera oyunu, pek çok oyuncu tarafından beğenilmiş ama Heavy Rain’i geçebilecek bir yapım olarak görülmemişti.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[h=4]Rayman Legends[/h][FONT=&quot]Listenin bir diğer oyunu ise Ubisoft’un efsane serilerinden Rayman’in 5. oyunu Rayman Legends. Bir platformer oyunu olan Legends 2013 yılında PS3’e çıkışını yapmış, 2014’de de Ps4 için çıkış yapmıştı. Renkli gönümü ve hızlı oynanışı ile oyuncular ve eleştirmenler tarafından çok sevilmişti. Metacritic skoru 90 olan oyun bu listenin en yüksek puana sahip ismi.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[h=4]Risen 3: Titan Lords[/h][FONT=&quot]Risen ise bu listenin en ortalama isimlerinden biri. Piranha Bytes tarafından geliştirilen aksiyon, rol yapma oyunu 2014 yılında PS3 için çıkışını yapmıştı. PS4 içinse 2015’de çıkışını yapan oyunun Metacritic skoru 51. Daha çok bilgisayar kullanıcılarına hitap eden oyunun konsol portlarındaki başarısızlığı sebebiyle konsol kullanıcıları tarafından pek sevilmemişti.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[h=4]Eat THEM![/h][FONT=&quot]Listedeki basit oyunlardan ilki olan Eat Them etrafta koşuşturup bir şeyleri yıktığınız çok basit bir oyun. Oyun 2010 yılında PS3’e FluffyLogic tarafından yapıldı. Metacritic skoru 65 olan oyun basit yapısıyla küçük eğlencelerinize meze olabilir.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[h=4]King Oddball[/h][FONT=&quot]10tons Ltd. tarafından geliştirilen listenin ikinci basit oyunu King Oddball ilk olarak iOS platformunda çıkarılmıştı. 2014 tarihinde de Vita’ya gelen oyun Angry Bird vari havasıyla taş atarak tank patlattığımız küçük bir oyun. Metacritic skoru 66 olan bu oyunda gene küçük eğlencelerinize meze olabilir.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[h=4]Furmins[/h][FONT=&quot]Furmins ise basit oyunların ve listenin son oyunu. Furmins fizik mekanikleri ile bulmacalar çözdüğümüz bir iOS oyunu olarak 2012’de hayatına başladı. Daha sonra Vita’ya gelen oyunun Metacritic skoru 69.[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86

Mağaza sayfasındaki açıklamasına göre, bu seneki PES oyununda lig çeşitliliği büyük bir oranda artacak. Konami’nin geçtiğimiz günlerde uefa lisansı duyurmasının ardından, PES serisinin geleceğinin tehlikede olup olmadığı sorgulanmaya başlanmıştı. Görünen o ki, geliştiriciler bu açığı daha fazla lisanslı lig ile anlaşarak kapatmışlar. Bunun yanında, eklenen 11 yeni yetenek ile birlikte serideki bireysellik de PES 2019’da artacak.
Gol sonrası animasyonlar ve vuruş görüntülerinde yapılan iyileştirmeler sayesinde, grafikler önceki oyunlara kıyasla çok daha gelişmiş olacak. Yenilenen ML Real Season ve MyClub özellikleriyle de oyun çok daha çeşitlilik sahibi bir yapıya kavuşacak. PES 2019, Konami’nin seriyi ayakta tutabilmesi için oyuncuların beklentilerini karşılaması gereken bir oyun. PlayStation Mağaza’da listelenen yeniliklere bakılırsa, bu o kadar da uzak bir hedef gibi görünmüyor.
PES 2019 ekran görüntüleri oldukça etkileyici.

Sızıntının ardından PES 2019’a dair bilgi sahibi olmakla kalmıyor, oyunun görüntülerine de bakabiliyoruz. Fotorealizm prensibinin benimsendiği oyun, 4K HDR animasyonlara sahip olacak. Özellikle Xbox One X gibi doğal 4K destekleyen bir cihazınız varsa, bu teknolojinin nimetlerinden faydalanmak sizi memnun edecektir.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
[FONT=&quot]Herkesin merakla beklediği Red Dead Redemption 2’nin çıkışına neredeyse 6 ay var. Elimizdeyse bir kaç parça oyun içi görüntü ve 2 fragmandan başka bir şey yok. Bu durum, oyuncuları oyun hakkında fikirler yürütmekten alıkoymadığı gibi korkmalarına da yol açıyor. Hikaye modunun beklentileri karşılayıp karşılayamayacağı ise en büyük merak konusu.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Oyuncuların bu korkularının aslında mantıklı bir sebebi var. Oyun sektöründe en çok para kazanan oyunların genellikle çevrim içi oyunlar olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Red Dead Redemption 2’yi bekleyen oyuncular da işte bu yüzden yapımcının oyuna ayırdığı kaynağın en büyük kısmını çevrim içi kısma ayırmasından çekiniyor. Böyle düşünmek için de yeterli sebepleri de var aslında.[/FONT]
[FONT=&quot]Sebeplerden ilki, yapımcıların önlerinde başarılı bir çevrim içi oyun örneği diyebileceğimiz GTA 5’in olması. Oyunun tek oyunculu modu ne kadar başarılı olsa da bir süre sonra oyun tüm popülerliğini online kısmına borçluydu. Düşünün ki Rockstar bu oyuna tek oyunculu senaryo için bir ek paket dahi getirmedi fakat oyunun online kısmı hala ek paketlerle besleniyor ve güncelliğini kaybetmiyor. Bu durum da serinin eski takipçilerini üzüyor. Daha fazla senaryo odaklı ek paket isteyen oyuncular ellerine geçen sadece online için gelen yeni soygun görevi olunca kendilerini ihanete uğramış hissediyorlar.[/FONT]
[FONT=&quot]Senaryonun Red Dead Redemption 2 içinde böyle olması ihtimali tabi ki bir kesimi korkutuyor. Çünkü Take Two oyun sektöründe parayı seven bir firma olarak tanınıyor. Oyunlarını daha fazla potansiyel gördükleri yerlere doğru yönelten ama bunu yaparken de oyunlarının kalitesini düşürmeyen bir firma. Bunun Red Dead Redemption 2 için olabilecek örneği de daha önce sızıntıları olan Battle Royal modu. Bildiğiniz üzere son dönem çok tutan Battle Royal oyunlarına binaen firmalar Battle Royal modu olmadan bir oyun çıkartmak istemiyorlar. Başarılı olur yada olmaz Battle Royal modları artık Twitch ve Youtube gibi platformlarda bir pazarlama aracı olarak görüldüğünden ilerleyen dönemlerde diğer büyük oyunlarda da görmemiz kaçınılmaz gibi duruyor.[/FONT]
[h=3]Enseyi karartmaya gerek yok. Red Dead Redemption 2 iyi olacak.[/h][FONT=&quot]Tüm bu negatifliklere rağmen oyuncuların enseyi karartmaması gerek yok. Rockstar yaptığı açıklamalarda oyunun hikaye modunu esas odakları olduğunu ve başarılı bir tek oyunculu deneyim yaratmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtiyorlar. Ayrıca burada gene kullanacağımız örnek GTA 5. Her ne kadar ek paketler ile hikayesine bir ekleme yapmamış olsa da oyun çok başarılı ve dolu bir tek oyunculu hikaye moduna sahipti. O yüzden şimdilik umutlu olup, beklemekten başka çaremiz yok.[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86

Rockstar Games’in yeni oyunu Red Dead Redemption 2 için üçüncü resmi fragman yayınlandı.

Rockstar Games geçmişte PlayStation 3 ve Xbox 360 için geliştirdiği Red Dead Redemption’ın devam oyunu üzerinde çalışıyor. Döneminin en başarılı oyunları arasında yer alan Red Dead Redemption, GTA serisiyle oldukça benzer bir oynanışa sahip. Aradaki fark ise Vahşi Batı ve kovboylar dönemini konu alması.
Bir süredir serinin ikinci oyununu geliştiren Rockstar, yeni bir fragman yayınladı. Hikaye hakkında bilgi veren fragmanda, oynanışla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat oyunun grafikleri hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.
Oyun 26 Ekim’de Xbox One ve PlayStation 4 platformları için piyasaya çıkacak. Eğer Rockstar Games gelecekte bir sürpriz yapmazsa, oyunu PC platformunda oynamak mümkün olmayacak. Ancak şirketin geç de olsa bir PC sürümü çıkarmayı planladığına dair ciddi söylentiler de var.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
[FONT=&quot]Assassin’s Creed serisini bilmeyen yoktur muhtemelen. Sonuçta, yıllardır bizlere muhteşem anlar sunmayı başarmış bir seriden bahsediyoruz. Oyunu bilen vardır elbette ama çizgi romanlarını bilen pek yoktur. 2016 yılı içerisinde, Ubisoft ekibi ve Titan Comics tarafından, First Civilisation hikayesinin çizgi romanlar aracılığı ile anlatılacağı duyurulmuştu. O zamandan beri de, yavaş yavaş bizlerle çizgi romanlar sunuldu. Bu zamana kadar, aslında oyuncular ve hayran kitlesi tarafından çok beklenen bir sahne gösterilmemişti. Haberimize konuk olan Assassin’s Creed çizgi romanları için çıkan son bölüm, en sonunda Juno’yu bizlere gösterdi.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[h=3]Assassin’s Creed çizgi romanları, 18 ayın sonunda bizlere Juno’yu gösterdi[/h][FONT=&quot]Geçen 18 ay içerisinde, serinin en büyük kötü ismi olan Juno’nun geri dönüşü için ortam hazırlandı. En sonunda çıkışını gerçekleştiren Assassin’s Creed Uprising 11 numaralı çizgi romanda ise, en sonunda Juno’nun fiziksel bedeni gösterildi. Kendisi, haberimiz içerisinde de görebileceğiniz görselde bulunan karakter. Juno karakterinin kim olduğunu bilmeyenler için de, elbette hatırlatma amaçlı birkaç bir şeyden bahsedeceğiz.[/FONT]
[FONT=&quot]Juno, Assassin’s Creed 2’da, Desmond’ın Lucy’i bıçaklamasını sağlayan karakterdi. Aynı zamanda, Desmond’ın AC Revelations ve AC3 oyunlarında kendisini kurban etmesinin sebebi de yine haberimize konuk olan karakterdi. Assassin’s Creed 4 Black Flag oynayanların hatırlayacağı üzere, Juno tekrar hayata gelmek istiyordu. Bu durum da, AC Syndicate içerisinde Juno’nun bedenini tekrar yerine getirebilecek olan Shroud of Eden isimli eşyayı aramaya kadar geldi. İşte, tam olarak o zamanlardan, hatta serinin en başlarından beri sabırsızlıkla beklenilen sahne de, haberimize konuk olan görüntüde bulunuyor. Bakalım, Juno’nun geri dönüşü ile, serinin devamında neler olacak?[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
Ubisoft'un yarış oyununu erken oynamak için kayıt olabilirsiniz.

Ubisoft'un açık dünya yarış oyunu The Crew 2, Haziran ayında PS4, Xbox One ve PC'ye ulaşmaya hazırlanıyor ancak bazı oyuncular çıkmasından önce oyunu denemeye başlayacaklar.
[h=3]The Crew 2 Kapalı Beta[/h]

Ubisoft'un açık dünya yarış oyunu The Crew 2, Haziran ayında PS4, Xbox One ve PC'ye ulaşmaya hazırlanıyor ancak bazı oyuncular çıkmasından önce oyunu denemeye başlayacaklar. Ubisoft, yaklaşan Crew 2 kapalı beta hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı ve bu ayın sonunda tüm platformlarda başlayacak.
Kapalı beta 31 Mayıs'ta başlıyor ve 4 Haziran'a kadar devam ediyor. Diğer kapalı betaların çoğunda olduğu gibi, alan sınırlıdır, bu nedenle oyunun resmi web sitesinde test için kayıtlı olan bazı oyuncular katılacaktır. Seçilenler 29 Mayıs'tan itibaren beta sürümünü önceden yükleyebilecekler.
Ubisoft, "Kapalı beta sırasında, oyuncular tamamen yeniden tasarlanmış ABD'nin yollarına karşı ilk dört disiplinde (Street Race, Rally Raid, Powerboat, and Aerobatics) yarışlarda yarışırken, ilerleme sisteminin ilk seviyesini yaşayacaklar." dedi. Oyuncular, araziye göre araçlarını anında dönüştürmelerini sağlayan oyunun Fast-Fav özelliğini deneyebilir.
The Crew 2 kapalı beta programına katılmayı seçmemiş olsanız bile, The Crew Rewards Program'ına katılarak araç koleksiyonunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. İlk The Crew'daki aylık meydan okumaları tamamlayarak, yaklaşan oyun için araçların kilidini açabilirsiniz. The Crew Rewards Program'ı hakkında daha fazla detay Ubisoft'un web sitesinde bulunabilir.
The Crew 2, PS4, Xbox One ve PC için 29 Haziran'da piyasaya sürülecek. Standart versiyonun yanı sıra Ubisoft, The Crew 2'nin özel bir sürümünü Motor Edition olarak adlandırıyor. Bu; oyunun sezon geçişini, çeşitli kıyafetler ve araçlar içeren bir Motorsports Deluxe Paketi, Crew temalı bir plaka, çelik kitap çantası, yol haritası ve dört çıkartma içerir. Ayrıca Motor Edition satın alan herkes, 26 Haziran'da yani oyuna üç gün erken erişim kazanacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
[FONT=&quot]Stellaris ve Hearts of Iron oyunlarını oyun camiasına kazandıran yayımcı Paradox Interactive, yeni oyununu duyurdu. Antik zamanlarda geçecek olan Imperator Rome oyuncuların Atina’nın lüks dolu yaşantısından Romalıların savaşçı ruhuna kadar bir çok farklı tarihi unsuru deneyebilmesini sağlayacak.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Oyuncular, oyunda şu ana kadarki en detaylı haritada oynama şansı bulabilecek. Oyuncular, diğer oyunlarda olduğu gibi monarşi, cumhuriyet gibi bir çok rejim ile tarihi tekrar yazma şansına sahip olacak.[/FONT]
[h=3]Imperator Rome nasıl bir oyun olacak?[/h][FONT=&quot]Karakter Yönetimi: Karakterlerin zaman içinde değişecek beceri ve özelliklere sahip olan yaşayan bireyler olacak. Uygarlığınıza önderlik edecek, ordunuzu komuta edecek bu bireylerin zaman içinde değişmesi oyunculara daha gerçekçi bir simülasyon deneyimi sunacak. Ek olarak karakter çizimleri daha gerçekçi ve insan benzeri olacak.[/FONT]
[FONT=&quot]Çeşitli Popülasyonlar: Vatandaşlarınız, köleleriniz, aşiretler ve bir çoğu… Demografik olarak bir çok şekilde oluşturabileceğiniz ülkenizin ve sizin başarınız bu grupların dengede ve mutlu olmasına bağlı olacak. Ordularınızın, hazinenizin veya kolonilerinizin dağılımını her zaman göz önünde tutmanız gerekecek.[/FONT]
[FONT=&quot]Savaş Taktikleri: Tarihin gördüğü en büyük imparatorluğu kurma yolunda savaş taktiklerinizi çok iyi belirlemelisiniz. Bu taktikleri belirlerken rakibinizin zayıf yönleri gibi bir çok etkeni göz önünde bulunduracaksınız.[/FONT]
[FONT=&quot]Askeri Gelenekler: Her uygarlığın, her kültürün en önemli parçalarından biri ordusudur. Oyunda farklı uygarlıkların farklı askeri gelenekleri olduğunu ve bunlara göre farklı birimlerin, bonusların ve yeteneklerin açıldığını göreceksiniz.[/FONT]
[FONT=&quot]Farklı Hükümet Türleri: Antik Çağ’da ilk cumhuriyetlerden biri olabilecek, parlamentoyu yönetebilecek ya da monarşi ile size karşı gelenleri mahkemenizde yargılayabileceksiniz.[/FONT]
[FONT=&quot]Barbarlar ve İsyanlar: En verimli topraklarınızın barbarlar tarafından ele geçirilecek, onları yanlarına alan sadakatsiz valilerinizle savaşmak zorunda kalacaksınız.[/FONT]
[FONT=&quot]Ticaret: Ürettiğiniz ürünleri kendinize saklayıp güçlenmek ya da geniş bir ticaret ağı kurup diğer uygarlıklarla iyi ilişkiler kurmak. Karar size kalmış.[/FONT]
[FONT=&quot]Şehir Yönetimi: Şehirlerinizdeki, altyapıyı, binaları, yolları ve savunma sistemlerini geliştirerek düşmanlarınızın şehirlerinizi ele geçirmesini engelleyebileceksiniz.[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
Çöl haritası sonunda burada.

Haftalar süren testlerden sonra, Miramar sonunda PlayerUnknown's Battlegrounds Xbox One sürümü için başlatılacak.
[h=3]PUBG Miramar Haritası[/h]

Haftalar süren testlerden sonra, Miramar sonunda PlayerUnknown's Battlegrounds Xbox One sürümü için başlatılacak. Yeni harita yarın canlı oyuna eklenecek ve bazı istikrar ve optimizasyon iyileştirmelerinin yanı sıra PUBG'nin Mayıs güncellemesinin bir parçası olarak gelecek.
Erangel'in ardından PUBG'nin konsol sürümüne eklenecek ikinci harita. Orijinal haritanın gür yeşilliklerinin aksine, Miramar çölde yer alır ve kurak bölgeleri keşfetmek ve savaşmak için dağlar ve köylerden oluşur.
Miramar, birkaç ay önce PUBG'nin PC sürümü için piyasaya sürüldü. Ama Xbox One sahipleri, geliştirici PUBG Corp.'un konsolda birkaç Miramar testinin ilkini gerçekleştirdiği Nisan ayında haritayı denemek için ilk fırsatlarını yakaladılar. Çöl haritası ayrıca yakın zamanda PUBG'ın mobil versiyonuna eklendi.
Miramar, her ikisi de sadece çöl haritasında görünecek olan altı kişilik minibüs ve off-road kamyonet gibi birkaç yeni aracın yanında gelir. Oyuncular ayrıca R45, Win 94 ve kapalı av tüfeği de dahil olmak üzere Miramar'da yeni silah çeşitleri bulabilecekler.
PUBG Corp., "PUBG Xbox ekibi, hem canlı sunuculardan hem de PTS'den gelen geri bildirimleri sürekli olarak izliyor ve inceliyor." dedi. Yeni haritaya ek olarak stüdyo, Xbox One'da oyunun performansını daha da iyileştirmek için "son derece öngörücü tabanlı bir yükleme sistemi" ekliyor. Resmi PUBG web sitesinde Mayıs güncellemesi için tam yama notlarını bulabilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
PC oyuncuları Siege'ın yeni oyun güncellemesini canlı oyunda yayınlanmadan önce deneyebilir. Rainbow Six Siege'ın büyük Operation Para Bellum güncellemesi gelmek üzere ve şimdi bazı oyuncular bunu biraz erken deneyebiliyorlar.
[h=3]Rainbow Six Siege Operation Para Bellum Güncellemesi[/h]

Rainbow Six Siege'ın büyük Operation Para Bellum güncellemesi gelmek üzere ve şimdi bazı oyuncular bunu biraz erken deneyebiliyorlar. Ubisoft önümüzdeki ay piyasaya sürülmesinden önce Siege'nin test sunucusunda Para Bellum güncellemesini yayınlayarak PC oyuncularına, yama resmi olarak oyuna ulaşmadan önce yeni özelliklerini test etme şansı verdi.
Diğer şeylerin yanı sıra, Operation Para Bellum oyuna iki yeni Operatör sunar: Alibi and Maestro. Her iki karakter de Defender ve İtalyan terörle mücadele biriminden, Gruppo di Intervento Speciale'den. Alibi, holografik tuzakları rakiplerin dikkatini dağıtmak için kullanabilirken, Maestro, lazerle çalışan mermileri ateşleyebilen kurşun geçirmez bir tareti bırakabilir ve dumanı görür.
Operatörlerin yanında İtalyan kırsalında bulunan lüks bir konak olan Villa adlı yeni bir harita gelir. Villa, Rainbow Six Siege'a ulaşmak için 20. haritayı işaret ediyor ve Ubisoft tarafından oyunun "bugüne kadarki en taktiksel haritası" olarak tanımlanıyor. Villa, Vinciguerra suç ailesinin malıdır ve "geniş merdivenler, dar tüneller ve gizli kapaklar" sunmaktadır.
Yeni içeriğin ötesinde Operation Para Bellum, Ubisoft'un "Operatörlerin seçim sürecini devrimsel hale getireceğini" belirten bir Pick & Ban sistemi sunuyor. Sistem, özel oyunlarda mevcut olacak ve oyuncuların belirli Operatörleri oyundan yasaklayarak rakiplere karşı hareket etmelerini sağlayacaktır. Geliştirici ayrıca Clubhouse haritasını "parlatıyor" ve birkaç Operatöre ikincil bir donanım olarak kurşun geçirmez kamera veriyor.
Ek olarak, Ubisoft, Siege web sitesindeki yama notlarında özetlenen bir dizi dengeleme geliştirdi. En önemlisi, Echo ikinci bir Yokai drone ve diğer bufflar alırken, 1- ve 3- Operatörlerin hızı ayarlandı. Ubisoft ayrıca yeni Para Bellum silah skinleri eklemiştir ve diğer oynanabilir ince ayarlar ve hata düzeltmelerinin çeşitlerini ortaya çıkarmıştır.
Operation Para Bellum 3. Yılın 2. Sezonunun başlangıcı olarak belirlenen Haziran ayında PS4, Xbox One ve PC için başlatılacak. Oyunun sezon geçişine sahip olanlar, güncelleme işleminin hemen ardından iki yeni Operatörü alırlar, diğer tüm oyuncular ise bir hafta sonra Renown veya R6 Kredileri ile bunları açabilirler.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
Pokemon Şirketi, Nintendo'nun E3 2017 sunumu sırasında duyurduğu Nintendo Switch'in temel Pokemon RPG'sinin 2019'un ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini doğruladı.
[h=3]Pokemon RPG[/h]

Pokemon Company, Nintendo'nun E3 2017 sunumu sırasında duyurduğu Nintendo Switch'in temel Pokemon RPG'sinin 2019'un ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Bu, Let's Go Pikachuve Let's Go Eevee'nin yanı sıra Pokemon Quest'in de duyurusuyla birlikte geldi.
Zamanlama, Pokemon firmasından bir tweet ile doğrulandı: "#PokemonQuest ve #PokemonLetsGo ile Pokémon dünyasını keşfetmek için pek çok yeni yol var! Eğitmenler, 2019'un ikinci yarısı için geliştirilmekte olan yepyeni bir temel serisi Pokémon RPG unvanıyla daha da fazlasını sabırsızlıkla bekleyebilir!"
Switch Pokemon oyunu, oyunun bir yıldan uzun süredir çıkmayacağını söylenen Pokemon Company başkanı ve CEO'su Tsunekazu Ishihara tarafından belirtildi. Ayrıca seri geliştirici Game Freak'in oyunu hazırlayacağını söyledi. Tam zamanı ile ilgili ya da takip eden yıl ile ilgili başka detaylar verilmedi.
Son zamanlarda, yaklaşan Pokemon Switch oyunu hakkında söylentiler dolaşıyordu. Ancak, birçoğu ayrı oyun olan Pokemon Let's Go Pikachu ve Let's Go Eevee için olduğu ortaya çıktı.