Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

alt yazı nasıl silinir,ve hd kalite görüntü sorunu

kadir07

0
Üye
14 Eki 2012
8
1
3
arkadaşlar merhabalar..ben önceki gün hd bir cihaz aldım..görüntüsü çok hoş idi..ancak cihaz tv ye dınılama sesi çıkartmıya başladı..böyle dınnn:) sinir oldum bayiye gittim..nextar ye 18000hd cx i önerdi..üste para verdim..bu arada 60 70 tl fark almış internete göre şimdi gördüm:D

bu cihaz ın hd kalite görüntü verip vermediğine şaşıp kaldım..iade ettiğim bundan daha ucuz cihazın görüntü netliği daha canlı idi.. hd dedinmi görüntü canlı olur..bunda canlı hd görüntü sunuyor kanısına varamadım bir türlü..

şimdi bu cihazda görüntü ayarını değiştirebileceğim bir bölüm varmı..hani düşünüyorum belki ayar derecesi filan kısıktır filan..bilemiyeceğim..

diğer sorum...filmlerdeki alt yazıyı bu cihaz ile nasıl silerim ekrandan..

şimdiden teşekkürler:)

alituncay28

0
Üye
28 Şub 2012
56
0
6
istanbul
arkadaşlar merhabalar..ben önceki gün hd bir cihaz aldım..görüntüsü çok hoş idi..ancak cihaz tv ye dınılama sesi çıkartmıya başladı..böyle dınnn:) sinir oldum bayiye gittim..nextar ye 18000hd cx i önerdi..üste para verdim..bu arada 60 70 tl fark almış internete göre şimdi gördüm:D

bu cihaz ın hd kalite görüntü verip vermediğine şaşıp kaldım..iade ettiğim bundan daha ucuz cihazın görüntü netliği daha canlı idi.. hd dedinmi görüntü canlı olur..bunda canlı hd görüntü sunuyor kanısına varamadım bir türlü..

şimdi bu cihazda görüntü ayarını değiştirebileceğim bir bölüm varmı..hani düşünüyorum belki ayar derecesi filan kısıktır filan..bilemiyeceğim..

diğer sorum...filmlerdeki alt yazıyı bu cihaz ile nasıl silerim ekrandan..

şimdiden teşekkürler:)
kumandadan sarı tuşla altyazıyı kaldırabilirsin....görüntüye gelince ona birşey diyememm bende 24.09.2012 yazılımını yükledikten sonra hd kalitesi çok düştü normal kanalla hd kanalın görüntüsü hemen hemen aynı yazılımdan kaynaklı herhalde işallah birsonraki yazılımda düzeltirler kolay gelsinnn

kadir07

0
Üye
14 Eki 2012
8
1
3
teşekkür ederim:)

ben bu cihazın hd olduğuna inanmıyorum...3 tane şifreli kanalı çözüyor diye kendimi frenliyordum geri vermemek için..artık tak etti..:(

bundan daha ucuz cihaz çok çok daha net gösteriyordu..dınılama sesi çıkarıyor diye onu verdim bu cihazı aldım..bu dınılama sesini yanında verdiği extra kablo ile kesiyor..
lakin görüntü canlı deyil..hd görüntü ile uzakdan yakından alakası yok..

eski cihazım da nexstar..tv nin arkasına takılan model den.HD ÖZELLİKLİ DEYİL...gece nin bu saatinde onu tekrar taktım...

ohh be çektim işte görüntü böyle olmalı dedim:) neden mi nextar ye 18000hd cx hd cihaz aldım.. hatun un sevdiği kanal hd yayına geçtiği için almıştım..(alman kanalı)

yarın bayiye götürüp takas ettireceğim..insan ın zoruna gidiyor:rolleyes:..eski cihazım bundan misli misli net gösteriyor.. hd diye aldığım 160tl lik cihaz, nextar ye 18000hd cx den çok çok daha net gösteriyor...ben 160tl nin üstüne 60tl daha fark veriyorum..
daha iyi cihaz olacağı yerde, en barbat görüntüyü veriyor son kullandığım 2 cihaza göre:rolleyes:

kadir07

0
Üye
14 Eki 2012
8
1
3
tekrar merhaba:)

sabah cihazı bayiye götürmek için önce telefon ettim..durumu izah ettim..bayi öyle birşey olamaz dedi,sizdeki cihaz oldukca net görüntü veriyor dedi,belki dedi video format ayarı değişmiş olabilir dedi,tarif etti,bende uyguladım..

tv sistem ayarlarından video format ayarını RGB seçinde görüntü netleşti:) sorun ayarlardan mış:D şimdi rahatladım:) bilginize

alituncay28

0
Üye
28 Şub 2012
56
0
6
istanbul
tekrar merhaba:)

sabah cihazı bayiye götürmek için önce telefon ettim..durumu izah ettim..bayi öyle birşey olamaz dedi,sizdeki cihaz oldukca net görüntü veriyor dedi,belki dedi video format ayarı değişmiş olabilir dedi,tarif etti,bende uyguladım..

tv sistem ayarlarından video format ayarını RGB seçinde görüntü netleşti:) sorun ayarlardan mış:D şimdi rahatladım:) bilginize
arkadaşım RGB yapınca hd kanallar normalde SD yayınlar yarım ekran gösteriyor.....ben çözünürlük 1080p60 yapıyorum görüntü oaranı OTOMATİK video çıkışı YUV şeklinde ayarladım bir nezbede olsa fark var ama kesin yazılımla ilgili çünkü daha önceki yazılımda HD kanallarla SD yayınlar arasında çok büyük fark vardı şimdi 24.09.2012 yazılımla bu baya düştü cihazın tüm ayarları aynı...ARGE çalışanları bu forumları takip edip bu sorunları dikkate alacaklardır ben öyle düşünüyorum bundan sonraki yazılımı bekliyelim...bende senin gibi cihazımı değiştirmeyi düşünüyorum