Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Neden hd kalitesi en düşük uydu Türksat, hotbird,eutelsat ve özellikle astraya göre?

uyducu35

0
Üye
24 May 2015
15
0
1
mevcut 4 uydu ızlıyorum türksat,eutelsat 7a,hotbir ve astra 19,2...ne yazıkki türksatta hd kanalların görüntü kalitesi diğer uydular yanında sd kanallar gıbı kalıyor,bu uydunun kalıtesız malzemeden yapılmasımı yoksa neyden ?

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,264
113
ALMANYA
mevcut 4 uydu ızlıyorum türksat,eutelsat 7a,hotbir ve astra 19,2...ne yazıkki türksatta hd kanalların görüntü kalitesi diğer uydular yanında sd kanallar gıbı kalıyor,bu uydunun kalıtesız malzemeden yapılmasımı yoksa neyden ?

Uyduyla allakasi yok @uyducu35 yayinci kuruluslar la allakali Kanal lar da Hd yaziyo ama yayinlari HD kallitesin de degil.

uyducu35

0
Üye
24 May 2015
15
0
1
ben o kanalları kast etmedım mesla kanal d hd star hd olsun hiçbiri astradaki hd kanallar gıbı görüntüleri net ve canlı degıller...

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,264
113
ALMANYA
Yayinci kuruluslari alt yapisiyla alakali bi durum yayinladiklari programlar da HD kalitesin cekim yapilmiyor yayinladiklari filimler de HD kalitesin hazirlanmis filimler degil.

Filim ler HD kalidesin de hazirlanms olsada yayinci kurulusun alt yapisi HD desteklemidigi icin de goruntu kalitesi de dusuyo TRT tenin HD yayinlri sorun yok ama.

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim desene bizim uyanıklar milleti keriz yerine koyduklarını sanan kerizler sadece LOGOya HD yazınca oluyor sanıyorlar.işin garibi
DEVLETİN RESMİ KURUMU rtük buna SESİNİ ÇIKARTaMIYOR .

hotbırtteki polonya sd kanallarının (güldüğümüz seslendirme sorunu hariç) görüntüsü bizimkilere taş çıkartır.

Son düzenleme: