Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri 21.09.2012 Tarihli Yazılımları.( MAVİ MENÜLÜ )

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
merhaba arkadaşla son güncellemeyi uydudan yaptıktan sonra ntv spor.trt hd ve benzeri kanalları baç esnasıda izleyemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.tşkürler.

Aşşağıdaki linkten cihazına uygun dosyayı indirip zipten çıkar. daha sonra fat 32 formatlı usb belleğe at ve cihazın girişine takıp menü---gereçler---usbden güncelleme kısmını okeyle buradan güncelleme modunu key db güncelleme dosyasını key db olarak seç ve bi alttaki başlat ikonunu onayla cihazın kapanıp açılacaktır. daha sonra menü---sistem ayarı--tv sistemi kısmına gelerek hiçbirşey yapmadan altta düzenle ikonu belirene kadar 0 a bas (4 kez) altta düzenle yazısı varsa emu açıktır aksi halde çözmez. kolay gelsin...

http://www.next.web.tr/showthread.php?t=117

ayrıca ilgili linkler den daha net ve detaylı öğrenebilirsin (aşşağıdaki linkler)

yazılım güncelleme ile ilgili

http://www.next.web.tr/showthread.php?t=179

emu key yükleme ile ilgili

http://www.next.web.tr/showthread.php?t=178

emu key aktif etme ile ilgili

http://www.next.web.tr/showthread.php?t=5

inşaallah yardımcı olmuşturuz kolay gelsin.

3 Eki 2012
9
0
1
Antalya
Sağol kardeşim çok yardımcı oldun. Bir şey daha sormak istiyorum.

Şimdi İzmir'den normal parabol 90'lık hotbird ayarlı çanağa ek yaparak Astra izlemek mümkün mü? Eğer mümkünse; hangi frekansa, dereceye ayarlamam gerekiyor? Bir de bu uydulara "Astra 1H/1KR/1L/1M/2C " göre ayrı ayrı mı çanak ayarı var? Yani 1L için ayrı ayar, 1M için ayrı çanak ayarı gibi... Yoksa sadece 19.2 East'e ayarlasak yeterli olacak mıdır?

Son düzenleme:

hasanoba

0
Üye
29 Tem 2012
18
0
1
Bir de 17.08 tarihli yazılım daha mı sorunsuz çalışıyor 21.09 tarihli yazılıma göre?

21.09.2012 - NEXT MinixHD_09_21_2012 YAZILIMI (386 defa indirildi)
17.08.2012 - NEXT MinixHD_20120817 YAZILIMI (770 defa indirildi)

Arkadaşlar, cevap verecek kimse yok mu?

Evet daha iyi idi.ta ki youtube sorun çıkarasiya kadar.

Mcabadak

0
Üye
7 Haz 2012
5
0
1
şuan youtube sorunsuz çalışıyormu acaba tereddütte kaldım kimisi açıyor kimisi açmıyor yazmış yeni yazılım yükleyecem de bilgi verirmisiniz Admin teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
şuan youtube sorunsuz çalışıyormu acaba tereddütte kaldım kimisi açıyor kimisi açmıyor yazmış yeni yazılım yükleyecem de bilgi verirmisiniz Admin teşekkürler

Youtube videoları açılıyor sıkıntı yok ben seyrediyorum şu an.

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
Sağol kardeşim çok yardımcı oldun. Bir şey daha sormak istiyorum.

Şimdi İzmir'den normal parabol 90'lık hotbird ayarlı çanağa ek yaparak Astra izlemek mümkün mü? Eğer mümkünse; hangi frekansa, dereceye ayarlamam gerekiyor? Bir de bu uydulara "Astra 1H/1KR/1L/1M/2C " göre ayrı ayrı mı çanak ayarı var? Yani 1L için ayrı ayar, 1M için ayrı çanak ayarı gibi... Yoksa sadece 19.2 East'e ayarlasak yeterli olacak mıdır?

Bu dediğin mümkündür arkadaşım. birbirine yakın uydular bir aparatla aynı çanak üzerinden alınabiliyor. bu şekilde mesela sirüs 4.0, eurobirt 9.0 hordbirt 13.0, astra 16 ve astra 19.2, merkez uydu ile uydular arası minimum 3 derece fark olması yeterli en iyi sistem hortbirdi merkeze almak. çanağın arkasında durursan sağında astraları solunda eurobirt ve sirüsü bulursun. (sirüs ve eurobirt uydusunun arasında eutelsat uydusu var 7.00 burda sadece dijitürk kanalları olduğu için bahsetmedim.)

NOT: Parabol antenle görüntü alman çok zor ofset çanak ile aparat birbirine daha iyi uyar.

Son düzenleme:

halildinc

0
Üye
22 May 2012
8
0
1
next minix black ile trt hd'leri izleyemiyor muyuz? tüm kanallar çıkıyor %70 sinyal ile trt hd yok... sizce neden olabilir...

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
next minix black ile trt hd'leri izleyemiyor muyuz? tüm kanallar çıkıyor %70 sinyal ile trt hd yok... sizce neden olabilir...

%70 sinyal ile izleyemiyorsanız Emu kapalı olabilir..

Menü / TV Sistemi / 0000 ( dört sıfır ) tuşlarsanız en altta Düzenle ( kırmızı nokta ) düzenle menüsü gözükecektir..

( Her yeni yazılımda veya fabrika ayarlarında aktif etmeniz gerekir. )

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
herşey iyi güzelde şu yazılımlarla şifreli kanllardan yapılan kayıt sorununa bir çözüm bulunamadı bari şu uydu listesini düzeltselerde zavallı anten motorum biraz dinlense diyorum .örnegin ben türksattayım ora secili .dolayısıyla kanallar birden itibaren kendimize göre sıralıyoruz.biz türksattayız diye o sıraya göre kanla cagırırken bir de bakıyoruz bizim anten başka uyduya gidiyor sebebi bizim türksat uydu seciliyken tüm uydular secili hale gelmiş dolayısıyla kanal listemizde tüm uydulara göre olmuş .oldumu şimdi bu biz istersek tümuydular secili olsun.ve ona göre kanal cagıralım kendi kafasına göre tum uydular aktif hale gelince senolda sinir olma .bukadarmı zor bu uydu listesini yönetimini bize bırakmak daha öncede yazdım bu sorunu çıkan yazılımlarda malesef düzeltilmedi.dogrusu şu cıhazı aldıgıma pişmanım.genede bakalım umutsuz vakıa amayazdım bakalım ilgi görecekmi

Ayprensi

0
Üye
27 Eki 2012
2
0
1
MiniHD Black aldım yeni. Ama kanalları çekmiyor. Sinyal %36 gösteriyor. TRT leri çekiyor sadece. Şu an hiç birini çekmiyor. Arama yaptırıyorum kanal bulunamadı diyor. İlla bir uyducuya gidip programmı attırmam lazım. Elden arama yapılmıyormu HD de ?

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Trt geliyorsa demek diceq ayarın doğru otomatik tarama şebeke açıkken yap hepsini bulması lazım bulamıyorsa çanak ayarın bozuk olabilir

harry21

0
Üye
15 Eyl 2012
11
0
1
ya benim hellas sat 2 çekmemeye başladı. bunu yükleyince ve uydu ayarları bölümünde sinyal zayıf geldiğini fark ettim galiba oradaki ayarlar karişmış frekans falan bu yüzden galiba frekans ayarları nasıl yapılıyor aceba yardımçı olursanız

mertbey

0
Üye
28 Eki 2012
2
0
1
MiniHD Black aldım yeni. Ama kanalları çekmiyor. Sinyal %36 gösteriyor. TRT leri çekiyor sadece. Şu an hiç birini çekmiyor. Arama yaptırıyorum kanal bulunamadı diyor. İlla bir uyducuya gidip programmı attırmam lazım. Elden arama yapılmıyormu HD de ?

Bende de aynı sorun vardı. HDMI kablosu devamlı bilgisayara takılıydı. Çıkartınca düzeldi. Dene istersen.

mertbey

0
Üye
28 Eki 2012
2
0
1
Arkadaşlar merhaba, minix hd black de TRT HD ve TRT1 HD de devamlı donmalar yaşıyorum. ATV HD ve A haber HD de aynı sorun olmuyor. Sinyal 90 şiddet 80 olmasına rağmen 2 saniyeye bir donuyor. Sıkıntı ne olabilir acaba?

omarkzlyr

0
Üye
30 Eyl 2012
2
0
1
(mini hd)uydudan yazılım güncellemesi yukledigimden beri trt hd trt spor ve ntvspordaki maçlar şifreli gösteriyo nasıl düzeltebilirim

HSYN34

0
Üye
31 Eki 2012
8
0
1
Beyler yazılımı yüklüyorum yazılım başarılı diyor.Uydu kapanıp açılıyor ama hala 17 ağustos yazılım gözüküyor.Bi yardımcı olsanız.