Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi (V2.216) 09.02.2016 Tarihli Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi (V2.216) 09.02.2016 Tarihli Test Yazılımı

Yazılım Notları :

Kod:
- Tavşanlar düzeltildi.
- INF+ tuşu ile PowerVU kapalı/açık seçilebilir.
- SDS EPG kaldırıldı.

İNDİR

Ekli dosyalar

• 2016_02_09_v2216_r1380_NX_M3DS_gmain.zip
    84.7 MB · Görüntüleme: 60

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
Düşündümde powervu smartcard olarak başlatılsa bu sayede diğer emu ve server hizmete devam etse fena olmazmiydim cihazı araştırıyorum yazılım editörü falan ama .mdl uzantısı model olarak telafuz ediliyor ve bunun yanı sıra editör vs bulamadım. Visual Studio ile code sayfası çıktı ama çok satırlı farklı dilde code var ama ne çözemedim. Ama kafaya koydum yapacam inşallah.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Merhaba,
3D super cihazıma bu yazılımı yükledim ve şu an açılmıyor. Üzerinde 2014 serisi bir yazılım vardı. bulabildiğim diğer 3 yazılımı da denedim ama load diyor. Sonra cihaz açılıyor gibi oluyor. en son kanal numarası geliyor ve sonra cihazın ekranına 0095 yazısı çıkıyor. Sonrası yok. Bu konumda menu tuşuna basınca Seru yazısı çıkıyor. Muhtemelen servis demek ama neden yazılım sorun çıkardı.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Merhaba,
3D super cihazıma bu yazılımı yükledim ve şu an açılmıyor. Üzerinde 2014 serisi bir yazılım vardı. bulabildiğim diğer 3 yazılımı da denedim ama load diyor. Sonra cihaz açılıyor gibi oluyor. en son kanal numarası geliyor ve sonra cihazın ekranına 0095 yazısı çıkıyor. Sonrası yok. Bu konumda menu tuşuna basınca Seru yazısı çıkıyor. Muhtemelen servis demek ama neden yazılım sorun çıkardı.

Yazlimi Boot modunda yukle

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba,

Merhabalar arkadaşım bu yazdıklarınızdan zannımca TÜPLÜ Tv kullanmakta olduğunuz sonucunu çıkarıyorum.Bir üst mesajda yazıldığı gibi cihazınız için verilen en son yazılımı BOOT modunda atınız.! Sonrada buraya ne tür bir Tv kullandığınızı yazınız yardımcı olmaya çalışalım....

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Merhaba, Evet tüplü tv var elimde. 37 cm. Av girişinden besliyorum tv yi. Bahsettiğiniz üzere boot modunda üst tuşuna basarak atıyorum. Değişik versiyonlar denedim. Load yazıyor. Sonra 0095 yazısı geliyor. Oradan ileriye gitmiyor. Tv de görüntü gelmiyor, kanalları ileriye doğru tarama tuşuna basınca receiver ekranındaki rakam yükseliyor ama hiçbir görüntü yok ve menu tuşuna basınca da Seru yazısı geliyor.
Teşekkürler ilgilenen arkadaşlara...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba, Evet tüplü tv var elimde. 37 cm. Av girişinden besliyorum tv yi. Bahsettiğiniz üzere boot modunda üst tuşuna basarak atıyorum. Değişik versiyonlar denedim. Load yazıyor. Sonra 0095 yazısı geliyor. Oradan ileriye gitmiyor. Tv de görüntü gelmiyor, kanalları ileriye doğru tarama tuşuna basınca receiver ekranındaki rakam yükseliyor ama hiçbir görüntü yok ve menu tuşuna basınca da Seru yazısı geliyor.
Teşekkürler ilgilenen arkadaşlara...

Merhabalar cihazınızın üzerindeki en son versiyon hangisi.? Değişik versiyonlar denedim diyorsunuz öncelikle şu olayı açıklığa kavuşturalım bu cihaza eski versiyon yüklenmesi demek mercedes cihazı hacı murat gibi kullanmak demektir.Siz öncelikle cihazınızın üzerindeki versiyona bir bakın ve buraya yazın...Sonrasını hallederiz zaten.....

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Cihaz açılsa versiyona bakacağım da maalesef açmıyor. İlk atmaya çalıştığım bu tartışmanın başlığında geçen 09/02/2016 yazılımı. Bu yazılımı yükleyince cihaz görüntüyü kesti. Sonrasında siteden bulduğum 2014_02_14 / 2014_12_18 // 2015_08_06 yazılımlarını yüklemeye çalıştım. Ama hepsinde 0095 ekranı geldi ve oradan ileriye geçmedi. En üst yazılım benim cihazımda sorun çıkarmış olabilir diye alt versiyonları denedim. Ben 30 yıldır elektroniğin içindeyim. Tamircilik yapmıyorum ama sektöre yakınım. İletişim sektöründeyim ve ben de cihazlara yazılım yüklüyorum. Elimde 5 ayrı model next var ve hepsine değişik yazılımlar attım. Bir tane neta ve 2 goldmaster e da yazılım attım. Sadece bunda sorun yaşadım.. Nedense....

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Şu ara yüklemeyi deniyorum yine. 4 versiyonu da denedim. En eskiden yeniye doğru. Bu arada arka tarafta bulunan usb yüklemede çalışmıyor gibi bir durum var. ön paneldeki usb yükleme yapıyormuş. Oradan yükleme yapıyorum. Önce dnrd yazıyor, usb yi okuyor. WR03-WR04-WR05 yazıyor. Sonra Dlrd rEbt yazıyor ve load moduna geçiyor. Sonra sanırım en son kaldığım kanal numarası 1310 geliyor. Tv ekranına Machina 3d geliyor. Sonra ekran kapanıyor ve receiver ekranına 0095 yazısı geliyor. 0095 den geriye ve ileriye doğru numaralar değişiyor. Bu konumda menu tuşuna basınca önce Seru yazıyor, sağ tuşla Prog yazısı geliyor. OK basınca cALE çıkıyor ve hiçbir tuş çalışmıyor. EXIT ile geriye çıkıyorum. Yine sağ tuşa basınc syst yazıyor ekrana, OK basınca cAS yazısı geliyor. Geri çıkıp sağ tuşla ilerliyorum. USEr yazısı geliyor. OK basınca Lang yazısı geliyor. Tekrar geri çıkıyorum, Sağ tuşla Inst yazısına ulaşıyorum. OK basınca AntE yazısı geliyor ve yine tuşlar işlevsiz. Geri çıkıp sağ tuşa basınca yine Seru yazısına ulaşıyorum.

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
2014_02_14 versiyon yazılımı yükledim şu an tekrar. TV ekranına Çözünürlüğün düşük olması nedeniyle SD görüntü verdiğine dair bir uyarı çıkıyor. Ama receiver ekranında yine 0095 yazısı var. Tuşlar yine menu tuşuna bastıktan sonra önceki mesajda yazdığım Seru-Prog-Syst-USer-Inst menu dizisini gösteriyor. Başka bir işlev yok. Bu yazılımların seri port (rs232) versiyonu veya kurtarma tipi bir versiyonu yok mu acaba...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayın arkadaşım son yazılımı yükledikten sonra cihazınızdan görüntünün gitmesi gayet doğaldır. Çünkü yazılım yüklendikten sonra görüntü modu HDMI olarak gelir ve açılır.Bakınız cihazınız için verilen SON YAZILIMI masaüstüne indirip sonrada ZİP ten çıkarınız.Eğer bunu yapmaz iseniz cihaz yazılımı görmez buna çok dikkat ediniz.! BOOT modunda yazılımı atacaksınız ^ tuşuna basarak yüklemeyi başlatacaksınız,siz hele bu SON yazılımı bir atın görüntüyü getiririz merak etmeyin...

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Zip ten çıkardım. Bahsettiğim üzere işim gereği router, switch, modem vs cihazlara 23 yıldır yazılım yükleyen biriyim. Sadece geçen yıl AVENİR marka aptal bir cihaza yazılım attım ve kapandı. Teknik servisin eksik bilgilendirmesi nedeniyle. Bu cihaz da ikinci oldu. Ip telefonu bile açılmazken geriye döndürebilmiş biriyim. Bu onun yanında daha basit ama bir sorun var kesin....

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Zip ten çıkardım. Bahsettiğim üzere işim gereği router, switch, modem vs cihazlara 23 yıldır yazılım yükleyen biriyim. Sadece geçen yıl AVENİR marka aptal bir cihaza yazılım attım ve kapandı. Teknik servisin eksik bilgilendirmesi nedeniyle. Bu cihaz da ikinci oldu. Ip telefonu bile açılmazken geriye döndürebilmiş biriyim. Bu onun yanında daha basit ama bir sorun var kesin....

Sayın arkadaşım ortada sorun falan yok siz şu son yazılımı atıverin işi çözelim gitsin...

1.Cihazla tv arasındaki bağlantının tam olarak yapıldığından emin olunuz.
2.Yazılım atıldıktan sonra kumandanın üzerindeki COLOR tuşuna basınız .
3.Ok tuşunun altındaki kanal- tuşuna yakın mesafeden üst üste 3 kez basınız.
4.Şimdi kumandanın OK tuşuna basınız.
5.Şimdi ses açma tuşuna basınız cihazın ekranında 576p 480p yazana kadar sıra ile basınız.
6.Karşımıza gelen pencereden skart-çıkışı bölümünü CVBS seçiniz.
7.Artık EXIT tuşuna basınız gelen soruya EVET deyip hafızaya alınız.
8.Şimdi bu konumda bu işleri yaparken ne yaptığınızı ne yazikki göremazsiniz. Yazıldığı şekilde hafızanızda canlandırıp tüm bunları yapacaksınız.
9.Yada cihazı HDMI kablo ile bir başka tv ye takıp YUKARDA yazılan ayarları yapıp sonra kendi tv nize takacaksınız...

Son düzenleme:

retryer

0
Üye
16 Mar 2016
19
0
1
Evet sizin dediğiniz gibi default olarak yüksek çözünürlüğe geçiyormuş. 2015 yazılımını attım. hdmi-vga çevirici ile monitorume bağladım. Görüntü aldım. Çözünürlüğü düşürüp TV ye çıkış aldım. Sonra da 2016 yazılımını attım. Direk düşük çözünürlükte devam etti. Teşekkür ederim ilginize...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...