Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Vestel Venüs 5.5 X Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
1465846111_vestel-venus-5.5-x-ekran-goruntusu-alma-resimli-anlatim.jpg

Vestel Venüs 5.5 X Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Akıllı telefonlar hayatımızdaki yerini her geçen gün biraz daha sağlamlaştırıyor. Telofonlar sadece bir iletişim aracı olmaktan çıkalı seneler oldu. Özellikle internete erişimi hızlandıran 3G Teknolojisinin hayatımızda yer edinmeye başlamasından sonra bir çok alanda vazgeçilmez yardımcımız haline geldiler.

Vestel, piyasaya sürdüğü Venüs ile kullanıcılara oldukça başarılı bir seçenek sunuyor. Venus'un 5.5 inchlik bir ekrana sahip 5.5 X modeli, 267PPI piksel yoğunluğunda görüntü sunan IPS LCD teknolojisine sahip bir ekrana sahip. 1.2 Ghz hıza sahip dört çekirdekli ARM Cortex A7 işlemcili akıllı telefon 2000 mAh pili ile hatırı sayılır bir kullanım süresi sunuyor. Telefonda ayrıca 13 MP arka ve 2 MP ön kamera mevcut.

Ekran görüntüsünü alabilme özelliği akıllı telefonları kullanırken bize inanılmaz kolaylıklar sağlıyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Google Play Store dan edinilebilecek çeşitli uygulamalar mevcut. Ancak Venüs 5.5 X bu özelliği bize her hangi bir uygulama kullanmaya gerek duymaksızın kullanabilme imkanı sunuyor. O an ekrandaki mevcut görüntüyü kaydetmemize imkan sunan bu özelliği kullanmak için kaydetmek istediğiniz görüntü ekranda iken ses kısma tuşu ile kilit (güç) tuşuna aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Bu tuşlara aynı anda bastığınızda şayet ekran görüntüsünü kaydetme işlemi gerçekleşmişse fotoğraf çekerken duyduğunuz sesi duyacaksınız. Çekilen foroğrafa bildirim ekranınızda belirecek uyarıya basarak ulaşabileceğiniz gibi görüntüyü galerinizde de bulabilirsiniz.

Vestel Venüs 5.5 X Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)