Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18500C-NET (DVB-C) KABLO TV Yazılımları.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,433
113
Next YE-18500C-NET (DVB-C KABLO TV ) Yazılımları.

gambleus

0
Üye
21 Nis 2012
3
0
1
20120223 yazılımını yaklaşık olarak 2 haftadır kullanıyorum. yazılımla ilgili olarak görüşlerimi sizle paylaşmak isterim.

ilk olarak yazılımdan en büyük eksik biss ve emu desteği olmamasıdır. TRT de yayınlanacak Euro2012 futbol turnuvası arafesinde ciddi bir sorun teşkil edeceğini düşünüyorum. bunun haricinde bir önceki yazılımın (benim kullandığım V1.08B kodlu 2011 yılı yazılım) kanal yedeğinin kullanılmaması ve yeni yazılımla alınan kanal yedeğinin kanal editorunde düzenlemek için açıldığında kanal isimleri çıkmamaktadır. kanal ismi bölümünde "???????????????????" şeklinde ibare bulunmaktadır. her seferinde kanalların manuel düzenlemesi çok ciddi vakit almaktadır. (DSmart modüllü üyelik kullanıyorum çünki).

Kanal geçişleri bir önceki yazılıma göre nisbeten hızlanmış durumda fakat dsmart şifreli hd kanallarında ses önce gelmekte görüntünün gelmesi ise 3sn ve üzerinde bir süre almaktadır. bunun çok yüksek bir süre olduğunu düşünüyorum. bununla ilgili de bir geliştirme yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorum. Zira Teledünya abonelerinin kullandığı next marka kablolutv alıcısında da abonelerin aynı durumundan yakındığı birçok paylaşım forumunda dile getirilmektedir.

Yukarıda belirttiklerim haricinde, ekstradan olursa çok iyi olur diyebileceğim eksiklikler ise; media oynatıcı bölümünde wmv uzantılı dosyalar oynatılamamaktadır. bunla ilgili bir geliştirme yapılması planlanıyor mu? ayrıca ses formatı DTS olan filmlerde ses desteği yok galiba. bununla ilgili bir geliştirme yapılabilirse çok süper olur.

gambleus

0
Üye
21 Nis 2012
3
0
1
24 mayısta yazdığım yazı üzerinden 4 ay geçti.
firmanın yazılım desteği berbat. ilgi alaka sıfır. resmen rezillik.
bir üst mesajda belirttiğim eksiklikler şu anda çıkan en dandik cihazlarda bile bulunmaktadır.
fakat bu cihaza 2 katı para ödediğimizle kalmış olduk. Helal olsun next elektronik.
4 ay geçti hiçbir iyileştirme hiçbir cevap yok.

saitayna

0
Üye
13 Nis 2013
1
0
1
İlgililerden, NEXT MİNİX HD nin güncel yazılımlarının NEXT YE-18500C (DVB-C) de uygulanmasını rica ediyoruz.