Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

YENİ Next MACHINA 3D Uydu Alıcı Genel Özellikleri

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
499 TL olacak fiyatı,KDV dahil .

ozan_ronal

0
Üye
2 Tem 2012
23
1
3
izmir
*HDMI 1.3a Desteğiyle uyumlu kaynaklar kullanıldığında 3D tv nizden daha kaliteli resim izlemenize destek olur

HDMI 1.3a yerine 1.4 kullanılsaymış daha yüksek çüzünürlüklü yayınları izlememize imkan sağlanırdı
ram 512 ddr2 yerine ddr3 1024 ve usv3.0 desteği de göz ardı edilmemeli
neticede ileriye yönelik cihaz almak siteyecektir tüketiciler.

cokof

0
Özel Üye
31 Eki 2012
16
0
1
İstanbul
o zamanda fiyat şimdiki gibi makul olmaktan çıkardı. HDMI konusunda size katılmıyorum HD görüntü ve 3D için 1.3a versiyonu yeterli 1.4 Ethernet ve avr ye ses taşıma (tru hd dts) vs. kısaca resim kalitesi değişmez.

ozan_ronal

0
Üye
2 Tem 2012
23
1
3
izmir
o zamanda fiyat şimdiki gibi makul olmaktan çıkardı. HDMI konusunda size katılmıyorum HD görüntü ve 3D için 1.3a versiyonu yeterli 1.4 Ethernet ve avr ye ses taşıma (tru hd dts) vs. kısaca resim kalitesi değişmez.

bende sizin gibi düşünüyordum ancak bu yazıyı okuyana kadar

PHP:
 1- Normal Hdmi kablolar 1920 X 1080 çözünürlüğü desteklerken, 1.4v hdmi kablolar 4096 x 2160çözünürlüğü destekliyor. Bunun anlamı görününtünün 4 kat daha keskin olması

Kaynak

cokof

0
Özel Üye
31 Eki 2012
16
0
1
İstanbul
4 kat daha keskin olması için kullandığınız LCD,Uydu alıcısı hatta uydu yayınında 4k olması gerekir sabece kablo ile olmaz. Bir ara sadece Astrada 4K test yayını vardı. Elimizdeki uydu alıcıları ile 4k formatını desteklemediği için görüntü izlenemiyordu bilginize.
Bende media oynatıcı Egreat R6s var 1.4 HDMI Mevcut her iki versiyon HDMI ilede denedim görüntü kaliteside 3D kalitesindede bir farklılık yok buna emin olun.

Alıntı.
Ancak ilerde +olarak Ethernet/returnAudio/4K paneller için+bunlara uyumlu external cihazlar(örneğin BD/PS3/PC v.s gibi)
olursa,ortaya çıkacak +DATA transfer gücü için gereklidir!

Son düzenleme:

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
başta @mach1 hocam olmak üzere tüm emeği geçenlerin ellerine saglık, tüm bilgileriniz için sonsuz teşekkürler. bu makinada yok yok... süper bir cihaz... hürmetler.

EROL KAPTAN

0
Machina3D VIPClup
28 Şub 2012
117
6
18
- Uydu Secımlerinde bazı menuler eklenmeli Örneğin;Kanal Listesindeki gibi...

1-Uydu Taşıma
2-Uydu Düzenleme
........... vs vs gibi

- Cihazın arkasına USB ıle Kanal Dataların alırken yazılım yuklerken vs vs işlemleri yaptıktan sonra Kayıy Duzenınden kullanıdıgınız o USB yı Kırmızı Tus ile (O kullandıgınız marka USB nın uzerıne gelıp) Güvenli Çıkardan donanım cıkarıldı yazısıyla beraber USB E Satalarınızı o sekılde cıkarmanız hem cıhazınız hemde usb nız acısında Guvenlı olur bu da dip bilgi olarak sizlere ileteyım dedım....

kelkit

0
Üye
2 Ağu 2012
22
0
1
Selam Arkadaşlar Machina 3d hakkında bilgi almak istiyorum.3d olmayan ful hd lcd tv lerde 3d ye çeviriyomu şimdiden saygılar cevap verirseniz sevinirim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Selam Arkadaşlar Machina 3d hakkında bilgi almak istiyorum.3d olmayan ful hd lcd tv lerde 3d ye çeviriyomu şimdiden saygılar cevap verirseniz sevinirim.

Cihaz 3D yayın yapan kanalları normal görüntü (2D) haline getirip izlemenizi sağlanmakta,ayrıca yeni verilecek yazılımlarda yayın yapan 3D olamasa bile yani 2D yayını 3D olarak çevirebilmektedir...

Lcd Tvlerde 3D özelliği yoksa, cihaz kanalları 3D olarak çevirse bile, 3D olarak görselliği algılayamazsınız..

wiliam

0
Üye
5 Şub 2013
1
0
1
yardemet lutfan machina 3d

Machina 3D de Usbden mgcamd Server Bilgileri Nasıl Yollanır ?

kelkit

0
Üye
2 Ağu 2012
22
0
1
Next Machina 3D bu makinada dsmart modül çalışırmı?

Birde 3d olmayan lcd tv lerde bu makinayla 3d izlemek mümkünmüdür.Benim kullandığım uydu alıcısı Next 18000 CX Ful HD
BU uydu alıcısında ayrı bir modül girişi yok bu alıcıdaki modülü dsmart uyumlu yapmak mümkünmü? cevaplarsanız sevinirim saygılar.

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Birde 3d olmayan lcd tv lerde bu makinayla 3d izlemek mümkünmüdür.Benim kullandığım uydu alıcısı Next 18000 CX Ful HD
BU uydu alıcısında ayrı bir modül girişi yok bu alıcıdaki modülü dsmart uyumlu yapmak mümkünmü? cevaplarsanız sevinirim saygılar.

D-Smart modül desteği var,çalışıyor, 3D özelliği için televizyonunda 3D desteği olması gerekir,eğer yoksa ise normal uydu alıcısı olarak kullanırsınız.

cakir0006

0
Üye
31 Ocak 2012
11
0
1
2d görüntüyü 3d cevirip izleyen varmı şu amaçlı sordum kullandığım led tv (samsung d6500 serisi) de bu özellik var ve pek menmun kalmadım 2d görüntüyü 3d çevirdiğimde sadece derinlilk veriyor görüntü dışa cıkma olmuyor.tapiki usb den 1080 veya 720 çözünürlüklü film izlediğimde görüntü bırnumun ucuna kadar geliyor. onun babında sordum . yardımcı olursanız machına3d cihazını almayı planlıyorum

kasirga76

0
Üye
12 Şub 2013
7
0
1
Bugün aldım akşam kurup deneyeceğim. İnşallah memnun kalırım. Bundan önceki cihazım bozulmadan önce ******** 800 HD idi. Tuner bozuldu 150-200 TL. istediler değişimine. Next i tercih ettim hem daha önce kullanmıştım hemde parçası ucuz servisi çok.