Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Yardımınıza İhtiyacım Var .

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
Sa Arkadaşlar
Öncelikle Aranıza Katılmaktan Dolayı Mutluyum , 10 Gündür NEXT 2000 HD İNTERNET MANCHİNE Cihazını Aldım Tavsiyeler Üzerine , Cihazı Çok Beğendim Sizlere Bir Kaç Sorun veya Şikayet bildireceğim .
Cihazı aldım sıfır bir şekilde kutusundan çıkardım en son yazılım güncellmesini indirip flash belekle yaptım .
Cihaz Next İp tv donmalar ve kasmalar oldugu zaman kendini kitliyor Fişi çıkarıp takmak sorunda kalıyorum yanıt vermiyor .
Kendi Panelim İp tv hesabımdanda aynısı oluyor donuyor cihaz tepki vermiyor fişi çıkartıp takıyorum .
Normal Uydu Kanal geçişlerindede arada donuyor ve kalıyor tekrar fiş çıkarıp takma işlemini yapıyorum .
Bazen Menüde Gezerkende aynı sorunu yaşıyorum .
Sizden istediğim bu sorunu nasıl çözerim cihaz arızalımı yoksa yapmam gereken ayarmı var yada cihazı hard reset komple sıfırlama tertemiz kurulummu yapmam lazım nasıl bır yol cızmem lazım bana yardımcı olursanız cok tesekkur ederim ..

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Son yazılımı yükledim diyorsunuz (http://www.next.web.tr/attachments/2018_11_12_v1744_r386_2000hd-zip.10764/) yükledikten sonra ;
-Menü Fab ayarları 1. seçenekle cihazınızı sıfırladınızmı (Kullanıcı ayarlarını sıfırla ) ? sıfırladım diyorsaniz
-Cccam config yada xtream dosyanızda hata var. (Cccamda baglanmayan clin yada xtream cfg yüklediysen X: adres port kulladı şifre satırarası boşluk vb hatalıdır. (Mavi ekranda kalır yazılar çıkmaz yada hatalı çıkar menüye basınca normal uydu yayınında bile donar)Bu durumdada Server bilgilerini sil ile fab ayarı yapınız.

Bu arada Cihazınızı en güzel zamanlarda kullanmanızı dilerim .

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
Son yazılımı yükledim diyorsunuz (http://www.next.web.tr/attachments/2018_11_12_v1744_r386_2000hd-zip.10764/) yükledikten sonra ;
-Menü Fab ayarları 1. seçenekle cihazınızı sıfırladınızmı (Kullanıcı ayarlarını sıfırla ) ? sıfırladım diyorsaniz
-Cccam config yada xtream dosyanızda hata var. (Cccamda baglanmayan clin yada xtream cfg yüklediysen X: adres port kulladı şifre satırarası boşluk vb hatalıdır. (Mavi ekranda kalır yazılar çıkmaz yada hatalı çıkar menüye basınca normal uydu yayınında bile donar)Bu durumdada Server bilgilerini sil ile fab ayarı yapınız.

Bu arada Cihazınızı en güzel zamanlarda kullanmanızı dilerim .
Teşekkür ederim ilginiz için ben yazılımı yukledikten sonra hiç sıfırlama yapmadım baştan temiz kurulum nasıl yapabilirim işe yararmı ?

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
Sıfırla Yapsam hepsini seçsem komple herşeyi silse sonra yazılımı tekrardan atsam temiz ve güzel olurmu ?
SuperOnline kullanıyorum ınternetten guncelleme yapmıyor usb ıle yaptım hangısı daha ıyı usb mı netmı ?
Key 1 Key 2 guncelleme yapılıyormu ?
Sıfırlamanın zararı varmı freeshare kullanabılırmıyım ?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Olur efendim ,Bende çnceden süper online kullanıyordum yazılım yüklenmeme sorunu oluyordu Forumumuzda cihazla ilgili ilk mesajda verilen yazılımı usb ile yüklüyordum sizde aynısını yapabilirsiniz.Astra (sirius)-thor gibi uydularda key2 ve key1 etkilidir. Freeshare fabrika ayarlarıyla etlilenmez tekrar aktif edersiniz.

Fab. Ayarlarından sonra yapacaklarınız.(Kanal listesi giderse)
-Menü internet ayarlarına girip wifiden baglanıyorsanız baglanın DHCP yaparak (Statik ıp seçmeyiniz sorun yaratır) ve kırmızı tuş ile kayıt edin (Kablolu bağlantı seçersiniz bunuda kayıt edin)
-Menü güncellemeler internetden güncelleme Altta ana yazılım yazısını ses tuşu ile degiştirip Hazır listeyi yükleyin dilerseniz.
-Freshare için server ayarlarına gelip alt alta olan seçenekleri açık yapıp en alttaki seçenegi IKS seçip kayıt edin
gerekli son ayarlamaları yapıp serverlarınızı girin
Tekrar menü güncellemelere gelip USB 1 seçili iken alttaki mavi tuşa basıp cihazı yedekleyin.
Kolay gelsin

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
Abim server bilgilerin elinde ise Fab. Ayarları Sadece server bilgilerini sil yaparsan durum düzelir.

Fabrika Ayarlarını Komple Sil yaptım 4. Olan Menüden , Sürüm Bilgisi En Yeni Olan 744 tü Eskiye Fabrika Çıkışına Gitmedi ve Panel Bılgılerımde Duruyordu Sılınmemıstı Anlamadım Hıc bırsey .

Eski Sürüm 735 Yuklıyım , fabrıka ayarlarını sıfırlıyım sonra yenı surum 744 mı yuklıyım ? Böyle yap dedilerde ?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hocam afedersin bi söz vardır kesme eşeğin kuyruğunu kimi kısa der kimi uzun.
Son sürüm yüklemişsin (http://www.next.web.tr/attachments/2018_11_12_v1744_r386_2000hd-zip.10764/ ) yeterli eskiye dair yedeğine dönme arkadaşım .Önce Türksat manuel arama network açık 12380 V 27500 de arama şeklini hd leri seç hd kanallar sıralansın sonra hd/sd arat en son ise 12461 H 20800 manuel network kapalı şifreli arat türksat kanallarını düzenlemeye geçebilirsin (Kanal düzeni zevke göredir).
Sonra varsa sisteminizde ek uyular onlarda istege göre aratıp son haline geldi dediğinizde ilk işlem bitmiştir.
Sıra internet ayarları ve şifreli yayın ayarlarında Kablolu/Kablosuz seçip kayıt ettikten sonra şifreli yayın ayarlarında tümü açık seçip en alttaki freeshare yolunuda IKS seçin.
Serverlarınızı girip çayınızı elinize alıp tv karşısında keyifle içer iken hepsi tamam derken usb nize cihaz yedeginide alın işlem tamamdır. Alın size temiz kurulum ve sıkıntısız tv seyretme yolu.