Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,588
57,744
113
izmir çamdibi
bir arkadaşımda Next 2000 HD Minix Internet Machina,da tv izlerken anlık bir iki saniye siyah ekran oluyormuş sonra yayın devam ediyormuş iptv izleken dahil
bende cx alıcımda bir kaç defa bu sorunu gördüm sizlede aynı sorun olan varmı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bir arkadaşımda Next 2000 HD Minix Internet Machina,da tv izlerken anlık bir iki saniye siyah ekran oluyormuş sonra yayın devam ediyormuş iptv izleken dahil
bende cx alıcımda bir kaç defa bu sorunu gördüm sizlede aynı sorun olan varmı

Bende sadece TV 8 HD tp sinde zaman zaman oluyor.O da malum sıkıntı yuzunden,fakat ip tv de böyle bir sıkıntı ile simdiye kadar karşılaşmadım...

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,588
57,744
113
izmir çamdibi
iptv izlerken bende hiç olmadı bu gün uyduyu aldığı yere gidip sorunu anlatmış uyducunun tavsiyesi interneten son yazılımı yükle fabrika ayarlarından tümünü seç demiş faydası olurmu bilemiyorum

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
iptv izlerken bende hiç olmadı bu gün uyduyu aldığı yere gidip sorunu anlatmış uyducunun tavsiyesi interneten son yazılımı yükle fabrika ayarlarından tümünü seç demiş faydası olurmu bilemiyorum

Elbette faydası olabilir ustadim zaten benim bu konuda bir yazım var.Ve ben her yazılım sonrası 1 nolu seçenek ile reset, ayrıca her 6 ayda bir ise komple reset onermekteyim...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Olmaz olurmu hic sevgili kardeşim öncelikle hangi uyduya tp eklenecekse o uydu üzerinde her hangi bir kanal üzerine geliyoruz....
1.Kumandanin menü tuşuna basın.
2.Simdi kurulum menüsünde Uydu kanal tarama kısmına gelip ok tuşuna basıyoruz.
3.Karsimiza gelen seçeneklerden Tarama yöntemi bölümüne gelip ok liyoruz seçeneklerden bu kısmı MANUEL olarak seçip ok liyoruz.
4.Simdi TRANSPONDER olan yere gelip kumandanın SARİ tuşuna basıyoruz.
5.Ve evet karşımıza gelen seçeneklerden YENİ TP yazan yeşil tuşa basıyoruz.
6.Artik eklemek istediğiniz frekans değerleri hazırdır ilgili değerleri yazıp kumandanın Kırmızı tuşuna basarak kaydediyoruz.
7.Simdi ise yeni girdiğimiz değeri taratiyoruz.
8.Kolay gelsin...