Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD İnternet Cihazda ŞİFRELİ KANAL Uyarısı Hakkında

turhantol

0
Üye
8 Şub 2015
4
0
1
Bendede iptv den gelenler çalişmiyor.internetimde sorun yok .sörverden gelen tüm kanallari izliyorum.bilgilerinize.saygilarimla.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
güney amerika başlığı ve karma olan boş diğerleri aktif hepside çalışıyor bu gün 2 defa kontrol ettim

hamit41

0
Üye
16 Mar 2013
18
0
1
Yardım

Merhaba arkadaşlar cihazı kapatıp açtığımda direk ip tv açılıyor direk uykuya açılması için ne yapmalıyım tşk.

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
free iptv dediklerin cihazla gelenlerdenmi söz ediyorsun USB ve XPANEL dışındaki başlıklar eğer öyleyse hepsi yerinde ve çalışıyorlar sıkıntı yok net bağlantın sağlıklı değil herhalde bu başlıktakiler netten güncellenir her girildiğinde eğer boşsa nete bağlanamıyor demektir ilk bakman gereken yer internet bağlantın
selam usta internette sorun yok zaten güncellemeyide cihazdan internete bağlanarak yapıyorum free iptv dediğm cihaz ile gelen iptvlerden bahsediyorum akıllı telefondan cihazın ip sini girerek kumandayıda açıyorum cihaza internet gelmese güncellemeyi ve telefondan kumanda etme özelliğini kullanamam iptv kanal listesini güncelle dediğimde güncelleme hatası diye bir küçük pencere çıkıyor resimleri yukarıdaki mesajlatımdan birine ekledim bu sorunu yaşayan tek ben değilim bazı arkadaşlar da yazmış sizden ricam bu sorunu çözmeniz ben şu an 03.11.2016 yalımını kullanıyorum cihaz ile gelen iptv lerde sorun yok ama 18.11.2016 tarihli yazılımda cihaz ile geleniptv kanalları kayp oluyor kesinlikle imternet bağlantım var cihaz ile modem arasında

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
selam arkadaşım yeni yazılım sağlıklı çalışmıyor ben yükledim free iptv kanallarım kayıp oldu bu yüzden yeniden 03.11.2016 tarihli yazılıma döndüm

18.11.2016 tarihli yazılımında ip tv kanallarım var ve gayet stabil çalışıyor. Bunun dışında farklı bir hatayla karşılaşmadım. Yazılımı yüklendikten sonra fabrika ayarlarına almanı tavsiye ederim.

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28

Ip-Fox özellikle yurtdışı kullanıcıları için yazılımla MACHİNA ve 2000 Hd cihazlara eklenen bir özelliktir.Paralı bir bir hizmettir fiyatlar hakkında ne yazikki bir bilgim yoktur.Fakat googleo ıp-fox yazın karşınıza bir site çıkacaktır yalnız sizden üye olmanızı isteyecektir.Sonra mail adresinize bir mail ile 1 günlük activasyon kodu gönderilmektedir.O kodu ıp-fox bölümüne girip bağlanıyorsunuz ve işte o zaman 24 saatlik test böylece başlamış oluyor.Test içeriğinde bizim ıp-tv lerimiz gibi kategoriler bulunmaktadır.Ben denemiştim fakat memnun kalmamıştım sadece ben değil deneyen arkadaşlarımızda vardı onlarda beğenmemişlerdi...
bilgilendirme için teşekkür ederim

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
http://www.next.web.tr/showthread.php/53-Forum-Kuralları-Lütfen-Okuyunuz-ve-Uyunuz-!.html

6-) Üyeler yeni konu açmadan önce, aynı konunun daha önce açılıp, açılmadığını kontrol etmek zorundadır. Eğer aynı konu açılmış ise oradan devam edilecektir. Ayrıca üyeler konu açarken kullanacakları başlığa dikkat etmek zorundadır, Yardım , Acil , Lütfen , Slm. vb. gibi konu ile alakası olmayan yada sadece cihaz markası yazılmış içeriği belli olmayan, anlamsız başlıkta açılmış konular kapatılacak yada silinecektir. Kişiye özel isim kullanarak başlık açılmayacaktır (Kutlama, Taziye gibi durumlar hariç.)

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Yine olmadı. Ya şu şifreli kanal uyarısı. O gitti bu seferde kanal aynen şifreli kanal hatasında olduğu gibi donup kalıyor. Yaklaşık 15 dakika sonra geri geliyor. Önceki hata da geri gelmiyordu. Next Yazılım Ekibi bayağı yol almış gözüküyor. Kendilerini başta Doktor olmak üzere Tebrik ediyorum. A.Kadir Beye katılıyorum. Ne verirlerse onu kullanacağız. Kullanmaya da devam edeceğiz. Sanıyorlar ama öyle değil sıfır cihazı söküp atıyorum bir kenara Next Yetilileri be bu ayıplarından hiç gocunmuyorlar. Hele hele DOKTOR beye o kadar methiyeler düzüyorlar ya.... helal olsun

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Yine olmadı. Ya şu şifreli kanal uyarısı. O gitti bu seferde kanal aynen şifreli kanal hatasında olduğu gibi donup kalıyor. Yaklaşık 15 dakika sonra geri geliyor. Önceki hata da geri gelmiyordu. Next Yazılım Ekibi bayağı yol almış gözüküyor. Kendilerini başta Doktor olmak üzere Tebrik ediyorum. A.Kadir Beye katılıyorum. Ne verirlerse onu kullanacağız. Kullanmaya da devam edeceğiz. Sanıyorlar ama öyle değil sıfır cihazı söküp atıyorum bir kenara Next Yetilileri be bu ayıplarından hiç gocunmuyorlar. Hele hele DOKTOR beye o kadar methiyeler düzüyorlar ya.... helal olsun
sakin tekonman böyle olmaz yeri geldi eleştiri yaptım yeri geldi hakkınıda verdim ama belli çerçevede oldu böyle olduğu sürece herkez düşüncelerini yazar sıkıntı yok
önce çanak ayarlarını falan kontrol ettir ince ayarını falan yaptır bak çoğu kişide sinyal yok uyarısı gitmiş eskisi gibi değil bence mesafe alındı bu konuda
haydar ustamın dediği gibi hangi kanalda ve çanak çapı sinyal değerleri konum gibi ilgili başlığa yazıver bir görelim durum normalmi değilmi yazılımla düzelecek birşeyse muhakkak düzeltilir ama önce sakin ve sabırlı olalım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Arkadaşım bir sakin olalım lütfen sanırım yanlış yazmışınız 15 dakika diye yazmışınız bende o olay 10 saniyede başlayıp bitiyor.! Evet dün akşam yine o olay meydana geldi ama sizin yazdığınız gibi değil.! Cihaz FOX HD üzerinde donuyor yaklaşık 8 saniye sonra cihazda ekran siyah olup tekrar çalışmaya başlıyor.Birde bu olay niye ayıp olsunki ortada garip bir durum var en azından bir şekilde bir adım atıldı geri bildirimde bulunur durumu tekrar izah ederiz olur biter...

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
18.11.2016 tarihli yazılımı bende indirdim ve hiçbir problem yaşamadım gayet stabil çalışıyor...

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Arkadaşım bir sakin olalım lütfen sanırım yanlış yazmışınız 15 dakika diye yazmışınız bende o olay 10 saniyede başlayıp bitiyor.! Evet dün akşam yine o olay meydana geldi ama sizin yazdığınız gibi değil.! Cihaz FOX HD üzerinde donuyor yaklaşık 8 saniye sonra cihazda ekran siyah olup tekrar çalışmaya başlıyor.Birde bu olay niye ayıp olsunki ortada garip bir durum var en azından bir şekilde bir adım atıldı geri bildirimde bulunur durumu tekrar izah ederiz olur biter...

Evet Haydar usta yanlış oldu. 15 saniye yazacaktım. Yanlışlıkla dakika yazmışım. Ayıp olan şu sıfır cihazın randımanlı kullanılamaması, hata fark edildi. Düzeltin bari o da yok. O düzeltiliyor. Başka sorun çıkıyor veya düzeltilemiyor. Ben az çok bu işlerden anlarım. Baştan da söylemiştim yazılımdan kaynaklanıyor diye. Başka sorun aramaya gerek yok. En temel ihtiyaç olan uydu randımanlı çalışmıyor. Tv izlediğin yerde donup kalıyor. Bu durumda ister istemez insanı sinir ediyor. Durum böyle olunca da Allah tan Tv uydulu olduğundan Next kardeş sen geç söyle bir kenara bekle bakalım diyorsunuz. Bunun da Next firması için bir ayıp olduğunu düşünmek benim en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Herkese saygılar....

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Evet Haydar usta yanlış oldu. 15 saniye yazacaktım. Yanlışlıkla dakika yazmışım. Ayıp olan şu sıfır cihazın randımanlı kullanılamaması, hata fark edildi. Düzeltin bari o da yok. O düzeltiliyor. Başka sorun çıkıyor veya düzeltilemiyor. Ben az çok bu işlerden anlarım. Baştan da söylemiştim yazılımdan kaynaklanıyor diye. Başka sorun aramaya gerek yok. En temel ihtiyaç olan uydu randımanlı çalışmıyor. Tv izlediğin yerde donup kalıyor. Bu durumda ister istemez insanı sinir ediyor. Durum böyle olunca da Allah tan Tv uydulu olduğundan Next kardeş sen geç söyle bir kenara bekle bakalım diyorsunuz. Bunun da Next firması için bir ayıp olduğunu düşünmek benim en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Herkese saygılar....

Arkadaşım bu durum belli bir yerde yazılımsal belli bir yönde ise lnb lerden kaynaklanan bir durum bu.! Bende MACHİNA dada oluyor buna ne dersiniz ben bu durumu yaklaşık 9 aydan beri yaşıyorum.! Yazılım geldi böyle oldu falan böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil bunuda üstüne basa basa söylüyorum.Bir gece yayınlar gitmişti ama ilginç olan sadece bizim bu bölgede olmuştu.! Sonrasında ben tam 2 lnb değiştirdim bu kullandığım 3 cü lnb ve hala sıkıntı devam ediyor...Hani bazı şeyler vardırya anlatılmaz yaşanır işte bu öyle birşey.! (Haa aklıma gelmişken yazayım durumu tekrar özetleyip DOKTOR üstada bildirdim.)

agurkan

0
Üye
14 Şub 2013
158
63
28
Denizli
Nextçiler nextçi olalı böyle sorunlu cihaz gormedi herhalde, millet sorunları yazmakla, Haydar Usta cevaplamakla bitiremedi vallaha... ne olacak bu cihazın hali bilmiyorum. Oysa aylarca bekledik ha çıktı, ha çıkacak. Ben machina 3D'den sonra çok buyuk hayal kırıklığına uğradım sahsen. Allah sonunu hayır etsin inşallah.

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
Nextçiler nextçi olalı böyle sorunlu cihaz gormedi herhalde, millet sorunları yazmakla, Haydar Usta cevaplamakla bitiremedi vallaha... ne olacak bu cihazın hali bilmiyorum. Oysa aylarca bekledik ha çıktı, ha çıkacak. Ben machina 3D'den sonra çok buyuk hayal kırıklığına uğradım sahsen. Allah sonunu hayır etsin inşallah.

Ben de dün sipariş ettim. Bakalım neler olacak? Ama yazılım kaynaklı sorunların düzeltilmesi mümkün.Sorunlar donanım kaynaklı ise işte o zaman durum vahim.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Sayın arkadaşım aslında bu cihazda en başta gelen sorun bu önceleri ŞİFRELİ-KANAL şimdi ise anlatıldığı gibi FOX hd üzerinde önce donup 15 saniyede cihazın çalışmaya başlaması durumudur.! Onun dışında başka öyle göze batan sorun şahsen göremiyorum.Haa evet yazılımsal bazı hatalar vardır onlarda bilahare gerekli yere bildirilmiştir.O olay yani anlatılan MACHİNA 3d cihazdada var evet evet aynen yanlış duymadınız,cihaz o durumu çok daha çabuk geçiştirip nerdeyse sıfıra yakın hata ile atlatıyor.Önce 15 yıllık NEXT lnb mi SUNTECH ile değiştirdim baktım sorun devam ediyor bu sefer ertesi gün gittim NEXT 8 li aldım.Sorun hala devam ediyor ne olduysa bir gecede oldu ne yaptıysam kar etmedi durum bundan ibaret yani.Bakalım ilerleyen zaman diliminde durum ne gösterecek hayırlısı olsun ne diyelim...

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Haydar ustam bu cihazda fabrikanın serveri ile bendeki c.c.cam server 2si birden açık olsa bir mahsuru varmı ,yoksa birini kapatmamızmı lazım. Birde renk ayarı çok koyu rengini düzeltmem için ne yapmam lazım. Selamlar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar ustam bu cihazda fabrikanın serveri ile bendeki c.c.cam server 2si birden açık olsa bir mahsuru varmı ,yoksa birini kapatmamızmı lazım. Birde renk ayarı çok koyu rengini düzeltmem için ne yapmam lazım. Selamlar.

Selamlar kardeşim Hayır her ikisinin açık olmasında bir sakınca yoktur,renk ayarları konusuna gelince ben KİŞİSEL kalıpta 14-19-14 olarak kullanmaktayım.! Siz önce bu değerleri bir yapın eğer yine memnun kalmaz iseniz o zaman TV nizin ayarlarında küçük bir ayar yaparsınız...