Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (5V.441) 24.06.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

astra

0
Üye
16 Haz 2015
1,326
0
36
günün esprisini yapayım size bu machıne 3d serisi next'in öz evladı ,ne kadar cok yazılım cıkıyor haftalık hemde ,bu yüzdeen ben pandora ve amigoyu sattım sanırım yanında machine alcam cunku nextın önem verdıgı tek cihaz :may-acaba:

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul

Sağlıklı değil derken bunu tezlerinizle yazarsanız çok daha iyi olmazmı.?
Ayrıca bildiğim kadarı ile Youtube Channel için hala çalışılıyor.

Haydar hocam herkese bir cevap veriyorsunuzda neden bana yazmıyorsunuz arkadaşa tezini yazın demişsiniz ben kendi yüklediğim videoların hepsini göremiyorum cihazda mesela herkese açık videolarım yani sorun yok işte size tez nasıl okursanız okuyun.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
günün esprisini yapayım size bu machıne 3d serisi next'in öz evladı ,ne kadar cok yazılım cıkıyor haftalık hemde ,bu yüzdeen ben pandora ve amigoyu sattım sanırım yanında machine alcam cunku nextın önem verdıgı tek cihaz :may-acaba:

Çünkü arkada DOKTOR ve yazılım ekibi var... ( Next firmasının en iyi cihazı.)

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar hocam herkese bir cevap veriyorsunuzda neden bana yazmıyorsunuz arkadaşa tezini yazın demişsiniz ben kendi yüklediğim videoların hepsini göremiyorum cihazda mesela herkese açık videolarım yani sorun yok işte size tez nasıl okursanız okuyun.

Size zaten ben daha önce bu konuda cevap yazmıştım ve DOKTOR üstadın özel mail ulaşmanızı tavsiye etmiştim. Ya eğer cihazla ilgili sıkıntı olunca çok daha kolay derdimizi anlatıyoruz rahatlıkla.Fakat sizin bu sıkıntınız çok değişik şimdi ben bu bilmediğim olaya nasıl cevap vereyimki arkadaşım.? İsterseniz özelden ilgili video linklerini atın birde ben bakayım kontrol edeyim...Belki farklı bir şey olabilir ortada malum youtube format değiştirdi belkide onunla ilgili bir durum olabilir.En iyi cevabı DOKTOR verecektir keşke bildiğim bir şey olsada sizede yardımcı olabilsem.

Hector

0
Machina3D VIPClup
18 Eki 2013
29
1
3
Manisa/Şehzadeler
kanal geçişleri ben de çok yavaş yaklaşık 15 saniye sonra kanal açılıyor, fabrika ayarlarına döndüm yine aynı, bu durum çok canımı sıkmaya başladı aynı sorunu yaşayan var mı ?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
kanal geçişleri ben de çok yavaş yaklaşık 15 saniye sonra kanal açılıyor, fabrika ayarlarına döndüm yine aynı, bu durum çok canımı sıkmaya başladı aynı sorunu yaşayan var mı ?

Olay gayet kolay cihazınız size diyorki:
1.Önce bu yazılım üzerine kişisel görüntü ayarlarımı yapın.( Fabrika ayarında kanal yok uyarısı verirken ) Kişisel tavsiye ederim:15-16-16
2.Sonra çanak sistemi ne ise ona göre dayzek swiç ayarlarımı yap.
3.Ardından ne kadar uydu var ise ona göre tarat.
4.Kanalları istediğin yere taşı.
5.Şimdi artık kafanız rahat bir şekilde beni izleyebilirsiniz.
ÖNEMLİ NOT:Cihazda FREE SHARE konumu açık ise ve siz ayrıca ÖZEL bir SERVER kullanmakta iseniz lütfen FREESHAREYİ kapat.( Bu durumda cihazda özelliklede KANAL GEÇİŞLERİ iyice AĞIRLAŞMAKTADIR.) Hatta YUKARDA yazdıklarımı yapmadan önce bu UYARIYI DİKKATE ALIN.

Hector

0
Machina3D VIPClup
18 Eki 2013
29
1
3
Manisa/Şehzadeler
Olay gayet kolay cihazınız size diyorki:
1.Önce bu yazılım üzerine kişisel görüntü ayarlarımı yapın.( Fabrika ayarında kanal yok uyarısı verirken ) Kişisel tavsiye ederim:15-16-16
2.Sonra çanak sistemi ne ise ona göre dayzek swiç ayarlarımı yap.
3.Ardından ne kadar uydu var ise ona göre tarat.
4.Kanalları istediğin yere taşı.
5.Şimdi artık kafanız rahat bir şekilde beni izleyebilirsiniz.
ÖNEMLİ NOT:Cihazda FREE SHARE konumu açık ise ve siz ayrıca ÖZEL bir SERVER kullanmakta iseniz lütfen FREESHAREYİ kapat.( Bu durumda cihazda özelliklede KANAL GEÇİŞLERİ iyice AĞIRLAŞMAKTADIR.) Hatta YUKARDA yazdıklarımı yapmadan önce bu UYARIYI DİKKATE ALIN.

evet özel server kullanıyorum free share konumu da açık , sağol onu kapatayım ben ;)

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
Arkadaşların Machine 3D yorumuna katılıyorum. Bundan öncede bir çok cihazını kullandım Next firmasının ama en memnun kaldıgım cihazı bu. Bende çift Tunerli serisi var siyah kasa. Kanal geçişleri, çalışma performansı, cccam, iptv gerçektende çok güzel. Diger cihazlar hala sıkıntı bana kalırsa. Next firması bir şeyler yapacaksa bundan sonra Machine 3D nin üzerine çıkabilmeli yoksa hiç ugraşmadan bu cihazı geliştirmenin yollarını aramaya devam etmeli.

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
Arkadaşların Machine 3D yorumuna katılıyorum. Bundan öncede bir çok cihazını kullandım Next firmasının ama en memnun kaldıgım cihazı bu. Bende çift Tunerli serisi var siyah kasa. Kanal geçişleri, çalışma performansı, cccam, iptv gerçektende çok güzel. Diger cihazlar hala sıkıntı bana kalırsa. Next firması bir şeyler yapacaksa bundan sonra Machine 3D nin üzerine çıkabilmeli yoksa hiç ugraşmadan bu cihazı geliştirmenin yollarını aramaya devam etmeli.

Next firması tarafından bu cihaz üzerinde yapılacak tek şey var o da kumanda (belli bir mesafe ve açıda, sağır ve körleri oynuyor) dahil donanımsal güçlendirme(4K codek eklenebilir,işlemci ve ram iki üç katına çıkarılabilir ısınma sorunu için sessiz küçük bir fan eklenebilir vs vs) ve kapasite artırımı, bu işlemi kullanıcıların elinde olan cihazlara da belli bir ücret karşılığı yapabilmeli.
Bunun dışında cihaz mükemmel ve çok memnunum.

Yeni yazılım için üstadlara teşekkürler.

Son düzenleme:

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Programlanmış kayıtlarda dikkatinizi şuraya çekmek istiyorum bir okurmusunuz ?

Şimdi frekans misal 11.974 te bir Kanal olsun A Kanalı bu Kanalı kayıt etmek için bir saate ayarlayalım sonra
Aynı frekansta ki B Kanalı üzerinde cihazı izlerken kapatıp bırakalım sonra bekleyelim cihaz kayıt yapmıyor bomboş bir dosya kayıt ediyor bir denermisiniz sizde durum nasıl ?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Programlanmış kayıtlarda dikkatinizi şuraya çekmek istiyorum bir okurmusunuz ?

Şimdi frekans misal 11.974 te bir Kanal olsun A Kanalı bu Kanalı kayıt etmek için bir saate ayarlayalım sonra
Aynı frekansta ki B Kanalı üzerinde cihazı izlerken kapatıp bırakalım sonra bekleyelim cihaz kayıt yapmıyor bomboş bir dosya kayıt ediyor bir denermisiniz sizde durum nasıl ?

Siz neyi kasdediyorsunuz anlayamadım.! Ben şöyle bir yaptım mesela KANAL-D yi programladım ardından aynı TP deki başka bir kanalı izlemeye başladım.Akabinde yaklaşık 5 dakika sonra KANAL-D ye geldim baktığımda REC yani KAYIT yapıyordu... STOP ile cihazı durdurdum ve USB tuşu ile menüye girdim baktığımda kayıt olayı HALLOLMUŞTU..Yani sıkıntı göremedim.! Siz cihaz kapalı iken neyi yaptırmak istiyorsunuz işte bunu anlayamadım...

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Siz neyi kasdediyorsunuz anlayamadım.! Ben şöyle bir yaptım mesela KANAL-D yi programladım ardından aynı TP deki başka bir kanalı izlemeye başladım.Akabinde yaklaşık 5 dakika sonra KANAL-D ye geldim baktığımda REC yani KAYIT yapıyordu... STOP ile cihazı durdurdum ve USB tuşu ile menüye girdim baktığımda kayıt olayı HALLOLMUŞTU..Yani sıkıntı göremedim.! Siz cihaz kapalı iken neyi yaptırmak istiyorsunuz işte bunu anlayamadım...

Haydar hocam benim yazdığım şekilde yapmamışsınız cihazı kapatın ve kayıt yapmasını açılıp başlamasını bekleyin işte o zaman sonucu bana yazın.
Cihazı kapatarak ne yaptırmaya çalışıyorsun dediniz ya evde yokken cihazı stand by konumuna alıyoruz normal olarak cihaz açıkken yapmıyordur belki birde yazdıklarımı harfiyen deneyip sonucu yazın bakalım sonuç ne olacak.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar hocam benim yazdığım şekilde yapmamışsınız cihazı kapatın ve kayıt yapmasını açılıp başlamasını bekleyin işte o zaman sonucu bana yazın.
Cihazı kapatarak ne yaptırmaya çalışıyorsun dediniz ya evde yokken cihazı stand by konumuna alıyoruz normal olarak cihaz açıkken yapmıyordur belki birde yazdıklarımı harfiyen deneyip sonucu yazın bakalım sonuç ne olacak.

Tamam şimdi tekrar bu sefer sizin yazmış olduğunuz gibi yaptım yazacaklarım sanırım sizi tatmin edecektir.
1.Tuner ayarlarında LOOP seçili.
2.Cihazın arkasındaki Tuner-1 Looptan ( Out ) tan Tuner-2 ye ( İn ) köprü yaptım.
3.Sizin dediğiniz gibi BUGÜN Tv HD ye REZERVE yaptım ve o TP deki ( 11997 V 11666 ) diğer bir kanal olan KANALTÜRK-HD üzerine geldim ve cihazı STANDYBY a aldım.
4.Cihaz yine açıldığında tabii olarak KANALTÜRK-HD üzerinde AÇILDI.
5.Ben kanalı izlerken sağ üst köşede BUGÜN-HD tv için KAYIT uyarısı geldi ve kayda başladı.
6.Sonuç hiç bir sorun olmadan KAYIT GERÇEKLEŞTİ.!!!! YANİ HERHANGİ BİR SORUN YOK.!
7.Ayrıca emenin olmak için bu olayı diğer bazı TP lerdede denedim. ( örn: KANAL-D 11977 Frekansı.) Onlardada her hangi bir sıkıntı olmadan o sizin olmuyor dediğiniz ama olan durum gerçekleşti.
SONUÇ:Her hangi bir SIKINTI GÖRÜNMÜYOR...

TAVSİYE::: Diğer ARKADAŞLARIMIZ da denerlerse ve bu durum hakkında geri dönüş yaparlarsa olayın netliğe kavuşmasında fayda görüyorum.

Son düzenleme:

ayhaneti

0
Machina3D VIPClup
5 Ocak 2013
51
0
6
Yazılımda EMEKLERİ geçen DOKTOR , YAZILIM EKİBİ ve KARBON' a çok TEŞEKKÜRLER.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Peki kayıtın içeriğine baktınız mı kayıt yapıyor görünüyor ama içi boş oluyor kontrol ettiniz mi haydar hocam.
Benim sistemim loop şeklinde değil iki farklı kablo geliyor çanaklardan.(hem bununla ilgisi yok sonuçta aynı tp de)

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Peki kayıtın içeriğine baktınız mı kayıt yapıyor görünüyor ama içi boş oluyor kontrol ettiniz mi haydar hocam.
Benim sistemim loop şeklinde değil iki farklı kablo geliyor çanaklardan.(hem bununla ilgisi yok sonuçta aynı tp de)

Bakınız ben yaptıklarımı madde madde yazdım hiç bir sorun yaşamadığımıda belirttim.Sizin sorunuz üzerine durumu teyit etmek adına yazıyorum yapılan kayıtları tek tek izledim.Ayrıca bir diğer arkadaşımız Terzi yavuz durumu deneyip aynen oda çalıştığını söylemiş.! Durum budur yani...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...