Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi (V2.231) 05.08.2016 Tarihli Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Eve gidince tekrar bakarım.......Transponder de hangisini seçecem

Evet hemen sizi aydınlatalım öncelikle yazmak istediğim bir şey var,bakınız bu dayzek ayarınızı sisteminize göre ayarlayacaksınız.! Şimdi gelelim diğer sorunuza şimdi sevgili kardeşim olay şudur HOTBİRD için herhangi bir transponder seçmenize gerek yoktur.Çünkü bu olayı UYDU KANAL TARAMA menüsünden en ÜSTTEKİ seçeneği OTOMATİK olarak seçip yapacağız.Yapmamız gereken TARAMAYI BAŞLAT maktır cihaz hafizada ne kadar TP varsa zaten kendi çıkaracaktır.Ayrıca TARAMA TİP menüsünü gerek HOTBİRD gereksede diğer varsa uyduları RADYO olarak seçmeden yaparsak cihazda boşu boşuna kanal kalabalığı yapmamış olururuz.Evet bu menüyüde TÜMÜ/TV/TÜMÜ/AÇIK olarak ayarlıyoruz.O sondaki AÇIK ibaresi ise ismi değişen kanallar olursa tüm uydularda son güncel halleri ile değişmesine yardımcı olmaktadır.Haa taramayı başlattıktıktan sonra uzatın ayaklarınızı bir yandan çayınızı yudumlayın bir yandan cihazın taramasını bitirmesini bekleyin...Olay bitince kanallar hafızalanır bundan sonra iş yine size düşmektedir kumandayı elinize alıp cihaza hükmetme zamanınız gelmiş demektir.Bu seferde kanalları gönlünüzce istediğiniz yerlere taşıdınızmı ohh missmiss.Siz ve cihazınız muhteşem ikili aynen artık işbaşındadır varın bakın Belgesellere+Spor yayınlarına+VS artık ne dilerseniz.Unutmayın BİZLER siz değerli kardeşlerimize yardım için zaman buldukça buradayız...

Ali35

0
Üye
11 Tem 2016
287
53
28
Izmir bornova
Arkadaslar en sonunda zip olayini cozdum yazilimi atabildim tandberg sifreleme sistemindeki kanallari izleyebiliyorum. Dost-6080 ve haydar1966 sonsuz tesekkur ediyorum iyiki bu forma uye olmusum iyiki kulladigim next machina cihazini almisim yazilimda emegi gecen herkese tesekkur ediyorum

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaslar en sonunda zip olayini cozdum yazilimi atabildim tandberg sifreleme sistemindeki kanallari izleyebiliyorum. Dost-6080 ve haydar1966 sonsuz tesekkur ediyorum iyiki bu forma uye olmusum iyiki kulladigim next machina cihazini almisim yazilimda emegi gecen herkese tesekkur ediyorum

Sizin adınıza inanın çok sevindim şimdi uzatın ayaklarınızı bakın keyfinize her zaman dediğim gibi BİZLER ne zaman ihtiyaç duyarsanız BURADAYIZ sıkılmak yok.Öğrenmek isteyenin başımızın üstünde herzaman yeri vardır.Bu arada TEŞEKKÜRLER bizden iyi seyirler...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
VOD bölümünde kategoriler ile ilgili güncelleme çalışması yapıldığından, filmler geçici olarak kaldırılmıştır.
Ayarlarınızla oynamayınız.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaslar cihaz ara ara kasiyor cccam girdim 2 adres bundan yaparmi

Şakamı yapıyorsunuz bende tam 6 adet girili kasma masma falan yok.! Siz Free-shareyi açık bırakmış olmayasınız.! Ha birde ne zamandan beridir bu kanal listenizi kullanıyorsunuz.? Ayrıca her yazılım sonrası fabrika ayarları menüsünden 1.nolu seçenek ile reset yapıyormusunuz.?

hunter2059

0
Üye
19 Tem 2015
8
1
3
Merhaba

Ben bu en son yazılımı yükledim. Ancak yazılımdaki yenilikler bölümüne girdiğimde hala V2.169(P2.1.2) görünüyor. Daha önceki sayfada söylemiş olduğunuz belleği tak, arka düğmeden kapat, yukarı oka basılı tut...vs maddelerini yaparak yüklemeye çalıştım. Ama yine bi değişiklik yok. Hala V2.169 yazılımı yüklü görünüyor. Zaten arka düğmeyi açtığım anda READY yazar demişsiniz ama READY yazısı da çıkmıyor. Yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

murat25750

0
Üye
20 Şub 2015
158
4
18
Evet bugun elime gecti machina 3d cihazim. Kurulumu yaptim fox networks group paketinin tamamini cozuyor. Cihaz da 10 numara cihaz. Onca zaman bosuna minix cihazlari kullanmisim.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Merhaba

Ben bu en son yazılımı yükledim. Ancak yazılımdaki yenilikler bölümüne girdiğimde hala V2.169(P2.1.2) görünüyor. Daha önceki sayfada söylemiş olduğunuz belleği tak, arka düğmeden kapat, yukarı oka basılı tut...vs maddelerini yaparak yüklemeye çalıştım. Ama yine bi değişiklik yok. Hala V2.169 yazılımı yüklü görünüyor. Zaten arka düğmeyi açtığım anda READY yazar demişsiniz ama READY yazısı da çıkmıyor. Yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Arkadaşım ; Next-Machina-3D-Süper-Tek-Tuner-Serisi-(V2-231)-05-08-2016-Tarihli-Test-Yazılımı , bu yazılımı mı indirdiniz ?

zip den çıkartıp sadece 2016_08_05_v2231_r1396_NX_M3DS_gmain.mdl dosyası ile softcamı usb yükleyip anlatılan usule göremi yükleme yaptınız ?

yazılım sonu kapanıp açılınca Fabrika ayarlarına döndünüzmü ?

cevaplarınızı gözden geçirdiğinizde yüklenmemesinin nedeni ortaya çıkacaktır.

Kolay gelsin efendim.

Evet bugun elime gecti machina 3d cihazim. Kurulumu yaptim fox networks group paketinin tamamini cozuyor. Cihaz da 10 numara cihaz. Onca zaman bosuna minix cihazlari kullanmisim.

Hayırlı olsun İyi günlerde kullanınız.

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Merhaba

Teşekkürler.
Usb belleği tekrar FAT32 olarak biçimlendirin, içinde sadece sıkıştırılmış dosyadan çıkartılmış yazılım dosyası olsun, o şekilde deneyin

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113

hunter2059

0
Üye
19 Tem 2015
8
1
3
USB Belleği Fat32 olarak formatladım.
Dediğiniz gibi sıkıştırılmış dosyadan çıkarttığım dosyayı attım USB ye.
Taktım cihaza yazılımlardan dosyayı seçtim ok e bastım yükleme tamamlandı ama yine V2.231 yazılımı yüklü gözükmüyor.
V2.216 yazılımı yüklü görünüyor.
İlk kez güncelleme yüklemiyorum anlayamıyorum niye olmuyor?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
USB Belleği Fat32 olarak formatladım.
Dediğiniz gibi sıkıştırılmış dosyadan çıkarttığım dosyayı attım USB ye.
Taktım cihaza yazılımlardan dosyayı seçtim ok e bastım yükleme tamamlandı ama yine V2.231 yazılımı yüklü gözükmüyor.
V2.216 yazılımı yüklü görünüyor.
İlk kez güncelleme yüklemiyorum anlayamıyorum niye olmuyor?

Usb belleğin içinde sadece 2016_08_05_v2231_r1396_NX_M3DS_gmain.mdl isimli dosya mı var ? (başka herhangi bir dosya olmasın)

Birde ön taraftaki USB girişine takıyorsunuz değil mi ?

hunter2059

0
Üye
19 Tem 2015
8
1
3
Usb belleğin içinde sadece 2016_08_05_v2231_r1396_NX_M3DS_gmain.mdl isimli dosya mı var ? (başka herhangi bir dosya olmasın)

Birde ön taraftaki USB girişine takıyorsunuz değil mi ?

Evet. Aynen dediğiniz gibi yapıyorum. Peki bişey sorayım. Bahsedilen gibi mi yükleyeceğim yani cihaza takıp arkadan kapatıp yukarı tuşuna baılı tutup vs...yoksa yoo tak öndeki usb girişine yazılımlardan seç ok e bas mı?
Fark eder mi? Bir de yükledikten Sonra DOST demişki fabrika ayarlarına döndün mü? Fabrika ayarlarına dönecekmiyiz?

Teşekkü ederim ilginize. Cevabı bekliyorum.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Evet. Aynen dediğiniz gibi yapıyorum. Peki bişey sorayım. Bahsedilen gibi mi yükleyeceğim yani cihaza takıp arkadan kapatıp yukarı tuşuna baılı tutup vs...yoksa yoo tak öndeki usb girişine yazılımlardan seç ok e bas mı?
Fark eder mi? Bir de yükledikten Sonra DOST demişki fabrika ayarlarına döndün mü? Fabrika ayarlarına dönecekmiyiz?

Teşekkü ederim ilginize. Cevabı bekliyorum.

İki şekilde de yükleme yapılabilir, eğer yazılım yükleme ile ilgili sorunlar olursa boot modunda yüklemeyi yapabiliyorsunuz.. normal şekilde USB tuşuna basarak yazılım sekmesine gelip yazılımı görüp o şekilde yüklene yapmayı deneyin birde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...