Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri Sinyal, Kanal ve Frekans Sorunları.(Başka Konu Açmayınız)

manyak02

0
Üye
8 Kas 2012
1
0
1
Next Minix Hd Sinyal Yok

Arkadaşlar cihazdaki tüm kanallarda sinyal yok ilk başta vardı fakat güncelleme filan yaptım sinyal yok yardım edermisiniz

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Arkadaşlar cihazdaki tüm kanallarda sinyal yok ilk başta vardı fakat güncelleme filan yaptım sinyal yok yardım edermisiniz

Fabrika ayarlarına dönüp tekrar deneyiniz..

Diseqc ayarlarınız fabrikasyon ayarlardan farklı olabilir.

Merkezi sistem veya birden fazla çanak anten kullanıyorsanız, Diseqc ayarlarınızı tekrar yapılandırmanız gerekebilir.

emen35

0
Üye
5 Tem 2012
2
0
1
Next Minix HD yardım

Next Minix HD kanal geçişlerşi çok yavaş kanal değiştirmek için kumandaya bastıktan 4veya5 saniye sonra kanal değişiyor

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
13 dereceye bakan çanak antenimde absat paketinin sinyal seviyesi 30-10 , diğer frekanslarda ise 90-75 idi.çanağın yerini de değiştirmeme rağmen absat paketine sinyal alamıyordum.ben rg 6 denilen kabloyu kullanıyordum.güvenlik kamerası bağlayan birinden kablo buldum.sanırım rg 11. değiştirdim kabloyu sinyal 90-70 oldu.bu kabloların içleri çok daha fazla ince tellerden oluşuyor.sinyal sorunu yaşayan arkadaşlar biraz daha iyi kalite kablo kullanırlarsa farkı göreceklerdir. selamlar.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next Minix HD kanal geçişlerşi çok yavaş kanal değiştirmek için kumandaya bastıktan 4veya5 saniye sonra kanal değişiyor

Cihazınızda sorun olabilir,geçiş süreleri bu kadar uzun değil, 1-1,5 sn falan... cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek yeniden kanal taraması yapınız ve görüntü ayarları da Tv den kontrol olarak yapınız...sorun devam ederse yetkili servise gönderiniz...

retr

0
Üye
11 Kas 2012
1
0
1
Cihazınızda sorun olabilir,geçiş süreleri bu kadar uzun değil, 1-1,5 sn falan... cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek yeniden kanal taraması yapınız ve görüntü ayarları da Tv den kontrol olarak yapınız...sorun devam ederse yetkili servise gönderiniz...

Merhaba,

Öncelikle forumdaki paylaşımlar için teşekkür ederim. Yazdıklarınız çerçevesinde birkaç sorum olacak. Paylaşılan son yazılılım yüklü haldeyken cihazın fabrika ayarlarına geri döndürülmesi, işlem tamamlandığında yazılımın tekrar güncellenmesini gerektirir mi ve TP listesini siler mi ? Bir diğer sorum ise görüntü ayarının TV'den Kontrol olarak seçilmesi ile alakalı. Daha önceki konularda görüntü kalitesi ile ilgili sorunlarda, bahsettiğiniz ayar ve Kaynaktan Kontrol seçeneği önerilmiş. Görüntü kalitesi açısından bu iki seçenekten hangisinin daha iyi bir tercih olacağını belirtirseniz sevinirim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Merhaba,

Öncelikle forumdaki paylaşımlar için teşekkür ederim. Yazdıklarınız çerçevesinde birkaç sorum olacak. Paylaşılan son yazılılım yüklü haldeyken cihazın fabrika ayarlarına geri döndürülmesi, işlem tamamlandığında yazılımın tekrar güncellenmesini gerektirir mi ve TP listesini siler mi ? Bir diğer sorum ise görüntü ayarının TV'den Kontrol olarak seçilmesi ile alakalı. Daha önceki konularda görüntü kalitesi ile ilgili sorunlarda, bahsettiğiniz ayar ve Kaynaktan Kontrol seçeneği önerilmiş. Görüntü kalitesi açısından bu iki seçenekten hangisinin daha iyi bir tercih olacağını belirtirseniz sevinirim.

Selamlar ;
Fabrika ayarlarına döndüğünüzde cihazın üzerinde bulunan en son yazılım ne ise o kalır,bu işlemi son yazılım yüklü iken yaptıysanız tekrar yazılımı yüklemeye gerek olmaz,sizin oluşturmuş olduğunuz favoriler yada kanal sıralamaları varsa onlar silinir,tekrardan NIT açık olarak kanal taraması yaptırmanız daha sağlıklı olur,görüntü kalitesi açısından en iyi görüntü ''Kaynaktan Kontrol'' seçildiği zaman olur,çünkü her yayın farklı formatlarda yayın yaptığı için cihaz yayınların kendi formatına göre kendini ayarlar ve size gerçek formatta ve daha kaliteli yayın sağlar,bu özelliğin seçilmesindeki tek dez avantaj kanal geçiş süreleri ile ilgilidir. Mevcut yayını orjinal yayın formatında vermek için görüntü formatını her kanalda farklı olarak ayarlar,her kanal geçişinde bu işlem yüzünden kanal geçiş süreleri uzamaktadır..
Diğer seçeneklerde ise kanalları sizin ayarladığınız çözünürlüğe boyutlandırmak (Upscaler) zorunda kaldığından görüntü kalitesi bozulacaktır haliyle...

karaelci

0
Üye
14 Ara 2012
1
0
1
Aynı sorunu ben de yaşadım. Merkezi uydu sistemi olan bir binada oturuyorum. Turksat, Hotbird, Astra ve Eutelsat uyduları var diye biliyordum fakat cihazı taktığımda Turksat ve Hotbirdden sinyal almıştım. Diğer iki uydudan %36 seviyesinde sinyal geliyordu.

Dün akşam birden sinyal yok hatası aldım, biraz kurcaladıktan, kapatıp açtıktan sonra rafa kaldırdığım eski uydu alıcımı taktım. Sinyal seviyesi %99 du. Bu başlıkta yazılan herşeyi uygulamama rağmen sinyal alamadım. Tam da dün akşam mach1 den test için kullanıcı adı ve şifre almıştım deneyemedim.

Cihazı kutusuna koydum, muhtemelen iade edicem :(

madlad

0
Üye
13 Kas 2012
3
0
1
Arkadaşlar sinyal yok sorununu ben de yaşıyorum. 5 aydır Next minix hd mavi kullanıyorum ve aldığımdan beri sinyal yok sorunu ile boğuşuyorum. Bu cihazı aldığım için çok pişmanım.Merkezi anten kullanıyorum. Cihazı 3 defa servise götürdüm ama bir sonuç alamadım. Yazdıklarınızın hepsini baştan sona kadar okudum ve hepsini de denedim. Sonuç kocaman bir HİÇ. hiçbir şey değişmedi yine sinyal yok diyor. Cihazımı satmaya karar verdim. Asla bir daha kendi evime next marka bir ürün sokmam. Yaşadığım çevrede de elimden geldiğince yaşadığım sıkıntıları anlatacağım. Verdiğim paranın karşılığında aldığım hizmet bu olmamalıydı. Ben özel sektörde çalışan bir yöneticiyim. Müşteri memnuniyeti için gece gündüz çalışıyoruz. 5 aydır bütün forumların hepsinde aynı sorundan bahsediliyor. Kimse de çıkıp kesin çözüm budur diye açıklama yapmıyor. Ben size kesin çözümü söyleyeyim mi cihazı bir an önce elinizden çıkarmak ve imkanı olan varsa geri iade etmek. O kadar çok doluyum ki akşama kadar burda yorum yapabilirim ama değmez. Zaten recevier ın başında yeteri kadar sinyal yok sorunu ile boğuşurken zaman geçirdim.

zazazalim

0
Üye
24 Ocak 2012
11
0
1
selam arkadaş lar ben hotbirdde nt1 njr 12 gibi kanallarda minix hd de sinyal alamıyorum öbür uydu alıcımda sinyal var acaba sorun ne enson yazılımda yüklü şimdiden teşekürler

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
selam arkadaş lar ben hotbirdde nt1 njr 12 gibi kanallarda minix hd de sinyal alamıyorum öbür uydu alıcımda sinyal var acaba sorun ne enson yazılımda yüklü şimdiden teşekürler

kanal üzerinde iken tp listesine girip kanal frekansını + 3 veya - 3 olarak değiştirip deneyin.(yazdığınız yeni değeri kaydet deyin. sinyal seviyesi öyle değişiyor. yoksa sizi yanıltabilir. ben öyle çözdüm. sorun yok şimdi)

Legolas84

0
Üye
16 Ara 2012
3
0
1
Konu açtım kimse lutfedipte cevap vermedi bari buraya yazayım belki bir insan evladı çıkar yardım için...

Arkadaşlar merhaba... Next Minix HD cihazımı bağladım ama yapamadığım şeyler var yardımcı olursanız sevinirim...

1- Cihaz ilk açıldığında uydudan güncellemeyi seçiyorum ama bi süre sonra hata veriyor tamamlanmıyor

2- Cihazda kanallar görünüyor fakat tam ekran yapamıyorum kanal menüsünde küçük ekran gözüküyor hep OK tuşuna bassamda tam ekrana geçmiyor

İlk defa uydu cihazı kullanıyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Saygılar...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Konu açtım kimse lutfedipte cevap vermedi bari buraya yazayım belki bir insan evladı çıkar yardım için...

Arkadaşlar merhaba... Next Minix HD cihazımı bağladım ama yapamadığım şeyler var yardımcı olursanız sevinirim...

1- Cihaz ilk açıldığında uydudan güncellemeyi seçiyorum ama bi süre sonra hata veriyor tamamlanmıyor

2- Cihazda kanallar görünüyor fakat tam ekran yapamıyorum kanal menüsünde küçük ekran gözüküyor hep OK tuşuna bassamda tam ekrana geçmiyor

Saygılar...

http://www.next.web.tr/showthread.php?t=2516

devrancibran

0
Üye
8 Ara 2012
20
0
1
yılardır uydu alıcılarıyla uğraşıyorum next en daha kaliteli uydu alıcısına denk gelmedim ama minix serilerinde keşke ali işlemcisi yerine farkli bir işlemci seçseydi bu nextin kalitesine yakışmıyor doğrusu sd yayınları kötü ama yinede piyasada bir çok uydu alıcısından daha iyi sinyal sorunu yaşayanlar tp değerlerine bir iki rakam ya yukarı yada aşağı seçerlerse sorun çözülür örneğin 11844 dğerinde bir tp ı 11845 değerine yükseltiğinde sinyal sorunu çözülür ama çanak antenin çok iyi ayarlanması gerekir ayrıca lnb nin hasas ayarı yapılmalı aksi halde bu tür sorunlar yaşanılır çanak ne kadar net ayarlanırsa kanal geçişleride o kadar hızlanır

madlad

0
Üye
13 Kas 2012
3
0
1

Saygılar...

1. dostum eğer uydudan güncelleme yapmak istiyorsan receiver ına bir usb bellek takmalısın. Bu usb belleği taktıktan sonra ancak uydudan güncelleme yapabilirsin.

2. Bu karşılaştığın durum normaldir. Çünkü bazı kanallardan tam ekran görüntü alamıyorsun. Bu senin ayarlarınla bir alakası yok.

Keşke bu cihaz yerine daha güçlü bir cihaz alsaydın. çünkü sorunları olan bir cihaz.

madlad

0
Üye
13 Kas 2012
3
0
1
yılardır uydu alıcılarıyla uğraşıyorum next en daha kaliteli uydu alıcısına denk gelmedim ama minix serilerinde keşke ali işlemcisi yerine farkli bir işlemci seçseydi bu nextin kalitesine yakışmıyor doğrusu sd yayınları kötü ama yinede piyasada bir çok uydu alıcısından daha iyi sinyal sorunu yaşayanlar tp değerlerine bir iki rakam ya yukarı yada aşağı seçerlerse sorun çözülür örneğin 11844 dğerinde bir tp ı 11845 değerine yükseltiğinde sinyal sorunu çözülür ama çanak antenin çok iyi ayarlanması gerekir ayrıca lnb nin hasas ayarı yapılmalı aksi halde bu tür sorunlar yaşanılır çanak ne kadar net ayarlanırsa kanal geçişleride o kadar hızlanır

Düşüncelerine kesinlikle katılmıyorum dostum. Çünkü senin dediğin olayı da receiverımda denedim. Hiçbir şey değişmiyor. Çünkü benimkinde anten kablosunu cihaza taksam da takmasam da sinyal yok diyor. Dün eve teknik servis çağırdım. Adamın yanında getirdiği scart girişi ile çalışan 50 TL lik uyduda cam gibi görüntü verdi panelde. Ama kendi receiverımı takıyorum sinyal yok diyor. Bu da demek oluyor ki next minix hd 50 TL lik sıradan bir uydu kadar bile kaliteli değil.

devrancibran

0
Üye
8 Ara 2012
20
0
1
Düşüncelerine kesinlikle katılmıyorum dostum. Çünkü senin dediğin olayı da receiverımda denedim. Hiçbir şey değişmiyor. Çünkü benimkinde anten kablosunu cihaza taksam da takmasam da sinyal yok diyor. Dün eve teknik servis çağırdım. Adamın yanında getirdiği scart girişi ile çalışan 50 TL lik uyduda cam gibi görüntü verdi panelde. Ama kendi receiverımı takıyorum sinyal yok diyor. Bu da demek oluyor ki next minix hd 50 TL lik sıradan bir uydu kadar bile kaliteli değil.

ozaman uydu alıcının kendisinden kaynaklanan bir sıkıntı vardır eğer anten kablosunu taktığınızda değişen bir şey olmuyorsa anten ayarlarından olabilir uydu alıcınızın anten veya uydu ayarları bölümünden kotrol edebilirsiniz ve ya fabrika çıkışından kaynaklanan bir yazılım sorunu olabilir kusursuz bir şey yoktur bir çok mini uydu alıcısını denedim özelikli olmayanlarda fazla sıkıntı olmaz zaten ama next minix gibi özelikleri çok olan uydu alıcılarında en iyisi nex minix tir isterseniz piyasayı araştırabilirsiniz bende başta şikayetçi olmuştum diğerlerini denediğimde nextin diğerlerinden daha üstün olduğunu gördüm

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Merhaba...
Benim Hd Minix Kanal geçişlerinde bazı kanallar için (Hatırladığım kadarıyla: Star, Atv hd, Tv8, Trt1, Denge Tv) "sinyal yok" diyor. 4-6 saniye sonra yayın geliyor. böyle olmasının sebep(ler)i neler olabilir acaba?

devrancibran

0
Üye
8 Ara 2012
20
0
1
Merhaba...
Benim Hd Minix Kanal geçişlerinde bazı kanallar için (Hatırladığım kadarıyla: Star, Atv hd, Tv8, Trt1, Denge Tv) "sinyal yok" diyor. 4-6 saniye sonra yayın geliyor. böyle olmasının sebep(ler)i neler olabilir acaba?
yukardada belirtiğimiz gibi önce sorun olan kanalın üsütüne gelin daha sonra tp listesini açın çıkan frekenastan düzenleyi seçin önce bir iki frekans aşağı girin olmzsa bir iki frekan yukarı seçin sorun çözülür ama eğer çanak antene ulaşma şansınız varsa sinyaleri net alabilecek şekilde ayarlayın sonra lnb yi sağa sola hafif çevirerek hasasa ayarını yapın yani uydu alıcısı yayını çok net alabilecek şekilde ayarlayın bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız..bu arada denge tv şuanda türksat üzerinden yayın yapmamaktadır.