Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

kanal geçişleri yavaş neden?

slmnkc

0
Üye
14 Şub 2015
9
2
3
bilmiyorum sadece bende mi sıkıntı var bilmiyorum kanal değiştirdiğimde sinyal yok diyor 5,6 saniye sonra yeni kanal açılıyor, ama bazen cihazı kapatıp açıyorum sadece türksat uydusunda oluyor yabancı uydularda böyle bir sıkıntı yok yaklaşık 3-4 aydır böyle ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bilmiyorum sadece bende mi sıkıntı var bilmiyorum kanal değiştirdiğimde sinyal yok diyor 5,6 saniye sonra yeni kanal açılıyor, ama bazen cihazı kapatıp açıyorum sadece türksat uydusunda oluyor yabancı uydularda böyle bir sıkıntı yok yaklaşık 3-4 aydır böyle ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

Sn.Arkadaşım size yardımcı olmaya çalışalım ama daha öncesinde sizin bize çok daha net bilgiler vermeniz gerekiyor.Bu şekilde yazılan yazılardan yola çıkılarak biryere varılamaz.! AŞAĞIDA yazacaklarıma lütfen anlaşılabilir şekilde cevaplar veriniz bu tür sıkıntılara bir çok şey neden olabilir...

1.Oturduğunuz yerde ne tür bir uydu-çanak sistemi mevcuttur.? ( Santralmı var yoksa kendinize ait bireysel sistemmi.)
2.Sistemdeki uydu yapılandırmaları nasıl.! ( Yani çanak sisteminde santral yada dayzekswiç girişleri nasıl yapılandırılmış.)
3.Cihazınızdaki dayzekswiç yapılandırması sisteminize uygunmu.!
4.Cihazınız hangi seri eğer çift-tunerli olandan ise anten kablosu girişi doğru olan TUNER-GİRİŞİ ne mi taktınız.!
5.Sizden ayrıca KURULUM menüsündeki UYDU-SEÇİMLERİ bölümünün şimdiki halini gösteren resmini çekip koymanızı istiyorum.!

NOT: Siz yazdıklarıma hele bir cevap verin duruma bakarız...

slmnkc

0
Üye
14 Şub 2015
9
2
3
Sn.Arkadaşım size yardımcı olmaya çalışalım ama daha öncesinde sizin bize çok daha net bilgiler vermeniz gerekiyor.Bu şekilde yazılan yazılardan yola çıkılarak biryere varılamaz.! AŞAĞIDA yazacaklarıma lütfen anlaşılabilir şekilde cevaplar veriniz bu tür sıkıntılara bir çok şey neden olabilir...

1.Oturduğunuz yerde ne tür bir uydu-çanak sistemi mevcuttur.? ( Santralmı var yoksa kendinize ait bireysel sistemmi.)
2.Sistemdeki uydu yapılandırmaları nasıl.! ( Yani çanak sisteminde santral yada dayzekswiç girişleri nasıl yapılandırılmış.)
3.Cihazınızdaki dayzekswiç yapılandırması sisteminize uygunmu.!
4.Cihazınız hangi seri eğer çift-tunerli olandan ise anten kablosu girişi doğru olan TUNER-GİRİŞİ ne mi taktınız.!
5.Sizden ayrıca KURULUM menüsündeki UYDU-SEÇİMLERİ bölümünün şimdiki halini gösteren resmini çekip koymanızı istiyorum.!

NOT: Siz yazdıklarıma hele bir cevap verin duruma bakarız...

1.merkezi sistem santral var.

2.girişler nasıl yapılandırılımış bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim?

3.dayzekswiç yapılandırması sisteminize uygunmu bilemiyorum bunu nasıl öğrenebilirim?

4.çift tunerli seriyi kullanıyorum 1.tuner merkezi sistem (türksat Hotbird)
2.tuner dayzekswiç var bireysel çanaklarım (thor ve astra 19.2 var) kablo girişleri doğru yerlere takılıdır.

5.akşam şimdiki halini gösteren resmi çeker gönderirim

ilginizden dolayı teşekkür ederim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
1.merkezi sistem santral var.

2.girişler nasıl yapılandırılımış bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim?

3.dayzekswiç yapılandırması sisteminize uygunmu bilemiyorum bunu nasıl öğrenebilirim?

4.çift tunerli seriyi kullanıyorum 1.tuner merkezi sistem (türksat Hotbird)
2.tuner dayzekswiç var bireysel çanaklarım (thor ve astra 19.2 var) kablo girişleri doğru yerlere takılıdır.

5.akşam şimdiki halini gösteren resmi çeker gönderirim

ilginizden dolayı teşekkür ederim

Merhabalar arkadaşım...

1.Tamam.
2.Santral girişlerinin nasıl yapılandırılmış olduğunu ya yöneticinize gidip soracaksınız,eğer haberi yoksa izin isteyip kullanmakta olduğu receiverın dayzek ayarları menüsüne girip bakacaksınız.! ( Türksat genelde 1 nolu yani A girişi montajlıdır ama bazen sistemi yapanlar bunu B olarakta yapılandırabiliyorlar.)
3.iki nolu seçeneğin ne olduğunu öğrenince zaten sistem yapılandırmasıda kendiliğinden ortaya çıkacaktır.( Tahmin ettiğim gibi çift tunerli bir cihaz kullanmaktasınız ve ayrıca 2 farklı kombinasyon olduğu için bu konuda net bilbiyi bana resim çekip koyduğunuzda vereceğim.Yalnız sizden ricam her uydu için ayrı olarak çekilen 4 adet resim olmalı.Yani Türksatta iken UYDUSEÇİMLERİ menüsünün resmini HOTBİRD'de iken ayrı ASTRA için ve THOR için o menünün resmini çekip koyunuz.!....

4.Akşam resimleri bekliyorum.

slmnkc

0
Üye
14 Şub 2015
9
2
3
Selam haydar hocam

y5XGo0.jpg

57BNMM.jpg

VabQaV.jpg

3LdOL4.jpg

Santral girisleri dogru yapılmış öğrenemedim ama doğrudur harelde

15 mesaj atmadığım icin resim ekliyemiyorum onun icin bastaki(h)leri sildim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Evet arkadaşım resimleri inceledim normalde TUNER girişlerine göre ve sizin kabloları doğru yerlere girdim demenize istinaden bir sıkıntı olmaması gerekiyor.Fakat siz yinede merkezi sistemin santral girişlerinin ne olduğunu iyice bir öğrenin derim en azından komşunuzun birinden izin isteyip onun cihazındaki dayzek swiç yapılandırmasına bakınız.Eğer A seçili ise yada 1 işte o zaman sıkıntıyı yaratan 2 neden kalır.
1.Santralden size dairenize gelen port çıkışı arızası.!
2.Yada Sistemdeki merkezi sistem lnb lerinin eskiyip osilatör aralıklarının kayması sonucu çıkması gereken frekenslarda değilde bir-iki alt yada bir-iki üst değerlerde çıkabileceği durumudur.Yani şöyle açayım diyelim SHOW-HD frekansı 12209 da değilde 12110 yada 12211 de yada 12208 yada 12207 de çıkması gibi...

belali53

0
Üye
28 Eki 2017
1
1
3
Merhabalar, aynı durumu yaşıyorum. Cihazı ilk aldığımda yaklaşık 1 ay sorunsuzdur, son iki haftadır kanal değişimlerinde en az 10 saniye sonra kanal geçişi sağlıyor.
Ne yapmam gerek