Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Türksat dan -Astra dan Türksat a geciside SIGNAL YOK problemi!!

Okn66

0
Üye
19 Nis 2017
12
0
1
Türksat tan Astraya -Astradan Türksat a Gecisde SINYAL YOK problemi

Slm Arkadaslar,

Bende Next Amigo minix HD var 10.04.2017 yazilimi yüklü..
Birkac gündür Kanal gecislerinde problemim var.Problem baslikta yazdigim gibi Türksat kanali izlerken Astra da--->Astrada Kanal izlerken Türksat daki kanallara gecisde sinyal yok yaziyor..

ayrica Türksatda Kanal izlerken Astraya gecip Astra daki Vertikal Kanallari izleyebiliyorum ama Horizantal daki yayinlari izleyemiyorum ve ayni zamanda Astradaki Vertikal yayinlardan Türksata gecisde yine ayni sorun yine sinyal yok diyor.....

Acaba DISECq salterdemi bozukluk var yoksa Recever dami? bilemiyorum (Disecq salter bozuk olsa Tüksattan Astraya gectikten sonra Astradaki vertikal yayinida göstermemesi lagzim)

lütfen yardim...

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Slm Arkadaslar,

Bende Next Amigo minix HD var 10.04.2017 yazilimi yüklü..
Birkac gündür Kanal gecislerinde problemim var.Problem baslikta yazdigim gibi Türksat kanali izlerken Astra da--->Astrada Kanal izlerken Türksat daki kanallara gecisde sinyal yok yaziyor..

ayrica Türksatda Kanal izlerken Astraya gecip Astra daki Vertikal Kanallari izleyebiliyorum ama Horizantal daki yayinlari izleyemiyorum ve ayni zamanda Astradaki Vertikal yayinlardan Türksata gecisde yine ayni sorun yine sinyal yok diyor.....

Acaba DISECq salterdemi bozukluk var yoksa Recever dami? bilemiyorum (Disecq salter bozuk olsa Tüksattan Astraya gectikten sonra Astradaki vertikal yayinida göstermemesi lagzim)

lütfen yardim...

Sevgili kardeşim size nacizane tavsiyem alın yeni bir dayzek swiç eskisi ile değiştirin.Böylece kafanızdaki soru işaretleri kalkar yerine NET bir teşhis koyulabilecek duruma getirir.! Eğer durum düzelirse ne ala eğer düzelmez ise o takdirde cihazda donanımsal bir sıkıntı oluşmuş demektir...

Okn66

0
Üye
19 Nis 2017
12
0
1
Siparis verdim de yine de belki bu isten anlayan arkadaslar bir fikir verebilir diye Foruma yazdim :))

ilginize tesekkürler...

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
499
64
28
Trabzon
aynı problemi ben de yaşadım sorununuz kablo kaynaklı gözüküyor. diseqc ten receivere giden kabloyu değiştirmekte fayda var. kablonuzu değiştirdiğinizde sorun kalmayacaktır. kolay gelsin