Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi (V2.216) 09.02.2016 Tarihli Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Teşekkürler arkadaşlar. Başladım izlemeye. Cihazda bir sorun gözledim. Radyoya geçince menu tuşu çalışmıyor. TV ye dönüp menu tuşunu dolayısıyla ayar vs yi kullanabiliyoruz.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Teşekkürler arkadaşlar. Başladım izlemeye. Cihazda bir sorun gözledim. Radyoya geçince menu tuşu çalışmıyor. TV ye dönüp menu tuşunu dolayısıyla ayar vs yi kullanabiliyoruz.

Merhabalar aslında o bahsettiğiniz sorun değildir cihazın çalışma mantığı öyledir...Ufak bir ayarla direkt olarak RADYO larda iken menü tuşu ile TV menüsünde iken ne yapılabiliyorsa aynen yapılabilmektedir.Yapmanız gereken şunlardır...
1.Kumandanın üzerindeki COLOR tuşuna basın.
2.Karşımıza gelen pencereden en alttaki RADYO-ARKAPLANI satırına gelip OK leyiniz.
3.Seçeneklerden SABİT-RESİM seçeneğini OK leyiniz.
4.EXIT ile çıkarken gelen soruya EVET deyip hafızaya alınız.
5.Şimdi radyolarda iken ne isterseniz onu yapabilirsiniz...

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Teşekkür ederim arkadaşlar. Deneyeceğim. Ama yine de çok mantıklı gelmediğini söylemek zorundayım.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Merhaba tekrar,
Daha önceki yazılımda Hotbirdden Swiss radyoları dinleyebiliyordum. Bu yazılımda sinyal yok diyor. Aynı kabloya elimdeki next 18000-tkgs yi takıyorum sorunsuz dinliyorum. Yani uydudan, kablodan kaynaklı birşey değil. Cihazdan kaynaklı dahası yazılımdan gibi görünüyor. Radyo kanalını buluyor, sembol oranı doğru, sadece sinyal seviyesini %10 civarlarında gösteriyor. Bu sorunla karşılaşan var mı?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Teşekkür ederim arkadaşlar. Deneyeceğim. Ama yine de çok mantıklı gelmediğini söylemek zorundayım.

Bu konuda ne yazikki yapılabilecek bir şey yok cihaz çalışma prosedürü ne ise o şekilde kullanılmaktadır.!

Merhaba tekrar,
Daha önceki yazılımda Hotbirdden Swiss radyoları dinleyebiliyordum. Bu yazılımda sinyal yok diyor. Aynı kabloya elimdeki next 18000-tkgs yi takıyorum sorunsuz dinliyorum. Yani uydudan, kablodan kaynaklı birşey değil. Cihazdan kaynaklı dahası yazılımdan gibi görünüyor. Radyo kanalını buluyor, sembol oranı doğru, sadece sinyal seviyesini %10 civarlarında gösteriyor. Bu sorunla karşılaşan var mı?

Sn.Arkadaşım sizin kafanız oldukça karışmış bu durumun yazılımla her hangi bir alakası olduğunu zannetmiyorum.! Siz hele o bahsi geçen radyoların frekanslarını bir verin bende bir kontrol edeyim ne nedir ne değildir anlarız...

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Bu konuda ne yazikki yapılabilecek bir şey yok cihaz çalışma prosedürü ne ise o şekilde kullanılmaktadır.!

Sn.Arkadaşım sizin kafanız oldukça karışmış bu durumun yazılımla her hangi bir alakası olduğunu zannetmiyorum.! Siz hele o bahsi geçen radyoların frekanslarını bir verin bende bir kontrol edeyim ne nedir ne değildir anlarız...

11526-H-29700 swiss radio --- şu an 18000 tkgs cihazımdan dinliyorum. 3d superin üzerindeki yazılımla dinlemiştim. Yazılım yükledikten sonra sinyal yok yazıyor. Daha önce dinlediğim için şimdi sinyal yok demesi garip. Sembol oranı uymayınca sinyal yok diyor cihazlar o yüzden sinyal oranını değiştirerek denedim ama çare olmadı. Ben de yazılıma attım kabahatı. Başka olasılık kalmadı çünkü.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Şimdi tekrar bağladım 3d superi. Uydu ayar kısmında transponder bazında 11526 H - 29700 sembol oranlı swiss radyo frekansı %90 civarı sinyal kalitesi veriyor ama geri dönüp radyoyu açtığımda infoda sembol oranı 27500 görünüyor. Tabii sinyal yok diyor. Muhtemelen sembol oranı arama menüsündeki ile tutarsız olduğundan sinyali görmüyor.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Araştırırken başka birşey daha buldum. Ekrana gelen swiss radyo frekansı da yanlış. Adı swiss radyo ama frekans sembol oranı 85 nolu transponderin frekansı olarak geliyor. Frekans 12399 sembol oranı 27500 doğal olarak sinyali bulamıyor. Radyo listesinde swiss radyo evet doğru ama frekansı alakasız. Bu yüzden yayın alınmıyor.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Hotbird kanallarını sildim. Yeniden taramak için. Bu defa hotbird i tarayamıyorum. Sadece Türksat seçili. Cihazı fabrika ayarlarına çekmek zorunda kaldım. Tabii ki yine yüksek çözünürlükle açıldı. Yine hdmi çevirici kullanarak açtım. Düşük çözünürlüğe çektim. Bu bir handikap. Açılışta düşük çözünürlükte açılmalı. Çünkü düşük çözünürlüklü cihaz bağlıysa açılmıyor sistem. Düşük çözünürlükle açılsa sonradan istediğin çözünürlüğe yükseltebilirsin. Bir sürü uydu var listede. İşimize yaramayanları silebilmeliyiz. Ama silme seçeneği yok. Tam aptal kullanıcı işi olmuş bu cihaz da. Microsofttan örnek alıyorlar herhalde. 18000 TKGS de aynı. Kanal silme seçeneği yok. İstemediğim kanalı/uyduyu silmeliyim kardeşim. Nihayet default transponder ayarı da 27500 çıkıyor, onu da değiştirerek swiss radyoyu dinlemeye başladım.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Neyse alt menülere gizlenmiş silme seçeneğini buldum. Kanal taşıma olayı güzel. Kanal geçişleri de iyi. Genel olarak iyi bir cihaz. Ama şu saçma sapan ayarlar da değiştirilmeli. Sonuçta bu cihaz bilgili izleyiciye yönelik bir cihaz.Dolayısıyla aptal kullanıcı kısıtlamaları kaldırılarak daha özelleştirilebilir hale getirilmeli.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hotbird kanallarını sildim. Yeniden taramak için. Bu defa hotbird i tarayamıyorum. Sadece Türksat seçili. Cihazı fabrika ayarlarına çekmek zorunda kaldım. Tabii ki yine yüksek çözünürlükle açıldı. Yine hdmi çevirici kullanarak açtım. Düşük çözünürlüğe çektim. Bu bir handikap. Açılışta düşük çözünürlükte açılmalı. Çünkü düşük çözünürlüklü cihaz bağlıysa açılmıyor sistem. Düşük çözünürlükle açılsa sonradan istediğin çözünürlüğe yükseltebilirsin. Bir sürü uydu var listede. İşimize yaramayanları silebilmeliyiz. Ama silme seçeneği yok. Tam aptal kullanıcı işi olmuş bu cihaz da. Microsofttan örnek alıyorlar herhalde. 18000 TKGS de aynı. Kanal silme seçeneği yok. İstemediğim kanalı/uyduyu silmeliyim kardeşim. Nihayet default transponder ayarı da 27500 çıkıyor, onu da değiştirerek swiss radyoyu dinlemeye başladım.

Arkadaşım bakınız size ISRARLA yardımcı olmaya çalışıyoruz ama lakin sizin biraz daha yazdıklarınıza DİKKAT etmeniz gerekiyor.! Kanal silme seçeneği var olmaz olurmu hemen kendi kendinize teşhis koymaya çalışıyorsunuz.Haa diğer eleştirinize gelince şimdi yazacaklarımı yanlış yorumlamayın ama Allah aşkına kaç kişi şimdilerde TÜPLÜ tv kullanıyorki cihaz açılışta 576.İ skart çözünüğürlüğünde açılsın.! Her şeyi kendinize mal etmeye çalışıyorsunuz hal böyle olunca diğer kullanıcılar ne diyecek bu duruma.Sizin bu konuda yazdığınız şikayet şimdiye kadar inanın bir elin parmağını geçmez.Ama eğerki açılış 576 ile açılırsa binlerce HDMI kullanıcısının bu duruma göstereceği tepki ne olur hiç tahmin edebiliyormusunuz.? Ayrıca o KIRMIZI ALINTI yı şimdilik görmemezlikten geliyorum umarım bundan sonraki eleştirileriniz yapıcı olur.! Eğerki bu cihazla ilgili bilgi almaya devam etmek isterseniz bilmediğiniz konularda lütfen ahkam kesmeyin.!!!

ali usta

0
Üye
23 Ocak 2016
145
13
18
şahsıma 30 yıllık tamirciyim görüp te kullandığım en güzel ve hızlı cihaz next machina dır.bence tam donanımlı cihaz.bundan önce next 2000 fta kullanıyordum.burda haydar ustama katılıyorum.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Dediğim gibi sonradan buldum silme seçeneğini. 18000 TKGS de silme seçeneği bulamadım şu ana kadar. O yüzden bunda da böyle bir durum var diye yorumladım. Devamında yazdığım üzere bu cihaz biraz daha bilgili kullanıcıya yönelik bir cihaz. O nedenle değiştirilebilir seçenekler fazla olmalı. Ben bunu yaptım al kullan, kullanmazsan defol git mantığı yok. 23 yıldır elektroniğin içindeyim. Tüm cihazlar daha iyiye giderken bu cihazın aksayan yönlerini yazmayalım mı?

Ama eğerki açılış 576 ile açılırsa binlerce HDMI kullanıcısının bu duruma göstereceği tepki ne olur hiç tahmin edebiliyormusunuz.?

diyorsunuz...
Yıllardır roter,modem vs benzeri cihazları kurup, arızalarına bakıyorum. Cihazları default a çekince tüm ayarlar silinir ve cihaz minimal seviyede açılır. Siz gerekenleri tekrar yüklersiniz. Bu cihazı default yapıyorsunuz maximal düzeyde açılıyor. İlla ki her kullanıcı lcd tv mi almalı. Çok az tv izleyen biriyim. Elimde eski tip çok az kullanılmış bir 66 ekran philips tv var. Bu cihaz böyle istiyor diye tv yi atayım mı?

Dediğim gibi bilgili kullanıcı bunu görür ve düzeltir. Aptal kullanıcı diye tanımlanan bilgisi kısıtlı kesim de zaten bu kadar para verip bu cihazı almaz. Gidip 100 TL verir işini görecek bir cihaz bulur. Bu kadar para veriyorsak bunun karşılığı olmalı elbette. Meselemiz bu. Daha iyiye gitmesi. Zaten yapıcı bir eleştiridir yaptığım. Aptal kullanıcı mantığında bir cihaz yapıp yüksek fiyatlara satmasın o zaman next.

Next i karalamak olsaydı derdim elimde 6 tane next, 1 tane golmaster, 1 tane korax, 4 tane dreambox olmazdı.... Next i almaz diğerlerini alırdım.

Çok kolay bir iş olduğunu söylemiyorum ama söylediğim şeyler yapılamaz şeyler değil. Sadece düşünülmeyen, atlanılan parametreler.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Kesinlikle güzel bir cihaz. Ona söz yok. Kanal geçişleri hızlı, görüntü iyi. Eleştirdiğim bu değil zaten. Eksiklerini eleştiriyorum. sitelere bakıyorum 160 dolara satılıyor cihaz en ucuz. 500-600 tl civarı. Bu kadar para veriyorsak bazı aksayan yönlerin düzelmesi için eleştirmemiz gerekiyor. Kaldı ki eleştiri yapılan hataların düzeltilmesi için bir fırsattır. Herkes hata yapabilir. Ben de yapıyorum.
İşyerinin birinde itfaiyenin yönlendirmesi ile yangın sisteminin alarm sırasında binanın elektriğini kestiğini tespit ettim. Yapan müteahhit itfaiye böyle istiyor demiş. Test için yangın alarmı verildiğinde binanın tüm elektriği kesilmiş. Örneğin asansörede birileri olsaydı elektrik kesilince içeride kalıp çıkamayacak ve gerçek bir yangında öleceklerdi. Bu sistemi iptal etmelerini söyledim. Birilerinin yeterince akıl yürütmeden, senaryo yazmadan tasarladığı bir yönten başka birilerinin ölümüne yol açacak. Ben bu yöntemi eleştirmeyeyim mi?

Burada da öyle yazılımı tasarlayanlar bazı konuları belki atladı, belki önemsemedi. Bunu eleştirmeliyim ki oradaki sorunu gidersinler.

Üstteki mesajda yazdığım gibi derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.Eleştiriye açık olalım. İlerlemenin yöntemi bu...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Kesinlikle güzel bir cihaz. Ona söz yok. Kanal geçişleri hızlı, görüntü iyi. Eleştirdiğim bu değil zaten. Eksiklerini eleştiriyorum. sitelere bakıyorum 160 dolara satılıyor cihaz en ucuz. 500-600 tl civarı. Bu kadar para veriyorsak bazı aksayan yönlerin düzelmesi için eleştirmemiz gerekiyor. Kaldı ki eleştiri yapılan hataların düzeltilmesi için bir fırsattır. Herkes hata yapabilir. Ben de yapıyorum.
İşyerinin birinde itfaiyenin yönlendirmesi ile yangın sisteminin alarm sırasında binanın elektriğini kestiğini tespit ettim. Yapan müteahhit itfaiye böyle istiyor demiş. Test için yangın alarmı verildiğinde binanın tüm elektriği kesilmiş. Örneğin asansörede birileri olsaydı elektrik kesilince içeride kalıp çıkamayacak ve gerçek bir yangında öleceklerdi. Bu sistemi iptal etmelerini söyledim. Birilerinin yeterince akıl yürütmeden, senaryo yazmadan tasarladığı bir yönten başka birilerinin ölümüne yol açacak. Ben bu yöntemi eleştirmeyeyim mi?

Burada da öyle yazılımı tasarlayanlar bazı konuları belki atladı, belki önemsemedi. Bunu eleştirmeliyim ki oradaki sorunu gidersinler.

Üstteki mesajda yazdığım gibi derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.Eleştiriye açık olalım. İlerlemenin yöntemi bu...

Bakınız demekki APTALCA yazmadanda OLUMLU eleştiriler yapabiliyormuşsunuz.! Size hiç kimse eleştiri yapmayın demiyorki bende zaman geldi eleştirilerde bulundum ama hiç bir zaman hiç bir forumda bu nasıl APTALCA olmuş diye yazmadım.! Ayrıca BİZLER Next firması çalışanları yada Avukatlarıda değiliz.Yine ayrıca Next eleştirilemez diye bir durumda söz konusu değil,burada bir nevi GÖNÜLLÜ yardımcılık yapıp insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.Amaç her zaman OLUMLU-ELEŞTİRİ olmalı aksi durumda bu şekilde YIKICI-ELEŞTİRİ yarar değil zarar getirir.Evet diğer duruma gelince siz hala inatla kendi tezinizi öne sürmeye çalışıyorsunuz,bende diyorumki bu zamanda bu çağda hangi HD uydu alıcısı 576 ile açılmaktadır.? Şimdi siz 66 ekran TÜPLÜ tv nizi kullanabilesiniz diye BİNLERCE Hdmı kullanıcısımı mağdur olmalı.? Eğer bu böyle olursa burası ve ne kadar forum varsa artık her yazılım yükledikten sonra insanlara ne yazılacak.Sizin o ELEKTRONİK TERİMLERİNİZiMİ yazalım.Diğer bir deyişle evinde LED tv si olan gidipte bu cihazı alıyorsa ve bu cihaz kalkıpta 1080 ile açılmayıp 576 ile açılırsa hiç düşünmeden bu cihazı ilk olarak ben HEMEN SATARIM.... Gelelim İTFAİYE ile ilgili yazınıza Allah aşkına bu durumun KONU ile ne alakası var.? Burada MACHİNA ile ilgili sıkıntılar yazılır çizilir bizlerde bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...