Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD İnternet Cihazda ŞİFRELİ KANAL Uyarısı Hakkında

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
para vermeden next in iptv simi var.
ben niye görmedim

selam arkadaşım next2000hd internet machine modelinde İPTV var ben daha önce next hiç kullanmadım belki diğer modellerdede vardır ama ben bilmiyorum belki forum yöneticileri bu sorunuza cevap vere bilir

Umarım yanlış anlamamışımdır dostlarım cihazımızda malumunuz FREE-IP TV desteğide bulunmaktadır.Yapmanız gereken AŞAĞIDAKİ -LİNKİ tıklayıp önce açıklamaları okumaktır.

http://www.next.web.tr/showthread.p...ullanımı-ile-ilgili-Bilinmesi-Gerekenler.html

Eğer YUKARIDAKİ linki okuyup hala bir fikir edinemediyseniz o halde birkaç satırda ben karalayayım...Bu işin nasıl yapılacağı sorusunu sorarsanız cihazın kumandası üzerindeki IP-TV tuşuna basınız karşımıza bir pencere gelecektir.Eğer bu pencerede önce karşımıza TÜKÇE kategorisi yoksa kumandanın üzerindeki SAT tuşuna basınız.Karşımıza gelen seçeneklerden TÜRKÇEYİ seçin çıkın sonra tekrar IP tv tuşu ile girin kanallar karşınıza dizilecektir.Bu durum ayrıca diğer kategoriler içinde geçerlidir...

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
127
37
28
Umarım yanlış anlamamışımdır dostlarım cihazımızda malumunuz FREE-IP TV desteğide bulunmaktadır.Yapmanız gereken AŞAĞIDAKİ -LİNKİ tıklayıp önce açıklamaları okumaktır.

http://www.next.web.tr/showthread.p...ullanımı-ile-ilgili-Bilinmesi-Gerekenler.html

Eğer YUKARIDAKİ linki okuyup hala bir fikir edinemediyseniz o halde birkaç satırda ben karalayayım...Bu işin nasıl yapılacağı sorusunu sorarsanız cihazın kumandası üzerindeki IP-TV tuşuna basınız karşımıza bir pencere gelecektir.Eğer bu pencerede önce karşımıza TÜKÇE kategorisi yoksa kumandanın üzerindeki SAT tuşuna basınız.Karşımıza gelen seçeneklerden TÜRKÇEYİ seçin çıkın sonra tekrar IP tv tuşu ile girin kanallar karşınıza dizilecektir.Bu durum ayrıca diğer kategoriler içinde geçerlidir...
selaam usta evet sizin dediğiniz gibi FREE-IP TV desteği bundan bahsediyoruz ama Türkçe kanal sıralamasını benim 1 mesaj da yazdığım gibi olması mümkün mü yazdığım gibi olursa daha fazla ilgi göreceğinden eminim ve kullanımı daha kolay olur

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
381
72
28
BOOT yazısı

Mrb ustalar bende next mini 2000 hd var c.tesi aldım .cihazı fişten çekip takınca boot yazısı çıkıyor açılmıyor bir iki defa çekip taktıktan sonra açılıyor neden olabilir tşk

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Mrb ustalar bende next mini 2000 hd var c.tesi aldım .cihazı fişten çekip takınca boot yazısı çıkıyor açılmıyor bir iki defa çekip taktıktan sonra açılıyor neden olabilir tşk

Fişten çekip takınca boot yazısı çıkması normal biraz zaman alır stanbya geçmesi yada açılması diğer şekilde standbayda açılırken çok kısa sürede açılır kalıyorsa eğer reset atın yedek aldıktan sonra 4.seçenekten yada 1.seçenekten düzelmesi lazım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
381
72
28
Haydar usta sanırım sorunun kaynağını buldum.benim cihaza takılı usb çoklayıcı var ondan oluyor sanırım.onu çıkarıp fişi 6 sefer çektim taktım olmuyor ne zaman çoklayıcı takarsam cihaz boot ta kalıyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar usta sanırım sorunun kaynağını buldum.benim cihaza takılı usb çoklayıcı var ondan oluyor sanırım.onu çıkarıp fişi 6 sefer çektim taktım olmuyor ne zaman çoklayıcı takarsam cihaz boot ta kalıyor

O zaman demekki cihaz USB çoklayıcıyı desteklemiyor neyse en azından sorunun kaynağı meydana çıkmış durumda...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

O zaman demekki cihaz USB çoklayıcıyı desteklemiyor neyse en azından sorunun kaynağı meydana çıkmış durumda...

Ayrı adaptörle çalışan çoklayıcı olur sanırım cihazın adaptörü cihaza uygun olarak yapılmış fazlasını kaldırmıyor gibi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ayrı adaptörle çalışan çoklayıcı olur sanırım cihazın adaptörü cihaza uygun olarak yapılmış fazlasını kaldırmıyor gibi

Sevgili kardeşim vallahi denemeden herhangi bir şey söylemek çok zor biliyorsun bazı şeyler için yazılım desteği gerekiyor. Aslında adaptör gayet iyi durumda 1.5 amper bazı modellerde 1 amperlik adaptör var bence yeterli durumda. Ama zaten bu cihazda 2 tane USB girişi varki neden çoklayıcıya ihtiyaç duyulsunki.?

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

Sevgili kardeşim vallahi denemeden herhangi bir şey söylemek çok zor biliyorsun bazı şeyler için yazılım desteği gerekiyor. Aslında adaptör gayet iyi durumda 1.5 amper bazı modellerde 1 amperlik adaptör var bence yeterli durumda. Ama zaten bu cihazda 2 tane USB girişi varki neden çoklayıcıya ihtiyaç duyulsunki.?

Çoklayıcı hakkında doğru dedin haklısın
Acaba deneyen varmıdır harici hdd kaç gb destekler görür ve çektiği akımı karşılarmı yada haricen beslemeli hdd kaç gb lık açar deneyenler bilgilendirebilirmi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Çoklayıcı hakkında doğru dedin haklısın
Acaba deneyen varmıdır harici hdd kaç gb destekler görür ve çektiği akımı karşılarmı yada haricen beslemeli hdd kaç gb lık açar deneyenler bilgilendirebilirmi

A.Kadir'im bak bu sorduğun soruya daha önce verilen yazılımların birinin bilgi notlarında ne yazılmış...

- 4TB lık kayıt desteği eklendi (3TB test edildi. OK.)

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

A.Kadir'im bak bu sorduğun soruya daha önce verilen yazılımların birinin bilgi notlarında ne yazılmış...

- 4TB lık kayıt desteği eklendi (3TB test edildi. OK.)

evet hemde 2.yazılımda 4000 panel kapasitesi yükseltilende yapılmış gözden kaçırmışım ustam :D :sapka: