Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Taramada güncel kanal isimleri değişmiyor. Kanalı silip tekrar taratmanız gerekiyor. Bu bir sorun mu bilmiyorum ama

Sezgin kanal isimlerini her taramada güncel tutup değişmesini istiyorsan= kurulum menüsü+uydu kanal tarama+tarama tipi+ch ad güncelle EVET yapılırsa kanal isimleri otomatikmen yenilenir.

ilyas çarık

0
Üye
19 Nis 2013
4
0
1
cihazım dondu uydu tarama ve kanal tarama yapmıyo yardımcı olursanız sevinirim

--------------------

arkadaşlar next2000 internet makina kullanıcılarını n şikayetleri bitmek bilmiyo belli ki bu cihaz henüz tam olarak oturmamış yetkilililer bu şikayetleri dikate almıyolar mı sadece satana kadar mı marka olmak sorumluluk demektir yetkililerden ricam lütfen sorunları dikate almanız ve vatandaşın maduriyetlerini gidermenizdir

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
cihazım dondu uydu tarama ve kanal tarama yapmıyo yardımcı olursanız sevinirim

--------------------

arkadaşlar next2000 internet makina kullanıcılarını n şikayetleri bitmek bilmiyo belli ki bu cihaz henüz tam olarak oturmamış yetkilililer bu şikayetleri dikate almıyolar mı sadece satana kadar mı marka olmak sorumluluk demektir yetkililerden ricam lütfen sorunları dikate almanız ve vatandaşın maduriyetlerini gidermenizdir

Durun bakalım bir sıkıntıdan bahsediyorsunuz sorunuza cevapmı alamadınızda bu şekilde yazıyorsunuz.! Kaç kişi şikayet etmiş sizin gibi gidin bir bakın bakalım 2000 HD konulara yazılan mesajlara bir bakın sonra gelin bu şekilde yazın.! Eğer bir sıkıntı varsa yazın çaresine bakalım yokk eğer bu şekilde yazacaksanız hiç bir şekilde yardım alamazsınız.!!!

centaur3535

0
Üye
6 Eyl 2013
23
0
1
Merhaba arkadaşlar daha öncede yazmıştım Türksatta şifresiz hd kanallarda donma olduğunu bir gelişme var mı? Dün akşam 3 dklık bir video çektim ve bu süre içinde üç kere donma yaptı. eklemeyi bilsem videoyu buraya da ekleyecektim. bu işle teknik anlamda ilgilenenlere de gönderebilirim videoyu mail yada whatsup tan. Donmalar çok sinir bozucu oluyor hanım bile bu ne böyle izlenmiyor diyo. Aslında cihazı çok beğendim çünkü iptv im var çok güzel çalıştırıyor artı cccam güzel, vod falan tam küçük dev adam olmuş ama asıl işi olan tv kanallarını gösterme konusunda sıkıntı var. Detay olarak yazmayı unuttum donma showda denk geldi bana ve sinyalde düşme olmuyor ve seviyesi %89 larda. ayrıca birçok kişiye saçma gelebilir ki banada öyle geldi 3 dkkada 3 kere donan cihaz reklamlar sırasında hiç donmadı.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba arkadaşlar daha öncede yazmıştım Türksatta şifresiz hd kanallarda donma olduğunu bir gelişme var mı? Dün akşam 3 dklık bir video çektim ve bu süre içinde üç kere donma yaptı. eklemeyi bilsem videoyu buraya da ekleyecektim. bu işle teknik anlamda ilgilenenlere de gönderebilirim videoyu mail yada whatsup tan. Donmalar çok sinir bozucu oluyor hanım bile bu ne böyle izlenmiyor diyo. Aslında cihazı çok beğendim çünkü iptv im var çok güzel çalıştırıyor artı cccam güzel, vod falan tam küçük dev adam olmuş ama asıl işi olan tv kanallarını gösterme konusunda sıkıntı var. Detay olarak yazmayı unuttum donma showda denk geldi bana ve sinyalde düşme olmuyor ve seviyesi %89 larda. ayrıca birçok kişiye saçma gelebilir ki banada öyle geldi 3 dkkada 3 kere donan cihaz reklamlar sırasında hiç donmadı.

Sevgili kardeşim doğrudur zaten ağırlıklı olarak FOX ve SHOW Hd TP sindeki kanalları üzerinde ağırlıklı olarak meydana geliyor bu durum.Yalnız diğer yazdığınız reklamlarda olmama durumu tamemen tesadüf bir durum.Birde sizden ricam cihazın üzerinde hangi yazılım var cihaz-bilgileri kısmından bakıp yazabilirmisiniz..

centaur3535

0
Üye
6 Eyl 2013
23
0
1
Sevgili kardeşim doğrudur zaten ağırlıklı olarak FOX ve SHOW Hd TP sindeki kanalları üzerinde ağırlıklı olarak meydana geliyor bu durum.Yalnız diğer yazdığınız reklamlarda olmama durumu tamemen tesadüf bir durum.Birde sizden ricam cihazın üzerinde hangi yazılım var cihaz-bilgileri kısmından bakıp yazabilirmisiniz..

tesadüf olabilir haklısınız. beni şaşırtan 3 dkda 3 defa yaptığını reklam girince bıçak gibi kesip 20 dk hiç yapmamasıydı. Aklıma reklam çözünürlüğü belki düşük olduğundan zorlanmıyor mu acaba diye düşündüm ve belki faydası olur diye buraya yazdım.
Yazılım versiyonunu ********** sitesinden en güncel olanını indirip kurmuştum.
V1.245(P1.1.2) 25-11-2016 yazıyor şuan.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
tesadüf olabilir haklısınız. beni şaşırtan 3 dkda 3 defa yaptığını reklam girince bıçak gibi kesip 20 dk hiç yapmamasıydı. Aklıma reklam çözünürlüğü belki düşük olduğundan zorlanmıyor mu acaba diye düşündüm ve belki faydası olur diye buraya yazdım.
Yazılım versiyonunu ********** sitesinden en güncel olanını indirip kurmuştum.
V1.245(P1.1.2) 25-11-2016 yazıyor şuan.

Bahsetmiş olduğunuz sonunun ana kaynağı çözünürlük falan değildir genelde bu sorunun kaynağı birden fazla kullanıcı olan LNB çeşitleridir. 2 li 4 lü 8 li olmasıdır. Cihaz piyasaya ilk çıktığında dahada sıkıntı vardı şimdi gene bir nebze düzeldi durum. Ayrıca yazılım versiyonunuz ne yazikki eski AŞAĞIDAKİ likten en-son verilen yazılımı indirin ve cihazınıza atın.

En son verilen YAZILIM.

http://www.next.web.tr/showthread.p...Machina-14-12-2016-Tarihli-TEST-Yazılımı.html

Buda yazılım yükleme şeklidir...

http://www.next.web.tr/showthread.p...ternet-Machina-Yazılım-Yükleme-İşlemleri.html

Bu LİNKTE ise çihazınızla ilgili hertürlü bilgiyi bulabilirsiniz...

http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/509-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina.html

Son düzenleme:

centaur3535

0
Üye
6 Eyl 2013
23
0
1
Bahsetmiş olduğunuz sonunun ana kaynağı çözünürlük falan değildir genelde bu sorunun kaynağı birden fazla kullanıcı olan LNB çeşitleridir. 2 li 4 lü 8 li olmasıdır. Cihaz piyasaya ilk çıktığında dahada sıkıntı vardı şimdi gene bir nebze düzeldi durum. Ayrıca yazılım versiyonunuz ne yazikki eski AŞAĞIDAKİ likten en-son verilen yazılımı indirin ve cihazınıza atın.

Bu yazılımı gördüm ve indirdim ama henüz yüklemedim. Hatta ilk gördüğümde bu konuda faydası olur diye düşündüm ama yazılım notlarında bu konuyla alakalı hiçbir değişiklik yazmıyordu. Diğer konuda haklısınız benimde cihazıma dörtlü lnbden yayın geliyor ama diğer hiçbir cihazda bu sorun olmuyor.

29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş
bende cihazı yeni aldım. kurulumları yaptım. herşey tamam. sd yayınlarda bir sıkıntı yok. fakat hd kanallar çok geç açılıyor. kumandadan herhangi bir hd kanalı açtığımda yaklaşık 20 saniye bekliyorum. Bu tür bir problem yaşayan varmı ?yazılımsal bir problem sanırım. yardımcı olursanız sevinirim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bende cihazı yeni aldım. kurulumları yaptım. herşey tamam. sd yayınlarda bir sıkıntı yok. fakat hd kanallar çok geç açılıyor. kumandadan herhangi bir hd kanalı açtığımda yaklaşık 20 saniye bekliyorum. Bu tür bir problem yaşayan varmı ?yazılımsal bir problem sanırım. yardımcı olursanız sevinirim.

Belirtmek isterimki bu konuda şikayet eden ilk olarak bir tek siz oldunuz AŞAĞIDAKİ yazdıklarımı okuyup uygulamanız durumu düzeltecetir.!(Cihazda HD kanallarda geçiş hızı nerdeyse mükemmel denecek kadar hızlıdır.)

1.Cihaza önce son verilen yazılımı yükleyiniz.! ( Yazılımı attıktan sonra fabrika ayarları menüsünden 1 nolu seçenek ile reset atınız.)
2.Acaba çanak sisteminize göre dayzek swiç ayarlarınızı yaptınızmı.?
3.Sanırım cihazdan hazır kanal listesi indirmişsiniz size tavsiyem cihazı sıfırdan kurulum yapıp kanalları takrar tarattırın.!

29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş
Belirtmek isterimki bu konuda şikayet eden ilk olarak bir tek siz oldunuz AŞAĞIDAKİ yazdıklarımı okuyup uygulamanız durumu düzeltecetir.!(Cihazda HD kanallarda geçiş hızı nerdeyse mükemmel denecek kadar hızlıdır.)

1.Cihaza önce son verilen yazılımı yükleyiniz.! ( Yazılımı attıktan sonra fabrika ayarları menüsünden 1 nolu seçenek ile reset atınız.)
2.Acaba çanak sisteminize göre dayzek swiç ayarlarınızı yaptınızmı.?
3.Sanırım cihazdan hazır kanal listesi indirmişsiniz size tavsiyem cihazı sıfırdan kurulum yapıp kanalları takrar tarattırın.!

Habertürk fox tv8 show bloomberg kanal7 Ülke TV HD kanallarında geç açılma durumu var. Kanalları sildim normal tarama yaptım . Bu kanalların Sinyal %97 kalite %92 olmasına rağmen bu kanallarda problem oluyor. Ayrıca halk tv ve bengütürk sd kanalları hiç açılmıyor. Bu cihazın sinyal alıp işleme konusunda bir takım problemleri var sanırım. Örneğin diğer tv de next minix hd amigo kullanıyorum. Onda böyle bir sorun kesinlikle yaşamadım. Onu getirip takıyorum yayın var. Swich ve dayzek orantılı olarak kurulu. Anteniyi tek ben kullanıyorum başka cihaz bağlı değil. Sinyal kalitelerim daha ne kadar iyi olabilir?
Kısacası cihazın diğer özellikleri ıptv internet filan süper. Lakin asıl görevi uydu yayınlarını da yerine tam getirmesi gerek diye düşünüyorum. Eleştiri için kusura bakmayın. Ama böyle bir sorun genelleşmiş gibi görünüyor herkesçe. Bilgi ve ilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Habertürk fox tv8 show bloomberg kanal7 Ülke TV HD kanallarında geç açılma durumu var. Kanalları sildim normal tarama yaptım . Bu kanalların Sinyal %95 kalite %84 olmasına rağmen bu kanallarda problem oluyor. Ayrıca halk tv ve bengütürk sd kanalları hiç açılmıyor. Bu cihazın sinyal alıp işleme konusunda bir takım problemleri var sanırım. Örneğin diğer tv de next minix hd amigo kullanıyorum. Onda böyle bir sorun kesinlikle yaşamadım. Onu getirip takıyorum yayın var.
Kısacası cihazın diğer özellikleri ıptv internet filan süper. Lakin asıl görevi uydu yayınlarını da yerine tam getirmesi gerek diye düşünüyorum. Eleştiri için kusura bakmayın. Ama böyle bir sorun genelleşmiş gibi görünüyor herkesçe. Bilgi ve ilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz kanallar bende ANINDA açılıyor size yazdıklarımı yapıp yapmadığınızı yazmamışsınız siz hele ordan başlayın gerisi gelecektir...

29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş
Haydar bey dediklerinizi yaptım yazılım v1.279 12.12.2016 (P.1.1.2) kanallara ve cihaza reset attım cihazı yeniden yapılandırdım. Dayzek ve swich ayarlarım yapılı şuan seçtim. Hazır kanal listesini sildim yeniden tarattım.
Sinyal ve kalite zateb süper. Özellikle bu kanallarda olması bu tp grubundan kaynaklanıyor hissi uyandırıyor. Lakin sinyal daha ne kadar kaliteli alınabilir? %95 kötümü. Dilerseniz video çekip size link atayım.

--------------------

Bahsettiğiniz kanallar bende ANINDA açılıyor size yazdıklarımı yapıp yapmadığınızı yazmamışsınız siz hele ordan başlayın gerisi gelecektir...

Haydar bey dediklerinizi yaptım yazılım v1.279 12.12.2016 (P.1.1.2) kanallara ve cihaza reset attım cihazı yeniden yapılandırdım. Dayzek ve swich ayarlarım yapılı şuan seçtim. Hazır kanal listesini sildim yeniden tarattım.
Sinyal ve kalite zateb süper. Özellikle bu kanallarda olması bu tp grubundan kaynaklanıyor hissi uyandırıyor. Lakin sinyal daha ne kadar kaliteli alınabilir? %95 kötümü. Dilerseniz video çekip size link atayım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sinyal ve kalite zateb süper. Özellikle bu kanallarda olması bu tp grubundan kaynaklanıyor hissi uyandırıyor. Lakin sinyal daha ne kadar kaliteli alınabilir? %95 kötümü. Dilerseniz video çekip size link atayım.

Yok sinyal kalitesi gayet iyi durumda görünüyor madem dediklerimi yaptınız o halde sanırım cihazınızda bir problem var görünüyor.! Eldeki veriler ışığında size ilk ve tek nacizane tavsiyem şu olacaktır.Cihazı bir başka yerde test edebilirmisiniz aynı sıkıntı ordada varsa o takdirde cihazı direkt olarak servise gönderirsiniz...

29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş
Yok sinyal kalitesi gayet iyi durumda görünüyor madem dediklerimi yaptınız o halde sanırım cihazınızda bir problem var görünüyor.! Eldeki veriler ışığında size ilk ve tek nacizane tavsiyem şu olacaktır.Cihazı bir başka yerde test edebilirmisiniz aynı sıkıntı ordada varsa o takdirde cihazı direkt olarak servise gönderirsiniz...

Cihazı başka bir yerde deneyip aynı sorunu yaşarsam size bilgi vereceğim. Az sonra diğer odamdaki çanağa bağlayıp deneyeceğim

29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş

Diğer çanakta da denedim sonuç aynı malesef. Buradaki next teknik servise götürsem halledebilirlermi meseleyi

--------------------

Diğer çanakta da denedim sonuç aynı malesef. Buradaki next teknik servise götürsem halledebilirlermi meseleyi
Haydar hocam bana tek tek yapmam gerekenler hususunda yardımcı olsanız olur mu. Tam da yılbaşına denk geldi şansımız yok sanırım cihaz konusunda

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

--------------------

Haydar hocam bana tek tek yapmam gerekenler hususunda yardımcı olsanız olur mu. Tam da yılbaşına denk geldi şansımız yok sanırım cihaz konusunda

Şimdi öncelikle size yardımcı olabilmem için bana çanak sisteminiz hakkında detaylı bigi verebilirmisiniz.!

1.Bireyselmi yoksa merkezi sistemmi kullanıyorsunuz.?
2.Yukardakilerden hangisi ise sistem yada çanaklar ne zaman kuruldu.?
3.Yanılmıyorsam diğer oda demiştiniz orası ilede ilgili bilgi rica ediyorum. Vs Vs..

29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş
Şimdi öncelikle size yardımcı olabilmem için bana çanak sisteminiz hakkında detaylı bigi verebilirmisiniz.!

3.Yanılmıyorsam d,üer oda demiştiniz orası ilede ilgili bilgi rica ediyorum. Vs Vs..

--------------------

3.Yanılmıyorsam diğer oda demiştiniz orası ilede ilgili bilgi rica ediyorum. Vs Vs..

Çanaklar next nextstar 90 lik. Kablolar daha 1 yıl olmadı değişeli. Bireysel çanaklarım merkezi sistem değil.
Lnb lerim de next firmasının

--------------------

Çanaklar next nextstar 90 lik. Kablolar daha 1 yıl olmadı değişeli. Bireysel çanaklarım merkezi sistem değil.

Haydar hocam özel mesaj gönderdim irtibat kurabilir miyiz kusura bakmayın rahatız ediyorum sizi gece gece

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Orkun kardeşim size daha hızlı yardımcı olabilmem için en ufak bilgiye bile ihtiyacım var.! Çanaklar demişsiniz kaç tane çanak var.? Üzerlerindeki lnb ler kaç yıllık.? Sistemi kim kurdu.? Dayzek swiç girişlerinin ne olduğunu biliyormusunuz.? Birde bana KURULUM menüsündeki UYDU-SEÇİMLERİ bölümüne girerek bir resim çekip koyabilirmisiniz.?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...