Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next machine 3d iptv donma sorunu

viceroy34

0
Üye
13 Ocak 2013
9
0
1
Merhaba arkadaşlar makina ilk çıktığı günden itibaren kullanıyorum çok memnunun yalnız son gelen iki güncellemeden sonra iptv den hiç memnun değilim onlarca kanal yükleyip denedim yaklaşık 15 -20 saniye sonra donuyor yükleniyor ibaresinde kalıyor internet hızım şu an bunu yazarken 7 megabit civarı aynı iptv leri pc de vlc ile açıp hiç donmadan seyredebiliyorum.Hatta 3 megabitte bile donmadan seyredilebiliyorken
şimdi bu tarz bir sorunla karşılaştım yazılım soft kısmı ile uğraşan adminler bilginize.

Saygılarımla.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba arkadaşlar makina ilk çıktığı günden itibaren kullanıyorum çok memnunun yalnız son gelen iki güncellemeden sonra iptv den hiç memnun değilim onlarca kanal yükleyip denedim yaklaşık 15 -20 saniye sonra donuyor yükleniyor ibaresinde kalıyor internet hızım şu an bunu yazarken 7 megabit civarı aynı iptv leri pc de vlc ile açıp hiç donmadan seyredebiliyorum.Hatta 3 megabitte bile donmadan seyredilebiliyorken
şimdi bu tarz bir sorunla karşılaştım yazılım soft kısmı ile uğraşan adminler bilginize.

Saygılarımla.

Sevgili arkadaşım maalesef üzülerek yazmak zorundayım ama yanlışınız var.! Neden var biliyormusunuz daha dün gece kendi ÖZEL ıp serverimde bir filmi başladığı gibi bir kez bile takılmadan izledim...Bende niye böyle bir sorun olmuyor anlamıyorum gitti sorun yaşayan hemen yazılıma kafayı takıyor.! Birde o hız testlerine fazla İNANMAYIN sanal hızlarla insanları kandırıyorlar,bilahare ben yaşadım başımdan geçti.Haa bana diyebilirsiniz pc de nasıl oynatıyor diye işte fark burada bizim cihaz bir uydu cihazı pc ise pc.! Demekki bir yerde bir hata var ama bu cihaz yada yazılım kaynaklı değil.!

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

Saygılarımla.

Selam son yazılımlarla donmalar başladı dediniz ben 1 aydır kullanıyorum merak ettim en son hangi yazılımda sıkıntısız izleniyordu xtream panel eklenen yazılım nasıldır sizce sıkıntı varmıydı enson stabil çalışan yazılım hangisi denemek için soruyorum yazarmısınız

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6

Saygılarımla.

DNS ayarlarınızdan olabilir uygun ve değişik DNS yarları ile bir deneyin bence.saygılar

suatwefe

0
Üye
14 Tem 2016
22
0
1
Dns ayarları nasıl değişyor ne olmalı aynı sorun bende de var normal iptv kanalları açıyor usb ile yüklenenler donuyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Dns ayarları nasıl değişyor ne olmalı aynı sorun bende de var normal iptv kanalları açıyor usb ile yüklenenler donuyor

Sevgili kardeşim size tavsiyem hiç bir DNS girmeyin cihaz bırakın kendi aldığı DHPC ile IP alsın ben o şekilde izliyorum tüm netle ilgili olan yayınları...

viceroy34

0
Üye
13 Ocak 2013
9
0
1
Burası next ile alakalı çok güzel forum sitesi amaç burda insanların birbirine yardım etmesi yeni bilgiler teknoloji haberleri vs öyle bir cevap yazmışsınızki yani ben yalan yazıyorum demekki bir sorun varki burdan bildirmişim anladığım kadarıyla sadece bu sorun bende değil sizde olmayabilir bu sorun bizde var ve nedenini çözmeye çalışıyorum diyorsunuzki internet hızları sizi yanıltmasın makinayı 4.5 g ye bağladım hız 30 megabit yayın 22 saniye sonra donuyor makinayı başka yerdeki internete bağladım yine aynı sorun var iptv yi açınca hemen bağlanıyor ve yayının devamını getiremiyor .
Saygılarımla

Amedyo

0
Üye
26 Mar 2015
20
1
3
benimde özel iptv server üyeliğim mevcut. Fiber optik 100 mbit superonline internet hattım var. aynı sorunları ben de yaşıyorum. Smart Tvlerden birine sahibim. Oradan da uygulama üzerinden Netflix izliyorum donma olmuyor. Sanırım problem yetersiz donanıma sahip serverların, kapasite fazlası üye almaları veya yazılım ile ilgili bir sıkıntı olabilir.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Burası next ile alakalı çok güzel forum sitesi amaç burda insanların birbirine yardım etmesi yeni bilgiler teknoloji haberleri vs öyle bir cevap yazmışsınızki yani ben yalan yazıyorum demekki bir sorun varki burdan bildirmişim anladığım kadarıyla sadece bu sorun bende değil sizde olmayabilir bu sorun bizde var ve nedenini çözmeye çalışıyorum diyorsunuzki internet hızları sizi yanıltmasın makinayı 4.5 g ye bağladım hız 30 megabit yayın 22 saniye sonra donuyor makinayı başka yerdeki internete bağladım yine aynı sorun var iptv yi açınca hemen bağlanıyor ve yayının devamını getiremiyor .
Saygılarımla

Bana donma olduğunu söylediğiniz link yada linkleri verin bir bakayım... Daha geçen akşam ÖZEL-IP serverimden bir film izledim ya bir kere don be arkadaş başladığı gibi bitti... Bağlantım KABLOLU dur sizin bağlantı KABLOLUMU yoksa WİFİ limi.?

Son düzenleme: