Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Genel-Sorunlar.

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Arkadaşlar bende kablolu şekilde internete bağlan dediğimde cihaz internete bağlanıyor ama ip adresi boş gösteriyor cccam ve free server çalışıyor
baglantı şeklini değiştirdiğmde sorun düzeliyor ama kablolu bağlantı da kalmasını istiyorum cihazı fişten çektikten sonra her açılışta otomatik bağlanmıyor manuel bağlantı yapmak zorunda kalıyorum (Not: fabrika ayarları seçeneği ve internet kablo kontrolu yapıldı)

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar bende kablolu şekilde internete bağlan dediğimde cihaz internete bağlanıyor ama ip adresi boş gösteriyor cccam ve free server çalışıyor
baglantı şeklini değiştirdiğmde sorun düzeliyor ama kablolu bağlantı da kalmasını istiyorum cihazı fişten çektikten sonra her açılışta otomatik bağlanmıyor manuel bağlantı yapmak zorunda kalıyorum (Not: fabrika ayarları seçeneği ve internet kablo kontrolu yapıldı)

Bende herhangi bir sorun görünmüyor size Watsaptan resim yolladım orada BENİM cihazın IP aldığını görebilirsiniz. İsterseniz modemi bir kapayıp yeniden açın...

Son düzenleme:

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
Bulsatcom paketinde Filmboox isimli kanalda, altyazı tuşuna basınca siyah teletext ekranı çıkıyor. Kanalı altyazılı olarak izleyemiyorum.
Next Minix CX ve başka marka bir alıcım var onlarda normal altyazı dili çıkıyor ve izleyebiliyorum. Bu konuda yardım edebilirsiniz sevinirim.
Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleme:

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
ustalar şimdi bu cihazı kurmaya çalışıyorum ancak bi türlü tv ye görüntü gelmiyor.
başka tv de deniyorum görüntü geliyor ancak panasonic plazma tv de bi türlü görüntü gelmiyor.
hd 1 e takıyorum tv dende 1 seçili ancak sonuç olumsuz.
neden olabilir.

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
ustalar şimdi bu cihazı kurmaya çalışıyorum ancak bi türlü tv ye görüntü gelmiyor.
başka tv de deniyorum görüntü geliyor ancak panasonic plazma tv de bi türlü görüntü gelmiyor.
hd 1 e takıyorum tv dende 1 seçili ancak sonuç olumsuz.
neden olabilir.

Tv uyumluluk ayarlarından düzelttim
böyle sorunla karşılaşan arkadaşlar bu yolu izlesin.

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
Cihaza USB taktım ve menüdeki Medya Oynatıcı bölümünden içindeki film, müzik, ve resimlere bakmak istedim. Fakat ilgili seçimleri yapmama rağmen USB içeriklerini göremedim.

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
Cihaza USB taktım ve menüdeki Medya Oynatıcı bölümünden içindeki film, müzik, ve resimlere bakmak istedim. Fakat ilgili seçimleri yapmama rağmen USB içeriklerini göremedim.

Değerli kardeşim senin istediklerin kumanda üzerindeki USB tuşu ile yapılıyor...

engosen

0
Üye
18 Ara 2015
21
2
3
arkadslar astra ve hotbird teki freeshare ile acılan yanı sarı renkte olan kanalların nerdeyse yarısı acılmıyor sizdede oylemi

asihoroz20

0
Üye
22 Ocak 2017
6
2
3
Freeshare ile türksatta açilan kanal yada paket var mi acaba?kullanan arkadaslardan cevap alabilir miyim?tesekkurler

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
forum kuralları bahsettiğiniz konu hakkında acıklama yorum yapmayı yasaklamaktadır forum kurallarını okuyunuz...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Freeshare ile türksatta açilan kanal yada paket var mi acaba?kullanan arkadaslardan cevap alabilir miyim?tesekkurler

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(cevap verilmiş ama aklınızda acabaya yol açmamak adına )

Arkadaşım Freshare / cccam ile sadece hotbırt ve popüler uydulardaki yayınların KART CİHAZ EŞLEŞMELİ olmayanlarını izlersin.piyasadaki cihazlar ile platform tür yayınları alamazsınız.

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
Akşam'dan beri X panel hesabı hata veriyor. Server bilgileri başka cihaza girilince Kanallar çıkıyor. 2000'de X PANEL BAĞLANTI HATASI diye uyarı veriyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Cihazı fabrika ayarlarına aldım. Bilgileri tekrar girdim değişen bir şey yok.
Kanallar USB ile yükleyince de çıkıyor. Fakat X Panelden izleyemiyorum.
Bu sorunu başka yaşayan da oldu mu, nasıl çözerim?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hocam ozaman 1 seçenekle kullanıcı ayarlarını sil ile Fab.Ayerlarındai cihazı sıfırlayın .
sunucu ıpsı iki rakamlı olanlarda aynı hatayı veriyor örnek 3 gündür 37.187.161.210: bu tür sunucu adresleride baglanamama oluyor.

örnek bu yazılım çıkmadan aynı adrese hasan55 arkadaşım karadenızin bi ilinde baglanamıyordu ,haydar ustam istanbuldan baglanıyor çalışmıyordu bende sadece kanallar açılıyor vodlar açılmıyordu.ortak özellik aynı cihaz farklı internet saglayıcılar.

usb den atınca m3u çalışıyor dogru bendede oluyor.

(ip tv bölümünü takip eden arkadaşlar serzenişte bulunuyor genelde hafta sonu paylaştıklarım 3 kişilik 12 saatlik-fakat geçen haftadan bu tarafa aktif 35-50 kişilik serverlar var begenmiyorlar. burda bi serzeniş bir örnekte benden sonucda freserver sutverduz olur 150 kişilik çatır çatır ama gece 2 de biter.yani server sıkıntısını bile cihaza baglıyoruz.Hele hele türk servercılarına ve üyelerine server hızı 100mbit servis saglayıcı yolu daraltmış ne çare)

Son düzenleme: