Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

19500 hdmi kablo farkı görüntü bi harika

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Yeni nesil tvlerin çıkmasıyla hdmi kabloların önemi bir kat daha arttı. Şu anda 1.4 versiyon hdmi kablolar çıktı 1.4 versiyon hdmi kabloların diğer kablolardan farkları nElerdir?
1- Normal Hdmi kablolar 1920 X 1080 çözünürlüğü desteklerken, 1.4v hdmi kablolar 4096 x 2160çözünürlüğü destekliyor. Bunun anlamı görününtünün 4 kat daha keskin

olmasıdır.
2- Normal hdmi kablolar 3D'yi kendi performansında desteklemezken, 1.4 versiyon kablolar destekler.

3- 1.4 versiyon kablolar sadece ses ve görüntü taşımaz, ayrıca ethernet özelliği sayesinde data da taşır.

4-Bazı TV'lerde internet tv özelliği yazmaktadır. Bu özelliği sadece 1.4 versiyon kablolar ile gerçekleştirebilirsiniz.
deneyin farkı görün dun 59 lira verdim aldım hakkı verdi

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Yeni nesil tvlerin çıkmasıyla hdmi kabloların önemi bir kat daha arttı. Şu anda 1.4 versiyon hdmi kablolar çıktı 1.4 versiyon hdmi kabloların diğer kablolardan farkları nElerdir?
1- Normal Hdmi kablolar 1920 X 1080 çözünürlüğü desteklerken, 1.4v hdmi kablolar 4096 x 2160çözünürlüğü destekliyor. Bunun anlamı görününtünün 4 kat daha keskin

olmasıdır.
2- Normal hdmi kablolar 3D'yi kendi performansında desteklemezken, 1.4 versiyon kablolar destekler.

3- 1.4 versiyon kablolar sadece ses ve görüntü taşımaz, ayrıca ethernet özelliği sayesinde data da taşır.

4-Bazı TV'lerde internet tv özelliği yazmaktadır. Bu özelliği sadece 1.4 versiyon kablolar ile gerçekleştirebilirsiniz.
deneyin farkı görün dun 59 lira verdim aldım hakkı verdi

Ben de diyorum 59 lira vermese bu kadar övmez... :) (espri yaptım alınma dostum lütfen)

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
Sadece hdmi kablo konusunda değil genelde elektonik tüm cihazlar için geçerli bir kural olarak tüm sistemler aynı teknik özellikte olmalı. aynı standartları desteklemelidir. Eğer bir tanesi diğerine göre daha düşük versiyonu veya standartı destekliyorsa , tüm sistem en düşük olana göre çalışır.
Örneğin;
TV / Baglantı kablosu / Bluray,PC,Uydu alıcı,PS3, vs. / Sonuç - Sistemin Çalışması
HDMI 1.3.............HDMI 1.3.....................HDMI 1.3............................HDMI 1.3 olarak çalışır
HDMI 1.3.............HDMI 1.3.....................HDMI 1.4............................HDMI 1.3 olarak çalışır
HDMI 1.3.............HDMI 1.4.....................HDMI 1.3............................HDMI 1.3 olarak çalışır
HDMI 1.3.............HDMI 1.4.....................HDMI 1.4............................HDMI 1.3 olarak çalışır
HDMI 1.4.............HDMI 1.4.....................HDMI 1.3............................HDMI 1.3 olarak çalışır
HDMI 1.4.............HDMI 1.3.....................HDMI 1.4.............................HDMI 1.3 olarak çalışır
HDMI 1.4.............HDMI 1.4.....................HDMI 1.4.............................HDMI 1.4 olarak çalışır

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
hocam yanında verilen kablo ile şuan kullandıgım hama 1.4 arsında çok fark var bende bukadar fark olmasına şaşkınım zaten bi dünya para verdik bu cihaza yanına böyle bi kablo neden koymamıslar anlamadım millet ozaman görüntü kötü deyip durmazdı

19500 1.4 hdmi destekliyor bilginiz olsun

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
olur data destegi olan server destegi olan hepsine uyar kablo yayını daha iyi süzüyor en ufak pikseli çöpe atmıyor