Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

WordPress 4.6 Pepper Yayınlandı!

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Son yıllarda hızla popülerleşen içerik yönetim sistemi WordPress'in, Pepper olarak adlandırılan 4.6 sürümü yayınlandı. İşte WordPress 4.6 Pepper birlikte gelen yenilikler!

wp-1.png

Wordpress, çok sayıda eklenti ve tema desteğinin yanı sıra hiçbir yazılım bilgisine sahip olunmadan çok hızlı bir şekilde blog, e-ticaret veya sosyal medya platformları oluşturmanızı sağlayan yapısı sayesinde son yılların en popüler içerik yönetim sistemi olmayı başardı.

Bu yılın başlarında açık kaynak kodlu versiyonu kullanıcılara sunulan Wordpress'in, Pepper olarak adlandırılan yeni 4.6 sürümü yayınlandı.

WordPress 4.6 Pepper Güncellemesi Yayınlandı!

WordPress 4.6 Pepper ile birlikte gelen akıcı güncellemeler özelliği ile, artık tema ve eklentilerde yapacağınız değişiklerler bulunduğunuz sayfa kapanmadan doğrudan gerçekleştiriliyor. Böylece, herhangi bir temayı veya entegreyi aktif etmek artık daha interaktif hale geldi.
wordpress-4-6-shiny-updates.jpg

Kullanıcıların yönetim paneli ile ilgili şikayetlerini değerlendiren Wordpress, yönetim panelinde doğal yazı tiplerine geçiş yaptı. Böylece kullandığınız cihaz ne olursa olsun değişen yazı tipleri ile birlikte yönetim panelinde daha doğal ve daha hızlı bir deneyime kavuşuluyor.

basliksiz-1.jpg

Düzenleyici üzerinde de yenilikler sunan güncelleme, satır içi bağlantı kontrol özelliği sayesinde yanlış link verilmesinin önüne geçiyor. Ayrıca içerik kurtarma özelliği ile WordPress, siz yazdıkça içeriğinizi tarayıcınıza kaydeder.