Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD çeşitli sorunlar

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Next Minix HD ile ilgili
Elimde Western Digital My Passport™ 1TB 2.5'' Siyah Taşınabilir Disk var
usb 3,0 + usb 2,0 kablosu var
Next cihazı bu taşınabilir cihazı görmüyor

Diğer taraftan cihazın biss keyleri bölümünde kanal isimlerinin olduğu açılan liste kutusunda yani

TV sistemi kırmızı düğmeye (düzenle) tıklayınca Provider açılan liste kutusunda örnek olarak
2600:36:NTV Spor yazıyor bo bölümü tıkladığımda
2600 36
2600 37
2600 38 diye devam ediyor

bu devam eden numaraların yerine biss key adına ayarlı kanal isimleri çıksa daha iyi olacak zira bu açılan liste kutusundan TRT 1 bulmak için kaydırıcı düğmelere ne kadar çok basıyoruz.

Son düzenleme:

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Next Minix HD ile ilgili

Diğer taraftan cihazın biss keyleri bölümünde kanal isimlerinin olduğu açılan liste kutusunda yani

TV sistemi kırmızı düğmeye (düzenle) tıklayınca Provider açılan liste kutusunda örnek olarak
2600 36
2600 37

bu devam eden numaraların yerine biss key adına ayarlı kanal isimleri çıksa daha iyi olacak zira bu açılan liste kutusundan TRT 1 bulmak için kaydırıcı düğmelere ne kadar çok basıyoruz.

1 nolu mesajımdaki sorunumun birinci bölümü ile ilgili
Next Minix HD yi kapatıp açınca cihaz hariciyi diski gördü

Lithium

0
Üye
9 Ara 2012
6
0
1
İyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama benim farklı bir sorunum var. Emu key menüsünü açamıyorum. Sistem Ayarı-Tv Sistemine girip 0000 tuşlamama rağmen hiçbir şekilde emu aktif olmuyor, altta kırmızı şekilde düzenle yazıs çıkmıyor. Ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim.

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Next Minix HD ile ilgili

2600 36
2600 37

Yeni yazilimla yukaridaki sorunun ikinci kismida çözülmüş teşekkürler

gemici41

0
Üye
5 Ara 2012
4
0
1
arkadaşlar,hepinize selam.benim minix black cihazım ntv yi açmıyor.şifreli gösteriyor,bilenlerden lütfen yardım,teşekkürler

metinex

0
Üye
2 Ocak 2013
1
0
1
benim minix hd mavi cihazım var tv izlerken çıt çıt ses geliyor bu neden olur aceba yardımcı olabilir misniz ?

HBayram

0
Üye
30 Ara 2012
6
0
1
benim minix hd mavi cihazım var tv izlerken çıt çıt ses geliyor bu neden olur aceba yardımcı olabilir misniz ?

hdmi kablo değiştir. özelden mesaj at ben yönlendireyim seni. bendede aynı sorun vardı. allahtan cihazı alırken yanında ek kablo satın almıştım

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
hdmi kablo değiştir. özelden mesaj at ben yönlendireyim seni. bendede aynı sorun vardı. allahtan cihazı alırken yanında ek kablo satın almıştım

Lütfen doğru yönlendirmeler yapınız.!!
Minix HD Pembe ve Mavi modellerinde harici HDMI kablo bağlantısı yoktur HDMI kablo bu serilerde dahilidir, sadece Black modelinde harici kablo ile bağlantı sağlanabilmektedir..
Ayrıca çözüm konusunda yönlendirmenizi özel mesaj yolu ile yapmanıza gerek yok,açık alanlarda yapın ki tüm kullanıcılar faydalansın.

belis55

0
Üye
3 Ocak 2013
1
0
1
Slm yenİ pembe next mİnİx aldim fakat 2 tane tv de dednedİm ÇaliŞmiyor tvler makİnayi gÖrmÜyor neyİ yanliŞ yapiyorum acaba acİl cvp beklİyorum

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Slm yenİ pembe next mİnİx aldim fakat 2 tane tv de dednedİm ÇaliŞmiyor tvler makİnayi gÖrmÜyor neyİ yanliŞ yapiyorum acaba acİl cvp beklİyorum

Cihaz ile Tv bağlantısını yaptıktan sonra ve TV de doğru HDMI girişini seçtikten sonra görüntü alamıyorsanız cihazın büyük kumandasındaki V-Format (yeşil) tuşuna bir kaç kez basarak görüntü gelene kadar çözünürlüğü değiştirmeyi deneyiniz..

fatih9sekiz

0
Üye
2 Nis 2012
18
0
1
selamlar, next minix Hd pembe cihaz kullanıyorum bi sorunum fakat , benim yapmak istediğim şey cihazıma usb wifi bağlamak istiyorum hangi ürünü almam gerekli acaba

KURT ADAM 10

0
Üye
28 Mar 2012
1
0
1
selam arkadaşlar bende Minix Black hd'de şu sorunla karşılaştım, sorunu paylaşmak istedim. kumanda dan kanal değiştirirken bir bakıyosun kumanda dan yukarı aşağı tuşlarına 5-6 defa basmama rağmen değişim yapmıyor, aniden kanal listesinde sanki kumanda da tuş basılı kalmış gibi yukarıya veya aşağıya doğru alıp başını gidiyor. durdur durdurabilirsen, kendi kendine ekran da mute tuşuna basmışsın gibi sesi kesiyor, aynı Lcd televizyona başka sıfır hiç açılmamış Next Minix Blac hd bağlıyorum onda da aynısını yapıyor, gerçek ten çok sinir bozucu bir olay, bu işlemler müşterimin kahvehanesi var orada oluyor. kendi dükkanıma getiriyorum cihazları çalışıyor hiç bir sıkıntı olmuyor.
kumandalarda gayet güzel çalışıyor, o kadar hızlı test etmeme rağmen hiç bir sıkıntı olmuyor. Arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaşanlar varmı varsa ne önerirsiniz, Aynı mekanda Lcd tv'yi mi değiştirsek de bir denesek bir türlü sorunu çözemedim. kolay gelsin.

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
28.12.2012 yazılımı yüklemiştim zamanla yazılımla ilgili görüntü kalitesi bozulmaya başladı hemen eski 21.09.2012 yazılımı yükledim bundada radyo yayınlarını dinlerken cihazı kapattığımız zaman yeniden açınca cihaz kilitleniyor ve fişi elektirikten bir kaç kez takıp çıkartınca açılıyor.

İnşallah yeni yazılımda bunlara dikkat edersiniz.

Son düzenleme:

fatih9sekiz

0
Üye
2 Nis 2012
18
0
1
selamlar , öncelikle karbon arkadaşım bilgilendirme yönlendirmelerin çok faydalı oluyor. benim ufak bi sorunum var ; 28.12.2012 yazılımı yükledim çalışıyor fakat , hotbird uyud sinyal çok zayıf hiç bir kanal göstermiyor, uyducu arkadaş geldi ama sinyal gelişinde bir problem yok diyor ne yapmam gerekiyor, bu test güncellemeden sonra oldu, geçen eski sürüme geçtim ama yinede yokdu hotbird.

birde bu TRT HD ve TRT1 HD kanallarım cihazımı ilk aldığımdan beri gündüzleri sorun yok ama akşam 19:00 dan sonra yayınları izleyemiyorum. sinyal düşük uyarısı hep böyle ne yaptıysam olmuyor. uzun oldu kusura bakma

seramik111

0
Üye
30 Eyl 2012
2
0
1
ya benim bi sorunum var Next Minix HD Serileri 21.09.2012 Tarihli Yazılımını yükledim cihaz durdu açılmıyor cihaz mavi uyumlu olanı yükledim şimdididen teşekkürler

Kor

0
Üye
24 Eki 2012
39
1
8
ya benim bi sorunum var Next Minix HD Serileri 21.09.2012 Tarihli Yazılımını yükledim cihaz durdu açılmıyor cihaz mavi uyumlu olanı yükledim şimdididen teşekkürler

Büyük ihtimalle cihazınız kilitlenmiş.

1 - Servise götürebilirsiniz.
2 - Garantiye yollayabilirsiniz.
3 - Kendiniz RS232 girişi ile yazılımı tekrar yükleyebilirsiniz. Açılmama ihtimali yine var tabiki.

rft

0
Üye
15 Mar 2013
7
0
1
menümde ip tv ve dailmation yok. ne yapmam gerekiyor. şimdiden teşekkürler Next Minix HD.

Son düzenleme:

ibo

0
Üye
2 Haz 2012
3
0
1
Lütfen youtube düzeltilmiş yazılım biz cihazı alırken youtube vidyolarını izleyebilirsiniz dediler ama malesef izleyemiyoruz next,e olan güvenim sarsılmaya başladı hala çözüm yok

rft

0
Üye
15 Mar 2013
7
0
1
menümde ip tv ve dailmation yok. ne yapmam gerekiyor. şimdiden teşekkürler Next Minix HD. hangi yazılımı atayım.