Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Çanak Anten paslı lnb kolu problemi

grknkr

New member
Üye
7 Tem 2024
3
0
1
Merhaba. Foruma yeni üye oldum.
8 senedir kullandığım next çanak antenimin lnb kolu paslandı ve sallanıyor. Çanak ve borusunda problem yok. Bu lnb kolunu nereden bulabilirim acaba, yardımcı olan olursa sevinirim. çanak 120 cm idi.

ayrıca next ile gessat aynı mı, yedek parçaları birbirinin yerini tutar mı?
resmi burada.

9diylfo.jpg

Ayrıca lnb kolu bulunmuyorsa, bunun tamiri için ne yapabilirim? teşekkürler.

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
506
74
28
Trabzon
Canak parçalarını bir bütün olarak satıyorlar nere gittiysem. O işçilik parası verilecek diyorlar yani. Umarım o parçayı veren dükkan vardır

grknkr

New member
Üye
7 Tem 2024
3
0
1
bir de çanak çatıda ve 120lik diyorum ama ölçmemiştim. nextin en büyük çanak 120 diye biliyorum ama.

ayrıca kol bulamaz isem tamiri için ne yapabiliriz, teşekkürler.

akrep1961

0
Özel Üye
17 Eki 2016
281
321
63
62
T.C.İzmir
bir de çanak çatıda ve 120lik diyorum ama ölçmemiştim. nextin en büyük çanak 120 diye biliyorum ama.

ayrıca kol bulamaz isem tamiri için ne yapabiliriz, teşekkürler.
Merhaba foruma hoş geldiniz.Öncelikle çanak anten malzemeleri satan yerlerde arayın.Eğer tek parça olarak yenisini bulamazsanız hurdacılarda ve çıkma malzeme satan spotçularda 2.el olarak arayın.Yine de bulamazsanız son çare olarak bir sac,demir kaynak işi yapan birisine (uygun fiyata yaparsa) tamir ettirin,tamir olmazsa yenisini yaptırın.Kolay gelsin.

grknkr

New member
Üye
7 Tem 2024
3
0
1
ayrıca bir şey sorayım, next hiç 120 cmden fazla çanak üretti mi, 135lik ya da 150lik, bilen next satıcı kullanıcı vb yazarsa sevinirim.