Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina "İnternet portal"

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Merhaba,
Medya>İnternet Portalı bölümünde bulunan service 1 girmek istediğimizde şifre istiyor. Konu başlığında aradım ancak konu ile ilgili bilgi bulamadım. Ayrıca ipfox bağlantısı, AD ve YouTube channel hakkında detaylı bilgi paylaşılması faydalı olur diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba,
Medya>İnternet Portalı bölümünde bulunan service 1 girmek istediğimizde şifre istiyor. Konu başlığında aradım ancak konu ile ilgili bilgi bulamadım. Ayrıca ipfox bağlantısı, AD ve YouTube channel hakkında detaylı bilgi paylaşılması faydalı olur diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar...

Merhabalar arkadaşım size hemen yardımcı olalım...
1.Service-1 yazan yere yazılması gereken ŞİFRE 1-2-3-4 tür yazıldığında ilgili servis içine girebilirsiniz.
2.IP-FOX olayı özellikle YURTDIŞI kullanıcıları için cihaza eklenen bir özelliktir.Bu servis PARALI olup ben ve bir kaç arkadaşımız tarafından 1 gün süre ile TEST edilmiştir.(Fakat ne yazikki ben bu servisin IP tv yayınları hiç beğenmedim.)
3.AD ile ilgili bölümde ise NEXT firmasının katılmış olduğu sosyal etkinlikler çerçevesinde oluşturulan ve bunlardan bilgi veren bir servistir.
4.YOUTUBE-CHANNEL ise cihaza en son yazılımla eklenen kullanması oldukça basit bir yöntemdir.Girersiniz o bölüme yazarsınız kafanıza göre bir şey karşınıza bazı seçenekler gelir.İşte onlardan birinin üzerine gelip ok lediğinizde cihaz aynen ilgili linke otomatikmen bağlanır.Yani bir nevi YOUTUBE uygulaması gibi bir servis sağlayıcıdır.

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Çok teşekkür ederim bilgi için haydar ustam, özellikle service 1 şifresini çok merak ediyordum :) malumunuz müşteri sorduğunda cevap verebilmek lazım... ;)

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
haydar hocam next 2000 de powervu simgesini bulamadım multifet antenimle 15 uyduya bakıyorum seriusta powervu ile acılan kanallar acık başka sitede okumuştum powerwu ile acılan kanala okeyle info+ tuşuna basınca powervu cıkacak işaretle ext cık okey tamamdır acıklamadan sonra infu+ tuşuyla baktım powrvu yazısı yok benmi yanlış okudum bilgine ihtiyacım var sayın ustam...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar hocam next 2000 de powervu simgesini bulamadım multifet antenimle 15 uyduya bakıyorum seriusta powervu ile acılan kanallar acık başka sitede okumuştum powerwu ile acılan kanala okeyle info+ tuşuna basınca powervu cıkacak işaretle ext cık okey tamamdır acıklamadan sonra infu+ tuşuyla baktım powrvu yazısı yok benmi yanlış okudum bilgine ihtiyacım var sayın ustam...

Sn.M.Sönmez öncelikle merhabalar size hemen yardımcı olayım 2000 HD cihazımızda sistem bu şekilde çalışmaktadır.Bu seri cihazımızda mevcut herhangi bir ayarı değiştirmenize gerek yoktur.( İlgili bölüm yazılımla GÖMÜLÜ haldedir biz o bölümü göremiyoruz.)

1.Yani şöyle açıklayayım önce YAZILIM GÜNCELLEME menüsünden İNTERNETTEN-GÜNCELLEME seçeneği ile KEY-KÜTÜPHANESİ vede SOFTCAM güncellemesi yapılır.
2.Anteni THOR yada SIRIUS uydusuna koyarsınız ilgili kanallar üzerine gelirsiniz ve izlemeye başlarsınız.( Sizde zaten var.)
3.Yazmış olduğunuz ayarlar bu seri için değildir MACHİNA3-D serileri içindir. ( D-Smart modül kullanımı Mecburiyetinden.)

Son düzenleme:

worescorpion

0
Üye
13 Kas 2016
15
0
1
Vod filmler next2000 cihazinda guncellendi ama acmiyor hata veriyor.guncelledim üstelik yazilim guncellemeden ne yapmaliyim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Vod filmler next2000 cihazinda guncellendi ama acmiyor hata veriyor.guncelledim üstelik yazilim guncellemeden ne yapmaliyim

Sevgili kardeşim doğrudur VOD lar şimdilik HATA vermektedir sanırım SUNUCUDA çalışma olabilir yada yeni bir yazılıma ihtiyaç olabilir.! Cihazınızın ayarları ile oynamayınız...

worescorpion

0
Üye
13 Kas 2016
15
0
1
Yeni yazilimi yazilim guncelleme bolumunden ara ara yapayim o zaman

--------------------

Next 2000 gibi super bir cihazim var ama belgesel film kanallarini acmak istiyorum bir sekilde bilgisi olan Yazabilir mi..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Yeni yazilimi yazilim guncelleme bolumunden ara ara yapayim o zaman

--------------------

Next 2000 gibi super bir cihazim var ama belgesel film kanallarini acmak istiyorum bir sekilde bilgisi olan Yazabilir mi..

2000 gibi süper bir cihaz derken kastınız 2000 HD mi.? Eğer o ise o halde yapmanız gereken sadece son yazılımı yükleyip ardından internetten güncelleme seçeneği ile key+softcam dosyalarını atın belgeselleri izleyin... Film kanalları için ise GİRİŞLER menüsüne girip ŞİFRELİ YAYIN AYARLARI penceresini OK leyip karşımıza gelen seçeneklerden en alttaki İNTERNET PAYLAŞIM YOLU kısmını FREE yapıp kırmızı tuş ile kaydediyoruz.Sonrasında izlenebilen ne varsa izliyoruz...

Orkhan39

0
Üye
7 Tem 2017
16
1
3
salam eleykum kardesler. ben 3 ay olur ki next star 2000 mini machina sifaris etmiwem ne yaziq ki 1 haftaya yaxindir ip tv kanallarinda akwam saat 6 dan sonra donma oluyor bakamiyorum maclara neden ?

Orkhan39

0
Üye
7 Tem 2017
16
1
3
salam kardesler bende sorun var next star 2000 machine urunu kablo baglanmiyor neden ????? wifi ve lan ile internet bgalanmiyor neden ?????

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
Bende normal çalışan 2000 minix machina lan kablosunu kontrol et uyarısı yaptı. Cihazın fişini çekip takmak sorunu çözdü.

gizliyara

0
Üye
1 Ocak 2013
8
0
1
Ya benim bi sorum olacakta malum cihazı aldım herşeyi ile şahane ama bu vod film kütüpanesindeki cinsel içerikli filmler için bunları silme yazılımını sıfırlama nebileyim kaybetme gibi durum yok mu ya ben çocuklarım için netten çizgi-film youtube fln için ama bu içerikli filmler hiç uygun değil lütfen bu konuda neyapablirim bana bi yardımcı olablirmisiniz ya

--------------------

Yani diziler filmler fln neysede bu filmleri sileblirmiyim ya