Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Machina 3D Super Tek tuner Seri porttan güncelleme

hgs

New member
Üye
15 Haz 2024
6
0
1
Arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim cihazı (Machina 3D Super - tek tuner) Seri port üzerinden güncellemeyi başarmış birisi var mıdır ? İlk kurulan yazılımı yükseltmeye çalıştığımda başarılı olamıyorum. USB üzerinden de bir türlü beceremedim. USB üstünden de becerebilen var ise cihaz yazılımını paylaşacak olan var ise çok sevinirim.
Teşekkürler.

hgs

New member
Üye
15 Haz 2024
6
0
1
ustam telegramdan yaz bana

Üstadım hakikaten telegram, facebook instagram vs. hiç bir tanesinde üyeliğim yoktur. Olsa hemen yazayım ama sadece e-mail kullanıyorum. Bahsini ettiğiniz sistemi de bilmiyorum. Seri portan başka next receiver güncelledim. Ama bunu bir türlü yükseltemedim. Sakın aklınıza başka şey gelmesin. Hakikaten sosyal medya mecralarında hiç bir üyeliğim yok. Hatta tuşlu telefon kullanmaktayım öyle söyleyeyim. Bir fikriniz var ise çok faydalı olacaktır. Burada da çok yeniyim. İlk sorumdur bu ortamda.

shuki

0
Üye
4 Nis 2015
93
82
18
Arka tarafta on-off tuşundan kapat cihazi. Ondan sonra tak USB ün taraftan. Ondan sonra bas ün tarafta ch (kanal degiştirme tuşuna) ve ayni zamanda arka tarafta on-off tuşundan aç cihazi, ve güncelleme başlar. Beklersin bir kaç dakika ta bittirir güncellemeyi.

shuki

0
Üye
4 Nis 2015
93
82
18
Ayni problemle bende zorlandim, ama sağolsun Cafi ustad bana anlatti ve ben çözdüm problemi.

hgs

New member
Üye
15 Haz 2024
6
0
1
Arka tarafta on-off tuşundan kapat cihazi. Ondan sonra tak USB ün taraftan. Ondan sonra bas ün tarafta ch (kanal degiştirme tuşuna) ve ayni zamanda arka tarafta on-off tuşundan aç cihazi, ve güncelleme başlar. Beklersin bir kaç dakika ta bittirir güncellemeyi.
Bu metodu denedim. Önde yukarı ok tuşuna basarken arkadan on/off ile açtım. Bu esnada USB de ön tarafta takılı idi ama error 02 falan veriyor. Down dediği zaman üst ok tuşunu bırakıyorum. 14.03.2024 tarihli v2325 versiyonlu zip dosyasını nextdestek.com sitesinden indiirip içindeki mdl uzantılı dosyayı fat32'li usb ile yüklemeye çalıştım ama error veriyor. Dosyadan versiyonu öğrenemedim falan diyor. Hatta next yazılım sitesinden tüm versiyonları bu şekilde denedim. Hiç bir şekilde tam yüklemeye geçmedi. Farklı usb stick'ler ile de denedim. Olmuyor. Sizde işe yarayacak yazılımı var ise paylaşabilirseniz sevinirim. Internet yazılımlarını zaten kullanmıyorum. Şu andaki yüklü yazılımı kanal değiştirirken seçim falan yaptırıyor. Çalışması normal değil.

rewn

Member
Üye
9 May 2021
35
16
8
Konu başlığına istinaden yazıyorum, kullandığınız cihazların Reyting veya Promosyon olduğunu belirtseniz daha sağlıklı olur, yazılım 2014 veya 2015 olanlar açılışta kimin izlediğini seçtiren cihazlar belirttiğim gibi. Bunun çözümü ise firma, cihazlara rs232 loader verilmemiş, geçiş yazılımı yok, yoksa boşuna zaman kaybına uğrarsınız.Firmayı aramanız en sağlıklı yöntem.

hgs

New member
Üye
15 Haz 2024
6
0
1
Ayni problemle bende zorlandim, ama sağolsun Cafi ustad bana anlatti ve ben çözdüm problemi.

Konu başlığına istinaden yazıyorum, kullandığınız cihazların Reyting veya Promosyon olduğunu belirtseniz daha sağlıklı olur, yazılım 2014 veya 2015 olanlar açılışta kimin izlediğini seçtiren cihazlar belirttiğim gibi. Bunun çözümü ise firma, cihazlara rs232 loader verilmemiş, geçiş yazılımı yok, yoksa boşuna zaman kaybına uğrarsınız.Firmayı aramanız en sağlıklı yöntem.

Ben de cihazı ikinci el olarak satın aldım. Açıkçası dediğiniz şekilde promosyon veya reyting ölçümü için olup olmadığını bilmiyorum. Şimdi sizden öğreniyorum bunu. Kullanıcı seçtirmesi kullanımı çok zorlaştırıyor. Elimizde patladı demek. Firmanın ilgi alaka göstereceğini hiç sanmıyorum açıkçası. Geçmişteki cihazlar ile ilgilenmiyorlar. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

shuki

0
Üye
4 Nis 2015
93
82
18
@shuki kardeş merhaba,aynı cihazdan bende de var.Sorun neydi ve nasıl çözdün?Tam anlayamadım.Eğer mahsuru yoksa buradan,varsa özelden yazar mısın.İyi akşamlar.
Next.web.tr siteden indir güncellemeyi winRAR sistem, ondan sonra aç winRAR-i ve orda Adobe AcrobatDocumenti 2024_03_14_v2325_r1492_NX_M3DS_gall yükle USB-ye ve USB bağla cvina 3D super cihaza nasil anlattim (Arka tarafta on-off tuşundan kapat cihazi. Ondan sonra tak USB ün taraftan. Ondan sonra bas ün tarafta ch (kanal degiştirme tuşuna) ve ayni zamanda arka tarafta on-off tuşundan aç cihazi, ve güncelleme başlar. Beklersin bir kaç dakika ta bittirir güncellemeyi.}

hgs

New member
Üye
15 Haz 2024
6
0
1
Next.web.tr siteden indir güncellemeyi winRAR sistem, ondan sonra aç winRAR-i ve orda Adobe AcrobatDocumenti 2024_03_14_v2325_r1492_NX_M3DS_gall yükle USB-ye ve USB bağla cvina 3D super cihaza nasil anlattim (Arka tarafta on-off tuşundan kapat cihazi. Ondan sonra tak USB ün taraftan. Ondan sonra bas ün tarafta ch (kanal degiştirme tuşuna) ve ayni zamanda arka tarafta on-off tuşundan aç cihazi, ve güncelleme başlar. Beklersin bir kaç dakika ta bittirir güncellemeyi.}
Bu dediklerinizi zaten yaptım. Siteye üye olmadan önce nextdestek.com sitesinden gerekli zip dosyasını indirip içindeki .mdl dosyasını çıkartarak dediklerinizi zaten yaptım. Olmuyor. yüklemeye çalıştığım nextdestek.com'dan indirdiğim
https://*******/next-Machina-3D/2024_03_14_v2325_r1492_NX_M3DS_gall.zip
dosya ile yapıyorum bunu. Next.web.tr olan bu sitede böyle bir dosya var ise onu bulamıyorum.
Olmuyor. Error 01, Error02, Error03 yapıyor.
Muhtemelen dosya uygun değil.
Olmuyor yani. buradan indirebileceğim doğru olduğuna inandığınız dosya var ise deneyeyim.
Teşekkürler.

shuki

0
Üye
4 Nis 2015
93
82
18
Bi dene Next.web.tr sitesinden indiresin. Git,, bull machina 3d super, aç ve ordanda indir dosyayi.

hgs

New member
Üye
15 Haz 2024
6
0
1
İlginiz için çok teşekkür ederim. İlk yazımda belirttiğim gibi tek tunerli olan Machina 3D Super modelidir. Karasal girişi falan yok yani. Sadece giriş/çıkış iki adet F konnektör terminali var. Önce Err01 sonra Err03 hataları vermekte. Burada verilen önerileri defalarca denedim. Kendim de bu receiverlar ile bayağı uğraşmış kişiyim. Tam cahillik söz konusu değil yani. Ama dediğim hataları veriyor. Eğer seri port çalışsa idi onunla yapardım ama o da olmuyor. Yardımcı olmaya çalışan, bir şeyler yazıp yol göstermeye çalışan herkese çok teşekkür ederim. Vazgeçiyorum. İçeriden engellendi ise onu aşmak mümkün değildir. O yüzden artık uğraşmayacağım. Herkese teşekkürler.