Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE - 19500 Süperior CIS HD TEST 11.04.2012 Tarihli V2.69 Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
Next şimdi de yeni makine çıkarıyor. kardeşim bir insan bir kere bilemedin iki kere ama her defasında yanılmaz ki; uydu piyasasın da dünya da kabul gören işlemci sayısı bir adet bunu kullanmadığın sürece ne çıkarsa çıksın fiyasko olur. aynı bizim elimizde kalan bir yığın makine gibi.artık lütfen araştırın iyi bir görüntü, stabil çalışma ve hız nasıl olur. istenen bunlar iyi bir HD dijital uydu cihazın içinde olması gereken işlemci, flash,ram nedir hangi markadır, gerisi montaj ve yazılıma kalıyor. Bunlar olmadığı zaman bizler hep sıkıntı yaşarız.Bir makine çıkarda problem olmasın. Beklentim budur. iyi çalışmalar.

mahmut7272

0
Üye
26 Şub 2012
84
41
18
Sayin ustalar. Her gun forumu acip da yine yazilimin cikmadigini gormekden biktik usandik. Lutfen bi cevap verin. yoksa test basarisiz mi oldu? yazilim calismadimi? oyle degilse sorun nerde?

Sizde benim ve bir cok kullanici nin bildigi gibi biliyorsunuz ki cihazin duzetilmesi gereken bir cok sorunu ve eklenebilecek bir suru uygulamasi var. Hadi bi zahmet gayret edin de herkese nextin gucunu gosterin.

Saygilarimla

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Sayin ustalar. Her gun forumu acip da yine yazilimin cikmadigini gormekden biktik usandik. Lutfen bi cevap verin. yoksa test basarisiz mi oldu? yazilim calismadimi? oyle degilse sorun nerde?

Sizde benim ve bir cok kullanici nin bildigi gibi biliyorsunuz ki cihazin duzetilmesi gereken bir cok sorunu ve eklenebilecek bir suru uygulamasi var. Hadi bi zahmet gayret edin de herkese nextin gucunu gosterin.

Saygilarimla

HAYIRLISI beklemekten başka çözüm yok 2.51 yazılımını yansanayi kumandayla kullanın f1 çalışacak ben aylardır onu kullanıyorum reset atmıyor

Son düzenleme:

mahmut7272

0
Üye
26 Şub 2012
84
41
18
zaten ustad kumandasındada oynama yapmışlar çok çabuk çizilebiliyor bunun hiç olmaması gerekiyor oysa bu cihaz bu kumandayıda haketmiyor.

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
Sizi bilmem ama ben kendimi kandırılmış aldatılmış ve verilen paranın karşılığı bu cihaz olmamalı diye düşünüyorum.500 tl lik cihaz bu yazılımı haketmiyor,bu kumandayı haketmiyor,neyi hakediyor ki bizler tüketici olarak üreticileri daha kaliteli mal yapmaya zorlamalıyız.kısacası bu cihazları araştırıp almalıyız.ben elimi cebine sokup paranı aldığım zaman hırsız diye suçlanırım ama bu şekilde tüketicinin parasını alırsan ticaret oluyor.dünya da bunun üstüne kurulmuş devam ediyor. Bizler daha araştırmacı daha bilinçli ne istediğini bilen bir toplum olmaya yönelmeliyiz.Ancak bu şekilde daha iyi ve kaliteli bir yaşam olacağına inananlardanım.güzel cihazlara doğru der, iyi çalışmalar dilerim.

adnanoran

0
Üye
8 Nis 2012
16
0
1
yalova
Ne yazarsan yaz arkadaşım. Türkiyede maalesef ürününün arkasında duranı bulmak mümkün değil.Herşey satana kadar.Biz tüketici olarak bu mamulleri ve markaları kendimiz ayıklıyacağız.O markadan memnun değilsen kimseye tavsiye edıp aldırmayacaksın.Ben prensip olarak bundan sonra çevremdekilere NEXT markası önermiyorum.Artık firması kendi düşünsün.Saygılarımla

Sabahattin A

0
Üye
22 May 2012
28
0
1
arkadaşlar sitem etmekte tüketici olarak haklısınız bende 19500 superioru bir yıldır kullanıyorum umarım next bizlerin bu sıkıntısına yakın zamanda çözüm ararlar cihaz teknik bakımdan incelendiğinde çokta kötülenecek gibi değil yalnız sorun yazılımsal olarak eksiklik var bunları yaparlarsa stabil hale gelir örneğin cihazı ilk açtığınızda geç açılması,kanal aramasının uzu sürmesi bu gbi bir çok sorunları var teknik serviste yetkili arkadaşlar el atarlarsa cihaz beklenenden de daha iyi olacağı düşüncesindeyim kolay gelsin.

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
üstadlar hiçmi kimse yok yeni yazılım ne zaman çıkacak hakkında bilgi verecek

enstein

0
Üye
10 Ocak 2012
52
1
8
Bu yazılım ne zaman çıkacak... alalalla buraya da yazmak da saçmalık amma next servisine yazmak gerekir buraya yazınca görmüyorlar

muzo35

0
Üye
23 Mar 2012
25
0
1
arkadaşlar bendede ayni cihazdan var ben yazılımı NB TV den 2.65 yazılımını attım ve de çok memnunum süper bir görüntü renkler keskinlik yani herşey çok güzel tek 2.65 yazılımında 1080p görüntüsü bozuk cihazı iyi kullanmasını bilirsen cihaz çok güzel bence bundan daha iyisi can sağlığı derim verdiğim paraya da helal olsun dediğim gibi yazılım ve kullanmasını iyi bilmek

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
arkadaşlar bendede ayni cihazdan var ben yazılımı NB TV den 2.65 yazılımını attım ve de çok memnunum süper bir görüntü renkler keskinlik yani herşey çok güzel tek 2.65 yazılımında 1080p görüntüsü bozuk cihazı iyi kullanmasını bilirsen cihaz çok güzel bence bundan daha iyisi can sağlığı derim verdiğim paraya da helal olsun dediğim gibi yazılım ve kullanmasını iyi bilmek

Evet arkadaşım ben de Nebutv den yeni 2.65 yükledim diğer görüntülerden daha iyi katılıyorum.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
nebu tv deki yazılımla burdaki yazılım aynı zaten sizler 2,51 kullanın şuan başka hiçbir yazılımı kullanmayın

turbo02

0
Üye
30 Eki 2011
26
0
1
teşekkürler Next YE - 19500 Süperior CIS HD(Modüllü) (v.2.69 TEST) 11.02.2012 Tarihli Yazılımları ,

,

,

enstein

0
Üye
10 Ocak 2012
52
1
8
Test yazılım daha ne kadar test edilecek. Test ederken bilgilendirme olsada şu hatalara rastlandı diye düzeltmeler yapılacak gibi... ama yok o da yok beklıyoruz öle

euro

0
Üye
31 Eki 2011
20
0
1
Test yazılım daha ne kadar test edilecek. Test ederken bilgilendirme olsada şu hatalara rastlandı diye düzeltmeler yapılacak gibi... ama yok o da yok beklıyoruz öle

Cihazın en büyük sorunu, üzerinde USB takılı iken , elektirik kesilmesi veya açma kapama yapıldığı zaman, kanalları silme ,modülü tanımama gibi önemli problemler yaratmasıdır. USB probleminin bir an önce düzeltilmesi gerekli yazılım 2.69
dün akşam usb üzerinde iken kapama ,açma yaptım cihaz tamamen gitti,resetleyip kanalları tekrar yükledim düzeldi ama bir sürü uğraşmak gerekiyor,başka problemlerde vardır muhakkak.
bence görüntü kalitesi hd ve sd olarak gayet güzel. you tube problemsiz,

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
2,65 yazılımı şubat ayında çıkmıştı sonra sadece 1080 p de düzelteme yapıldı dendi 2,69 yazılımı çıktı ama bu yazılımdada birşey olmadı yani şubat ayından beri yazılım çıkmıyor,yazılım ekibi oturuyor galiba 5-6 ayda düzgün bir yazılım çıkarılamazmı .komplemi değişecek yazılım anlamadım .Mesela İP TV olacakmı veya başka bir yenilik .next yazılım ekibi uyumaaaaa cihaza sahip çık :(

enstein

0
Üye
10 Ocak 2012
52
1
8
bu yazılım ne zaman cıkacak. Microsoft bile Windows 8 yazdı piyasaya sürecek biz daha burdan bise goremedık.

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
Ben artık beklenti içinde olmayı bıraktım arkadaşlar. Kendim kendi imkanlarımla bir şeyler yapmaya çalıştım, hiç bir şey izleyemiyordum ya şifreli kanal yada zayıf sinyal diyordu alet, kafayı yiyecektim radyo kanallarını dahi çekmiyordu cihaz, kendim çıktım çatıya çözdüm de artık türksat da ne sinyal zayıf diyor ne de şifreli kanal. ilgilenenler linke bakabilirler. bana faydası oldu umarım size de yardımı olur. http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1318&page=3

Bu arada bu wi fi usb adaptör tanımlamarı hakkında bir ilerleme oldu mu ? illa o adı geçen wifi usb adaptörü mü almak zorundayız ? başka bir driver tanımlanamıyor mu ? veya alternatif bir kaç tane usb tanımı yapılamıyor mu piyasada özellikle çok bulunan ve ucuza temin edilebilinir olan usb wifi adaptörlerle uyumlu hale de getirilemiyor mu alet ?

Son düzenleme:

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
Cihaz da hiç bir şey yok tamamen anten kaynaklı problem yaşanıyor.Bizzat kendim değişim yaparak kablo,3çanak, 4-5 dayzek ten sonra problemi çözdüm.Türkiye de satılan çanak anten ve yardımcı malzemeleri çok kalitesiz. TRT Hd ve Trt1 Hd kanalını Turksat dan kimse seyredemiyor hassas ayar istiyor. Lnb nin odaklaması uygun olmazsa problem yaşanıyor.odaklama direği yamuk oluyor ona çok dikkat etmek gerek. antenci geliyor kurdum abi diyor gidiyor.sonra problemler başlıyor.Bende uzun üğraşlardan sonra kendim tek tek her parçanın düzgünlüğünü kontrol ederek yaptım.Kısacası bu 19500 cihaz iyi ve düzgün anten istiyor. Bu fiyata alınabilecek en iyi cihazlardan biri.Problem yaşayan arkadaşlar ilk önce anten sistemlerini gözden geçirsin.

muzo35

0
Üye
23 Mar 2012
25
0
1
Cihaz da hiç bir şey yok tamamen anten kaynaklı problem yaşanıyor.Bizzat kendim değişim yaparak kablo,3çanak, 4-5 dayzek ten sonra problemi çözdüm.Türkiye de satılan çanak anten ve yardımcı malzemeleri çok kalitesiz. TRT Hd ve Trt1 Hd kanalını Turksat dan kimse seyredemiyor hassas ayar istiyor. Lnb nin odaklaması uygun olmazsa problem yaşanıyor.odaklama direği yamuk oluyor ona çok dikkat etmek gerek. antenci geliyor kurdum abi diyor gidiyor.sonra problemler başlıyor.Bende uzun üğraşlardan sonra kendim tek tek her parçanın düzgünlüğünü kontrol ederek yaptım.Kısacası bu 19500 cihaz iyi ve düzgün anten istiyor. Bu fiyata alınabilecek en iyi cihazlardan biri.Problem yaşayan arkadaşlar ilk önce anten sistemlerini gözden geçirsin.

sen daha buralardamı takılıyorsun bu kadar basit işler için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...