Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanıcıları Buraya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar bu cihazda server veya ıp tv ye bağlanmak için kablosuz internet bağlantısı var mı komşudan internet alıyorum da sıkıntı olur mu

Sevgili arkadaşım evet bu cihazda WİFİ bağlantı aparatı kullanılabilmektedir,yalnız yazılımla desteklenen model olması gerekmektedir. Şimdilik sadece aşağıdaki WİFİ çeşidi kullanılabilmektedir.

Next YE 7601 USB WiFi Kablosuz Adaptör

http://www.nextburada.com/urunara?search=true&srchtxt=Next YE 7601 USB WiFi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar Hocam Next 2000 HD Minix Internet Machina ile ilgili icraata başlamışsınız hayırlı olsun.....

Teşekkür ederim aynen Cuma akşamından beri işten güçten vakit buldukça gecenin geç saatlerine kadar üzerinde çalışıyorum.Şimdiye kadar 5 uyduyu tarattım taşıma işlemi+favori işlemleri ancak bitti.! geriye kaldı 3 uydu onlarda bittimi sonra diğer geriye kalan testlere aynen devam edeceğim inşaallah...:dayi::sapka:

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Merhaba Haydar Hocam öncelikle yeni cihazınız benim gibi hayırlı olsun. Gelelim sorun veya sorunlarıma sitede bakıyorum herkes bu cihazı ment ediyor ya benim cihazda bir sorun var yada başka sebepler cihazı ilk kurduğum zaman sitedede belirttiğim gibi türksat taki şifresiz bir kanalı seyrederken ekrana şifreli yazısı geliyor ve cihaz donuyor. hatta bunu sitede bir arkadaş görüntülü olarak vermiş. ben evde yokken çocuklar atvyi seyrediyorlarmış bu olay onlardada meydana gelmiş baba bu cihaz çalışmıyor dediler ekrana baktım dediğim olay meydana yine gelmişti cihazı kapadım yeniden açtım düzeldi. Diğer bir sorun plazmatv yi açtığımda tv ekranı elektirikler kesiliyormuş gibi gidip geliyor. diğer bir sorun tavşanlardan kanal değiştirirken cihaz yine donuyor yeniden fişi çekip takmam gerekiyor. Sorunlarım bunlar cevaplarınızı bekler im Selamlar.

Son düzenleme:

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın hocalarım şimdi bana diyeceksiniz bizde bu sorunlar yok işte bende onu merak ediyorum cihaz aynı cihaz neden. mesela şu an elimde Next minik hd amigo ve amigo plus cihazlarıda mevcut fakat onlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım.

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Sayın hocalarım şimdi bana diyeceksiniz bizde bu sorunlar yok işte bende onu merak ediyorum cihaz aynı cihaz neden. mesela şu an elimde Next minik hd amigo ve amigo plus cihazlarıda mevcut fakat onlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım.

bahsettiğin şifreli kanal resmini ben eklemiştim, 3 gün kullandım sorunun benden kaynaklı olmadığına kanaat getirince cihazı iade ettim.. Next destek servisine konuyu resimli olarak ilettim, eğer yazılımla alakalı bir durumsa düzeltilir.. Ama herkeste aynı sorunu vermiyor, gördüğüm ben dahil şifreli kanal sorununu yaşayan beşinci kişisin.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın ustalarım Karbon Digimemo bana bu konuda yardımcı olun ne yapmam lazım cihaz değişecekse değiştirelim çünkü yukarıdaki elconder arkadaşında başına bu durum geldiği için o da diyor zaten her cihazda bu durumu yapmadığını bu böyle devam etmez çünkü .Ne gibi bir işlem yapmam lazım. Bana en yakın cihazın değişimi geliyor sizlerin fikirleri nelerdir.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın ustalarım yukarıdaki sorularıma cevaplarınızı beklemekteyim. Cihazı herhangi bir nedenle karalama amacım kesinlikle yoktur ben sadece bu sorunlar nereden kaynaklanıyor. eğer sorun cihazda ise değiştirilmesini talep edeceğim. Yoksa bu cihazı türksatta donma sorunu benim canımı bayağı sıktı. neden donsun hemde şifresiz kanalda şifreli yazısı yazarak.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Bendeki cihazların hiç birinde FTA kanallarda şifreli uyarısı vermedi, bu uyarıyı verdiğinde altta sinyalmetrede sinyal görünüyor mu bir kontrol edin? Eğer canınızı sıkacak kadar çok fazla yapıyorsa bir yetkili servise cihazınızı teslim edin baksınlar, gerekirse değişimde yapılır..

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın Karbon ustam evet bu cihaz çoğunda bu durumu yapmıyor. Sitede üye arkadaşımızında bu durum başına gelmiş hatta bu fayta kanallardaki şifreli kanal yazısını bile sitede resimlemiş ve fabrikaya bu resim ile yollamıştı bilmem sitede o resim hala duruyormu arkadaş elconder onunda gözlemleri bu zamana kadar 5 kişide bu olay yaşanmış. sorun böyle.

UYDU07

0
Üye
12 Şub 2012
17
0
1
Usta Merhaba;
Bayinin birinde cihazı almak için gittim ve test ettim. Test esnasında FTA kanallarda şifreli uyarısı verdi. Formda bir arkadaş da resimlemişti. Böyle bir problem var ileri ki yazılımlarda sanırsam düzelir diye düşünüyorum.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın arkadaşım uydu 07de buduruma şahit olmuş neden yetkili birileride çıkıp bazı cihazlarda bu sorun yaşanıyor ileride yazılım la veya başka bir sebepden dolayı dolayı düzeltilecektir diye açıklama yapmıyor. cihaz satıldıktan sonra bütün olay bitiyormu ki bu 07 arkadaş bayiden alırken test yaptırırken bu olayı yaşamış Yetkililerden bu konuda kısa zamanda bir açıklama yapmalarını bekliyorum. Yoksa cihazı sattım oldu bitti diye bir olay yok. Kesinlikle bu olayın peşini bırakmayacağım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayın ustalarım yukarıdaki sorularıma cevaplarınızı beklemekteyim. Cihazı herhangi bir nedenle karalama amacım kesinlikle yoktur ben sadece bu sorunlar nereden kaynaklanıyor. eğer sorun cihazda ise değiştirilmesini talep edeceğim. Yoksa bu cihazı türksatta donma sorunu benim canımı bayağı sıktı. neden donsun hemde şifresiz kanalda şifreli yazısı yazarak.

Usta Merhaba;
Bayinin birinde cihazı almak için gittim ve test ettim. Test esnasında FTA kanallarda şifreli uyarısı verdi. Formda bir arkadaş da resimlemişti. Böyle bir problem var ileri ki yazılımlarda sanırsam düzelir diye düşünüyorum.

Sevgili Dostlarım bende yazmış olduğum gibi sizler gibi bu cihaz sahiplerinden biriyim,cihazı CUMA akşamından beridir resmen üzerinde ameliyat ediyorum.!Sistemimde bulunan 8 adet uyduyu taratmayı en nihayetinde dün gece geç saatlerde bitirdim.Sadece taratmaklada bu işler bitmiyor taşımak ve favori oldukça zaman alıyor.Dolayısı ile cihaza olduğundan fazla yüklendim ve benimde bu durum başıma sadece bir kez geldi.O da sanırım cihaza AŞIRI YÜKLENMEKTEN fakat onun dışında kasma yada takılmaya hiç denk gelmedim.Sizlerden ricam bu cihaz hakkında iyileştirmeler yapılan bir yazılım verilecek o gelene kadar beklemekte fayda görüyorum...

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Yazın için teşekkür ederim Haydar hocam bekliyelim dediğiniz gibi inşallah yetkililer bu yazdığımız sorunları okurlar ve ona göre bir çaresine bakarlar .Tüm forum arkadaşlarıma Samsundan selamlar.....

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Az özce yapmış olduğum görüşmede, bazı kullanıcıların karşılaştığı sorunları aktardım. Bu gibi sorunların genelde CH data, tkgs, kanl güncelleme vb sorunlar kaynaklı olma ihtimallerinin çok fazla olduğunu ve kullanıcıların cihazlarını fabrika ayarlarına alarak sıfırdan kendi sistemlerine göre kanal taraması yapmalarının en sağlıklısı olduğunu ifade ettiler. Bu işlemleri yaptıktan sonra ilgili bir sorun ile karşılaşan var ise bu karşılaştığı sorunu genel olarak değilde herkesin anlayabileceği bir şekilde belirtirseniz, örneğin şu frekanstaki şu kanalı seyrederken şu uydudaki şu kanala geçince şöyle oluyor diye net ifadelerle yazarsanız hepimiz deneyip yazılım kaynaklı mı yoksa başka olasılıklar mı var test etmiş ve kontrol etmiş oluruz.. Bir kaç gün içinde cihaza yeni yazılım verilecek, sorunu olduğunu söyleyen arkadaşlar o yazılımı yükledikten sonra dediklerimi uygulayıp gözlemlerini yapsınlar lütfen.. Cihaz daha çok yeni gözden kaçan şeyler olabilir, sonuçta destek anlamında arkasında durulan bir cihaz her türlü sorunun üstesinden gelinir arkadaşlar.. yeterki maksat üzüm yemek olsun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...