Neler yeni

2000 HD MiNİX MACHİNADAN MAXİMUM VERİM ALMAK İÇİN TAVSİYELER:

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Merhabalar,

Yaklaşık 1,5 yıldır bu cihazı kullanıyorum açıkçası çok memnunum yalnız son 1-2 aydır şöyle bir sorun başladı. TV izlerken seste 1sn lik kesinti oluyor ses gidip geliyor seste görüntüye göre geri kalma yok ses gidip geliyor ve bunu 5dk da bir tekrarlıyor diyebilirim. Eğer ki fişi çekip takarsam düzeliyor ama belki 1 hafta sonra yine başlıyor. Fabrika ayarlarına döndürdüm belki düzelir diye yine olmadı aynı şekilde devam ediyor acaba ne sorunu olabilir bunu yaşayan oldu mu?

**Dün akşam ilk defa ses gitti ve gelmedi kanalı değiştirip tekrar kanala dönünce normalde döndü ( belki kanaldan kaynaklı da olabilir tabi)
İşte ben bunun nedenini biliyorum sanıyorum yüksek bir ihtimalle FREE yani ÜCRETSİZ günlük server kullanıyorsunuz.Yada ücretli bir serverde kullanıyor olabilirsiniz farketmez.İşte o Cccam serverler sık sık kopup bağlanma yaptıkları için bu durum meydana gelmektedir.Bunu bendede yapmıştı tespit edene kadar canım çıktı ama sonunda bunun nedenini bu şekilde bulmuştum.Eğer o ses kısılmaları olduğunda internet kablosunu cihazdan çekerseniz sorunun oratadan kalktığını göreceksiniz...

cafi

Özel Üye
Özel Üye
sayın ustalar siteye resim eklemek icin hangi yoları kulanmam gerek bu konularda bilgi sahibi degilim uygun bölümü bulamadıgım icin buraya yazdım yardımlarınızı bekler saygılar dilerim
Kolay ve Hızlı Resim Yüklemenin Tek Adresi

dosya şeç
yükle
Direkt Link
kopyala

mesaj panosunda resim ekle tıka iki seçenek var url veya pc den direrk olarak yükleyebilirsin pcden yükleme daha basit

tibas

Member
Üye
muhteşem ikili bu aparatla macina buz gibi yanındaki repetarla evin heryerine kablolu olarak baglanıyorsun wifiyi kabloluya dönüştürüyor ve her modem girişli uydu alıcıda calışıyor cilent modunda ayarlıyorsun bu sogutucu ayrı adaptörle calışıyor usb ler boş kalıyor nekadar soguk cıhaz okadar verim wifi cıhazı ısınma sorunu yok usb ısnma sorunu yok bilgi verebildiysem ne mutlu saglıcakla kalın sayın cafi ve dost verdiginiz bilgiler icin teşekür ederim

batuhantt123

New member
Üye
10:Cihazımızda aynı anda FREE SERVER ve ÖZEL SERVER kullanıyor isek FREE-SERVERİ kesinlikle KAPATALIM.( Böylece ortaya çıkabilecek ÇAKIŞMA nın önüne geçerek cihazdaki AĞIRLAŞMA nın önüne geçebilirsiniz.)
Bu özellige nerden bakabiliyoruz

buraksenbas

New member
Üye
Kardeşim o bazı kanallarda (TRT-Aspor-Tv8 gibi) kanallarda 1-2 saniyelik gitmeler bende de oluyor eskiden paylaşımlarda dile getiren arkadaşlar oldu ama düzeltilmedi onu fazla mesele etme bazen oluyor.
benimki bu kanallar dışında da oluyor kanald filan mesala tv8 komple donuyo bazen o genel bir sorunmuş birşey demiyoruz artık ona.

buraksenbas

New member
Üye
İşte ben bunun nedenini biliyorum sanıyorum yüksek bir ihtimalle FREE yani ÜCRETSİZ günlük server kullanıyorsunuz.Yada ücretli bir serverde kullanıyor olabilirsiniz farketmez.İşte o Cccam serverler sık sık kopup bağlanma yaptıkları için bu durum meydana gelmektedir.Bunu bendede yapmıştı tespit edene kadar canım çıktı ama sonunda bunun nedenini bu şekilde bulmuştum.Eğer o ses kısılmaları olduğunda internet kablosunu cihazdan çekerseniz sorunun oratadan kalktığını göreceksiniz...
ücretli iptv kullanıyorum ama bu bahsettiğim sorun uyduda oluyor iptvde hiç denk gelmedim daha.