Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000HD Mini ile yaşadığım sıkıntı

ozkant

0
Üye
13 Şub 2015
33
2
8
Yaklaşık bir hafta önce bende Next 2000 HD Mini uydu alıcısı aldım,en son 08.12.2017
tarihli yazılımı yükledim.Daha önce Wİ-Fİ ile bağlantı kuruyordum ve IPTV de ve diğer konularda
sıkıntı yaşamamak için cihaza kablo çektim ve Kablo ile bağlanıyorum.
(Bu arada kullandığım İnternet Fiberoptik 100Mb hızında ve Limitsiz )

Yazılımı yükledikten sonra Fabrika ayarlarından 4 bölümü reset ettim ve kanalları ve ücretli cccam
bilgilerimi girdim. Herşey gayet güzel çalışıyordu ki cihazı kapatıp açıncaya kadar.

Cihaz açıldığında IPTV,VOD,Youtube gibi uygulamalara girmek istediğimde "Güncelleme hatası" vermeye başladı.
Uydu üzerinden şifreli kanalları ücretli cccam ile seyredebiliyorum ancak diğer uygulamalarda hata veriyor.

Denemek için yine Fabrika ayarlarından 4 Bölümü reset ettim ve yedeklediğim "userdata" dosyasını yükledim IPTV vs.
yine çalışmaya başladı ki yine cihazı kapayıncaya kadar.Açtığımda yine hata vermeye başladı.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi varmı?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
@ozkant : arkadaşım hayırlı olsun güle güle en iyi günlerde kullanın. menü >internet ayarları>Baglantı şekli Kablolu DHCP seçerek kayıt ettikten sonra server bilgilerinizi girip kayıt edin tüm ayarlar bitiminde yeni yedeginizi usb kayıt edin.

Kolay gelsin

ozkant

0
Üye
13 Şub 2015
33
2
8
@ozkant : arkadaşım hayırlı olsun güle güle en iyi günlerde kullanın. menü >internet ayarları>Baglantı şekli Kablolu DHCP seçerek kayıt ettikten sonra server bilgilerinizi girip kayıt edin tüm ayarlar bitiminde yeni yedeginizi usb kayıt edin.

Kolay gelsin

Tşk ederim DOST arkadaşım.
Bahsettiğin konuyu yapmıştım ve yedeğini almıştım ancak bu sorun devam etmekte.

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim menü >cihaz bilgilerinizi okeyleyince 4 adet kare kod görünüyormu ?

Yeni yazılımı yükleyin
Fab. Ayarları 1 seçenek kull ayarları sil işaretleyin
işlemden sonra

Menü İnternet Baglantılarına okeyleyin Baglantı şekli KABLOLU seçtiginizde uyarı gelecek (wifi takılı olmasın) evet deyin DHCP yazısı var iken kayıt tuşuna basın

(bu işlemden sonra cihaz bilgilerine geçtiğinizde altta kare kodlar görünecektir )

ayarları yapılandırın ıks seç yada özel cccam freshare aktif et ıptv server gir)

Bir yerde es geçtiğin ufak bir ayrıntı var arkadaşım adım adım git mümkünse (Kablolu baglantı seçeceksen wifi takma muhtemelen çakışma yapıyor bir önceki yedek wifi kayıtlı oldugundan gösteriyor ...Ag baglantı kablosu çalışıyor varsayılarak cevap verildi )

Son düzenleme:

ozkant

0
Üye
13 Şub 2015
33
2
8
Abim menü >cihaz bilgilerinizi okeyleyince 4 adet kare kod görünüyormu ?

Yeni yazılımı yükleyin
Fab. Ayarları 1 seçenek kull ayarları sil işaretleyin
işlemden sonra

Menü İnternet Baglantılarına okeyleyin Baglantı şekli KABLOLU seçtiginizde uyarı gelecek (wifi takılı olmasın) evet deyin DHCP yazısı var iken kayıt tuşuna basın

(bu işlemden sonra cihaz bilgilerine geçtiğinizde altta kare kodlar görünecektir )

ayarları yapılandırın ıks seç yada özel cccam freshare aktif et ıptv server gir)

Bir yerde es geçtiğin ufak bir ayrıntı var arkadaşım adım adım git mümkünse (Kablolu baglantı seçeceksen wifi takma muhtemelen çakışma yapıyor bir önceki yedek wifi kayıtlı oldugundan gösteriyor ...Ag baglantı kablosu çalışıyor varsayılarak cevap verildi )

Sevgili DOST arkadaşım,
Dediklerini yaptım.
Bağlantı ayarlarında Kablolu bağlantı ve DHCP görünüyor.Ayrıca Kırmızı tuş ile bağlan dedim ve bağlandı.IP adresi,Ağ Maskesi ve diğerleri siyah renkte görünüyor.
Cihaz bilgilerinde 4 adet kare kodu var.
Ağ bağlantı kablosunda problem olmaması gerekiyor zira cccam üzerinden şifreli kanalları izliyorum.Wİ-Fİ cihazınıda çıkarmıştım.
Yine çalışmıyor.

ozkant

0
Üye
13 Şub 2015
33
2
8
Cihaza yine Fabrika ayarlarından 4 bölümü reset attım ve USB ye yedek aldığım kullanıcı bilgilerini yeniden yükledim.
Şu anda herşey çalışıyor. IPTV, cccam VOD vs. cccam ile uydudan şifreli kanalları izliyorum.Herşey gayet güzel ancak
Cihazı kapatıncaya kadar.Kapattıktan sonra sıkıntı başlıyor.

cem32

0
Üye
23 Şub 2015
50
18
8
Cihaza yine Fabrika ayarlarından 4 bölümü reset attım ve USB ye yedek aldığım kullanıcı bilgilerini yeniden yükledim.
Şu anda herşey çalışıyor. IPTV, cccam VOD vs. cccam ile uydudan şifreli kanalları izliyorum.Herşey gayet güzel ancak
Cihazı kapatıncaya kadar.Kapattıktan sonra sıkıntı başlıyor.

Selam Arkadasim yardimci olmak amaci ile forumda daha önce bazi arkadaslar bazi model modemlerle sikinti yasadiklarini yazmislardi bence seninde ayni problemin var cihaz yeniden baslatildiginda ip alamiyor gibime geliyor.

ozkant

0
Üye
13 Şub 2015
33
2
8
Selam Arkadasim yardimci olmak amaci ile forumda daha önce bazi arkadaslar bazi model modemlerle sikinti yasadiklarini yazmislardi bence seninde ayni problemin var cihaz yeniden baslatildiginda ip alamiyor gibime geliyor.

Arkadaşım ben evde Superonline ın verdiği ZTE marka modem kullanıyorum olabilir belki tşkler.

--------------------

Sevgili DOST ustam,
Sabah cihazı açtığımda Cihaz bilgilerinde "Mobilden Cihaza Erişim" de 2 adet kare kodu olduğunu ancak
"Cihazdan Mobile Erişim"de Kare kod kısmında sürekli Loading yazdığını gördüm.
Üstdeki resim düm akşam 4 bölüme rest atıp herşey çalışıyor değimdeki resim.
Sebep ne olabilir acaba?

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim tam kuşkulandıgım gibi cihaz internet baglantısı yapamıyor.(iki defa yukarda kare kod varmı diyerek sormam ondandı).çözüm var

önce geçici olarak modemden çıkan sarı gri ag kablosunu direkt cihaza girin normalde kullandıgınız kablo başka ise (kablo uclarından bir veya birkacı ters yada basılamamış olabilir)
-ikincisi arayüzden port çıkışları engellenmiş olabilir (modem arayüzüne girip baglı cihazlara gelip baglı cihazlarda görüken mac numarasını kaydetmek.

incelrmisin

http://www.next.web.tr/showthread.php/17355-Test.html?p=115611#post115611

do.php

do.php

BAGLANTI SAGLAYICI SUPERONLİNE

KABLOLU BAGLANAN CİHAZ NEXT 2000 İNT MACHİNA

YAKLAŞIK 1 YILLIK CİHAZ ARALIK 2017 YAZILIMI

AYNI YERDEN ALINDI

Not:ücretli server kullandıgım için özelde (normalde IKS )seçili

Son düzenleme:

ozkant

0
Üye
13 Şub 2015
33
2
8
Abim tam kuşkulandıgım gibi cihaz internet baglantısı yapamıyor.(iki defa yukarda kare kod varmı diyerek sormam ondandı).çözüm var fakat size uygun degil (modem arayüzüne girip baglı cihazlara gelip wifi aparatın görüken mac numarasını kaydetmek. onunda şimdi olmayacagını biliyorum .kendinize ait int aldıgınızda sorun olmayacak.

Bana ilginç gelen bu kare kodları olmadan cccam ile şifreli kanalları seyredebilmem ama bu daha derin Teknik konulara giriyordur.
Wİ-Fİ aparatı takılı ikende aynı sorunu yaşıyordum bu sebeple kablo çekip kablolu bağlanmaya başladım.

Kendinize ait int derken sabit ip'li İnternetimi kastediyorsunuz?

Son düzenleme: