Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Windows Phone Yok Oluyor

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
[h=1]Windows Phone Yok Oluyor[/h][h=2]Microsoft tarafından geliştirilen Windows Phone işletim sistemli telefonlara çok fazla ilgi gösterilmemesi bu bölümün kapatılabileceği şeklinde yorumlandı.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
windows-phone-yok-oluyor.jpg
Microsoft’un mobil sektöre giriş yaptığı ilk günden itibaren yüksek satış rakamlarına ulaşamaması bu konuda ciddi bir sorun yaratıyor. Üstelik son zamanlarda kullanım oranları yüzde 5’in altına düşen Windows Phone işletim sisteminin geleceği ile ilgili ciddi endişeler hakim olurken yapılan son araştırmalarda 2016 yılında sadece 2 milyon satış yapılması kullanıcıların artık Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlara ilgi göstermediğini de gösterdi.
2015 yılı içerisinde 8.5 milyon cihat satmayı başaran Microsoft 2016 yılında oldukça düşüş yaşamış durumda. Rakamların 2 milyonun altında ulaşması bu konuda ilginin çok daha düştüğünü gösterirken Google Android ve Apple iOS işletim sistemleri Windows Phone için ciddi bir hakimiyet kurmuş durumda. Bu durum kullanıcıların daha çok diğer iki seçeneği tercih etmesine neden olurken Microsoft'un bu konuda yapabileceği pek bir işlem de bulunmuyor.
Şirketin önümüzdeki yıl yeni telefon modelleri ile piyasaya çıkması beklenirken 2017 yılında da benzer durumların yaşanmasının ardından mobil sektörün kapatabileceği konuşuluyor.
[/FONT]