Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD İnternet Cihazda ŞİFRELİ KANAL Uyarısı Hakkında

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
iyi akşamlar yazılıma teşekkür ederim softcam dosyasını nasıl atılır yazılım gibimi atılır daha önce yüklemedim

esr80

0
Üye
9 Eki 2016
71
40
18
MANİSA

Cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim.

Bu yazdıklarınızın cihazla uzaktan yakından bir alakası yok aynı zamanda yazılımlada.! Bu durum yayıncı kuruluşla ilgili bir durumdur yayıncı kuruluş kanal isimlerini öyle yapmışsa cihaz ne yapsın.!

Bence cihazla alakası çok, neden derseniz önceki cihazımda teve2 kanalı ismini otomatik güncellemişti hatta babamların evinde kullandıkları yine minix tarz cihazda da taratınca kanal ismi değişti, benimki sadece cihazla ilgili fikir idi yapılır veya düzeltilir düzeltilmez o ayrı mesele uzmanların bileceği iş.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Bence cihazla alakası çok, neden derseniz önceki cihazımda teve2 kanalı ismini otomatik güncellemişti hatta babamların evinde kullandıkları yine minix tarz cihazda da taratınca kanal ismi değişti, benimki sadece cihazla ilgili fikir idi yapılır veya düzeltilir düzeltilmez o ayrı mesele uzmanların bileceği iş.

1.Menü tuşu OK.
2.Kurulum menüsü OK.
3.Uydu kanal tarama menüsü OK.
4.Karşımıza gelen pencereden TARAMA KAPSAMI na gelin ve OK leyin.
5.Ad koruma menüsünü ses açma tuşu ile EVET olarak değiştirin.
6.İki kez üst üste EXIT ile çıkın işlem tamamdır.
7.Artık cihaza otomatik yada manuel kanal tarama yaptırdığınızda kanallar yeni isimleri ile hafızalanıp kullanıma hazır hale gelmiştir.

İYİ SEYİRLER...

Kenyam

0
Üye
2 Kas 2016
5
0
1
Uşak
2 çanak var çanağın birinde 3 ayrı lnb diğer çanakta tek lnb var dayzekswiç kullanıyorum ve TRT 1 HD kanalında oluyor yani şifreli kanal uyarısı geliyor aynı anda başka bir TRT kanalına baktığımda o da aynı şekilde şifreli uyarısı yazıyor sonra başka bir kanala geçip geri döndüğümde durum düzeliyor ve hergün oluyor

Son düzenleme:

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Hani akıllı telefonlar da internet olmazsa Nokia 3310 dan bir farkı yok diyoruz ya; işte Next 2000 HD için de aynı şeyi söyleye biliriz.
Cihazı internete bağlayıp kullanmazsanız sıradan minix hd cihazlardan farkı yok... ;)

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
38
28
SELAM ustalar Next 2000 HD Minix Internet Machina da softcam key nasıl güncellenir ?

Kenyam

0
Üye
2 Kas 2016
5
0
1
Uşak
Sevgili 2000 HD İnternet machina kullanıcıları başlıktada görüleceği üzere bu konuda sıkıntı yaşayanlardan birkaç ricam olacak.Aşağıdaki yazdığım şekilde bildirimlerde bulunurlarsa bu sorunun çözümü hakkında çok daha kısa süre bir zaman diliminde sonuca ulaşabilme umudundayım.

1.Yayın izlerken bu durum hangi kanal yada kanallar üzerinde meydana geliyor.?
2.Kullanmakta olduğunuz uydu çanak sistemi hakkında bilgi.? ( Tekli lnb-İkili+Dörtlü+Sekizli lnbmi-Merkezi sistemmi+Motorlumu )
3.Bu durum çok sıkmı yoksa arasıramı meydana geliyor bir gündemi oluyor yoksa farklı günlerdemi oluyor.?

Örn:Bende FOX HD tv üzerinde farklı günlerde 2 kez meydana geldi.!
Üstad bu sorun giderilemedi mi

yildirim1954

0
Üye
24 Eki 2013
35
1
8
akhisar -MANİSA
next 2000 hd uydu cihazında kayıt sorunu .cihaza kayıtla ilgili bilgileri kayıt ediyorum.kayıt ssaati geldiğinde cihaz kendisini açıp kayıt yapıyor fakat kayıt bittiğindecihaz kapanmıyor normal yayına devam ediyor.bende next amigo plus,next cx hd,mini new wawe uydu cihazları var.hepside kayıt bitiminde kapanıyor.cihazın kayıttan sonra açık kalma nedeni nedir?ustalardan yardım bekliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
next 2000 hd uydu cihazında kayıt sorunu .cihaza kayıtla ilgili bilgileri kayıt ediyorum.kayıt ssaati geldiğinde cihaz kendisini açıp kayıt yapıyor fakat kayıt bittiğindecihaz kapanmıyor normal yayına devam ediyor.bende next amigo plus,next cx hd,mini new wawe uydu cihazları var.hepside kayıt bitiminde kapanıyor.cihazın kayıttan sonra açık kalma nedeni nedir?ustalardan yardım bekliyorum.

Sevgili yıldırım1954 evet haklısınız bende denedim kayıt durması gerekirken durmayıp devam ediyor,bu durumu not alalım DOKTOR üstada bildiririz...

engin

0
Üye
25 Ocak 2012
14
1
3
üstadım herkesde durum aynı mı ? bu sorunu yaşamayan kimse var mı ?

bu sorun korkuttu beni cihaz için sipariş verdim :(

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Bnm tek lnb tv 8 ve kanal 7 de oluyor bazen

Tekli LNB de mi oluyor dedin kardeşim.! Çanak çatıdamı.? Yoksa sizin balkonunuzda falanmı.? Eğer çatıda ise sizin haberiniz olmadan bir başka daire sahibi bir uyducu getirip sizin tekli lnb yi çıkarıp 2 li yada diğer çoklu lnb lerle değiştirmiş olabilirmi.? Ben uyducu olduğum için bu tür durumlarla çok sık karşılaşıyorum adamcağızın haberi bile yok sanıyor sadece kendisi kullanıyor.! Yukarı çıkınca kendisi bile şaşırıyor duruma.! Yok eğer sizin dairenize ait bir yerde ise o zaman bizde ona göre fikir yürütürüz.!

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Next 2000 HD Minix İnternet Machina "Wifi Listesi Güncelleme"

Merhaba,
İphone den 4,5G interneti wifi ile cihaza bağlayıp kullanmak istedim. Wifi Listesi Güncelle diyorum ama bir türlü İphone adını Next 2000 de göremiyorum. Eşimin Vestel Venüs den baktığımda İphone wifi var ve hatta bağlandım ama Next 2000 den görünmüyor. Çok uğraşmadım öyle bıraktım.
Sabah Next 2000 sattığım müşteri aradı, İP tv açıyorum "internet yok" yazısı çıkıyor dedi, gidip baktım. Wifi açık her şey normal ama yan odadaki wifi sinyalini görmüyor. daha uzaktaki Wifi sinyalleri var ama...
Müşteri bana ben modemin fişini her akşam çekiyorum deyince Next 2000 fişini sordum, yok fiş sürekli takılı dedi. Next 2000 fişini çıkartıp takınca müşterinin wifi sinyalini gördü.
Buda demek oluyor ki; Wifi Listesi Güncellemek istediğiniz de cihazın fişini çıkartıp takmak lazım.

AR-Ge'ye duyurulur... ;)

Kolay gelsin.