Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (5V.452) 07.07.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
VOD bölümünde film linklerinin alındığı altyapı sağlayıcı olan en büyük site (VK) kendi sistemini değiştirdi,https altyapısına geçti, dışarıya link paylaşımı şu aşamada yapılamıyor,sadece kendi sitesi içinde filmleri oynatmasına üyelik ile yapılan girişlerde müsaade ediyor. Bu sadece Machinaya has bir durum değil YouTube uygulamasında olduğu gibi tüm cihaz ve online film sitelerinde oluşan genel bir durum.. şu an için VOD bölümünde sadece içeriğini VK dan almayan direk YouTube ve Dizi portallarından alan bazı linkler çalışmaktadır.
Çalışmalar yapılıyor, en kısa sürede çözüm sağlanacaktır arkadaşlar.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Usta astra 19 için 110 lük inverto. Çanak ve next 01 lnb aldım. Sinyalde bana katlı olacakmı son yazılımda sinyal çok dustu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Usta astra 19 için 110 lük inverto. Çanak ve next 01 lnb aldım. Sinyalde bana katlı olacakmı son yazılımda sinyal çok dustu

Şaka yapıyor olmalısınız.!!! Sizin konum neresi.? Bende 60 lık çanak ile sinyal sorununun zerresi yok.! Bırakın 110 luk çanağı.... Eğerki konumunuz BATI ise size ACİL olarak işinin ehli bir uyducu gerekiyor.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
usta eskişehir. 90. Lıkla seyrediyorum. Ama sinyal. Sıkıntısı var. Daha ek değişti. Herşey. İyi. İlginçtir gece saat 8. Den sonra. Önünde hiç birşey yok kanallar sabah 8. E kadar. Gidiyor. Komik durum sadece astrada haydar abi. Ben. Zaten. Ustayım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
usta eskişehir. 90. Lıkla seyrediyorum. Ama sinyal. Sıkıntısı var. Daha ek değişti. Herşey. İyi. İlginçtir gece saat 8. Den sonra. Önünde hiç birşey yok kanallar sabah 8. E kadar. Gidiyor. Komik durum sadece astrada haydar abi. Ben. Zaten. Ustayım.

Sevgili kardeşim normalde konum olarak madem ESKİŞEHİR de'sin yayınları 90 lıkla rahatlıkla izleyebilmen gerekir.! Entresan olan 12 saat yayınların gitmesi...Hadi diyeceğim bazı TP ler gidiyor işte onu anlamaya çalışayım ama uydunun tamamın gitmesi bence bunun altında farklı bir şey var.Neden akşam 8 sabah 8.? Sana bazı tavsiyelerim olacak istersen bir kontrol et derim durumu.!
1.Dayzek swiçi değiştir.( Çok nadirde olsa bu duruma neden olabilir ASTRA portunda zaman içinde ortaya çıkan bir durum.)
2.Astra çanağında her hangi bir yamukluk vs varmı kontrol et.(Başta önemsiz görünür ama antenlerde ODAKLAMA çok ÖNEMLİDİR.)
3.Çanağa bakabileceğin bir yerde isen bak bakalım çanağın önünde kuş yuvası, arı yuvası vs varmı.( Bunu gırgır için yazmıyorum yaşanılan bir tecrübe sonucu ortaya çıkan bir gerçektir.)

4.Sana yazdıklarım bu meslekte çok nadirde olsa yaşanabilecek ENDER karşılaşılan sorunlardır.! İyice kontrol edilmesi gerekir.

Son düzenleme:

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Onb. Değiştim. Aynı. DDayzek değişti. Bi. Çanak. Yeri. Kaldı. Adapazarinda. Başımıza. Geldi. Lnb. Nin. Önüne. Hafif. Boya. Gelmiş. Hava kararımı. Engel. Yapıyordu. Yarın. Bi. Bağlayım. Yeni. Çanağı. Nolcak merak. Ediyorum. Saygılar. Hocam

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Onb. Değiştim. Aynı. DDayzek değişti. Bi. Çanak. Yeri. Kaldı. Adapazarinda. Başımıza. Geldi. Lnb. Nin. Önüne. Hafif. Boya. Gelmiş. Hava kararımı. Engel. Yapıyordu. Yarın. Bi. Bağlayım. Yeni. Çanağı. Nolcak merak. Ediyorum. Saygılar. Hocam

Tamam sonucu paylaşırsanız sevinirim...

ozsev

0
Machina3D VIPClup
1 May 2013
12
0
1

Dikkat !!!!!!!!!!!!!
Kardes; telsiz telefonu, wireless modem ve gorüntü aktarma cihazı v.b. varsa sorun yaşarsın... Çanak Anten ve Switch alakası yoktur...

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Dikkat !!!!!!!!!!!!!
Kardes; telsiz telefonu, wireless modem ve gorüntü aktarma cihazı v.b. varsa sorun yaşarsın... Çanak Anten ve Switch alakası yoktur...

Merhabalar sevgili kardeşim o dedikleriniz 11617 - 11678 Frekans band aralığında TELSİZ TELEFON için geçerlidir...( DT yayınlarında + HOTBİRD uydusundaki 11662 de )Ayrıca belirtmek isterimki sorun sadece ASTRA 19* uydusunda imiş, sizin yazmış olduğunuz gibi olsa idi bu mantıkla tüm çanaklardan gelen yayınlar etkilenirdi.! Kaldıki çanak sistemini etkileyen en büyük etken BAZ İSTASYONLARIDIR, oda zaten 12729 frekans band aralığını etkiler...Diğer yayınları kesinlikle etkilemez.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
120. Lik. İnverto. Geldi. 110 lük beklerken. Yüz üzerinden 90. Oldu. Sorun okey. Koşununda aynı sıkıntı. Onada çanak. İstedik. Bu çanaklar bi harika. Next inverto lnb. İle

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Arkadaşlar yeni konu açmadım buraya yazıyorum

22.07.2015 tarihli (5V.457) yeni yazılım gelmiş tester grubuna mı ait yoksa tüm kullanıcılara mı? acaba

Yazılım notu: İptv'de iyileştirmeler yapıldı yazıyor

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
sayın @ANIL Bende yükledim ancak siz bu ilk resimdeki anıl 77 yazısını cihazın neresinden yazdınız.

Machina3D portala gelipte yazılım kontrolu dediğimiz de yeni yazılım var uyarası alıyoruz daha önce varmıydı yeni mi eklendi bilmiyorum ama güzel düşünülmüş ben daha önce forumun birisinde tam da bunu demiştim ki millet höle olur böleee olur bunu buldun neyine yetmiyor der gibi neredeyse bir ton dayak atacaklardı monitörümü kapatmak suretiyle kendimi zor kurtardım. :smug:

şaka bir tarafa olması gereken bir özellik ve güzellik olmuş hatta ben bir adım daha öne çıkarmak istiyorum cihazı ilk açtığımız da veya tv izleme esnasında yeni yazılım çıktı uyarısı yüklemek ister misiniz? evet hayır (bir kaç saniyeliğine) şeklinde ekrana auto gelebilir.

emeği geçen ve düşünen arkadaşlara teşekkürler diyorum hayırlı olsun.

Arkadaşlar yeni konu açmadım buraya yazıyorum

22.07.2015 tarihli (5V.457) yeni yazılım gelmiş tester grubuna mı ait yoksa tüm kullanıcılara mı? acaba

Yazılım notu: İptv'de iyileştirmeler yapıldı yazıyor

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...