Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next machina 3d süper combo 8 li disecq sorunu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
farklı konu açmamak için buraya soruyum dedim,
astra 4a yani sirüs deki viasat ukraina 12169 v 27500 ve 12207 v 30000 nasıl seyredebilirim,
sirüsdeki powervu şifreli olan 12322 v 27500 frekansı açık.
yanıt yazanlara teşekkürler.

Tekrar merhabalar SİRIUS taki POWERVU şifreleme sistemi ile izlenebilen BELGESELLERİ kasdediyorsanız hemen yardımcı olalım.Öncelikle belirtmek isterimki cihazımızda hem FREESERVER mevcuttur hemde EMU desteği ile POWERVU şifreleme sistemine ait kanalları izlenebilmesine olanak sağlayan sistem.Yalnız bunların ikisi aynı anda D-SMART modülde çakışma yapıp çalışmasına engel olduğu için AYRI olarak çalışmaktadır.Yapılması gerekenleri AŞAĞIYA madde madde yazıyorum.

1.Öncelikle yapmanız gereken İNTERNET DESTEK menüsünden SOFTCAM+KEY dosyasını sırası ile yüklemek olacaktır.
2.Freeserver olarak şifreli kanalları izlemek isterseniz kumandanın MENÜ tuşuna basarak GİRİŞLER yazan menüye geliniz.GİRİŞ TERCİHLERİ penceresine gelerek OK leyiniz.karşımıza gelen menüde EN ALTTAKİ yere FREE S yazan yere gelip bu konumu AÇIK yapıp kırmızı tuşla kaydediniz.Bu konumda ayrıca EN-ÜSTTEKİ bölüme gelip EMU HİZMETİ yazan yeri NON-POWERVU seçip kaydederseniz bu konumda cihazımızdaki FREESERVER de açan ne varsa izlenebilmektedir...
3.Bu MADDEDE ise sizin sorunuza cevap vereyim söz konusu kanalları izlemek istediğinizde yapmanız gereken 2 nolu maddede yazmış olduklarımı dikkate alarak,EN ÜSTTEKİ bölümü POWERVU-DES olarak seçip kaydetmektir.Böylece artık o kanalları izleyebilirsiniz yalnız FREESERVER çalışmaz...( Yani FREESERVER deki açılabilen kanallar.) Eğerki POWERVUDAN sıkılırsanız işlemi NON-POWERVU seçip kaydetmeniz yeterlidir. KOLAY GELSİN.

Son düzenleme:

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
haydar hocam, gecenin bir yarısı zahmet edip yanıtladığınız için ekstra teşekkür etmek istedim.

2004 yılından beri next ile haşır neşir olan bir amatör olarak, 9 ekimde ilk defa görüp kayıt olduğum formumuzu kuran,hazırlayan emek veren herkese saygılar ve hürmetler.

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
Bugün atlanta 8 li disecq aldım, baff ile aynı sorunu verdi. cihaz kafasına göre sinyal yok diyor. 8 li atlanta disecq de ve de baff 8 li de seviye gidip geliyor, bir yükseliyor, bir düşüyor. tüm çanaklarda kalite 70-99 arası. yeniden next 4 lü disecq taktım, 4 lü de sorun yok. 8 li sistem, nextstar 18000 hd cx de 6 aydır baff 8 li ile 6 farklı uyduda çok güzel çalışıyordu.yarın machinayı aldığım yere geri verecegim.

Son düzenleme:

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
Kalite 70-99 arası.

Seviye, yani lnb ile cihaz arasındali haberleşme : 8 li baff veya 8 li atlanta da gidip geliyor.
Seviye 4 lü next disecq de 80. Sabit, gitme gelme yok.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Bugün atlanta 8 li disecq aldım, baff ile aynı sorunu verdi. cihaz kafasına göre sinyal yok diyor. 8 li atlanta disecq de ve de baff 8 li de seviye gidip geliyor, bir yükseliyor, bir düşüyor. tüm çanaklarda kalite 70-99 arası. yeniden next 4 lü disecq taktım, 4 lü de sorun yok. 8 li sistem, nextstar 18000 hd cx de 6 aydır baff 8 li ile 6 farklı uyduda çok güzel çalışıyordu.yarın aldığım yere geri vereveğim.

Sn.Arkadaşım bende yazmış olduğum gibi ÇİFTTUNER olanından ve hiç bir sorun yaşamadım kullanmaya başlayalı beri.! Elimde olsa idi bu seri cihazdan size yine yardım etmeye çalışırdım ama maalesef yok...

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
işlem tamam.
cumartesi günü öğleden sonra İzmir next ege bölge müdürlüğü olan netgör uydu sistemlerine cihaz ile birlikte gittim. cihaz hakkında 8 li disecq sorunumu bildirdim. ikinci kattaki yetkili teknik abimiz nasıl yapacağımı tarif etti. aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere, benim 1 nolu sayfadaki ayarlamam doğru olmakla birlikte, ekstra olarak ilgili sayfada motor ayarları kısmına girip,disecq 1.2 motor seçeneğini aktif edip,bir önceki sayfaya dönüp ilgili çanaklarımızın disecq sıralamasına göre seçim yapmak gerekiyor. hepsi bu kadarmış.
8 li disecq ile sorunu olan arkadaşlara umarım bir kaynak olur.
yardımını esirgemeyen ve detaylı tarif eden netgör uydu sistemleri yetkili teknik abimize(ismini biliyorum,reklam olmasın diye açık yazmayacağım) yardımlarından dolayı buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. umarım yazımı görürler.

Son düzenleme:

KARTİNKA

0
Üye
5 Şub 2015
84
180
33
İSTANBUL
işlem tamam.
cumartesi günü öğleden sonra İzmir next ege bölge müdürlüğü olan netgör uydu sistemlerine cihaz ile birlikte gittim. cihaz hakkında 8 li disecq sorunumu bildirdim. ikinci kattaki yetkili teknik abimiz nasıl yapacağımı tarif etti. aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere, benim 1 nolu sayfadaki ayarlamam doğru olmakla birlikte, ekstra olarak ilgili sayfada motor ayarları kısmına girip,disecq 1.2 motor seçeneğini aktif edip,bir önceki sayfaya dönüp ilgili çanaklarımızın disecq sıralamasına göre seçim yapmak gerekiyor. hepsi bu kadarmış.
8 li disecq ile sorunu olan arkadaşlara umarım bir kaynak olur.
yardımını esirgemeyen ve detaylı tarif eden netgör uydu sistemleri yetkili teknik abimize(ismini biliyorum,reklam olmasın diye açık yazmayacağım) yardımlarından dolayı buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. umarım yazımı görürler.

Hayırlı geceler arkadaşım. Sorunu'nu hallettiğine sevindim fakat bence problemin bundan kaynaklandığını zannetmem çünkü bende senin bu problemi paylaştığın günden, 1 veya iki gün önce 8'li daiseq kullanmaya başladım ve benim cihazımda ayarlar senin ilk paylaştığın fesimlerdeki gibi Motor ayarları YOK seçıli. Eğer sorun bu olsaydı resimleri paylaştığın ilk gün bunu fark ederdim emin ol tıpkı haydar 1966 arkadaşımızın Azeri uydusundaki lnb ayarını fark ettiği gibi. Ben şu an 5 adet çanak anten ve 8 li daiseq kullanıyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hayırlı geceler arkadaşım. Sorunu'nu hallettiğine sevindim fakat bence problemin bundan kaynaklandığını zannetmem çünkü bende senin bu problemi paylaştığın günden, 1 veya iki gün önce 8'li daiseq kullanmaya başladım ve benim cihazımda ayarlar senin ilk paylaştığın fesimlerdeki gibi Motor ayarları YOK seçıli. Eğer sorun bu olsaydı resimleri paylaştığın ilk gün bunu fark ederdim emin ol tıpkı haydar 1966 arkadaşımızın Azeri uydusundaki lnb ayarını fark ettiği gibi. Ben şu an 5 adet çanak anten ve 8 li daiseq kullanıyorum.

İlginçtirki MOTOR AYARLARI menüsü bendede YOK olarak seçili.!!! Acaba bu durum sadece COMBO ya has bir durum olabilirmi.?

KARTİNKA

0
Üye
5 Şub 2015
84
180
33
İSTANBUL
İlginçtirki MOTOR AYARLARI menüsü bendede YOK olarak seçili.!!! Acaba bu durum sadece COMBO ya has bir durum olabilirmi.?

Öncelikle hayırlı geceler dilerim. Ben machina3D combo süper kullanıyorum bendeki cihaz aynen arkadaşımızdakinden menü'de uydu seçimleri sayfasında motor ayarı satırı var ve YOK seçili. 8'li daiseq kullanıyorum 1 türksat 2 hotbrit 3 astra 4 thor 5 hellasat ayarlı, favori listelerim de var fakat böyle bahsettiği gibi bir sorun yok. Merak ettim şimdi arkaşımız eğer bu mesajı okursa şayet , cihazdan uydu seçimlerine gelip şeçtiği izlediği uyduların hepsinde MOTOR AYARLARINI yok seçip kırmızı tuş ile kayıt ettikten sorra bir denese bendeki ayarlar böyle.

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
baff da motor ayarları yok olduğunda seviye, uydusuna göre sıfır ile seksen arasında gidip geliyor.
ben gittim atlanta satın aldım, onda da aynı sorunu verdi.
sonra next ege bölge müdürlüğü netgör uydu sistemlerine gittim,sorunumu ayrıntılı ve görsel bir şekilde sadece ve sadece servis personeline anlattım. kendileri 26 nolu resimdeki gibi yapmam gerektiğini buyurdu.
bende eve geldim, atlantayı söktüm çünkü kısa devre koruması yok. cihazın lnb in yazan yerdeki kablosunu söktüm,baff modelini taktım,6 tane lnb den gelen kabloyu taktım.cihazı lnb in yazan yerde kablo olmadan açtım, 26 nolu mesajdaki resimlediğim gibi ayarladım,kaydettim,cihazı kapattım,lnb in yazan yere kabloyu taktım,cihazı açtım tüm uydularda seviye 80 de sabit,gitme gelme yok,uydudan uyduya geçiş de çok hızlı.baff çalışıyor,cihaz çalışıyor,tabiri caizse dört nala koşan at gibi hızlı.
bu saatten sonra cihazın ayarları ile oynamak istemiyorum,kusura bakmayın.
bu durumu en iyi doktor hocamız açıklar, machina modelinin mucidi,üstadı odur.

KARTİNKA

0
Üye
5 Şub 2015
84
180
33
İSTANBUL
baff da motor ayarları yok olduğunda seviye, uydusuna göre sıfır ile seksen arasında gidip geliyor.
ben gittim atlanta satın aldım, onda da aynı sorunu verdi.
sonra next ege bölge müdürlüğü netgör uydu sistemlerine gittim,sorunumu ayrıntılı ve görsel bir şekilde sadece ve sadece servis personeline anlattım. kendileri 26 nolu resimdeki gibi yapmam gerektiğini buyurdu.
bende eve geldim, atlantayı söktüm çünkü kısa devre koruması yok. cihazın lnb in yazan yerdeki kablosunu söktüm,baff modelini taktım,6 tane lnb den gelen kabloyu taktım.cihazı lnb in yazan yerde kablo olmadan açtım, 26 nolu mesajdaki resimlediğim gibi ayarladım,kaydettim,cihazı kapattım,lnb in yazan yere kabloyu taktım,cihazı açtım tüm uydularda seviye 80 de sabit,gitme gelme yok,uydudan uyduya geçiş de çok hızlı.baff çalışıyor,cihaz çalışıyor,tabiri caizse dört nala koşan at gibi hızlı.
bu saatten sonra cihazın ayarları ile oynamak istemiyorum,kusura bakmayın.
bu durumu en iyi doktor hocamız açıklar, machina modelinin mucidi,üstadı odur.

Sayın arkadaşım sorun halledilmiş buna sevindim. Ben cihazın ayarları ile oynayıp'ta bozmanı istemem. Benim anlatmak istediğim uydu seçimleri bölümünde bulunan Motor ayarları satırında daiseq 1.2 veya Yok seçilmiş'te olsa 8'li daiseq'te fark etmiyor. Bendeki cihazda böyle o bölüm motorlu çanak anten ayarlarında kullanmak içindir herhalde. Birde dikkatimi çekti ilk gün paylaştığın fesimlerde 4 nolu girişte Amos 4w 2 nolu girişte Azeri uydusu seçili. Son paylaştığın resimde 4 nolu girişte Azeri uydusu seçili. İlk zamanlar anten kablolarını karıştırmış olabilirmisin acaba. Hayırlı geceler dilerim

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
ilk gün 8 li baff diseqc çalışmayınca next 4 lü diseqc taktım. sonra atlanta 8 li diseqc satın aldım,kabloları baffdaki sıraya koymadım,sıralama değişti yani. karıştırmadım, 2004 yılında izmir çankayada bir uyducu tarafından kazıklandıktan sonra uyducu oldum, kendimin,konu komşumun,arkadaşlarımın tüm uydu işlerini yapıyorum,(ticari uyducu değilim acemi de değilim), doktor üstadımız gibi bu işin piri de değilim. daha önce sunnyden tutun da dreambox 500 e kadar yaklaşık 5 cihazı aktif şekilde kullandım. forumun tanışma bölümünde ayrıntılı bilgim var.
diseqc 1.2 motorlu çanak içindir. diseqc 1.2 yapınca sistem çalıştı, yok yapınca baff ve atlanta 8 li çalışmadı. bu saatten sonra da motor ayarını yok yapmak istemiyorum, yok olduğunda tekrar söylüyorum sistem çalışmadı.