Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (5V.460) 28.07.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
:flower::flower:Yazılım sağlayan doktor hoca ve ekibine çok teşekkürler.ve bizlere ulaştırmakta özelikle katkı sağlıyan karbon hocaya vede agrasifliğle haydar hocamada teşekürler ediyorum haydar hocaya yazmıştım web taraycısının ayarlarını bozmuşum google ekrana gelmiyor sormuştum oda bana demişti sorunu tam anlamadım demişti bende vaz geçtim baktım çok sert ve agrasif davraniyor yazılanlara onun için vaz geçtim yazmaktan yinde canı sağ olsun biz bazı şeyleri hafif göre biliyoruz ama millet hey bere yazıp duruyor yok bu oldu bu olmadi diye ben1996 dan beri bu uydu işiyle uğraşıp duruyorum alıyorum kullaniyorum değişiyorum yani hobiliktir ama şimdiki arkadaşlar naz ediyor biz cihazlara bir zamanlar 1 haftalığına topluca ankaraya gönderip yazılım atmak için ama şimdi herşey var yinede naz ediyolar ben 630 dolara nokiya cihazını aldım vede ne server ne böyle özelik liçihaz bile değildi şimdi cihazlar hem uydu işini hem bilgisayer işini görüyor bunların ve yöneticilerin değerini bilin sevgili arkadaşlar herkese selamlar olsun:tr::tr::tr::tr::tr::tr:

Sn.Arkadaşım siz yapmayın ALLAH aşkına artık.!!!!! Siz mesajınızı yazdınız ben hemen size dönüş yapıp cevaben yazdım ve dedimki bir resim koyun size yardımcı olalım.Yada hiç bir şey yapamazsak BOOT modunda yazılım atar yine olayı yine hallederiz dedim.Burada ne AGRESİFLİK var onu anlayamadım.! Ben kişisel olarak sadece iki forumda yazıyorum 1.BURASI 2.MACH-1. Ve bu yazdığım yerlerde sorun bildiren kim olursa olsun kendi işlerimden fırsat buldukça ANINDA cevap verip yardımcı olmaya çalışıyorum.Şimdi bu suçmudur yani.? Ve ben iddia ederimki bu iki forum haricinde MACHİNA-3D bölümüne mesaj yazıpta bu kadar kısa zamanda cevap alamazsınız buna TF da DAHİLDİR.Burada bir çok kullanıcı bir çok sıkıntı yazıyor kimi gerçektende CİHAZLA ilgili yaşadıkları.Bunlar nelerdir:1. UYDU kurulumları.2.VOD lardaki yaşanılan sıkıntılar. 3.TAVŞANLAR. 4.YOUTUBE. 5.IP TV vs vs sıralayabiliriz.Her kullanıcı yaşamış olduğu sıkıntıyı dile getiriyor bundan daha tabii bir şey olamaz bu anlaşılabilir.Çünkü bir çok arkadaşımız bu cihazları bizler kadar bilmeyebilir cihazı yeni almıştır elbette soracaktırki öğrenecektir.Peki bizler o kişilere dertlerinin tam olarak ne olduğunu öğrenmeden nasıl yardımcı olacağız.? Tıpki sizin derdinizi yazıp size yardımcı olabilmek için yazdığım mesaj gibi.! O mesajda siz nerede AGRESİFLİK gördünüz işte ben orasını anlayamadım.! Size gayet kibar bir şekilde yazmama rağmen cevap vermiyorsunuz sonra bir arkadaşa yazmış olduğum mesaj neticesinde beni suçluyorsunuz.Bir resim çekip koymak o kadarmı zor size soruyorum şimdi.? Eğer herkes derdini bu şekilde yazarsa o zaman burası sadece soru soran ama cevap alamayan kullanıcıların mesajlarından geçilmez. Ben burada insanlara o kadar yardım etmek için çırpınıp duracağım ama karşılık bu olacak öylemi.! Yok öyle bir DÜNYA.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İŞTE SİZE GÖRE BENİM AGRESİF MESAJIM....

Alıntı emin.özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster:

( 27.Temmuz.2015, 13:03 )

SORU:
Selam haydar hocam yardım edin web tariyaciyi nasil becerdim bilmiyorum ama bozdum daha dogrusu bide baş belasi bir atlantam var turkey foruma girdim ona bakayim bakmaz olaydim simdi web tarayci girince google gelmiyor direk oraya gidiyor N yapayim hocam haber bekliyorum teşekürler

CEVAP:
Neyi bozdunuz pek anlamadım biraz daha ayrıntı verseydiniz keşke. Mesala o bölüme girince karşınıza ne geliyor. Eğer resim koyabilirsiniz çok iyi olur. Ama hiç bir şey yapamasakta BOOT modunda Yazılım atarız olayı hallederiz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOT: BU AŞAMADAN SONRA MACHİNA-3D KULLANICILARI YAŞAMIŞ OLDUKLARI SIKINTILARI TAM VE AÇIKLAYICI OLARAK YAZMAZ İSELER , KESİNLİKLE MESAJLARINA TARAFIMCA CEVAP VERİLMEYECEKTİR.! O ZAMAN AGRESİF OLMAYAN DİĞER KULLANICILAR BİRBİRİNE YARDIMCI OLUP CİHAZLARININ KEYFİNİ ÇIKARIRLAR...

Son düzenleme:

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
Değerli büyüklerim saygı değer ustalarım herkese hayırlı geceler şu sıcak günlerde bile yazılım sağlayan doktor hoca ve ekibine çok çok teşekkürler.
Ben yine yeniden tekrar edeceğim youtube hala sağlıklı çalışmıyor isteyene özelden hesap adımı verebilirim bir bilgisayardan bakın birde cihazdan bakın isteyen denesin.
Diyorum ki kendi hesabıma yüklediğim hiç ama hiç bir videoyu cihazda hesabımın adını yazmama rağmen bulmuyor buna bir çare youtube sistem değiştirdi ama bir türlü youtube sağlığına kavuşmadı.

Evet sayın @uydu0534 de katılıyorum youtube ile ilgili sorun var.
youtube neler ediyorsa bu arkadaşımızın videoları son yazılımlar yüklü olan ne machina3D ile nede benim 55pus 8809 android TV nin smart özelliği ile izlenebiliyor, sadece sony bluray oynatıcı ile izleniyor.

Haydi gel de çıkın işin içinden.

Bu sorun nasıl çözülür bilemem cihazlarda mı sorun var youtube'den mi kaynaklanıyor kestiremedim doğrusu. çünkü göstermese bluray oynatıcı ile de göstermemesi lazım üstelik yeni bir yazılımda yüklemedim aldığımdan beri aynı yazılımla kullanıyorum.

Ayrıca belirtmekte fayda var Youtube ye kendi yüklediğim videolarda hiç bir sorun yok cihazlarımın üçü ile de izleyebiliyorum.

saygılarımla,

sinbas

Son düzenleme:

acartekin

0
Üye
21 Ocak 2012
16
0
1
Haydar Hoca herkese, her zaman ve de en kısa süre içerisinde elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Daha ne yapsın bu adam arkadaş. Yapmayın, etmeyin.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Evet sayın @uydu0534 de katılıyorum youtube ile ilgili sorun var.
youtube neler ediyorsa bu arkadaşımızın videoları son yazılımlar yüklü olan ne machina3D ile nede benim 55pus 8809 android TV nin smart özelliği ile izlenebiliyor, sadece sony bluray oynatıcı ile izleniyor.

Haydi gel de çıkın işin içinden.

Bu sorun nasıl çözülür bilemem cihazlarda mı sorun var youtube'den mi kaynaklanıyor kestiremedim doğrusu. çünkü göstermese bluray oynatıcı ile de göstermemesi lazım üstelik yeni bir yazılımda yüklemedim aldığımdan beri aynı yazılımla kullanıyorum.

Ayrıca belirtmekte fayda var Youtube ye kendi yüklediğim videolarda hiç bir sorun yok cihazlarımın üçü ile de izleyebiliyorum.

saygılarımla,

sinbas

Forumun yetkilileri bu durumu acaba doktor hocaya iletebilirler mi?
Hazır yazılım ekibi Türkiyede iken belki bir çözüm üretebilirler.

ayhaneti

0
Machina3D VIPClup
5 Ocak 2013
51
0
6
Doktor Hoca, karbon Hoca ve emeği geçen herkeseTeşekkürler. Elinize Emeğinize Sağlık.

Ali_bedir

0
Üye
5 Şub 2015
10
1
3
Arkadaşlar konuyu okudum, kesinlikle alınganlık yapacak bir durum yok. Haydar üstadımız bildiğim kadarıyla bir çoğumuzdan yaşça da büyük. Sorulara en hızlı cevap yazan kendisi olup agresif mesajına pek rastlamadım. Hele de Emin Özer arkadaşımıza verdiği cevap çok makul. Siz sorunun ne olduğunu anlamadan birisine nasıl yardım edebilirsiniz. Bence Haydar üstadımızın kıymetini bilelim. Sonuçta burada bu paylaşımları ve yardımlaşmayı hiç bir menfaat gözetmeksizin yapıyor. Biz problemlerimizi tam olarak anlatabilirsek sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.
Haydar hocamızın emeklerine ve desteklerine çok teşekkür ediyorum...

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Bende tavşanlarda 1-2-3 de sorun yok 4 de uygulama hatası (8-04) hatası alıyorum

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar konuyu okudum, kesinlikle alınganlık yapacak bir durum yok. Haydar üstadımız bildiğim kadarıyla bir çoğumuzdan yaşça da büyük. Sorulara en hızlı cevap yazan kendisi olup agresif mesajına pek rastlamadım. Hele de Emin Özer arkadaşımıza verdiği cevap çok makul. Siz sorunun ne olduğunu anlamadan birisine nasıl yardım edebilirsiniz. Bence Haydar üstadımızın kıymetini bilelim. Sonuçta burada bu paylaşımları ve yardımlaşmayı hiç bir menfaat gözetmeksizin yapıyor. Biz problemlerimizi tam olarak anlatabilirsek sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.
Haydar hocamızın emeklerine ve desteklerine çok teşekkür ediyorum...

Rica ederim teşekkürler benden...

Bende tavşanlarda 1-2-3 de sorun yok 4 de uygulama hatası (8-04) hatası alıyorum

Doğrudur ANIL kardeşim bendede durum aynı mümkün olan en kısa sürede düzeltilir.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Abi. Hayırlı. Geceler. Galiba. Vod lar da bişey var gec. Oldu artık yarın kurcalarım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Abi. Hayırlı. Geceler. Galiba. Vod lar da bişey var gec. Oldu artık yarın kurcalarım

Arkadaşlar @Murat Usta arkadaşımızın uyarısı doğrultusunda bu gece yarısına doğru İNTERNET DESTEK bölümüne 5.470 yazılımının yüklendiğini gördüm.Yazılımı fırsat bulur bulmaz yükledim ilk gözüme çarpan TAVŞAN-1 kafesine dönmüş görünüyor , diğerleride yerinde zaten...Ayrıca MEDİA PORTALDA ki YOUTUBE CHANNEL kaldırılmış.!!! ( Bakın YOUTUBE demiyorum o yerinde. ) TEST lere devam ediyorum yavaş yavaş , şimdilik her hangi ters giden bir şey yok cihazımda... 5.470 Yazılımını yüklemek isteyen arkadaşlarımız isterlerse beklesinler YARIN bu konuda bir açıklama yapılır elbette , ama isteyen olursa ise hemen yükleyebilir cihaza USB takarak.

NOT-1:Eski yazılımları USB den SİLMEYİ UNUTMAYIN.
NOT-2:Yazılım yüklemesi yapıldıktan sonra 1 .nolu seçenek ile RESET yapınız.!
NOT-3:Sonuçta bu bir TEST yazılımıdır YUKARIDA da yazdığım gibi isteyen BEKLER isteyen YÜKLER.Sorumluluk yükleyene aittir.!!!

NOT-4:Ayrıca DOKTOR civanıma ve yazılım ekibine EMEKLERİ için TEŞEKKÜRLER...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...