Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

minix ve access point

demir

0
Üye
10 Haz 2012
54
1
8
minixe ralink 5370 aldım 1 günde bozuldu.yakınlarda telefon kablosu olmadığı için access point alsam youtube a girebilir miyim?yani minix hd access point ile çalışır mı?yardımlarınızı bekliyorum

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
minixe ralink 5370 aldım 1 günde bozuldu.yakınlarda telefon kablosu olmadığı için access point alsam youtube a girebilir miyim?yani minix hd access point ile çalışır mı?yardımlarınızı bekliyorum

Çalışır. AP yi kablosuz olarak Modem/router cihazınızı görür şekilde ayarladığınızda ethernet portundan bir kablo ile minix e bağlayabilirsiniz.Kısaca Cihaza Laptopla bağlanabiliyorsanız Minix le de bağlanabilirsiniz. Sonuçta etherneti kullanacaksınız.
Uyum sorunu yalnızca wifi adapter larda olur. Çünkü minix de yalnızca Ralink firmasının RT5370 chipsetli cihazına ait sürücü olduğu için yalnızca o çalışır. Ama bence wifi adaptörleri Minix TV arkasında kapalı alanda olacağı için çok mantıklı değil. en güzeli kablo çekmek yada Access point kullanmak.

Mesela airties'ın beyaz minik bir Ap si var yer de kaplamıyor.
Air 4310 150mbps yada Air 4410 300mbps bu ii görür. Seçimi modeminizin desteklediği aktarım hızına göre yaparsanız gereksiz fazla para ödememiş olursunuz.

Kolay gelsin

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Next minix için Access Point yada wifi ne için lazım

Yalnızca youtube izleyecekseniz, yalnızca youtube'un çalıştığını görüp unutacaksanız, aile içinde yada toplu olarak istediğimiz müziği dinleriz, youtube videolarını çok izleriz demiyorsanız :

Bence wifi yada AP için para harcamanıza gerek yok. Ben yalnızca youtube için bunu gerekli görmüyorum. RSS derseniz, ben de kaç kere bilgisayardan RSS takip ettiniz yada abone olduğunuz bir RSS akışı var mı diye sorardım. Buda traş yani. Hele yalnızca Turksat izliyorsanız ve Server işiniz yoksa bence hiç gerekli değil.

Sonuç olarak Next minix HD de internet gerektiren elle tutulur hiç bir uygulama yoktur.
Ha ilerde ip TV linklerini RSS gibi yazacağımız bir bölüm açarlarsa, Mesela Bir bölüme de internet linklerini girip (browser beklemiyoruz ama) yalnızca o sayfanın açılmasını sağlarlarsa, dizi izle vs gibi siteler için faydalı olabilir. Hatta sabit olarak Dizi izle, Canlı TV izle gibi sitelerin uygulamalarını bir menü seçeneği olarak eklerlerse o zaman olmalı diyebiliriz.

Bu arada böyle birşey düşünürlerse buradan küçük bir anket yapıp genelde nelerin istendiğini de tespit etmeleri gerekir.

Internete bağlanıyorsa bunlar en azından olmalı diye düşünüyorum