Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper Problem?

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Saygıdeğer üstad bütün flash bellekleri sırayla usb1 (ön panel) ve usb2 (arka panel) girişlerinde denedim.Bu deneme örneğin wifi usb1'de ise flashlar usb2 çıkışında,wifi usb2'de ise flash bellekler usb1 çıkışında olacak şekilde denedim malesef flash belleğin ikaz lambası cihaz kapalı iken sürekli yanıp sönüyor.

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
iki gün düzgün çalışan wifi aparatı ne yaptımsa cihaz görmüyor,şeytan diyor uydu alıcısınıda wifiyide balkondan aşağıya at gitsin..nedir bu işkence arkadaş..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
iki gün düzgün çalışan wifi aparatı ne yaptımsa cihaz görmüyor,şeytan diyor uydu alıcısınıda wifiyide balkondan aşağıya at gitsin..nedir bu işkence arkadaş..

Sevgili kardeşim bir modem aldınız ve maalesef aldığınız modem ne yazikki cihaz ile UYUMSUZ çıktı.! Ardından gittiniz uyumlu bir wifi aldınız 2 gün çalıştı ve sonra yazmış olduğunuz durum meydana çıktı.! Bakınız size nacizane tavsiyem gidin cihazınızı başka bir modemde KABLOLU vede WİFİ ile deneyin eğer sıkıntı yoksa yani çalışırsa aldığınız modemi geriye iade edin.Başkada yazacak bir şey aklıma ne yazikki gelmiyor...

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Üstad size birşey soracağım diyelim machina süperin internet girişinde problem var (donanımsal yada yazılımsal) sorunu bulunduğumuz ildeki next serviside çözemedi ve merkez servise gönderdi sizce bu cihaz orada kesin tamir edilip gönderilir mi ve bu durum ne kadar bi zaman alır.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Üstad size birşey soracağım diyelim machina süperin internet girişinde problem var (donanımsal yada yazılımsal) sorunu bulunduğumuz ildeki next serviside çözemedi ve merkez servise gönderdi sizce bu cihaz orada kesin tamir edilip gönderilir mi ve bu durum ne kadar bi zaman alır.

cihazım kargo ile 2 günde fabrikaya ulaştı 2 günde geri dönüş 4 gün (Anadolu postası kocaelinde aktarmaya giriyor kargo ile) tamir test 3 gün ortalama 8 günde ulaştı cihazım.

(cihazınız -garanti belgeniz
sizce arızalarınızı belirttiginiz ve adres bilgileri e-posta-tel num olduğu not )

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Moralinizi bozmak istemem ama büyük ihtimalle cihaz geriye bir şeyi yok diye geri gelecek.! TF da size cihazın başka yerde kablolu yada wifi olarak ÇALIŞTIĞINI yazmıştınız.! Tahminimce ne varsa sizin yeniş almış olduğunuz modemde yani ayarlarında bir sıkıntı var umarım her şey gönlünüzce olur...

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Saygıdeğer üstad bayramınız kutlu olsun,cihaz servisde de denendi malesef çalışmadı ne ethernet nede wifi bağlantı kuramadı.Uzun yıllar gold master uydu alıcısı kullanmıştım 55000 FTA ve 1050 USB PVR modelini yazılım desteği neredeyse yok denilecek düzeydeydi ama donanım olarak mütiş sağlamdı uzun yıllar kullandım bunun yanı sıra baff 6000 fta'da öyle hala duruyor hiç bir sorunu yok inanın kumandaları 10m mesefaden bile çalışıyor.Benim şansızlığımmıdır bilemiyorum iki yıl önce sıfır cihaz aldım next 18500 HD PLUS aldığımdan beri ön paneldeki usb girişi çalışmıyor kumandası bir yıl içinde laçka oldu.Next Machina Süper cihazı aldım bir yıl olmadı büyük ihtimal ethernet bağlantısı devresi yandı kumanda çekim gücüde fiyatına göre o kadar iyi değil.Siz yıllardır işin içindesiniz bu durum benim şansızlığımdan mı kaynaklanıyor eğer machina süper tamir edilmezse next 2000 hd internet machina almayı düşünüyorum biraz araştırdım TF'de bu yorumları okuyunca kafam karıştı adresini yazıyorum sizde bakarsınız.Next'e verilen yazılım desteği next'in ürünlerini daha cazip hale getiriyor.Bir sorum daha olacak yeri değil belki ilerleyen zamanda 18500 HD PLUS için csat yazılımı çıkarmı sizce fikrinizi öğrenmek isterim.

http://www.***********.com/satforum/showthread.php?t=770474

Saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Saygıdeğer üstad bayramınız kutlu olsun,cihaz servisde de denendi malesef çalışmadı ne ethernet nede wifi bağlantı kuramadı.Uzun yıllar gold master uydu alıcısı kullanmıştım 55000 FTA ve 1050 USB PVR modelini yazılım desteği neredeyse yok denilecek düzeydeydi ama donanım olarak mütiş sağlamdı uzun yıllar kullandım bunun yanı sıra baff 6000 fta'da öyle hala duruyor hiç bir sorunu yok inanın kumandaları 10m mesefaden bile çalışıyor.Benim şansızlığımmıdır bilemiyorum iki yıl önce sıfır cihaz aldım next 18500 HD PLUS aldığımdan beri ön paneldeki usb girişi çalışmıyor kumandası bir yıl içinde laçka oldu.Next Machina Süper cihazı aldım bir yıl olmadı büyük ihtimal ethernet bağlantısı devresi yandı kumanda çekim gücüde fiyatına göre o kadar iyi değil.Siz yıllardır işin içindesiniz bu durum benim şansızlığımdan mı kaynaklanıyor eğer machina süper tamir edilmezse next 2000 hd internet machina almayı düşünüyorum biraz araştırdım TF'de bu yorumları okuyunca kafam karıştı adresini yazıyorum sizde bakarsınız.Next'e verilen yazılım desteği next'in ürünlerini daha cazip hale getiriyor.Bir sorum daha olacak yeri değil belki ilerleyen zamanda 18500 HD PLUS için csat yazılımı çıkarmı sizce fikrinizi öğrenmek isterim.

http://www.***********.com/satforum/showthread.php?t=770474

Saygılar

Sevgili kardeşim öncelikle sizinde bayramınız mübarek olsun. Madem cihaz arızalı çıktı ve daha garanti süresi var gereken ne ise yapıp size gönderirler. O konuda hiç bir bir endişeniz olmasın yıllardır bu işlerin içindeyim, elektronik işi şans işidir. Bazen sizin başınıza gelenler diğer kişilerinde başına gelebilir. 18500 için ne yazıkki hiç bir şey öngöremiyorum. Bu tür tasarruflar firmanın elindedir bizlerin elinden bir şey ne yazık gelmiyor. Birde yine tekrar yazayım illegal yayının hiç bir garantisi yoktur. İzlenildiği kadar yanımıza kar kalır inşallah herşey gönlünüzce olur gönül isterki her kes herşeyi izleyebilsin...

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Üstad yeni konu açmak istemedim,merak ettiğim bi konu var size sormak istedim.Bu markaları illaki duymuşsunuzdur; Vu+,Dreambox,Formuler vs.. Bu cihazları bu kadar pahalı ve cazip kılan şey nedir.Çokmu kaliteli tuner kullanılmış yada görüntü kalitesi muhteşemmidir ki fiyatları bu kadar pahalı ayrıca her ilde servisleri bile yok ve her yerde satılan cihazlarda değiller.Ayrıca bunlara sürekli yazılım desteği veriliyor mu mesela next gibi freeshare desteği varmıdır? Freeshare sadece next'e özel bir durummudur.Bilgilendirirseniz sevinirim.Cihazımda hala servis köşelerinde dolanıyor ne zaman gider ne zaman tamir edilir orasıda meçhul..

Saygılarımla

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Haydar üstadım son yazdığım mesaj gözükmedi sanırım forumdada zaman zaman kesintiler olabiliyor yüzden aynı mesajı tekrar yazmak zorunda kaldım.Sizden bu cihazların kerameti hakkında bilgi almak isterim.Vu+,Dreambox,Formuler vs..

1-) Bu cihazlar neden çok pahalılar (2.700 TL olanı bile var)
2-) Nedir bunların hikmeti,görüntü kaliteleri muhteşem ötesimidir.Çok kaliteli malzemelerden mi üretilmişdir?
3-) Bu sınıftaki uydu alıcıları akıllı cihazlar gurubundamıdır.
4-) Ömür boyu yazılım desteğimi var..(Fiyatlarına istinaden dedim böyle birşeyin olması zaten olanaksızdır.)
5-) Çoğu ilde bırakın yetkili satıcıyı servis bile yok.
6-) Sadece zengin varlıklı insanlar içinmi üretilmiştir.

(Next Machina 3D süper cihazımda hala servis köşelerinde dolanıyor tamir edilip gelmesi de sanırım bir ayı bulacak..)

Saygılarımla.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar üstadım son yazdığım mesaj gözükmedi sanırım forumdada zaman zaman kesintiler olabiliyor yüzden aynı mesajı tekrar yazmak zorunda kaldım.Sizden bu cihazların kerameti hakkında bilgi almak isterim.Vu+,Dreambox,Formuler vs..

1-) Bu cihazlar neden çok pahalılar (2.700 TL olanı bile var)
2-) Nedir bunların hikmeti,görüntü kaliteleri muhteşem ötesimidir.Çok kaliteli malzemelerden mi üretilmişdir?
3-) Bu sınıftaki uydu alıcıları akıllı cihazlar gurubundamıdır.
4-) Ömür boyu yazılım desteğimi var..(Fiyatlarına istinaden dedim böyle birşeyin olması zaten olanaksızdır.)
5-) Çoğu ilde bırakın yetkili satıcıyı servis bile yok.
6-) Sadece zengin varlıklı insanlar içinmi üretilmiştir.

(Next Machina 3D süper cihazımda hala servis köşelerinde dolanıyor tamir edilip gelmesi de sanırım bir ayı bulacak..)

Saygılarımla.

Bahsettiğiniz cihazlar hakkında ne yazikki hiç bir bilgim bulunmamaktadır.! Umarım cihazınız en kısa zamanda elinize ulaşır...

Ali35

0
Üye
11 Tem 2016
287
53
28
Izmir bornova
iyi aksamlar next machina 3d super cihazda ucretli iptv kanallari acinca 4.5 saniye arasi baglaniyor ama next 2000 de hemen aciliyor alt yapi ayni degilmi tesekkurler

Son düzenleme:

shuki

0
Üye
4 Nis 2015
84
80
18
qwe22 Nickli Üyeden Alıntı

Ben kulanmisim Dreambox, VU+ ve diyer cihazlari Linux sistem calismalariyla, ama hic brinde yoktur freeshare, hepsi bom bos gelir ve hepsine ucretli CCcam yuklediyordum.
Ne zaman Next cihazlara gectim-sonunda 3D super cihaz hepsinde freeshare calisiyor, ben usten cccam da kulaniyorum. Next 3d super cihazle cok cok memnunum, ve aklima dusmez donem Dreambox, VU+ ve diyer cihazlara. NEXT ureticilere sonsuz tesekkurler, saygilar ve selamlar

osmanguneri1

0
Üye
20 Şub 2016
59
21
8
Üstad yeni konu açmak istemedim,merak ettiğim bi konu var size sormak istedim.Bu markaları illaki duymuşsunuzdur; Vu+,Dreambox,Formuler vs.. Bu cihazları bu kadar pahalı ve cazip kılan şey nedir.Çokmu kaliteli tuner kullanılmış yada görüntü kalitesi muhteşemmidir ki fiyatları bu kadar pahalı ayrıca her ilde servisleri bile yok ve her yerde satılan cihazlarda değiller.Ayrıca bunlara sürekli yazılım desteği veriliyor mu mesela next gibi freeshare desteği varmıdır? Freeshare sadece next'e özel bir durummudur.Bilgilendirirseniz sevinirim.Cihazımda hala servis köşelerinde dolanıyor ne zaman gider ne zaman tamir edilir orasıda meçhul..

Saygılarımla

Merhaba Bendede macin 3d süper ve 2000 macin var bırdaki amacım next karalama değil kesinlike ama bahsi gecen cihaz lar basit bir örnek veriyim mext bir yazılım cıkarır ve bizler onu kulanmak zorundayız bahsi gecen cihazlar de istediğin bir cok yazılım imkanı var istediğini kulan uğraşmayı seviyorsan yazılımın içine müdahale edebiliyorsun

Ali35

0
Üye
11 Tem 2016
287
53
28
Izmir bornova

Hangi uyduda hangi kanallar.? Çift tunerlide bir bakayım.!!!

Haydar abi uydu yayini degil iptv de arkadaslarimda next 2000 var ucretli iptv kanallarini hemen aciyor ama next 3d machinada tek tuner super var bende 4 .5 saniye sonra aciliyor alt yapi farkli galiba degisik adres aldim m3u hepsinde ayni minix olan harika aciyor kasali 3d super 4.5 saniye de baglaniyor kanali acinca

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Haydar abi uydu yayini degil iptv de arkadaslarimda next 2000 var ucretli iptv kanallarini hemen aciyor ama next 3d machinada tek tuner super var bende 4 .5 saniye sonra aciliyor alt yapi farkli galiba degisik adres aldim m3u hepsinde ayni minix olan harika aciyor kasali 3d super 4.5 saniye de baglaniyor kanali acinca

mac3d iptv hemen açmaz mini2000 gibi değildir bekletir yavaştır normal çalışma şekli budur yani panelle netle alakalı değil bu durum cihazla alakalıdır bendede çift tuneri var aynı panel mac3d de dediğin gibi geç açılıyor durum aynı yani

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

mac3d iptv hemen açmaz mini2000 gibi değildir bekletir yavaştır normal çalışma şekli budur yani panelle netle alakalı değil bu durum cihazla alakalıdır bendede çift tuneri var aynı panel mac3d de dediğin gibi geç açılıyor durum aynı yani

@Ali35 kardeşim sanırım A.KADİR kardeşimizin bu cevabı yeterince AÇIKLAYICI olmuştur.!