Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 hd minix RAM BİLGİSİ

Angarya81

0
Üye
11 Ara 2016
4
0
1
Merhabalar
Urun uzerinde 2048 mbits (256 MB) yazıyor.
8 bit =1 byte olduguna gore bu 2000hd minix 2 GB ram yerine 256 Mb ram mi
Amigo plus 2GB ramli ise bu urunun 256 Mb ram olmasi komik. Acaba yazim hatasi mi mi var diye dusunuyorum. Ama niye 2048 mbits yazip parantez icinde 256 MB yazilsin. Konu hakkinda yorumlarinizi bekliyorum

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Merhabalar
Amigo plus 2GB ramli ise bu urunun 256 Mb ram olmasi komik. Acaba yazim hatasi mi mi var diye dusunuyorum. Ama niye 2048 mbits yazip parantez icinde 256 MB yazilsin. Konu hakkinda yorumlarinizi bekliyorum

Firma yazım hatası yapmaz. Bu kadar masum düşünmeniz dangalaklık olur. Firma bilerek farklı ölçü birimi kullanarak müşterilerin zekâsıyla oynuyor. Ticari bi hile yani ama yanlış bişey yok. MB farklı bir ölçü birimi Mbits farklı. MB'a çevirirsen evet 256 mb ve komik :)

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Merhabalar

Bu mesaj bana yabancı gelmedi.! Daha öncede BANLANAN bir arkadaş yazmıştı hatta yazmakla kalmamış bizleri yalancılıkla suçlamıştı.! Neyse çıkacak ortaya elbette...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana

Bu mesaj bana yabancı gelmedi.! Daha öncede BANLANAN bir arkadaş yazmıştı hatta yazmakla kalmamış bizleri yalancılıkla suçlamıştı.! Neyse çıkacak ortaya elbette...

Orasını bilemeyiz. Yalancılık bir durum yok. Firma istediği ölçü birimini kullanabilir. Yasal bişey yani. Önemli olan firmanın hangi ölçü birimini kullandığı değil, Âllah'ın bize ikrar ettiği beyni kullanmakta. Ticarette böyle kurnazlıklar olması doğal. Ben yadırgamıyorum şahsen. Bilerek ve görerek aldım cihazı ;)

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Orasını bilemeyiz. Yalancılık bir durum yok. Firma istediği ölçü birimini kullanabilir. Yasal bişey yani. Önemli olan firmanın hangi ölçü birimini kullandığı değil, Âllah'ın bize ikrar ettiği beyni kullanmakta. Ticarette böyle kurnazlıklar olması doğal. Ben yadırgamıyorum şahsen. Bilerek ve görerek aldım cihazı ;)

Sezgin beni orası ilgilendimez derdi olan gitsin derdini firmaya anlatsın.! Beni ilgilendiren tarafı daha önceden BANLANAN birinin bu satırları nerdeyse birebir olacak şekilde buraya hemde İLK-MESAJINDA yazması.!!! Banlanan şahıs o mesajda UTANMADAN birde BİZLERİ yalancılıkla itham etmişti.!!! Haa birde bu cihazın RAM ınde bir problemmi var anlamadım habire ram de ram ne oluyor anlayamadım gitti.Yahu cihazda kasma varmı daha kumandaya basar basmaz cihaz ANINDA tepki veriyor.Daha ne olsun beğenmeyen varsa gitsin cihazlarını İADE-ETSİNLER...

Son düzenleme:

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
cıhazın ramnı ister 256mb yazsınlar ister 2G - şahsen bana gore cihazın çalışması onemlidir-internet machinanın çalışmasıda HIZIda göz önündedir! Doktora Teşekkürler!!!

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
başta bende bu donanımla ilgili şüphelerim vardı düşük diye beklemede kalayım dedim arkadaş illa alayım dedi dinlemedi beni iyikide demiş deneme fırsatı buldum şüphelerim gitti bende aldım eğer rem 2 gb olaydı ne olurdu bilemiyorum hani :D

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
başta bende bu donanımla ilgili şüphelerim vardı düşük diye beklemede kalayım dedim arkadaş illa alayım dedi dinlemedi beni iyikide demiş deneme fırsatı buldum şüphelerim gitti bende aldım eğer rem 2 gb olaydı ne olurdu bilemiyorum hani :D

Ben de tereddütteydim. Kadir abi test etmiş. Onay verince ben de aldım.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
her şeyin başı o degilmi zaten 9 cccam yazar 7000 ıptv neden almıyor der cihazın canını çıkartır çıkartırda Kadir Üstad Haydar Üstad bizler sıkıntı çekmesin diyerek çekerler cefayı bizlerde çekeriz sefayı.
Doğrudur Sezginim aynen önce Haydar Ustamdan sonra Kadirden Onay geldi cihazı aldım...Memnunum

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
her şeyin başı o degilmi zaten 9 cccam yazar 7000 ıptv neden almıyor der cihazın canını çıkartır çıkartırda Kadir Üstad Haydar Üstad bizler sıkıntı çekmesin diyerek çekerler cefayı bizlerde çekeriz sefayı.
Doğrudur Sezginim aynen önce Haydar Ustamdan sonra Kadirden Onay geldi cihazı aldım...Memnunum

Ben memnun değilim. Bu makina çamaşır yıkamıyor :D

Angarya81

0
Üye
11 Ara 2016
4
0
1

merhaba
Benim kimseyi yalancılık veya dolandırıcılıkla suçlamadım, suçlamakta haddim değildir. bu siteye ilk defa üye oldum. Çünkü aldığım ürünü 2 Gigabyte olarak düşünerek aldım. sonradan 2048 megabits yazdığını fark ettim. ayrıca diğer modellerde megabayt/gigabyte kullanılırken , bu üründe neden megabits kullanıldı odu da merak etmiyor değilim. Örneğin amigo plusta 2 GB ram yazıyor. blackII plusta 512 MB ram yazıyor.
siteye ilk defa üye olan ilk defa mesaj yazan bir kullanıcıya (banlanan kullanıcıya benzeerek) bu tip benzetmeler yapılması da pek etik olmadı.

--------------------

siteye yeni üyeyim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
merhaba
Benim kimseyi yalancılık veya dolandırıcılıkla suçlamadım, suçlamakta haddim değildir. bu siteye ilk defa üye oldum. Çünkü aldığım ürünü 2 Gigabyte olarak düşünerek aldım. sonradan 2048 megabits yazdığını fark ettim. ayrıca diğer modellerde megabayt/gigabyte kullanılırken , bu üründe neden megabits kullanıldı odu da merak etmiyor değilim. Örneğin amigo plusta 2 GB ram yazıyor. blackII plusta 512 MB ram yazıyor.
siteye ilk defa üye olan ilk defa mesaj yazan bir kullanıcıya (banlanan kullanıcıya benzeerek) bu tip benzetmeler yapılması da pek etik olmadı.

--------------------

siteye yeni üyeyim

Arkadaşım madem aklınızda hala soru işaretleri var açın firmaya bir telefon kendilerinden bu konuda bilgi isteyin.! Burası malum bir forum burada hertürlü bilgi ve birikimlerimiz elden geldiğince paylaşılır. Bu forum Next firmasının resmi siteside değildir amacımız sadece kullanıcılara yaşamış oldukları sıkıntılara bir nebze olsun yardımcı olabilmektir.Yoksa cihazın remi şuymuş buymuş ne beni ilgilendirir nede bu konu hakkında yorum yapan arkadaşlarımızı.! Diğer siteminize gelince kendinizce haklı olabilirsiniz ama bizim bu konuda KESİN olarak haklı olma hakkımızda vardır.Adam gelmiş utanmadan bizleri yalancılıkla suçlamıştı,yetmemişti bizi NEXT firmasının yalakası olmakla suçlamıştı.! Şimdi siz bu şekilde yazınca insanın aklına hemen o yaşamış olduğumuz sıkıntı geliyor ister istemez.Geçen daha ben yaşadım bu duruma benzer bir sıkıntı adam kalkmış bizleri firmanın yalakası olmakla ve ihtiyarlarımızı dolandıran hırsızlarla bir kefeye koyan yazmıştı özelden.(Yani durumun özeti kısaca budur.)

Son düzenleme:

Angarya81

0
Üye
11 Ara 2016
4
0
1
Sezgin beni orası ilgilendimez derdi olan gitsin derdini firmaya anlatsın.! Beni ilgilendiren tarafı daha önceden BANLANAN birinin bu satırları nerdeyse birebir olacak şekilde buraya hemde İLK-MESAJINDA yazması.!!! Banlanan şahıs o mesajda UTANMADAN birde BİZLERİ yalancılıkla itham etmişti.!!! Haa birde bu cihazın RAM ınde bir problemmi var anlamadım habire ram de ram ne oluyor anlayamadım gitti.Yahu cihazda kasma varmı daha kumandaya basar basmaz cihaz ANINDA tepki veriyor.Daha ne olsun beğenmeyen varsa gitsin cihazlarını İADE-ETSİNLER...

Merhaba
Benim kimseyi yalancılık veya dolandırıcılık ile suçlamam hadim değildir. aldığım ürünü 2 GB ram olduğunu düşünerek aldım. ama ürün üzerinde (256 MB) ram yazması beni şaşırttı.
ürünün akıcı olarak çalışıp çalışmaması konusu ayrı bir konu. Ram konusunu merak ettiğim için yazdım. sizlerin fikirlerini öğrenmek istedim. bu forum da bu tür paylaşımlar ve bilgi alışverişi için değil midir?
Ve foruma yeni üye olan birisini daha önce BANLANAN, kötü anılan bir kişiye benzetilmesi de hiç etik değil.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Merhaba
Benim kimseyi yalancılık veya dolandırıcılık ile suçlamam hadim değildir. aldığım ürünü 2 GB ram olduğunu düşünerek aldım. ama ürün üzerinde (256 MB) ram yazması beni şaşırttı.
ürünün akıcı olarak çalışıp çalışmaması konusu ayrı bir konu. Ram konusunu merak ettiğim için yazdım. sizlerin fikirlerini öğrenmek istedim. bu forum da bu tür paylaşımlar ve bilgi alışverişi için değil midir?
Ve foruma yeni üye olan birisini daha önce BANLANAN, kötü anılan bir kişiye benzetilmesi de hiç etik değil.

Arkadaşım istersen bu konuyu fazla uzatmayalım 12. mesajımda gerekli açıklamayı yaptım.!

Angarya81

0
Üye
11 Ara 2016
4
0
1
peki amigo plus ile next2000 hd (minix) karşılaştırsanız, (iptv kullanılmayacaksa ) özellikle youtube izlemede performans açısından hangisi daha iyidir?
tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
peki amigo plus ile next2000 hd (minix) karşılaştırsanız, (iptv kullanılmayacaksa ) özellikle youtube izlemede performans açısından hangisi daha iyidir?
tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
teşekkürler

Sevgili kardeşim ben şahsen hiç amigo-PLUS kullanmadım yada bir başka minix-modelinide.! Kendim uyducuyum hiç bir müşterimede tavsiyede bulunmamıştım o cihazları alın diye. Benim şu anda kullanmakta olduğum iki cihaz var biri 2000 HD bir diğeri ise MACHİNA-3D yi yıllardan beri kullanırım.Ama oysa şimdi 2000 HD çıktı aldım kullandım test ettim benim bir cihazda aradığım herşey var cihazda.Birde bu cihazın arkasında DOKTOR üstadın olması ayrı bir avantaj,maalesef diğer MİNİX serileri tam anlamı ile destek alamadı ardı ardına piyasaya çıktılar.Neyse sorunuza en azından 2000 için cevap vereyim bırakın YOUTUBE yi ayrıca YOUTUBE-CHANNEL ve YOUTUBE-LİVE uygulamaları tek kelime ile mükemmel çalışıyor. Eğer sorularınız olursa seve seve yardımcı olmaya hazırım bilgim dahilinde her zaman yazarım...

UfukArt

0
Üye
13 Ocak 2017
2
0
1

Haklısınız.
Cihazın hızı ile ilgili hiçbir problem yok. Hatta şaşılacak derecede hızlı.
Cihaz mini diye bir önyargı var sanırım. A101'den hometech mini uydu alıcı alıp ağzı yananlar ram derdine düşüyor.
Alacak olanlar rahat olsun. Cİhaz gerçekten çok hızlı.