Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (5V.387) 12.05.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
309
202
43
Arkadaşlar TERCİHLER menüsünde eğer hafızam beni yanıltmıyorsa yeni bir bölüm daha EKLENMİŞ galiba..( En altta )

AUTO CHANNEL CHANGE ( Otomatik kanal seçimi.) Bu satırı hem açık hemde kapalı denedim fakat şimdilik işlevsiz görünüyor,herhalde yetişemeyip yazılıma eklenemedi.!
Haydar hocam aktif çalışıyor.
Otomatik kanal değiştirme önce tercihlerden açık
seçilip kaydet diyoruz. Sonra mesela 1. Kanalı izlerken
Sarı tuş un altındaki play tuşuna bastigimizda kanallar
sırasıyla değişiyor. Tuşa tekrar basıldığında son
kanalda kalıyor. Kolay gelsin

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Evet aynen isteyen bu özelliği kullanır sonuçta özellik özelliktir.

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1
Ben yazilimi daha yuklemedim ana yazilimi bekliyorum insaallah hatasiz bir ana yazilim yukleyecegiz. Simdiden tesekkurler

oguzhan48

0
Üye
6 Şub 2015
31
0
6
Youtube ile ilgili henüz bir gelişme yok,youtube html 5 e geçtiği için altyapı tüm eski cihazlarda artık desteklemiyor,çözüm aranıyor, tavşanlarda kayıt artık olmayacak, proxylerdeki bazı sebeplerden dolayı.

lg televizyonlarda html5 destekliydi geleceğin teknolojisi artık html5 olacak.çözüm bulunur inşallah

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1

bu uydular artik hic bi seye yaramiyorlar youtup yoksa ne yacagiz sade uyduyu. Bundan sonra uydu next mi tovbe bir daha almam...............?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Is Next Machina 3D supports encryption system

PowerVu

Powervu lar için şimdilik bir gelişme yok...( Cihazların bir çoğunda KAPALI )

vod bölümündeki filmler ileri geri yapılmıyor bilgisi olan varmı tşk ler

Evet şimdi bende baktım bendede durum aynı bu durum yazılımsal bir BUG sanırsam gereken yapılıp ilgili yere bildirim yapılacaktır.

bu uydular artik hic bi seye yaramiyorlar youtup yoksa ne yacagiz sade uyduyu. Bundan sonra uydu next mi tovbe bir daha almam...............?

Nasıl yani ne demek uydular bir işe yaramıyor.!!! Youtube çalışamama durumunun NEXT le ne alakası var Allah aşkına.! Youtube HTML-5 formatına geçti bunu artık aşağı yukarı herkes biliyor.Kimisi için sadece görüntü kalitesi önemlidir,kimisi için tavşanlar,kimisi için Vodlar,sizin içinde youtube...Yalnız hatırlatmak isterim şimdiki hali ile cihazların bir çoğunda ÇALIŞMAMAKTADIR. Ve bu durum ile ilgili zaten sevgili kardeşim KARBON tarafından bir AÇIKLAMA yapılıp yazılım üzerinde çalışıldığı ve kısa bir süre gerektiği yazılmıştı.Onun için biraz SABIR lı olup beklemenizde fayda var. Ha aceleniz varsa isterseniz cihazınızı satıp youtube çalışan bir başka marka cihaz alabilirsiniz.

Son düzenleme:

ibo53

0
Üye
3 Kas 2012
50
13
8
Otomatik kanal gecişi çok çabuk geçiyor kanaldaki yayını görmeden bir sonraki kanala geçiyor
Next çift tüner.

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1
Powervu lar için şimdilik bir gelişme yok...( Cihazların bir çoğunda KAPALI )

Evet şimdi bende baktım bendede durum aynı bu durum yazılımsal bir BUG sanırsam gereken yapılıp ilgili yere bildirim yapılacaktır.

Nasıl yani ne demek uydular bir işe yaramıyor.!!! Youtube çalışamama durumunun NEXT le ne alakası var Allah aşkına.! Youtube HTML-5 formatına geçti bunu artık aşağı yukarı herkes biliyor.Kimisi için sadece görüntü kalitesi önemlidir,kimisi için tavşanlar,kimisi için Vodlar,sizin içinde youtube...Yalnız hatırlatmak isterim şimdiki hali ile cihazların bir çoğunda ÇALIŞMAMAKTADIR. Ve bu durum ile ilgili zaten sevgili kardeşim KARBON tarafından bir AÇIKLAMA yapılıp yazılım üzerinde çalışıldığı ve kısa bir süre gerektiği yazılmıştı.Onun için biraz SABIR lı olup beklemenizde fayda var. Ha aceleniz varsa isterseniz cihazınızı satıp youtube çalışan bir başka marka cihaz alabilirsiniz.

Haydar bey sadece youtub degil uydudan yazilim indirme internet uzerinden yazilim indirme olsun bunlar cihaza nicin eklenmis soruyorum sana bu ozellikden ne zaman faydalandik ALLAH rizasi icin neden gormuyorsunuz. Dahada anlatayimmi?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar bey sadece youtub degil uydudan yazilim indirme internet uzerinden yazilim indirme olsun bunlar cihaza nicin eklenmis soruyorum sana bu ozellikden ne zaman faydalandik ALLAH rizasi icin neden gormuyorsunuz. Dahada anlatayimmi?

Uydudan yazılım neden atamıyoruz.?
CEVAP: Uydudan yazılım atmak 90 MB lık bir yazılım bunu atması ne kadar sürer hiç denedinizmi.? Hangi cihaz bu kadar yazılım boyutu büyük bir yazılımı uydu üzerinden verir.? İnternet üzerinden yazılım indirmek derseniz verilen yazılımlar bilmem dikkatinizi çektimi 100/95 i TEST yazılımıdır, ve bu konuda yapılan açıklamada uygun bir alan ayarlandığında verilebileceği açıklanmıştı.Birde boyutu büyük yazılımların gerek net gereksede uydu üzerinden cihaza atılma riskinden haberinizde yok sanırım.Tutunki bunu yaptınız kaç dakikada cihaza yazılım atarsınız . birde normal olarak USB üzerinden yazılım atın görün bakalım hangisi daha hızlı olacak.! Sözün özü kısa zaman o kadar çok az risk.!!! Allah rızası için ben her şeyi görüyorum size tavsiyem sizde bu cihazın kıymetini bilin, bilmeye niyetiniz yoksa SATIN KURTULUN...Nasılsa piyasa sizin aramış olduğunuz özellikleri barındıran bir sürü cihaz dolu.

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1
Bdn bir usta olarak her turlu cihaza yazilim gerek uydu gerekse internet uzerinden ve rs 232 kabloylada yuklemisim yukluyorum uydu uzerinden yazilim yuklemek 3 dakika bile surmez. Bana test mest yazilim ihtiyacimiz yoktur yilda bir guzel yazilm verin bana ve ya bize yeter next firmasi bizi bazi insanlara baglamis ve next onlarin tekelinde donuyor . Bu bir gercektir kimse inkar egmesin yillardir ben nexst kullanicisiyim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Bdn bir usta olarak her turlu cihaza yazilim gerek uydu gerekse internet uzerinden ve rs 232 kabloylada yuklemisim yukluyorum uydu uzerinden yazilim yuklemek 3 dakika bile surmez. Bana test mest yazilim ihtiyacimiz yoktur yilda bir guzel yazilm verin bana ve ya bize yeter next firmasi bizi bazi insanlara baglamis ve next onlarin tekelinde donuyor . Bu bir gercektir kimse inkar egmesin yillardir ben nexst kullanicisiyim.

İsterseniz artık bu işi KİŞİSELLEŞTİRMEYELİM ben yazacağımı yazdım.işinize gelirse yeni yazılımları beklersiniz işinize gelmez ise o zaman size hitap eden cihazlara yönelirsiniz.Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz....

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Genel Bilgilendirmedir.!

doktor;' Alıntı:
bunca yıllık emekten sonra 2000 serisi ile başladığımız ve machinaya kadar devame ettiğimiz yazılım grubu sonunda gidip gelmekten bıktı ve türkiyeye yerleşiyor..pek yazamıyorum.çok acil işler dışındada yazılım derlemek kısa bir dönemde zor olduğundan verdiğim acil tavşan yazılımında olan ekleri anlatmadım..daha doğrusu yazılımı kapatamadım...1-2 bilgi veriyim genede ...ana yazılımla ilgili uydu tarafında hiçbir sorunumuz ve ana bazda hiçbir sorunumuz yok...bu arada you yube html 5 e geçti..machina internet bölümünde qt destekliyor..ginede kendi arayüzümüzün ve önemli olması nedeniyle ilk iş olarak alındı..çalışılıcak ama süre yok....ne yazılım nede donanım değil you tubenin kendi marifetidir..ana amaçta REKLAMSIZ izleme olanağı sunan cihazların engellenmesi..türksat express frekansı değişti yeni yazılıma kondu(çıkacak olana)tavşanlarda ana omurgadaki değişiklik yüzünden sadece izleme mümkün (yeni proxy aynı anda izleme ve kayıda izin vermiyor.)kimse istemeden konmuştu,özelliği kaldırmadım..diğer medya alanlarında zaten var..avrupa kullanıcıları ve türkiye dışı kayıt+izleme yapabilir çünkü orada engelleme yok..bu machina yada yazılımla ilgili değil..biz normalde bölge 1 i kullanıyoruz,bölge 2 de proxy girişi var buraya internetten free bulacağınız proxy girerek KAYIT yapabilirsiniz..yazılım bölge 1 de tavşanlarda kayıtta bu alanıı otomatik check ediyor...yeni yazılımda tavşanlarda buffer ve rama yazma 2 kat hızlandı.....ana yazılımda yapacağımız pek birşey kalmadı....VOD bölümünde v.k dan p.. işaretli yayınlar izlenemiyordu hata mesajı alınıyordu düzeldi..1 aylık dönemde vod listesini 10 katına çıkarmak için şu anda link ve v.k bazlı limitimizi 8 farklı video sitesine upgrade ediyoruz..her bölümde 100 er film limitini kaldırıyoruz..limitsiz (100.000) kapasiteye çıkıyor.tabiiki 100.000 film olacak anlamında değil...tester arkadaşlarında yardımıyla vodda olan film listeleri,vb ..daha iyi bilgiler verilecek am aaltyapı 1 senede oldu en az 1 ay gerekli...ıptv dede geo code yüüznden girilemeyen siteleri aldatma..hash bağlantılı site linkleri https ..ve private linkler vb onlarca işlem masada ..çok önemli bir ekte CI+ DESTEĞİNDE Bilhassa AVRUPA KULLANICILARI yeni yazılımlarda CI+ modüllleri kullanabilecekler...her servis sağlayıcı için özel izin gerektiğinden sistemde astra ile başlandı....arada bildirdiğiniz ufak tefek buglar zaten yapılıyor...yazılım grubunun yerleşmesi ve tam çalışma için 1 ay kadar süre lazım.daha sonra zaten herkes gine çalışmalara katılabilir,,herşey daha iyi ve silerin istekleriyle güncellenecek yazılımlar için.....

sadece machina ile ilgili bir bilgi sitesi (private yazılımnlar da içeren) arkadaşlardan mailleri aldım...yazılım grubunun türkiyeye yerleşme işi 1 ayımı aldı bile bu yüzden gecikmeden özür dilerim tümarkadaşların yardımlarını bekliyorum..vakit buldukça yazıcam..herkes birbiirine yardımcı olsun...her hafta yazılım çıkacağını sanan ve yazılım çıkmıyor diye yazan (mailime) gereksiz yaratıklarada .BANA ÇIKTIĞINDAN BERİ KULLaNICI İSTEĞİ İÇİNE EKLENEn TEK BİR YAZILIMI OLAN CİHAZ GÖSTERSİNLER ...haddinizi bilin .yazılım aldığınız gün cihazın içinde olan BUNUN DIŞINDA hak değil..hala anlamadıysanız..benim tepemin tasımnı attırmayın yazılımları BEDAVA yüklerken paramı ödüyorsunuzda hesap soruluyor?saçma sapan şeyler yazılıyor istek diye sonrada neden yok diye yazıyorlar..BU YAZILIMLAR next müşterilerine değil anlaşıldımı BENİM BURDAKİ ARKADAŞLARIMA

avciali

0
Üye
28 Ağu 2013
40
0
6
Ücretsiz server bende çalışmıyor.acaba genel mi bende bir eksik mi var.teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...