Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 25.11.2016 Tarihli Yazılım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Selamün aleyküm Ben bu cihaza internetten son yazılımı yükledim ancsk ip tb güncelleme hatası veriyor ve internet portslına giremiyorum ne yapmalıyım acaba

Selamlar kardeşim size aynı zamanda ÖZEL dende yazdım buradanda yazıyorum,internet portala girememeniz büyük ihtimalle internet bağlantınızın olmadığı anlamına gelmektedir.Kablolu ise onu wifi ile ise de o bağlantıyı baştan aşağı bir kontrol edin derim...

noname34

0
Üye
14 Kas 2013
63
0
6
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Malesef usb den cihazıma yazılımı yükleyemedim çünkü cihaz yazılımı görmedi bu arada internet portalındaki playboy kanalları aniden gitti

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Malesef usb den cihazıma yazılımı yükleyemedim çünkü cihaz yazılımı görmedi bu arada internet portalındaki playboy kanalları aniden gitti

Sanıyorum siz panikten dolayı olsa gerek iyice cihazı karıştırmaya başlamışsınız.! Ayrıca cihaz yazılımı görmedi diye bir şey olmaz siz demekki yazılımı ZİP ten çıkarmadan USB ye atmışsınız ve cihaza yazılım atmaya çalışmışsınız.O haliyle malesef olmaz dediğim gibi yapmanız gerekiyor.Gelelim tavşanlara kumandanın M+ tuşuna basın internet uygulamaları menüsüne girin yani FİLM KÜTÜPHANESİ ve diğerlerinin olduğu yere.Sonra Kumandanın KIRMIZI tuşuna basın şifre ekranına 1234 tuşlayın herşey yerli yerine gelecektir...

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Haydar hocam cihazın uydu bölümünde benim kullanmadığım uydular var bunları nasıl silebilirim. Mesela Eutelsat 9A Eutelsat 28A

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar hocam cihazın uydu bölümünde benim kullanmadığım uydular var bunları nasıl silebilirim. Mesela Eutelsat 9A Eutelsat 28A

Sevgili kardeşim maalesef bu cihazda uydu silme yoktur.! Sadece eğer o uydularda hafızada kanallar var ise TARALI KANALLARI SİL seçeneği ile sadece kanallar silinir.Ama uydular maaelesef silinemiyor bu olayın esas olayına gelince malumunuz bu cihazı sadece normal kullanıcılar değil MOTORLU kullanıcılarda var.İşte olayın özü MOTORLU kullanıcılar içindir o yüzden silinme olayı yoktur bilginize.! Boşverin fazlada kafanıza takmayın dursunlar önemli olan cihazın normal olarak çalışması...

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
receiverimizin özelliklerinden biriside IPTV destekli olması.ümid ediyoruz ki sonraki yazılımlarda iptv bölümüne daha da fazla önem verilecek. kendi hazır lıstesinde bulunmayan bazı ulusal kanallar var.TRTHD yayini çoktandır sonlandı.listenin güncellenmesi ve uyduda olmayan daha fazla kanalın iptv de olması cihaza renk katacaktır

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
receiverimizin özelliklerinden biriside IPTV destekli olması.ümid ediyoruz ki sonraki yazılımlarda iptv bölümüne daha da fazla önem verilecek. kendi hazır lıstesinde bulunmayan bazı ulusal kanallar var.TRTHD yayini çoktandır sonlandı.listenin güncellenmesi ve uyduda olmayan daha fazla kanalın iptv de olması cihaza renk katacaktır
atv kanalıda yok

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Cihaza yükledim. +18 yayınları izlemiyorum ama Service 1 kısmı silinip Full şekilnde yeni uygulama eklenmiş. Full kısımda kategorilere girildiğinde zaten Turko ve Extrem bölümleri çıkıyor. Ekstradan 2 tane uygulama eklenmese de olabilirmiş. Doktor usta böyle yapmışsa vardır bi bildiği. VOD bölümüne güzel filmler ekleniyor. Yeni güncel dizilerin haricinde zamanın popüler dizileri de ekli, lâkin Behzat Ç. gibi samimi bir diziyi eklememeleri manidar olmuş. Alt yazılı, dublajlı yeni yeni filmler de eklenmiş. Hayr'lı olsun. Cihazla ilgili tek sıkıntımız IPTV izlerken arada kendini boot etmesi.

+18 Full kısmının kategori kısmında da diğer iki kategori var evet ama, playboy 1 kategorilerinde iken M+ tuşuna ekspres ataması yapılamadığı için ayrıca medya bölümünün ana sayfasına da harici olarak o bölümler koyuldu.

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
12461 frekansindaki kanalarda donma ve takilmalar oluyor bilgisi olan varmi

--------------------

Mini blu da var onda sorun yok bu cihazda oluyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
12461 frekansindaki kanalarda donma ve takilmalar oluyor bilgisi olan varmi

--------------------

Mini blu da var onda sorun yok bu cihazda oluyor

Arkadaşlar bu frekansta sorun falan yok bu kadar kullanıcı var birtek sizdemi yani sıkıntı.! Bu frekansta sorun yaşayanlar çanak sistemlerini baştan aşağı iyice kontrol ettirsinler...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Yeni yazılım için emeği geçenlere ve forumda yayınlayan Karbon üstadıma, teknik konularda bıkmadan usanmadan bilgi ve tecrübelerini paylaşan Haydar1966 ustama ve tüm paylaşımcı arkadaşlara teşekkürlerimi borç bilirim. Sagolun Arkadaşlar.

Sevgi Saygıyla

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
Yalan yazicak degilim uydunalicisini next saticisindan aldim.uydu taramasida yapti fakat turksat yoktu kendisi yeniden uydu kismindan turksat uydusunu ekledi.12461 dedigim frekanstaki kanallar donup tekrar duzeliyor sanki free shere de acilan kanallar gibi evimde nextin 3 tane uydu alicisi var.tango minixhd mavi olan ve bu en son aldigim iydu alicisi 2000 machina.evde 2 tane turksat canagi yok .evde 3 tv var ve bende elektrik teknisyeniyim.her birisinde next uydusu takili dedigim gibi birinde tango birinde minixhd mavi olan ve bu en son aldigim 2000 machina.ayni kanallari next mini hd takilmadan seyrediyorum.

--------------------

Cihaz ayrica oteki kullandigim nextlerden goruntu ve tekneloji olarak cok iyi.ben burada sadece sorunuma care aramak icin yazdim.ayrica next cok eski kullanicisiyim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Yalan yazicak degilim uydunalicisini next saticisindan aldim.uydu taramasida yapti fakat turksat yoktu kendisi yeniden uydu kismindan turksat uydusunu ekledi.12461 dedigim frekanstaki kanallar donup tekrar duzeliyor sanki free shere de acilan kanallar gibi evimde nextin 3 tane uydu alicisi var.tango minixhd mavi olan ve bu en son aldigim iydu alicisi 2000 machina.evde 2 tane turksat canagi yok .evde 3 tv var ve bende elektrik teknisyeniyim.her birisinde next uydusu takili dedigim gibi birinde tango birinde minixhd mavi olan ve bu en son aldigim 2000 machina.ayni kanallari next mini hd takilmadan seyrediyorum.

--------------------

Cihaz ayrica oteki kullandigim nextlerden goruntu ve tekneloji olarak cok iyi.ben burada sadece sorunuma care aramak icin yazdim.ayrica next cok eski kullanicisiyim.

Sevgili kardeşim biraz karışık yazmışınız ama anladığım kadarı ile 12460 frekansındaki kanalların 2000 HD de donduğunumu anlatmak istiyorsunuz.?(Birde sizden ricam derdinizi çok daha anlaşılır bir biçimde anlatın evde kaç çanak var üzerinde kaç çıkışlı lnb var vs. bunun gibi.)

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
Mute ile sessize alınca ekranda işaret çıkmıyor.Başka bir arkadaş da yazmış.Gelecek yazılımlarda düzeltilirse iyi olur.

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
1 canak anten var 4 cikisli.bugun baktim duzelmis sorun yok tsk

--------------------

Cihaz 10 numara 5 yildiz

--------------------

Son düzenleme:

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
Kanal gecisleri renklerdeki canlilik uydu tarama hizi iptv deki kalite super +18 beni ilgilendirmiyor onun icin yorumum yok �� kanal gecislerde hafif kararip oteki kanala gecisi ve hizi mukemmel elinize saglik.next fanatigiyim zaten evimdeki 3 tv dede next uydu alicisi var ve bir kere servise goturmedim.karbon ayrica yazilimlar icin tsk.

--------------------

Yeni yazilimdan sontra fabrika ayarlarina donup reset atmamistim onu yaptim bilginize .

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
Haydar arkadasim sanada tsk ilgilenip yazdigin icin

--------------------

Kablolu baglan bence daha iyi oluyor kablosuzd internet hizinfda dusmeler yasayabilirsin.budabip tv de sikinti yaratabilir

--------------------

Ben kablolu baglaniyorum sikinti yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...