Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Youtube düşük çözünürlük sorunu

Benuslanmam

New member
Üye
26 Ağu 2024
10
0
1
Selam. Son güncellemelerden sonra youtube çözünürlüğü 640x368 oldu. Ayarlardan 720p veya 1080p yapsamda durum aynı. Sizde durum nedir? Ve bunun çözümü var mı? Ayarlık bir durum olduğunu sanmıyorum. Sanırım yazılımsal olarak kısıtladılar.
Cihaz next kanky ( kırmızı)

Benuslanmam

New member
Üye
26 Ağu 2024
10
0
1
Selam. Son güncellemelerden sonra youtube çözünürlüğü 640x368 oldu. Ayarlardan 720p veya 1080p yapsamda durum aynı. Sizde durum nedir? Ve bunun çözümü var mı? Ayarlık bir durum olduğunu sanmıyorum. Sanırım yazılımsal olarak kısıtladılar.
Cihaz next kanky ( kırmızı)

Benuslanmam

New member
Üye
26 Ağu 2024
10
0
1
Bu sorun bir tek bende olmuyordur sanırım. Piyasada da bayağı çok kullanılan bir cihaz. Bence next yetkillierinin de elinde olan birşey değil. Sonuçta yazılım ve donanım çin menşeili ise bu sorunu ancak onlar düzeltebilirler. Ki bence bu bilinçli yapılmış olabilir. Bağlandığı server da bant genişliği sorunu vardır. Sonuçta orijinal youtube uygulaması değil. Komplo teorisi mi yoksa gerçek mi onu ancak buradaki bilge kişiler cevaplar. ;)

Tasarım

0
Özel Üye
31 Eki 2011
66
10
8
Youtube görüntü kalitesi ayarlarınız otomatik ise görüntü kaliteniz sizin kullandığınız internet hızına göre ayarlanır. Youtube'nin anasayfasından görüntü kalitesini en yüksek yaparsanız belki düzelir.

Benuslanmam

New member
Üye
26 Ağu 2024
10
0
1
Youtube görüntü kalitesi ayarlarınız otomatik ise görüntü kaliteniz sizin kullandığınız internet hızına göre ayarlanır. Youtube'nin anasayfasından görüntü kalitesini en yüksek yaparsanız belki düzelir.
Kullandığım internet 50mb/s. Yani onda sorun yok. Ayarlardanda hepsini ayrı ayrı denedim ama sonuç aynı. Bence yazılımsal olarak bilinçli bir şekilde çözünürlük düşük seviyeye sabitlendi.