Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD ( 07-04-2012 ) Tarihli FreeShare Server Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Arkadaşlar, bu freeshare ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Hatta ayrı bir konu başlığı altında biri açıklarsa memnun oluruz. Saygılar.

fatih9sekiz

0
Üye
2 Nis 2012
18
0
1
sn. karbon selamlar, benim next hd minix uydu alıcımda uydu seçeneklerimde sadece
* hotbird 6,8,9 hatırladığım
* eutelsat
* türksat 2a/3a

var bunların dışında hangi uyduları eklemeliyim ve bu hotbird 13 , astra 19 bunları nasıl eklerim yardımcı olabilirmisiniz acaba,

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
sn. karbon selamlar, benim next hd minix uydu alıcımda uydu seçeneklerimde sadece
* hotbird 6,8,9 hatırladığım
* eutelsat
* türksat 2a/3a

var bunların dışında hangi uyduları eklemeliyim ve bu hotbird 13 , astra 19 bunları nasıl eklerim yardımcı olabilirmisiniz acaba,

sisteminizde hangi uydular varsa

Menü Kurulum - Uydu Listesi kısmına gelerek eklemek istediğiniz uydu seçili değil ise seçerek kaydedin ve bu menüden çıkın daha sonra gerekli disecq ayarlarını yaparak Menü - Kurulum - Tek Uydu arama kısmından ilave ettiğiniz uydu ile ilgili arama yapın,kanallar gelecek ve SAT listesinde uydu ismi görülecektir.

Kolay gelsin.

fikotr74

0
Üye
17 Ocak 2012
20
1
3
Hocam. bu forumda ki Güncel 7.4.2012 yazılımı usb den yüklediğim halde bugün (9.4.2012 -TS:18:33 ) itibari ile Uyduyu (MiNiX HD) açtığımızda "-Bu yazılım Güncel değil. uydun güncel yazılım yüklemek istermisiniz ?.." Şeklinde ısrarla uydudaki yazılımı tekrar yüklememizi istiyor? sadece uydudaki yazılımı yükleyince Bu soruyu artık sormuyor. Acaba Uyduna gönderilen yazılım ile burdaki 2012 yazılımı farklı bir yazılmmı diye sormak istedim.

Son düzenleme:

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
bana göre hiçbir artısı olmayan yazılım .çünkü bende hacıyolu gözlergibi dört gözle bu çıkacak yazılımı bekliyordum .malesef hüsrana ugradım .mail adresimde linki görür görmez hemen indirip usb ye atıp yükledim. sorunsuz birşekilde yukledi .ve otamatıkman kendisini yeniden başlattı .birde baktım sanki faprika ayarlarına dönmüş yani ilk aldıgım günkü kanallar var ortada. benim düzenlediğim fovariler filan yokolmuş .oysa okadar zaman harcamıştım o fovariler için .ama yokoldu. tekrAR OLUŞTURACAM ARTIK. birde servırım vardı .oda yokolmuş tekrar girecem.hepsini. anladıkda zaten bu degişiklikleri bekliyorduk . hadi bakalım birde şu beklentilerimiz ne oldu diye bakalım dedim .şifreli kanaldan yaptıgı kayıtlara şifre koyma işi düzeltilmişmi diye. baktım degişen bişey yok .aynen şifreli kanaldan yaptıgı kayda şifre koyuyor .sifresiz kanaldan yapılan kayıtlarda şifre yok . yani anlıyacagınız hiç kazanım olmadan .kendime bir sürü iş cıktı. tavsiyem kayıt olayında beklentisi olanlar varsa boşuna bu yazılımı yüklemesin. bana göre artısı yok eksisivar.denedim ve buraya yazdım bilgilerinize arzolunur.şifreli kanaldan yaptunuz kayıtlari başka cıhazlarda kullanamıyorsun .sadece şifresiz kanaldan yaptıgınız kayıtları paylaşabilirsiniz .onlarda sorun yok

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
Freeshare çalışmıyor deneyen varmı neden açaba ?

sirüsta yani 5 derece dogudaki uyduda bazı şifreli kanalları acıyor . motorluysa antenin git dene göreceksin actıgını .ama kayıt edersen bu şifreli kayıttan yaptıgın kaydı sadece minik hd cıhazda seyredersin başka yerde seyredemezsin acmıyor şifreli kanalı kaydınıda şifreleyerek kaydediyor

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
309
202
43
Sirustaki kanalları softcam keylerle açıyor.
Free Share ile ilgisi yok.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
374
113
İstanbul
www.next.web.tr
evet freeshare şuan çalışmıyor. problemin en kısa zamanda çözülmesi için gerekli bilgiler, gerekli mercilere ulaştırılmıştır. saygılarımla.

cumalimecnun

0
Üye
4 Nis 2012
1
0
1
arkadaşlar yeni yazılım çok güzel,süper olmuş motor çalışıyor,menü güzel,ama server yok emeği geçen ustaların eline sağlık nice yazılımlara tşk

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
evet freeshare şuan çalışmıyor. problemin en kısa zamanda çözülmesi için gerekli bilgiler, gerekli mercilere ulaştırılmıştır. saygılarımla.

bu soruna bir çare düşünülüyormu acaba şifreli kanaldan yaptıgı kayıttan sadece minik hd cıhazda seyredersin başka yerde seyredemezsin acmıyor şifreli kanalın kaydınıda şifreleyerek kaydediyor .

ikram

0
Üye
21 Şub 2012
13
15
3
Merhaba, forumda geçen ayarlamaları yaptıktan sonra hotbirdde şifreli kanalları izleyebiliyorum. Dün akşam birçok kanalı freeshare ile izleyebildim. Bu çok güzel bir imkan bence. Yazılımı atmadan önce yine forumda geçen bilgiler doğrultusunda yedek alıp yazılımı attıktan sonra yedeği kurabiliyoruz. Bu şekilde daha önceki ayarlamalar da boşa gitmiyor. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ederim.

tahayasir

0
Üye
26 Kas 2011
4
0
1
Next Minix HD ( 07-04-2012 ) Tarihli FreeShare Server Yazılımı

Yazılım ilk @durakb arkadaşımız tarafından forumda yönlendirme linki olarak verilmiştir. Tarafımdan yazılım dosyası foruma eklenmiştir. Syn: @durakb arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Yazılım Notları:

1- Sleep (Uyku modu) sorunu düzeltildi.
2- Diseqc motor ile sinyal alamama sorunu düzeltildi.
3- Hava Durumu'na daha fazla şehir eklendi.
4- EĞLENCE isimli yeni menü adımı eklendi ve internet uygulamaları burada toplandı. İleride eklenecek olan internet uygulamaları yine bu menü altında ulaşılabilecek.
5- YouTube menüsü iyileştirildi, arama klavyesi eklendi.
6- Ekran klavyesi geliştirildi.
7- FreeShare sorunları düzeltildi.
8- FreeShare ve **cam aynı anda düzgün çalışmama problemi giderildi.
9- 3 Adet farklı kablosuz ağ için ağ şifreleri hafızada tutulacak şekilde ayarlandı.
10- Kanal düzenleme altında Kanalları USB'ye yedekleme ve USB'den bu yedekleri geri yükleme özelliği eklendi
11- Sistem iyileştirmeleri yapıldı.

Free Share i Network Ayarları menüsünden 666666 tuşlayarak aktif edebilirsiniz.

Not: Yazılım yakında uydu güncellemede de aktif olacaktır.

Yazılımı attıktan sonra internet kablonuz takılı iken gereçler yerel network ayarları menusunda kumanda ile 666666 tuşlayın menuya alta Sarı renkli Free Share gelecek aktiv olacaktır sonra hotbird astra gibi uydularda yabancı bazı kanallara bakabilirsiniz açılan kanallara örnek olarak;

Hotbird 13
Cyfra bazı kanallar
Nova bazı kanallar
Jsc sportlar
Bis bazı kanallar
Sky bazı kanallar
Hrtler
XXX adult kanallar

Astra 19
D+ bazı kanallar
Csat bazı kanallar

nasıl yapacam

tahayasir

0
Üye
26 Kas 2011
4
0
1

resimli anlatabilirmisin

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113

resimli anlatabilirmisin

Menü - Yerel Network ayarları kısmına gelerek kumanda ile 666666 tuşladığınızda ekteki resimde de görüldüğü gibi sarı nokta ile gösterilen Free -Share aktif olmaktadır.

attachment.php

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
bu soruna bir çare düşünülüyormu acaba şifreli kanaldan yaptıgı kayıttan sadece minik hd cıhazda seyredersin başka yerde seyredemezsin acmıyor şifreli kanalın kaydınıda şifreleyerek kaydediyor .

hocam ilginiz için teşekkürler. dediğiniz dosya ya server bilgilerimi yazdım ve linkteki gibi yükledim başlangıç ve bitiş portları girili geldi ancak otutumu aç diiynce Şu uyarı geliyor "geçersiz giriş düzeltmek için devam edecek misiniz" evet diyorum server portu bitiş numarasına geliyor imleç ordan yön tuşuyla devam edincede "toplam port sayısı 32 den fazla" diye uyarı geliyor evet diyince port 0 oluyor ve 53000 - 53013 den fazla giremiyorum, ayrıca yazılımı yüklediğimden beri server bağanmada hata veriyor bağlanamıyorum...

İYİ GÜNLER .Daha önceden manuel girilebilen HİSPA daki 11503 v 700 RADYOLAR (NiSAN YAZIMINDA) Artık girilemiyor. 700 yazdığım halde SÜREKLİe tekrar 1000 dönüyor. radyolarıda dinlemek istiyorum. acaba bu sorun düzeltilebilirmi ? Aynı şey tüm uydulardaKİ SADECE RADYO YAYINI YAPAN 1000 SR altındaki Tüm radyolar içinde bu durum geçerli. hiç birinin tpsi artık girilemiyor lütfen yardım

yazılımı attıktan sonra newcamd client bölümüne server bilgilerimi yazayım dedim server portu bölümüne port başlangıç ve bitiş rakamlarımı giremedim gelen uyarı 32 den fazla giremezsin benim girdiğim rakam 53000 - 53020 bunu giremiyorum sadece 53000 - 53013 girebildim. Bu durum nasıl düzelebilir...

Ar-Ge'ye ilgili konularda bildirim yapılmıştır.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
Menü - Yerel Network ayarları kısmına gelerek kumanda ile 666666 tuşladığınızda ekteki resimde de görüldüğü gibi sarı nokta ile gösterilen Free -Share aktif olmaktadır.

attachment.php

bende güncel yazılımı hemm usb den hemde uydudan otamatık yuklememe ragmen resimde ki Free -Share yazısı gelmiyor bu neden olur

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
Yazılım yüklerken gücelleme moduna dikkat ediniz allcode+bootloader olarak seçiniz.

dediklerinizi harfiyyen yaptım.ama genede değişen bişey olmadı. aslında ilk usb den yazılımı attıgımdada aynı yöntemi yapmıştım ve aynı durumu görmüştüm yani versiyon bilgilweri olarak .sadece usb NTFS olarak formatlıydı. ve sorunsuz da tuklenmişti .resimdeki durumu free shere ikonunu göremeyince. hadi birde FET32 olarak biçimlendiremde öyle usb den yukleyem dedim. sorunsuz yuklendi.cihaz kapatıp actı kendisini yazılım versiyonuda deyişti . işte görünen durum: maincode V1.16B9 oldu model MinixHD VERSİYON NO: 119 acaba NERDE HATA YAPIYORUZ LÜTFEN yardım edin !

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...