Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Flash Kurtarma Next YE 18500 HD +PLUS

iyiadam

0
Üye
17 Mar 2012
4
0
1
Herkese merhaba! Ben forumda yeniyim. Bu cihazı da yeni aldım. Cihazı güncelledim ama cihaz bir daha hiç açılmadı. Ekranda hiç bir yazı da yok. Cihazı nasıl kurtarabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler!

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr

iyiadam

0
Üye
17 Mar 2012
4
0
1
Rs232 kablom olmadığı için yapamıyorum. O zaman cihaz servis yolcusu olacak.
usb kablosu ile cihazı bağladım ama bilgisayar cihazı görmüyor.

usb

0
Üye
7 Ocak 2012
41
2
8
İstanbul
1-1 2-3 3-2 5-5
Olacak 232 kablouz yoksa cıhazı görmez ve ılk yukledıgınde verılen komutları yukleyın ,
ıkıncı bır yuklemede acılacak tır cıhaz
(fınıshed e basıyorsunuz ve ıkıncı yukleme baslıyor)

ıkıncı yukleme yapmazsanız acılmaz

com 1 de atacaksınız

Son düzenleme:

mehdin

0
Üye
24 Mar 2012
1
0
1
bende de aynı sorun var fakat laptopumda com port yok. rgb port bunun için kullanılabilirmi?

ceboş

0
Üye
24 Eyl 2012
5
0
1
usta benim next minix var geçen gün usb den yazılım atarken yazılımı yükledi kapandı bir dahada açılmadı. bu kablodan yapmak için günlerdir uğraşıyom bir türlü olmadı nerde yanlışlık yaptığımı bulamadım. alıcı gözünde yeşil yanıyor başka bir hareket yok. bir türlü cihazı kurtramadım. ne yapmalıyım. bu kablodan nasıl bulabilirim. wrong file yazıyor hep

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
usta benim next minix var geçen gün usb den yazılım atarken yazılımı yükledi kapandı bir dahada açılmadı. bu kablodan yapmak için günlerdir uğraşıyom bir türlü olmadı nerde yanlışlık yaptığımı bulamadım. alıcı gözünde yeşil yanıyor başka bir hareket yok. bir türlü cihazı kurtramadım. ne yapmalıyım. bu kablodan nasıl bulabilirim. wrong file yazıyor hep

Buradan temin edebilirsiniz..
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1113

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
Serial port uyarısı

18500HD+panelde ASH yazıyor.Forumu ve yönlendirmelerinizi ezberledim.Yazılımı başlatamıyorum durmadan "OPENİNG SERİAL PORT İS FAİLED" ikazı çıkıyor.Anlamını arkadaşlardan öğrendim."yanlış port"demekmiş.Bi önce başka bir cihaza "Baff 2200hd" aynı uyarı çıktı .Pc den denetim masası-aygıt yöneticisi-port bağlantısı üzerinde o cihazın port değerini "port5" olarak buldum.Yazılımı indirdim.Bizim 18500 de aynı yolu denedim doğru port'a ulaşıp yazılımı alamıyorum.Nerde çuvallıyorum arkadaşlar.Ne yapmam lazım.Hayırlı işler dilerim herkese.

adımneolsun

0
Üye
19 Ara 2012
7
0
1
ben bu kurtarma yazılımı açtım ancak şu an pğlease reset target yazıyor pc ile baglantıyı digitus usbrs232 ile yaptım

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
ben bu kurtarma yazılımı açtım ancak şu an pğlease reset target yazıyor pc ile baglantıyı digitus usbrs232 ile yaptım

Editör ile yazılımı seçip gerekli kutucuğu (Include bootloader) işaretledikten sonra yazılımı seçip ''next'' dedikten sonra cihazın fişini elektriğe takınız..Daha önceden takarsanız sizin almış olduğunuz uyarıyı alırsınız ve cihazınızı elektrikten bağlantısını kesip yani kapatıp tekrar açmanız gerekir.
Kolay gelsin.

adımneolsun

0
Üye
19 Ara 2012
7
0
1
Sevgili forum kullanıcıları; next nextstar 18500 hd plus cihazını internetten aldım. Bu konularda uzman degilim ancak tinede cok kotu degilim. Next sitesinde dikkatli okumadıgım bir yazılımı (next mini ve 18500 hd yanyana yazıyor diye) usb ile alıcıya yukledim. Gelen uyarı DAMAGE (hasar) olmasına ragmen (kısa anlatıyorum) deavm ettim ve cihaz off durumuna geçti. Forum sitesinde arama yaptım ozellikle KARBON adlı kullanıcını yazıları ve talimatları dogrultusunda flash kurtarma yapmaya calıstım. Fakat elimde bir netbook ve arkadasımdan aldıgım iki tarafı erkek RS232, netbookta rs232 jakı yok :( Sabah next servisine gittim. Arkadasım oluyor o da yukleyemedi ve daha erken getir git bununla ugras sen dedi ve ondan markası belli olmayan usb rs232 cevirici aldım geldim ama sürücülerini bulamadıgım icin sabhı ettim. Ertesi sabah digitus usb rs232 cevirici aldım 54 TL internetten sürücülerini yükledim. Memory hatası ve wrong file uyarıları aldım.. Yine Karbon adlı arkadasın 18500hd plus flash kurtarma yazılımı ve yonergeleri ile en son uzun ugraslardan sonra yuklemeyi yaptım. Sakallarım uzadı sinirden yemek yiyemedim. BU konuda yazı yazan ve dosyaları paylasan tum kullanıcılara gercekten cok tesekkur ederim. Cihazın bedeli onemli degil bu bir sabır meselesi dikkatle yazılmıs yazıları dikkatsizce okumak benim hatam oldu. Forumdaki arkadasların ve forum yoneticilerine tesekkur ederim sagolun varolun.

adımneolsun

0
Üye
19 Ara 2012
7
0
1
Cok degerli dostum KArbon siz ve tekniker ve diger yazarların sayesinde alıcı calısıyor. Daha once de arz ettigim gibi ben profesyonel bir kullanıcı degilim. Bu cihazı neden sectin sorusuna esim bir kanalda film seyrederken ben baska bir filmi seyredemiyorum o uzulmesin sıkılmasın diye... Surekli bir internet baglantım yok gsm modemiyle baglanıyorum internete. Size bazı sorularım olacak sırayla ve link vermeden cevaplarsanız cok sevinirim. Yaslandık artık 47 olduk ve yorgun bir emekliyiz.
Soru 1. Bu cihazı usb veya pc ile guncellemek gerekiyormu.? Guncellemezsek ne gibi problemler olur.?
Soru 2 Usb ile key ve emu dosyalarını anlatmıssınız ancak dediklerinizi yapıp bos bir usb bellege (ornek sadece key yazan dosyayı attıgımızda zipten cıkartıp) ekranda ust kısımda bos dosya uyarısı alıyorum. Bu konuyu acıklayabilirmisiniz.
Soru 3. Yukarıda arzettigim gibi bir kanalı seyrederken baska bir kanaldaki programı usb bellege kaydedebilirmiyim nasıl.?
Bu konular forumun baska sayfalarında belki vardır. Ancak forum yoneticilerinden ozur dileyerek adımları tek tek yaparken ust uste sayfalar acılıyor bu da verilen linklerle oluyor. Affınıza sıgınarak lutfen link vermeden bu islemleri nasıl ve ne sekilde yapabilecegimi yazarmısınız. Simdiden ilgi ve alakanıza tesekkur ederim. Saygılar...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Sorularınızın altına cevapları kırmızı yazı ile yazdım.

Cok degerli dostum KArbon siz ve tekniker ve diger yazarların sayesinde alıcı calısıyor. Daha once de arz ettigim gibi ben profesyonel bir kullanıcı degilim. Bu cihazı neden sectin sorusuna esim bir kanalda film seyrederken ben baska bir filmi seyredemiyorum o uzulmesin sıkılmasın diye... Surekli bir internet baglantım yok gsm modemiyle baglanıyorum internete. Size bazı sorularım olacak sırayla ve link vermeden cevaplarsanız cok sevinirim. Yaslandık artık 47 olduk ve yorgun bir emekliyiz.
Soru 1. Bu cihazı usb veya pc ile guncellemek gerekiyormu.? Guncellemezsek ne gibi problemler olur.?

-USB bellek ile güncellemek kolay ve pratiktir,yeni güncellemeler ile cihazlara ilave özellikler kazandırılır yada aksayan kısımları düzeltilir,ayrıca sizin kullandığınız cihazın son yazılımlarında menüleri - arayüzleri değiştirilmiş hali forumda da bulunmaktadır,isteğinize bağlı aslında,ben bu uygulamaları kullanmıyorum,sadece tv izlemek istiyorum derseniz yazılım yüklemenize gerek yok.

Soru 2 Usb ile key ve emu dosyalarını anlatmıssınız ancak dediklerinizi yapıp bos bir usb bellege (ornek sadece key yazan dosyayı attıgımızda zipten cıkartıp) ekranda ust kısımda bos dosya uyarısı alıyorum. Bu konuyu acıklayabilirmisiniz.

- Usb belleğiniz boş olsun,hatta belliği Menü - Kayıt & Mediya oynatıcısı - HDD Bilgilisi kısmında iken Sarı tuşa basarak formatlayın ilk önce ve daha usb bellek içinde sadece kéy.db isimli dosyası olacak şekilde tekrar deneyiniz..

-Soru 3. Yukarıda arzettigim gibi bir kanalı seyrederken baska bir kanaldaki programı usb bellege kaydedebilirmiyim nasıl.?

- Cihaz tek tuner olduğundan tüm cihazlarda olduğu gibi bu cihazda da kanal kaydetmek istediğinizde aynı frekansta yayın yapıyorsa bu mümkün,yani 11054 H 30000 frekansındaki Star Tv kanalını izlerken aynı frekanstaki NTV Spor kanalını kaydedebilirsiniz.

Bu konular forumun baska sayfalarında belki vardır. Ancak forum yoneticilerinden ozur dileyerek adımları tek tek yaparken ust uste sayfalar acılıyor bu da verilen linklerle oluyor. Affınıza sıgınarak lutfen link vermeden bu islemleri nasıl ve ne sekilde yapabilecegimi yazarmısınız. Simdiden ilgi ve alakanıza tesekkur ederim. Saygılar...