Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-2000 cx super plus Yardım İstiyorum.

Golgehan

New member
Üye
19 Tem 2024
3
0
1
Uydu alıcım başlıkta da belirttiğim gibi Next YE-2000 cx super plus. Bu uydumun yazılımını güncellemek istiyorum. İndirdim, usb belleğe attım ama uydu ayarlarında yazılım güncelleme yerini bulamadım. Zaten usb yi takınca "usb bellek boş" tarzı bi uyarı da verdi usb okumama tarzı bi hata olabilir mi? Biçimlendirme birimide fat32 bu arada. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
883
769
93
XC diye bir model yok. Büyük ihtimal CX'ten bahsediyorsunuz ki çok eski bir cihaz. Uğraşmaya değmez ama yine de bilgi olsun diye yazayım. Düşük kapasiteli bir USB 2.0 belleği Fat32 formatında biçimlendirin. Daha sonra da yazılımı rar'dan çıkartıp USB diske atın. Gerisi zaten menüyü takip edin. Belirttiğinize göre de Fat32 biçimli. Ya rardan çıkarmadınız dosyayı ya da USB disk çok büyük kapasiteli.

Golgehan

New member
Üye
19 Tem 2024
3
0
1
Evet cx modeli benim hatam afedersiniz. Yazılımı rardan çıkarmıştım ama bellek 32gb idi. Farklı bir bellek ile yeniden deneyeceğim teşekkürler. Bir de asıl sorunum ben menüde yazılım güncelleme sekmesini bulamadım usb takınca gelir mi veya resim bulma ihtimalim var mı genelde cihaz bilgileri kısmında olduğunu görüyorum ama bende orda yok.

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
883
769
93
Yani hocam 2009 yılında kalma cihaz. İnanın hiç hatırlamıyorum. Cihaz bigilerim kısmında Yazılım güncelleme vardı sanki. Öyle bir bölüm yoksa RS232 ile atmak lazım.

Golgehan

New member
Üye
19 Tem 2024
3
0
1
Dediğim gibi orda yok ama pek önemlide değil ya bi uyducuya götürürüm ya da vazgeçerim belli başlı kanallar çekiyor zaten o da yeterli benim için. Teşekkürler yardımınız için.