Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner 27.10.2017 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
380
720
93
selam ustalar 3d yeni yazılım gelmiyorsa yandık biz bu böyle olmaz inter netten kopmalar oliyor yok kablo bağlı değil diyor halbuki bağlı cihaz donuyor kumanda işlemiyor hadi kapa aç bazende kanal değişincede bu defa hop şifreli yayin diyor aha ses giti bekleki ses gele 5 sene oldu allalı böyle bir sıkıntı yaşamadık ama bu defa bu yazılım bizi perişan eti dellirecem yav hepisindede yapmiyor çünkü arkadaşlarımdada var bazılarımızda bu sıntı yapiyor yeni yazılımı 4gözle bekliyoruz

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
selam ustalar 3d yeni yazılım gelmiyorsa yandık biz bu böyle olmaz inter netten kopmalar oliyor yok kablo bağlı değil diyor halbuki bağlı cihaz donuyor kumanda işlemiyor hadi kapa aç bazende kanal değişincede bu defa hop şifreli yayin diyor aha ses giti bekleki ses gele 5 sene oldu allalı böyle bir sıkıntı yaşamadık ama bu defa bu yazılım bizi perişan eti dellirecem yav hepisindede yapmiyor çünkü arkadaşlarımdada var bazılarımızda bu sıntı yapiyor yeni yazılımı 4gözle bekliyoruz

http://www.next.web.tr/showthread.p...M-ALMAK-İSTEYENLER-İÇİN-TAVSiYELER.htmlBurayı okuyup uygularmısınız.

kahramanx21

0
Üye
2 May 2013
9
0
3
Machina

Geçici çözüm...
Cihaz kilitlendiğinde cihazı arka anahtardan değil, fişi çekerek kapatıyorum. Yani tüm elektrik bağlantısını kesiyorum. 30 saniye kadar bekliyorum. Tekrar fişi takıyorum. Sonuç; işlemi yaptığım zaman akşam ise o akşam çalışıyor, ilginç ertesi sabah da çalışıyor, ertesi akşam ise aynı kanalda açılıyor, ama başka kanala geçtiğimde kilitleniyor. 2-3 dakika sonra kanal geliyor ama bu seferde ses yok. Diğer kanallara da geçiyor ama görüntü var ses yok. Bu sefer fiş olayını tekrarlayınca düzeliyor. Yani cihaz kısaca akşamdan akşama çalışıyor :wow:

Cihazı alalı 2-3 sene oldu, ilk defa böyle bir durum oluşuyor. Ben hala ısrar ediyorum. Ya yazılımda bir bug var, ya da yazılım konfigürasyonlardan biri ile uyumsuz.

Saygılar.

aynı sıkıntı ben dede var 4 yıldır ilk defa böyle bi şey yaşadım 10 gündür fre server yok kendi ccam çalışmıyor cihaza inernet geliyor youtub falan çalışıyor cihazın bütün ayarlrını yapmama rağme ccam yok not uydu kurulum işi yapıyorum 10 yıldır cihazın ayarlarına hakimim

--------------------

aksine bu yazılımı yükledim fre share zaten yok paralı ccam çalıştırmıyor server ayarlarını yapmama rağmen

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
aynı sıkıntı ben dede var 4 yıldır ilk defa böyle bi şey yaşadım 10 gündür fre server yok kendi ccam çalışmıyor cihaza inernet geliyor youtub falan çalışıyor cihazın bütün ayarlrını yapmama rağme ccam yok not uydu kurulum işi yapıyorum 10 yıldır cihazın ayarlarına hakimim

--------------------

aksine bu yazılımı yükledim fre share zaten yok paralı ccam çalıştırmıyor server ayarlarını yapmama rağmen

Arkadaşım herhalde şaka yapıyorsunuz siz uyducu olduğunuza eminmisiniz.? An itibarı ile cihazda yaptığım kontrollerde yazmış olduğunuz sorunların hiç biri yok.Hatta her iki uygulama bile SORUNSUZ çalışıyor siz bence burada zaman kaybetmeyin derhal bu cihazı tanımaya başlayın bol bol ezber yapın.! İşte o zaman bu cihaz üzerinde TEZ verebilecek kıvama geleceksiniz.!

Buyrun özellikle SABİT konu başlıklarını baştan aşağı iyice bir okuyun öyle her yaşanılan olumsuzlukta cihaza suçu atmakla bu işler olmaz.!

http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/282-Machina-3D.html

Bu linkte cihazın en verimli şekilde çalışması için yılların verdiği bilgi birikimleri sonucunda ortaya çıkan çalışmam...

http://www.next.web.tr/showthread.p...M-VERİM-ALMAK-İSTEYENLER-İÇİN-TAVSiYELER.html

Son düzenleme:

kamdav

0
Üye
1 Tem 2013
422
352
63
NİĞDE
http://www.next.web.tr/showthread.ph...burada yazılanları yazıldığı günden beri aynen uyguluyorum,son yazılımı yükledim,dijimemo dan yüklediğim iptv yi x panelde internetten güncelleyip seyrediyorum güzel ,,,usb bellek ten yüklemeye çalıştığım m3u iptv leri kayıt yapamıyorum ve seyredemiyorum,buna bir türlü çözüm bulamadım
Yardımınızı bekliyorum sayın üstadım Saygılarımla

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
http://www.next.web.tr/showthread.ph...burada yazılanları yazıldığı günden beri aynen uyguluyorum,son yazılımı yükledim,dijimemo dan yüklediğim iptv yi x panelde internetten güncelleyip seyrediyorum güzel ,,,usb bellek ten yüklemeye çalıştığım m3u iptv leri kayıt yapamıyorum ve seyredemiyorum,buna bir türlü çözüm bulamadım
Yardımınızı bekliyorum sayın üstadım Saygılarımla

Sevgili kardeşim iyide ıp tvde kayıt yapamazsınız çünkü bu özellik hiç bir zaman olmadıki....

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
380
720
93
denizci56 kardeşim selam bak bendiyorum şimdiye kadar saat gibi çalışan cihaz neden böyle oldu sorun nerede onu merak ediyorum bir evelki yazılımlarda niye böyle bi sorunlar yokta şimdi var ben bunu merak ediyorum çok şe denedim netten kopa olmadığı sürece sorun yok ama çocuklar pcd ders veya oyun onarlarsa işte ozaman cihaz kafayi yer sorun bu tşk kardeş

ulas55

0
Üye
27 Şub 2012
38
2
8

--------------------

Bu sorunu bende yaşadım ilk zamanlar.
Cihaza hazır yedek atıp CCCAm ve free serveri çalıştırmaya kalksanız calışmıyor.
İnternete giriyor. Youtube vs calışıyor .

Ama cihazı sıfırdan kurup yeniden taratıp free serveri aktif ederseniz çalışıyor.
Kendi Paralı serverinizde calışıyor.

kamdav

0
Üye
1 Tem 2013
422
352
63
NİĞDE
Sevgili kardeşim iyide ıp tvde kayıt yapamazsınız çünkü bu özellik hiç bir zaman olmadıki....m+ ipyv kanal listesi kırmızı seç,yeşil sil,sarı tümünü sil,mavi USB den ekle mavi tuş usb bellek takılı E1USB2(önPanel) dosya seçimi usb de yüklü olan bilgiler yüklenmiyor bunu anlatamadım galiba saygılar

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
xpanelde giriş ekranında yeşil tuşla sil seçeneği olmalı onu kullan

Son düzenleme:

sitkidogru

0
Üye
26 Eki 2015
85
147
33
Sayın Ustalarım next machina 3d de bir hatam sonunda fabrika ayarlarında 1.ci sıradaki kullanıcı ayarlarını sildim.Ekrandaki bütün yazılar silindi cihaz çalışıyor fakat menü yazılarını göremediğim için hiç bir işlem yapamıyorum.lüfen ne yapmam lazım.Yanıtlarınız için teşkkürler.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
1.panelde silme işlemi yapıyorum farklı yerden mi silmek gerek adım adım yazar mısın?

kaç panel var örnek 5 adet girili sen 4.yü silicen xpanele gir silmek istediğin panelde listeleme yapma 2.paneli seç mesela liste gelsin sonra menü kırmızı tuşla giriş ekranına gel 4.panele gelip yeşil tuşla kırmızı ile kaydet
benim anlatmak istediğim o an için kullandığın paneli silmeye çalışma silmeyebilir kullandığından dolayı mesajı yazdığımda deneme yaptım ilk paneldeydim 9.paneli sildim şimdi o panel yok silindi çalışıyor yani

sırf senin için panelleri tek tek sildim mavi tuşla gir menü tuşuna bas kırmızı tuşa bas hangi paneli siliceksen (o an listelenen panelde olsa farketmez) yeşil tuşa bas evet de kırmızı tuşla kaydet sen muhtemelen son işlemi yapmıyorsun kırmızı tuşla kaydet o yüzden silmiyor 4 tane panel sildim

şunuda belirteyim ben 8/8/2017 yazılımını kullanıyorum son yazılımı kaldırdım

Son düzenleme:

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
machine 3d çift tuner ..wifi bağlantı sorunu bıtmeyenn çile haline geldi cok uğraş sonunda olayın neden kaynaklandığını yakaladımadmınlere yalvarmaktanbeklemekten bi hal olduk sağ olsun admın kardeşlerde bızlere yardımcı oldular

emrecik1907

0
Üye
3 Ara 2017
112
86
28
Ben zaten dediğin gibi aynen yapmıştım ama kanallar duruyor tek panel var onuda kendim internetten bulup kaydetmiştim panele girdiğim kullanıcı adı şifreler silinmişti ama kanallar duruyor ondan yazmıştım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...