Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri Sinyal, Kanal ve Frekans Sorunları.(Başka Konu Açmayınız)

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
selamlar benimde şöyle bir problemim var mesala hotbirdde free share ile açılan herhangi bir kanal seyredirken turksata dönüş yaptığımda sinyal seviyesi ve gücü kırmıza düşüyor yayın açılmıyor ama cihazı kapa aç yapınca normale dönüyor acaba her seferinde cihazı kapa aç yapacakmıyız yoksa başka bir şey mi yapacağız bu arada yazılım eski ip tv yazılımından önceki yazılım teşekkürler

gelen sinyal seviyesinin yazılım veya cihaz ile ilgisi yok. çanağa ne kadar sinyal geliyorsa cihaz onu okur diye bir kayıt yok. çanak -cihaz arasındaki kablo kaliteli ve bağlantı hatasız ise görüntü sorunu yaşamazsınız.kablonuzu ve bağlantı uçlarını kontrol ediniz. kolay gelsin.(birde frekans değerlerini -3 düşürerek deneyin. ben sinyal yok denilen kanallardan bu yöntemle çok iyi sinyal kalitesi buldum.

fotog

0
Üye
9 Şub 2012
28
0
1
arkadaşlar ben cihazı aldığım ilk günden itibaren her çıkan yeni yazılımı yükledim. sinyal sorunu hiç yaşamadım. sizler çanak-uydu alıcınız arasındaki bağlantınızı kontrol ediniz.kaliteli kablo kullanın. lnb ayarını düzeltin. sinyal yok uyarısını yazılım suçu göstermek bence yanlış. selamlar.

biz yaşadık..bu durumda her yeni yazılım yüklediğimizde kablomuzun ve bağlantıların kalitesi düşüyor o zaman..öylemii.

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
biz yaşadık..bu durumda her yeni yazılım yüklediğimizde kablomuzun ve bağlantıların kalitesi düşüyor o zaman..öylemii.

ben sadece belki bir yardımım olur amacı ile kendi düşüncemi yazdım.o zaman sizler için sadece allah yardımcınız olsun dileklerimi iletiyorum.

salipazari55

0
Üye
25 Ara 2012
3
0
1
Selam bende minix pembe var gelismis olmasi nedeni ile ben test yazilimi yukledim yanliz sinyal seviyesi 80 den 60dusuyor uydudan guncellemede sinyal yuksek sorun nedir acaba...

Ozkan4433

0
Üye
20 Mar 2013
1
0
1
Son yazılımı yükledikten sonra hotbird kanal sayısı çok düştü, birçok kanalda zar zor gösteriyor, önceki yazılımda bu sorun yoktu nasıl düzeltmek gerek tekrar eski yazılıma mı dönelim?

selocan

0
Üye
12 Şub 2013
13
0
1
arkadaş minix mavi var bende yeni yazılımı yükledim S.rus Uydusu Gitti Acil bana Resimli anlatım şeklinde Yaza bilir misiniz

selocan

0
Üye
12 Şub 2013
13
0
1
Merhaba Arkadaşlar,

22.03.2013 tarihli yazılımı Yükledim Cihazda Suris Uydusu Gitti Bunu ayarlıyamıyorum 19.03.2013 Tarihli Yazılımı vs yükledim düzelmedi.

Bana 22.03.2013 deki tarihli yazılımda SİRUS uydusunu ayarlamayı detaylı olarak yazabilirsiniz.

Hani tv lerde satılan 32 tl dandik cihazları taktım sirus izliyorum fakat 220 tl aldığım cihazdan izleyemiyorum SKANDAL değilmi size Bana detaylı olarak resimli şekilde açıklarmısınız veya 22.03.2013 tarihli yazılıma sirus uydusunuda ekleye bilirsimisiniz.

Kolay gelsin

holter46

0
Üye
27 Şub 2013
1
0
1
mı kurduktan sonrada olmuştu baktım cözümünü bulamadım yenıden eskı yazılımı kurdum düzeldi

sefa0505

0
Üye
7 Ağu 2012
15
0
1
arkadaşlar bende çoğu türk kanalı şifreli oldu bu son güncellemeden sonra. ne yapabilirim.
mesela atv,fox,tgrt,a haber hd v.b. kanallar hep şifreli nasıl çözücem bu sorunu??

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Ben 19.03.2013 tarihli yazılımı kullanıyorum.
Sinyal ve kalite çok düşük geliyordu 43-70 civarında geliyordu hd kanallarını seyredemiyordum çanak antenin ucundaki tek girişli Lnb cihazını değiştirdim
Çiftli Lnb Twin ikili Lnb Full Hd veSd cihaz altım ve uclarıda altın kaplama

şimdi sinyal 80-93 arasın geliyor ve hd kanallarını gayet güzel izliyorum ancak kumandadaya kanal artıtım ve ekanal eksilme tuşlarına basınca bazen birden çok kanal atlıyor

Bir diğer sorunda kanal menüsüne basınca bazen ses kapanıyor.

Başka bir sorunda hd kanaldayken diğer kanallara geçişte veya tam tersi işlemlerde cihaz ağır kalıyor birazcık geçikme yaşanıyor.

hayribaba

0
Üye
8 Ara 2012
2
0
1
Arkadaşlar Hodbird uydusunda internet yardımı ile izlediğimiz türkçe yayın yapan bazı belgesel kanallar açılmıyo bilgisi olanınız varmı. şimdiden teşekürler

zazazalim

0
Üye
24 Ocak 2012
11
0
1
nt1 gibi kanallardan minix hd den sinyal alamıyorum öbür uydualıcım da takır takır alıom ama :D

Kor

0
Üye
24 Eki 2012
39
1
8
Merhabalar.

Next Minix Hd Mavi yi led tv de kullanıyorum, Bir tanede tüplü televizyonum var scart girişi var, türksata ayarlı çanak anten var LNB çift çıkışlı. Antenden tüplü televizyona tekrar kablo çekmek istemiyorum. Sinyal çoklayıcı ile iki uydu alıcıyıda çalıştırabilirmiyim. 13/18 v sorunu yaşarmıyım. Bu arada tüplü televizyonun uydu cihazı yok henüz almadım. Bilgisi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum.

abdil42

0
Üye
20 Haz 2012
10
0
1
BU OLAY BENDEDE MEVCUT ;

mart ayındaki yayınlanan yazılımdan sonra olmaya başladı bende çiftli lnb mevcut diğer uyduda olan kanallar bazen next de olmaya biliyor lnb leri değiştiriyorum aynı problem devam. ama bende cok sıklıkla olan bir sorun değil

iyi günler.,

osmancik1

0
Üye
19 Eyl 2012
1
0
1
minix hd mavi kutu trt harici kanal göstermeme

Merhaba değerli üyeler;

Öncelikle herkese iyi ramazanlar dilerim. Hemen lafı uzatmadan probleme geleyim!!!

Uydu kanallarım yazılım güncellendikten sonra şuan sadece trt kanallarını izleyebiliyorum ama ana kanalları izleyemiyorum atv kanal d show gibi ve bir çok kanal ...

sorun nedir?

Yazılım güncellemesi uydudan yapmıyor hata verıyor diye usb den yaptım?

Başka ne yapabiliim?

Yardımlarınızı bekliyorum

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Eğer "Sadece Yazılım" olarak yüklediyseniz receiveri açıp kapatınız.TP si farklı kanallar üzerinde gidip geliniz.Biraz da bekleyiniz.Tekrar açıp kapatınız.Sorun kalmayacaktır :)

fotog

0
Üye
9 Şub 2012
28
0
1
arkadaşım çok alakası var,merkezi sisteme uymuyor bu cihaz.Ben merkeziden ayrı olarak çanak kurdurdum.Bu çanağı sadece next minix hd ye bağladım.Sinyal yok hatası düzeldi.Hata dediğinin aynısı bende de oluyorsu.Sinyal yok diyor ve o kanalı açmıyordu sonra tararken kanalları açıyordu adamı sinir ediyor bu olay...

Sana katılıyorum bu cihazda hiç bir cihazda olmayan bir sorun var.Merkezi sisteme uygun değil bazı kanalların frekanslarında kayıklık oluyor. aynı cihazı doğrudan çanağa bağladığınızda sorun çıkmıyor.

Zeyneddin

0
Üye
26 Şub 2013
14
0
1
Next Minix HD Pembe cihazım var ve cihazdaki mavi menülü yazılım üstüne önce 06.07.2013 daha sonra da 29.07.2013 tarihli yazılımı attım. her şey güzel de, kumanda ile Sat düğmesine basıp türksat uydusundan hotbir uydusuna geçişte hotbir kanalı tıklayıp izlemek istediğim halde, kanal geçişi olmuyor.

Yeni yazılımda bir sorun olmalı. Bu sorunun düzeltilmesini istiyorum.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Next Minix HD Pembe cihazım var ve cihazdaki mavi menülü yazılım üstüne önce 06.07.2013 daha sonra da 29.07.2013 tarihli yazılımı attım. her şey güzel de, kumanda ile Sat düğmesine basıp türksat uydusundan hotbir uydusuna geçişte hotbir kanalı tıklayıp izlemek istediğim halde, kanal geçişi olmuyor.

Yeni yazılımda bir sorun olmalı. Bu sorunun düzeltilmesini istiyorum.

kanal listesini kapatıp yukarı aşağı ok tuşu ile değiştiriniz hemen ardından.